Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katrin21
11. sep 2009

no baby, tak budem nad tym uvazovat, ze by sme sa nejak stretli a akoze oslavili nase a nasich detí narodky.. ale teraz som dost rozlietana, tak uvidime 🙂

kkatrina
11. sep 2009

susika no neviem - to robí aj Dávidko lebo sa to naučil od Kubka, takže to ešte asi tá prvá puberta nebude 😀

ja som dnes zahlásila "do útoku" - dohodla som sa s učiteľkou v škôlke že ho viac zamestná a bude mu dávať domáce úlohy no tak som zvedavá či to zaberie 😖

katrin no ja nastupujem 16.9. do práce - ale nejakú kávičku snáď zvládnem 😀

bubba ty už chodíš do roboty či sa strojíš na druhé???? 😀 🙂

danulka2
11. sep 2009

susika to je bomba 😉 .Ale co uz, deti sa naucia prve to, co sa im najviac hodi a co najviac vyuziju 😉

danulka2
11. sep 2009
https://www.youtube.com/watch?v=SJ-P4gKeBIc

babenky poznate tuto pesnicku?Uzasna vsak?

danulka2
11. sep 2009

aby som nezabudla, tuto pesnicku zlozila a venovala svojej dcere, ked jej na 6. den po narodeni zistili sdrcovu vadu a museli je operovat.

bubba
11. sep 2009

kkatrina no robotu hladam a na druhe sa nestrojim 😝 😀

kua nedavno skoncilo mojej malej obdobie vzdoru a kto to pisal ze v 4 rokoch nastava dalsie???katrina nezartuj sak to sa ani nestihnem spamata za ten rok 😀 😀 ja budem teda dufat v to ze to co mate teraz my sme uz zazehnali..chichi ale ti povim pol roka starostiiiiii 😒 ale uz je asi 2 mesiac klud maly anjlepik sa z nej stal a mimochodom aj moja mala je levica/tigrica a ked bude oslava narodenin tak hadam dojdeme aj my 😀

danulka2
12. sep 2009

no caute, akosi to tu viazne 😉 co vsetky upratujete? 🙂

susika
13. sep 2009

ahojte. tak vzdor u nás naberá na obrátkach. už total prestala jesť, aj ked štrajkuje už dva týždne, ale aspon čo to zjedla, teraz odmieta všetko.iba ráno vypytuje "kakauko", to akože mlieko s grankom a večer mlieko, inak len čaj, čaj, čaj. už som z nej zúfalá. na poradni ju na začiatku mesiaca vážili, ale to už vtedy bola schudnutá, tak si nechcem ani predstaviť, kolko to bude teraz. je protivná, zlá, zrušila som jej spací vankusik, tak odmieta poobede spať, a spať sa bude len v postielke, čo ona odmieta, zaspávala vylučne na velkej posteli a do postielky som ju rpekladala, ked som šla spať ja. ale nerobí to žiadnu dobrotu, skor naopak, ja som nervoznejšia, ona je zlá rovnako. ja unavenejšia, lebo čo potrebuejm spraviť, tak robím len v noci, ked ona spí.tak mávam neskoré noci a skoré rána.jej stačí spať len 8 hodína vydrží fungovať celý den do večera. už jej dáma si nejaký makový odvar spolu s niečím, čo bude podporovať hlad. ale ona má niečo akoby vsugerované v halve, aj je hladná,a le ona len čajík, lebo zistila, že mlieko jej počas dna nedám. už som ja skor zrelá pre psychiatra z toho všetkého.dokáže ma umordovať taký malý krpec.jaj baby moje, tak som rada, že som s nou sama, ešte keby je jej tato doma, to by bolo hundrania, že si s nou neviem dať rady a to by som už asi fakt explodovala. a také dobré dieťa to bolo.

bubba
13. sep 2009

susika ,moja prestala spavat naobed v 2 rokoch,obdobie vzdoru zacala mat od 2,5 do 3 r aj 1 mesiac 😅 😅 a ti poviem neraz som s iaj poplakala od vycerpania fyzickeho aj psychickeho....mozno to znie smiesne ale sem tam som sa musela ist zavriet na minutu do izby vyplakat sa do vankusa alebo som fnukala muzovi (na tyzdnovkach)do telefonu a on ma chudacik tak fantasticky vzdy podporil...a urcite sa inac pucil od smiechu ked to pocuval chichiiii....a vratit sa naspat a riesit vzdorovito protivne decko....ale uz je z nej zasa anjel ..klop kloppppppp 😀
danuska ja insie nerobim pomaly kazdy den krajam hriby 😅 u nas tolko rastie ze moja mama aj svokra je tam v hore ochotna obetovat aj zivot len aby podonasali plne kose.... 😝 a ja to potom musim krajat,ci zavarat lebo im sa to nechce 😀 😀 😀

bubba
13. sep 2009

jááj nejak som to tam zmrvila ten slovosled sorryyyyyyyy 😀

kkatrina
14. sep 2009

bubba skoré nájdenie niečoho poriadneho 😉

Jakubko má obdobie vzdoru - respektíve neakceptovanie akýchkoľvek autorít od minulého leta. Posledný júnový týždeň sme boli na dovolenke - tam bol ako anjel a po príchode domov - katastrofa. A tá pokračuje s malými prestávkami doteraz. Čakám že teraz po lete sa zase trošku umúdry ale kedy to príde???? Ja sa niekedy znížim aj k tomu že mu hodím po zadku, ale často len kríčím od rána do večera, vyhrážam sa a tak. Tiež ma z toho za chvíľu porazí - preto dúfam že s nástupom do práce sa to zmení - k lepšiemu. Hádam si nájdeme nejaký režim a nebude mať čas už robiť zle 😅

tak nám držte palce 😵

susika
14. sep 2009

bubba-ja osm to už veru včera nevydržala, doslova som sa vyrevala, a bolo mi jedno, či pred nou alebo sama, celýden som mala slzy na krajíčku a stále som smoklila a večer to už nabralo grády a som sa vyrevala ako sa patrí. nanestastie nikto to nechápe, každý len mudruje, takže je to ešte horšie.tatino chodí na vela týždnov preč a ked mu neičo poviem, tak radšej povie, aby sa zmenila téma, že ju mám nechať tak a nevšímať si....aspon vypočuť by ma mal. včera som mu zasa revala do telefonu. aj ja som už malej po zadku hodila a nie raz, ale nič to nepomohlo, ked sa jedovala, tak sa začala ešte viac. ked som jej normálne vysvetlila, niekedy ako keby pochopila (aspon sa tak tvárila )a ukludnila sa. inak stále je v positelke v trucovni, aj tak v nej nespí. aj sama sa do nej vyberie.ale chápe, ked je zle.ani kamoša-vankušik nevypytuje vtedy. aj dnes večer zasa bola bez neho. chápe, že má zakázanú Bambulku, lebo neposlucha, dnes už aj trochu jedla, nedala som sa vyprovokovať. už aj susedu som dnes stretla, sa smiala, a pýtala malej, že prečo maminu neposlucha, ved po nej celý den kričím, aj vonku sa jeduje, už nestíham prať čiapky, lebo ich od jedu zahodí na zem a od hnevu si búcha do hlavičky a potom si sama sebe nadáva, "nebi sa"🙂)aj mne capne a aj za to sa sama seba hreší"nebi maminu"🙂))-aspon niečo komické🙂) a aj som ju zatvárala do izby alebo seba samu, ale to ona potom plače inde, lebo sa sama asi bojí a potom je taká pritulná ako mačiatko a dobručká.potom zasa sa rozplačem ja od lutosti, že som po nej nakričala....
baby, ako ju mám naučiť piť z hrnčeka?už krásne pila, kým sme nezačali chodiť na piesok a deti mali tie flaše od Jupíkov s tým sosáčikom. tak im ich vypytovala a ja sprostá som jej ju kupila, od vtedy mi začala do hrnčeka strpať jazyk a ked som ju za to trochu vyhrešila, už odmieta hrnček a pije čajík normálne cez cumel. poobede to má ako ukludnovač, lahne si do postele, vypyje čaj, otočí na nabok a spí. len ma už za to hrešia a bojím sa, že sa proti hrnčeku postaví uplne a na školku možem zabudnúť. už nám ostáva len hrnček a cikanie vonku, ostatné je už dobre....

bubba
15. sep 2009

susika,uf uffuuuuufff...presne poznam tie pocity ktore teraz popisujes...mozem ta len upokojit...ze bude to raz...este horsie 😀 😀 a este aj 😢 lebo neviem ci sa smiat ci plakat 😉 ale hadam to nejako zvladneme ...ianc ja som moju krpau potvorku nikdy nemuslea zatvarat do izby ona sa tam zavrela sama ,tresla dverami a este aj hracky hadzala do dveri aby narobila co najvacsi humbuk...a ked uz sa mi aj stalo ze mi obcas slza vytiekla aj pred nou tak to bolo najlepsie co sa mohlo stat lebo vtedy hned obratky za par sekund uz mi slubovala,hladkala a podobne...
vies co?problemy s hrncekom vobec neries.vobec nemusia v skolke vediet ze nevie pit z hrnceka a on sa to rychlo nauci.tak ako sa moja sama naucila nakladat si do ust co doma vzdy ZASADNE odmietala nakolko vedela ze ma na to lidi 😀 .ale ked by si predsa chcela skusit my sme to vyriesili tak ze sme kupili v tescu sadu na omalovanie vlastneho hrnceka na ktory sme pokreslili,rucicky si nan vytlacila atd..a potom sme ho spolu dali upiect a bola maxi stastna a vzdy si ho pytala.potom sme to dalej riesili tym ze sme kupili vela farebnych poharikov (ikea 99,- 😀 ) a vzdy sme si vyberali ze z ktoreho budeme pit.tak ja som strasne vychvalila zeleny,ona si vybrala zlty atdatd...potom sme skusili pitie zo slamky z pohara a postupne bez..da sa to vseliako len treba kopec napadov pri tom..

soorry ostatne baby co nemate podobne problemy 😀 alebo co nemate deti v znameni leva 😀 😀

kkatrina dakujem za zelanie v dnesnej dobe je to potrebne 😖 a inac sem tam aj u nas byva vyprask po zadku...no vyprask ja sa jej vyhrazam vyraskom ale v skutocnosti u nas staci len pohladenie lebo ona je skor citliva na "urazene ego"ako na bolest zadku...chichi...a teda aj ja kricim o 106 raz sa ma aj suseda pytala ze ma pocula az do kuchyne hulakat, ze co mala porobila... 😅 odvetdy sa snazim krotit emocie a hlavne pred vybuchom zavriet okna 😀 😀 😀

bubba
15. sep 2009

jáj a zabudla som na cikanie vonku!!!katastrofáááááááááááááááááá... 😅 levica je strasne hanbliva a vyrusuje ju este aj stebot vtakov pri tom... 😅

susika
15. sep 2009

bubba-žeby máme rovnaké deti?🙂)))) škoda, nemáš album.....aspon si ma rozosmiala. tak s tým pohárikom, to ja som sa tiež naskušlôa. doma máme tri hrnčeky, zatial , odmieta....kupila osm aj granko so šialočkou, tichučko spí v skrinke, aby ju v zlosti netresla o zem, ale normálne rozmýšlam, že za pokus to stojí a možno to zázračne pojde so "šialočkou s bodkami"🙂)))aj s reklami je hotová, aj ked normálne telku nepozerá.....tiež taký hrnček bol v reklame s duhou a z tej bola tiež paf a z pesničky do teraz.
dnes sa to nejako otočilo, dostala po riti pred obedom, že či ja sa musím stále rozčulovať. a baby, zjedla za tanier polievky, no, bez sližikov, ale pokrok po dvoch týždnoch a za tanier žemlovky🙂))zajtra budú ryby, tak som zvedavá....a dala mi potvora typ. spomenula nejakého "Bu", že sa díva zo skrinky, tak som jej povedala, že ho zavolám a všetko jej zje...to ste mali vidieť, ako to z taniera mizlo...toho BU prvýkrát spomenula pred mesaicom, ani netuším, odkial to má, ale smeje sa pri tom, tak to asi nebude strašidlo....
cikanie, presne ako píšeš, ešte aj toho stromu za ktorým sme sa hambí🙂)))

bubba
16. sep 2009

susika hlavu hore o levicatach sa tvrdi ze su to v dospelosti uzasni,priebojni a uspesni ludia....takze ak ich tym smerom povedieme..teda ak nam to dovolia tak bude dobre...
ja neviem co sa tyka toho strasenia...mozno mala vidi daco co nevie pomenovat (vyslovit)alebo si precitaj temu "deti vidia duchov"raz som to zacala citat a viac som to neotvorila to je asi jedina tema do ktorej radsej nevstupujem aby som neozstala paranoidna 😀 ale zevraj deti mozu vidiet duchov.
no ale garantujem ti ze ani Bu na nu nebude dlho fungovat....tak uz dopredu rozmyslaj nad novym tahom 😀

dnes som posielala jedne zivotopis...aaaaaach keby toto vyslo bolo by to uplne skvele ... 😅 ale uz vopred tusim,ze nic z toho nebude.vsade 1000 ludi hladajucich pracu

luckak1985
16. sep 2009

Keď tu tak čítam, ako práve prechádzate obdobiami vzdoru, už teraz sa pomaly začínam báť a to má Šimonko len necelé 3 týždne. 😅 Teraz je jeho jediným vzdorom aktívne odmietanie cumlíka a keď je hladný (čo je skoro stále), tak to ho nezaujíma absolútne nič.

luckak1985
16. sep 2009

fifik a katuskapd, ďakujem za rady, ale prečítala som si ich až teraz, keď som sa konečne dostala k PC. Tak nakoniec sa malý rozhodol sám. Ale i tak mu museli pomôcť, lebo bol zamotaný a nedalo sa mu ísť dole. A ja som sa čudovala, prečo mi bruško nie a nie klesnúť nižšie. Našťastie je všetko OK.

kkatrina
16. sep 2009

susika to pitie vôbec nerieš môj Jakub poriadne dlho v škôlke pil z jupíkovej fľaše. A kakao doteraz obidvaja večer aj ráno pijú z fľašky s cumlom a to má Kubko 5 rokov. No a čo, hlavne že vypije, už som skúšala z pohára a vypili dva glgy. My sme sa teraz za dva dni odučili od cumla - v pondelok poobede ho tak položil že sme ho doteraz nenašli - takže mal smolu a musel ísť spať bez neho. Dnes v škôlke tiež zaspal bez problémov - takže máme o jednu závislosť viac - už len to pýtanie na nočník ☹

zajtra idem prvý krát na pobočku tak mi držte palce 🙂

danulka2
17. sep 2009

ahojte, som tu len na chvilocku, lebo utekam do poobednej. Ten vzdor mi nieco-resp.niekoho pripomina 😉 😀
baby a to vas/vase deti este caka puberta 😠 😀 😅 a to bude veseloooooo
ale nie, nebojte, zvladnete to.Hlavne to chce kluuud a nohy v teple 😉

bubba
17. sep 2009

kkattrina na aku pobocku?danulka avoj si zlata ...mna osobne si presvedcila,ze uz bude len lepsie 😀 😀

katuskapd
17. sep 2009

lucka gratulujem a poradim ti fotku maleho si daj do albumu mimochodom je zlaty a svoju do pasu inak ti to admini vymazu 😉
a super ze vsetko dobre dopadlo

my mame teraz avent flasku aj tu jupikovu, pije z tej na ktoru ma naladu, tiez neriesim 😉

kkatrina
17. sep 2009

bubba pracujem v jednej banke v pd ale nie v tej čo pred tým 😀 ale robím len podnikateľov 😝

katrin21
18. sep 2009

ahojte baby, hodte nejaky recept na tortu do srdcovej formy !!! lebo podla mna, ked tam dam taku ako do okruhlej, bud emoc nizka... chcem taku vyssiu... mam jeden recept, ale je z 10 vajec, a cesto sa pecie na 3x, do spodnej casti sa prida kakaou, do strednej orechy a hore sa necha ciste... moze byt dobra ale je to piplacka.... nemate nieco overene? diky !!! potrenbujem to piect zajtra , v nedelu mame oslaviu, kika ma 9r. 😉

kkatrina
18. sep 2009

katrin ja som sa poistila a tortu som na zajtrajšiu oslavu dala upiecť - autíčko. ja síce koláče a zákusky zvládnem ale tortu.... 😅

katrin21
18. sep 2009

ja zvladam aj torty, vacsinou robievam taku krutenu, co je ked ju rozkrojis pasikova,ale teraz chcem zmenu a mam tuto novu srdcovu formu.. ja s tym nemam problem, aj ozdobit, ale chcela som nejaky overeny recept, nech to je eňo ňuňo.. ale asi mi ine nezostava, len to risknut... lebo cas leti a recept nikto nehodil.. a to som spoliehala na take sikovnicky ako lenadka, danulka, bubba alebo a tak..no oc uz.. 😀

susika
19. sep 2009

katrin-tak tam švihni do cesta z každého o trošku viac a podarí sa.🙂)aj ked, keby sa nemalo, to by bola riadna škoda....

bubbba-no, to viem, že sú priebojní a neskor úspešní. tiež tvrdím, že ak nám dovolia ich k tomuviesť. už teraz mi malá pripadá skvelo šikovnica, ale práve pri veciach, ktoré by ani nemusela. ako narábanie so šrobovákom, valkanie cesta a také...ale skladať puzzle alebo vkladať veci,t o sa hrajkám ja. nebaví ju to. nuž, hyperaktivita, nemá si čas sadnúť. tú temu, čo spomínaš som aj ja raz otvorila. ale nikdy viac, bála som sa celú noc....tiež som počula, že deti možu vidieť veci, čo my nevidíme.predposlednú vec zle spala, stáel sa budila a ráno som sadozvedela, že mám babku v špitáli....tak sa bojím, dufam, že bude dobre.....

ten hrnček ma už prešiel vďaka vám. ale pred dvoma dnami som jej naliala len tak pre srandu, že čo bude roibť, som sa na nej nasmiala. len som ju nemohla vyhrešiť, že nech nedáva jazyk do hrnčeka, inak bola pooblievaná celá zem, hrnček letel cez pol kuchyne. schytala som aj ja oblievačku. ina sa napila aj tým jej srandovným sposobom🙂))sosáčik z hrnčeka pre deti ani vidieť, svoju cumlovú flašku si vezme, zalezie do postele, čajík vypije a donesie🙂)tam ju nikto neruší🙂)) do cumlíka ako takého sa odučila sama už dávno. mala niečo viac ako rok. vypluvala ho, že z neho netečie, odmietala, tak som ho niekam schovala ani neviem kde.ale dlho som ho pre istotu nosila. teraz spáva so svojim vankušikovým kamošom

jankako
19. sep 2009

Ahojte babule..Som z okresu PD a chcem sa spýtat,či ste nebola niektora náhodou cele tehu PN,že ako je to s kontrolami zo soc.poistovne.Jedny mi tvrdia že tehotnym nechodia,druhý že len ked dostávaš vysoku marodku.
Poradte,ak viete!!!Dakujem..pekny dnik 😉

susika
19. sep 2009

katrinka-malú som prvýkrát posadila na nočník mala necelý mesiac pred dvoma narodeninami a za dva týždne sa už sama pýtala.bo to stres, elbo to bolo aj každých 10-15 minut tka osm celé doobedie lietala, na von som to neriskla nikdy bez plienky. a aj traz, dnu je to super, bez plienky, ked prší, tak aj celý den.iba na spanie jej dávam, ale aj to sa už mesiac budí poobee a niekedy asj v noci, že che cikať. vonku ej to horšie. vypýta sa, aj ju dám, či má plienkiu alebo nie ale nevyciká sa ani za svet. párkrát išla mokrá domov, ked plienku nemala, nikedy to vydržala a potom doma ohnivá čiara k nočíníku odo dverí🙂 asi to chce len čas, ale zima tu bude o chvílku. ale aj tak som rada, že a to tak rýchlo naučila. skor nemalo význam u nás nočníkovať, zadok malý a najmenší nočník velký......

jankako-tiež som sa bála ako ty a sestra mi bola PN 3 mesiace a behala si kade chcela.ležať nemusela a ked soms a jej pýtala, či nsa nebojí kontorly, že vraj tehotným nechodia. ja som trčala celé 3 mesiace doma alebo chodila prehlasovať pobyt, ked som šla k rodičom na dlhšie....

jankako
19. sep 2009

Dik za odpoved susinka..Ja toho vela nenabeham,len ked potrebujem dat náhodou stretko s kámoškou alebo cez vikend na návštevu k manželovej rodine..Lenže kolkokrat potrebujem behnut do obchodu,na poštu,niečo vybavit...Obemedzujem to všetko na minimum,ale zrovna sa možu dovalit vtedy.../Dostávam najvyššiu možnu marodku,tak dúfam že to naozaj neplati že ked máš vysoku marodku,tak pridu na kontrolu..Vychádzky mam,ale niekdy sa neda ist preč v tom určenom čase..No,uvidim,teda dúfam že ich tu neuvidim...ešte raz dik.pá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre