Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

susika
17. aug 2009

Dani, ja jej dám do plienky🙂))s tou bojujem aj pred spaním, čo ju nechce.a ani na von. už je to pre nu "hamba". aj dnes fujkala, ked som jej ju dávala po spaní dole🙂))) a tie grimasy🙂))) nechávam tomu volný priebeh, ved dnes som jej plienky nakupila, v hypernove nakoniec, len v zime jej už ťažko prdel vonku rozbalím do tej zimy🙂)))
a inak, pod aj ku nám vytepovať🙂))čím si to drhla? mne by sa zišiel ten krpatý v obyvke pod nohami.akkosi sa do toho neviem dostať, už to len odkladám a od malej babrania je už riadne zabbraný. tak aby stihol do druhého dňa uschnúť, na náš "piďi"balkon je velký. 😀 😀

lenadka
18. aug 2009

susika, nejak sa mi nechce zavarat a vcera som tusim dorazila velke pohare-posledne som davala do umyvacky 😅 ale mam este kooopec 3 dcl a do tych dam asi rajcinovu stavu a leco....to mi pripomina, ze musim dnes na trhu kupit papriku a trochu leca urobim, lebo tie rajciaky mi uz pomaly padaju co ich je dozretych. Na rok sa budem krotit a posadim tak DO 10 korenov nie cca 30 😝 🙄 a ked uz mala som primerane k tomu nasadit aj papriku, ta mi nestiha dorastat na leco 😀
ani nespominajte tepovanie, ja teraz v lete volako nemam na nic cas 😝
navyse ma mala chripku alebo co, od vcera teplotuje tak nad 38 a vzdy po 4-6 hod ked prestane sirup posobit teplota vyleti...vcera mi bolo cudne ze sa sama rozhodla ist poobede spat lebo je unavena a fakt zaspala, no zobudila sa s ohromnym placom-az som motyku zahodila a utekala 😀 ze co jej je...a uz cela horela a vraj ju strasne bolia nozicky 😒
no neskutocne je ze len co trosku zabral nurofen uz sa dvihala s gauca a poletovat 😠 myslela som ze ju nan priviazem 😝 ...hadam to je len viroza a za par dni bude fit, uvidime, jej dr. teraz nepracuje lebo preraba ordinaciu-no snad nebude treba 😉

lenadka
18. aug 2009

ozaj prisla mi odpoved s T-comu, ze rozvazuju zmlvu somnou na internet, lebo to technicky nie je mozne zaviest nam ho 🙄 😠 samozrejme odpoved na liste datum 31.7., s Kosic peciatka podania 4.8. a mne to prislo 7.8.
akcia koncila 31.7. dovtedy som si este mohla vybrat nieco ine a takto??? som nastavataaaaaaaaaaaaa

lenadka
18. aug 2009

no idem ludi strasit 😲 ...cavteee 😀

danulka2
18. aug 2009

susika pozicala som si tepovac a don som dala KOBEX /cca2,5eura/. Vytepovalo to celkom dobre, okno sme mali dokoran a poobede uz bolo sucho 🙂
dnes som robila ten pretlak a vyslo mi 6poharikov 3dcl. Dufam, ze aj vydrzi 😉

katrin21
19. aug 2009

lenadka: ze 30 korenov rajcin, ty si riadny " kolchoznik"... ja by som si viac jak 10 nesadila.. to je strasne moc!

babenka9580
19. aug 2009

Ahojte.zacala som si hladat nejake info o porodnici v Bojniciach a narazila som na toto forum. Chodim k Hudecovi a ako niektore pisete je super, vsetko vysvetli a preto som u neho aj ked musim dochadzat az z PE. mohli by ste mi prosim poskytnut nejake info ohladom porodnice v Bojniciach?lebo manzel chce aby som tam rodila ale ja som pocula negativne informacie. vopred dakujem 🙂

danulka2
19. aug 2009

babenka ak si vybavis Hudeca aj k porodu /a on je ochotny/, tak bude aj porod ok. Sestricky su tam dobre a primara budes vidiet len na vizite, takze sa to da 😉

susika
19. aug 2009

lenadka-ty si ako moja maaaati🙂))tá tiež nasadila štvrť záhrady rajčín, ked to tak zoberiem, že tam ich šupla, tam ich šupla a nejako sa im bud nechce rodiť, alebo nás je vela, a stíhajú sa papať, lebo som s nou dnes volala, že ešte potrebujem nejaké to kilo na ten kečup pre drobca a že "eeee" nebude, lebo už nie sú, nestíhajú dozrievať,a le že aj tak ich nie je akosi vela tento rok. asi zasa porozdávala mojim segráááám.hm, asi aby si ich dolepili k tým svojim v ich záhradkách. to len ja som skončila v meste, závislá na zelovococh:((((( 😅 pomoooooc!!!!! 😀 no s papirokou netuším. lečo sa v mojej domácnosti velmi neje a asi som ju tento rok ani nejedla 😀 😀

lenadka, supni jej bazovo lipový čaj, alebo aspon bazový, ten dobre zrazí teplotu.a s medom celkom dobre chutí.ja som sa ho nalievala vždy, ked som bola na nič.malá mi ho nece ani ovoňať 😀 😀 no inak ano, deti udržať v posteli, ked sa im polepší....malá mi v marci lietala s angínou a ja som ledva chodila, čo som bola tiež na nič 😀 😀 😀

fifik
19. aug 2009

BABENKA: JA som v Bojniciach porodila obe deti a bola som spokojna. Vsetko bolo OK, nijakeho doktora by som si nevybavovala, som proti tomu... Ja som nemala vybeveného nikoho, pri oboch deťoch som natrafila na lekárky ženy 🙂 Nepočúvaj reči, zlé veci sa stávajú aj v nadštandartných nemocniciach. S doktorom Hudecom mám dobré skúsenosti z pobytu na rizikovom. Je fajn... Ale ak nastanú komplikácie, vtedy aj ten najpríjemnejší a najkludneší človek začne stresovať a možno aj urobí krik... Netvrdím, že budeš mať komplikácie... je to bežná ľudská vlastnosť. Treba sa na pôrod pripraviť po fyzikej aj psychickej stranke, treba poslúchať pokyny a spolupracovať... všetko bude v poriadku. Nezaškodí mať trochu odborných vedomostí o pribehu pôrodu. Mne dvojnásobnej rodičke sa hovorí 😀 , však?

lenadka
20. aug 2009

danulka hod recept na ten pretlak, ja robim len stavu-pokrajam a povarim rajciny a potom ich prepasirujem, nic nepridavam=mam 100% stavu. Vcera som spravila z neviem kolko kg-ale bolo ich strááásne vela 2 - 7dcl a 2 - 3dcl pohare a este 1,5 l dala do polievky 😝 az som si vravela tolko prplacky a tak maly vysledok 🙄 😅 ...no ale uz som fakt nevedela co s nimi, predvcerom som dala zo 3 kg do leca a este mi ich aj tak straaasne vela ostalo, skoda ze sa nedaju zakonzervovat tak aby boli aj v zime ako cerstve, lebo teraz ich je tolko, ze mi na ne ani nejde chut
ale zase polievocka priamo s tej stavy je uplne ina ako z pretlaku-mala sa ide za nou zadrhnut, tak dnes ocino s nou nebude mat problem pri obede, lebo som jej este vecer po voli navarila 🙂
vcera uz nemala extra teplotu len takych 37,5 aj to az na obed, tak ze viroza je u nas na odchode, nastastie to trvalo 3 dni aj s cestou 😀

kati ja ich tolko nikdy neplanujem pestovat, sama si pestujem na okne tak 8 ks, ale potom mi da kolegyna-ze skus su fajne, svokra zase tie mini a aj normalne len inu sortu-ze skoda plantu vyhodit /s cim suhlasim/ a potom je ich vela 😀 ...potom pravidelne zasobujem kamosku, mamu a kazdeho kto chce a este aj zavarim leco a stavu.

susika, tak si pridi kumne vziat, ked uz mama nema o take 2 dni by mali zase dozriet-uz su aj niektore zafarbene, lebo som ich pooberala teraz cerstvo

katrin21
20. aug 2009

lenka: my sme teraz v utorok vyfasovali v Ruzindole pri Trnave od znamych asi 2 -3 kila, ale takych, ze wow...!! Take tie velke masite, uplne tmave, no proste neskutocnééé! Take se este tento rok nejedli a to mame tiez aj domace.. proste ina odroda... a im to tam pada na zem, lebo tiez maju toho vela, vlastne ich svokrovci, ktorí sa vybrali na 3 tydzne do kupelova rajciny zreju a zreju... tak nas nabalil... aj slivky a hrusky... ono take rajciny z Dolniak maju uplne inu chut.. ine slnko...alebo co... ale nase( asi 4km od nich staviame) take aj tak niesu.. musim zistit, co to je za druh 😉

lenadka
20. aug 2009

katka, ved si odloz semienka s tychto co vam dali a mas ich 😀
ja tiez mam v zahrade rozne a pravdu povediac som cca 3-4 korene vcera vytrhla-bola to nejaka odroda zvlastna-chutili otrasne, vnutri neboli absolutne stavnate a listy mali ineho tvaru ako ostatne a zacala ich chytat plesen...len tak leteli do kontajnera 😅 , este kvoli takymto šitom prejde plesen aj na ostatne, tak som ich bez milosti "utratila".
Tuto trnavcku odrodu poznam, aj sme ich mali-teda myslim si-oni si take vacsie nie? nedarili sa mam-potrebuju asi fakt teplejsiu klimu-tu zle dozrievali.
mnam hrusky 😝 😝 😝
najviac mi chutia tie "chery" male rajcinky su sladucke a este mam odrodu "typo f1" a tie su chutovo fajne aj tvarom krasne gulate a hlavne je ich strasne vela nachytanych-to som necakala, ked som ich sadila boli to take nitky 🙂

katrin21
20. aug 2009

no a co mam z tou rajcinou urobit? ako tie zrniecka? to ju mam nechat postat a poto ich vybrat, alebo ako ( sorry, ale este som to nerobila 🙂 )

danulka2
20. aug 2009

lenadka rajciny som len prekrojila na stvrtky, dusila do zblbnutia 😉 😀 , rozmixovala, prepasirovala, povarila este asi 30minut, dala do poharov a sterilizovala 30minut pri bode varu. Robila som asi z 3kg a vyslo mi 6ks 3dcl poharikov. Teraz uz budem robit len leco. Baby neviete o niekom kto preda slivky?Aspon 15 kg 😅

lenadka
21. aug 2009

katka rozrezat taku peknu zrelu a tie zrniecka dat na sytko a tak triet aby sa to cim su obalene odtentovalo, preplachovat vodou, zas posuchat, nechat odtiect /vobec to nemusis robit dlho ak sa aj celkom neodblania tak to uschne/a dat ususit, napr na kusok papiera a je to. Na jar zasejes a mas 😉

danulka-rozmixovala? to by mi potom asi pretieklo cez pasirak vsetko 😕 pravdu povediac teraz ho nepouzivam, kupila som ten mlyncek na odstavovanie a s tym to ide fajn 🙂 ze by som pre srandu skusila mixniut? 😀

ides lekvar varit, ked ich toooolko potrebujes?
ja cakam kedy na dedine dozru, v zahradke mame malu slivocku a velku slivisko s maxi slivkami, ale ked tie maxi nepostriekame tak 90% z nich opadne a tento rok veru postriekane nie su tak s tych par nam uz tych 90% opadalo 😝 a malu som neskumala, ta je terorizovana orechom, sa cudujem ze vobec niekedy mala slivky 😅

danulka2
21. aug 2009

lenadka ano chcem varit lekvar, ale slivak niet ☹
no a tie rajciny ked pomixujes, tak sa lepsie prepasiruju. Ked som ich pasirovala take rozvarene, tak mi vela ostalo v sitku a v hrnci len riedka stava. Pomixovane to ostalo hustejsie a bolo toho viac /tej duziny/. A pretlak je vyborny 🙂

katrin21
24. aug 2009

ahojte, baby!
nepoznate niekto zaruceny recept na bradavice? nasla som na nete , ze namocit do octu citron ,alebo ocot alebo cesnak. Lastovicnik neviem, ci by som nasla na luke, ten viem, ze vraj pomaha ta stava z neho..
Malá chytila od znamych dcrey bradavice.. mala ich mala cele rozskrabane na zadku, a kupala sa v bazeniku u nich este aj bez plaviek.. my sme mysleli, ze to ma stipance od komara, az potom z jej mamy vysôlo, ze to ma bradavice nejake, ale take aj 3 male vedla seba na 4 miestach... a dva dni na to sa Kike objavili prve tri vedla seba na dlani... a siri sa to dalej, uz ma na prstoch, na zapasti... doprčic!!! aj sa ju bojim chytit za ruku! chcem sa toho cim skor zbavit. vypalovat tonechcem. a vyzeraju trohcu inak nez normalne take suche tvrde bradavice... akoby su take maksie... pradite? dneska vecer idem asi skusit ten ocot...
vraj aj v lekarni existuje nejaka masticka... nepoznate ?

lenadka
24. aug 2009

katrin, moja mama teraz niekde citala ze babanova supka-a jej tak bradavica zmyzla, kupuje banany, len preto aby si supkou /z vnutrornej strany tej supy/ potierala bradavicu-teraz uz len to miesto kde bola-preventivne. Tak skus, ked nezaberie, je nieco nove nejaky krem - pisem skoro ako pocujem 😀 "WARTNER Bradavičník krem"-teraz ide v reklame, stoji okolo 20 €, 50 ml v lekarni sa spytaj, minule to R odpisoval pre kamosa, ked to islo v telke 😉

lenadka
24. aug 2009
lenadka
24. aug 2009

susika, ak chces dobehni si pre tie rajciny, som ich schvalne nechala dozriet pre teba 😉 😀

katrin21
24. aug 2009

no hej, to som pocula, lenze ked to funguje na principe vypalovania dusikom, tak to musi boliet( raz som to zazia na nohe... brrrr 😝) talze by som rada vyskusala ten ocot + cibila, cesnak, citron, alebo aj o otm banane som pocula... lenka, a za kolko jej zmizla ta bradavica? zevraj aj slaný roztok pomaha... rozmyslam dat cibulu , ocot a morsku sol... nechat to vyluhovat a potom.... keby ten bradavicnik nebolel, tak nie je problem...

ale ten bradavicnik ,to nie je krem... ale vraj existuje aj nejaky krem... uvidime 🙂

lenadka
24. aug 2009

asi za 2 tyzdne jej celkom zmyzla, po tyzdni bola o dost mensia 😉

susika
24. aug 2009

Leni-teší ma, že na mna myslíš🙂)) a čo jati mám doniesť na výmenu. nemám záhradu ☹ ☹ ☹ ☹ iba čo som sa mojej máti pýtala, či má dosť tekvíc alebo cukín, no a tá šikovná ich už pokrajala do mrazáku na zimu:((( ani tie kvetináčiky si si nepomerala:(((

babule mne zabrala na bradavie citronova šupka, tá biela, z vnutra šupy, namočená cez noc do octu a nalepená na bradavicu. ale pozor, je to silné a treba to dať naozaj lne na bradavicu, inak pojde s nou dole aj pokožka okolo nej. zalepené tak 3 dni (dala som si to len cez noc) a bradavica zlezie a niet po nej ani stopy. ostane taká akoby rozmokvaná a zošupne sa dole. alebo sa postupne zošupe, lebo ono to začne trocha štipať.

lenadka
25. aug 2009

susika, no este to tak nieco mi nosit a ja to budem musiet spracovavat! 😝 😀 len si pridi vziat, ja budem mat menej prace 😉 lebo ked uz zacnu padat mm len chodi za mnou co s tym budem robit, nie my , ale ja-no je mi to treba?...tento tyzden chceme zemiaky kopat 😝 tak na rajciny nebudem mat energiu 😔

susika
25. aug 2009

a vieš, že by aj bodli? aj ked neviem kedy, ale chcela by som ten kečup pre drobca taký enštiplavý. posledne ho bolo málo a štípe riadne. v veru aj s tou šťavou si narobila chute. vyskušam aj ja z nej tu polievku, len či to bude malá jesť, ona je horzne nepolievková. dufam, že mám telefon so sebou, máš SMS 😀 😀

zemiaky sa aj u našich kopali. nohy som si na druhý den cítila až v zadku🙂))aj malá sa zapriahla🙂))zavadzala a sypala nám tam kamene🙂)) riadna brigáda 😀

katrin21
25. aug 2009

ahojte,
no tak sme vcera zacali s tym octom a cibulov( dalsia varianta je ten citron a banan... ale skor asi verim citronu)..
ale je problem udrzat do na tom mieste kde su bradavice... ta cibula je mokra, smyklava... vecer to mala Kika kym isla spat a asi tak 3 -4 hodiny a potom sme to kukli a mala to take ako rozmocene okolo..lebo jej to sklzlo mimo... uz neviem, ako to uchytit... budem musiet kupit dnes normalny leukopalst( nie rychloobvaz), lebo nic na tom nedrzi.. rychloobvaz ma kratku tu lepiacu cast a odlepuje sa , lebo je tam ten ocot... tak sme to este previazali obvazom ale aj tak sa to hybe... to by jeden nepovedal, aky je to problem, udrzat jednu blbu smyklavu cibulku na bradavici 😀

lenadka
25. aug 2009

susi nasla som ju ale bola som v terene, nebolo kedy odpisat a som ako zbity pes, pripecena z toho tepla, fajne vyhriateho auta, "vyvonana" s krciem a rychlych obcerstveni, no uf 😝
ak by ste mohli prist az neskor okolo takej 17-17,30, lebo musim co to est aj v zahradke porobit, doma to uhadzat, ked sefuje mm a mala 😀 vsak vies 😉

susika
25. aug 2009

Leni-nemaj strach. skor by sme to ani nestihli🙂)) malá ešte spokojne odfukuje🙂) a potom, kým sa hviezda naje a ešte zvíta s hračkami po prebudení🙂)) my sme stihli ešte doobeda pred tým velkým teplom vonku polietať🙂) tak sa nespál v záhrade🙂)a na uhadzovanie kašli, budem musieť drobca potom velmi krotiť, aby ti to neuhádzala ešte lepšie🙂)je ako tornádo🙂))ak nebude nacapená za mojou sukňou🙂))

kati-ani nevrav. ja tiež bojujem s jednou na palci a vždy mi to zlezie a okolo to mám celé zamokrené a tam, kde to má sedieť, nič. leukoplat omotaný tak, že ledva do palca krv prudi a ono sa to do rána vyvlečie ani neviem ako. len je doležité to nechať riadne dlho,a by sa to až dnu znetvorilo, lebo tá mrška mi narástla znova.asi skusim tú vodičku z lekárne, lebo už na to nemám nervy...ale zasa, koli jednej.....

lenadka
25. aug 2009

susi vyskusaj ci to nestipe a potom to posunies katke 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre