Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katrin21
24. sep 2009

no neviem.. dnes na plus 1 den je titulka, ze " dajte mi pilku na moje parohy"... tak mozno preto ten jelen.. lenze bohvie kedy strechu tocili...ci odvtedy nezistil, ze mastalir v tom az tak nie je... teda keby bol bol by stale s Tanou??? no ja neviem... je to zamotaneééé a len on vie, co je pravda.--

susika
24. sep 2009

ahojte. vidím, že to tu riadne preberáte a ja osm si ani tú strevhu nestihla ešte pozrieť a už tu je dalšia relácia....

Leni-presne tak sa ja snažím vychádzať s malou. je horzitánsyk hyperaktívna. zatial to vravela len psyhca a už aj nasa pediatrička na poslednej dvojročnej kontrole....stáel ju treba zabávať alebo zamestnávať, inak robí neplechu....zlé aj tak na nu neplatí a ked idem na nu z durhého konca, tak je velká frajerka🙂 v niečom mi pripadá taká "dospelá" a v niečom ešte mladšia ako v skutočnosti. a to jedovanie...už na nu neplatí nič.škoda, že odmieta farebné umelé lyžičky, to s tými lyžičkammi som využívala dokým ich chcela...teraz je u nás velkou alebo malou lyžičkou🙂)) jasné že s velkou dospeláckou 😀 s obliekaním taktiež. u nás zatial pomáha, ked nemáme dnes, oblečieme zajtra. myslím, že zabudne, ale ona potvora si pamätá, tka musím večer rýchlo preprať alebo jej to normálne vysvetlíť. inak by nosila stále to isté....už sa chce parádiť....no ale najhoršie je to so spaním, čo je normálne u hyperaktívnych detí, kedže robia všetko preto, aby nemuseli byť na jednom mieste...kedže papanie sa už zlepšilo aspon o polovicu 😀 😀 😀 😀 huráááááá hyperaktivitu už neriešim. má na to nárok a záznamov plnú kartu hádam od každého jedného lekára aj od neurologa a psychologičky.... 😀 😀 😀 😀 učím sa s nou žiť 😀

bubba
24. sep 2009

susika tak vy mate oficialne potvrdenu hyperaktivitu??kua.... ja viem ze aj horsie veci mozu matku postretnut pocas jej ulohy matky v zivote svojho dietata.....ale predsa ... ja som napriklad odjakziva este ako studentka na SS dufala,z enebudem mat hyperaktivne dieta...neveim preco proste uz vtedy bolo dost literatury o tom tak so msa vyplasila nejako...ale ianc da sa to v neskorsom veku dost dobre skorigovat liekmi a ked sa matka nauci pracovat s takym detatom,tak sa vela ulahci...je to ale hrozne narocne moja,vela sil ti zelam...

baby u nas take srandicky neplatia,ze aku chces modru alebo cervenu,zarucene odpovie taku aka vo vybere ani nebola a taka aku ani doma nemame,keby jej dam vybrat z oblecenia tak prebera tolko ze cela skrina skonci na zemi.....atd....ked sa jej opytam co chce jest a dam jej na vyber tak povie dobre z enie krevetovy salat ktory vlastne ani nechce....u nas je problem v tomto,z emoja mala privelmi rozmysla (coby ani nemusela vsetko to iba stazuje )a castokrat ja nie som ani len zdaleka priprvena na jej reakcie a potom neviem ako na nu..vacsinou si to musim vsetko do deailov premysliet (aj dopredu aby ma azsa nechytila do uzkych na niecom) a potom aplikovat...

napr.na 3-r.prehliadke sa nedala dr ani chytit.tak sme rozmyslali ze na KO na kardio ani nepojdem s nou.nakoniec som sa predsa len rozhodla ze pojdeme...skusime..
takze* doktor je fesak *ma nadhernu sestricku * maju tam hracky s ktorymi sa bude moc pohrat * pocuvanie, pristroj kardiograf (to sme doma trenovali a rozpravali si ako tie prisavky sa davaju na telicko atd....) ked sme tam prisli bolo na nej vidiet znamky obavy tak som zacala pred nou mavat cukrikom a sladkymi slubami o tom ze ked sa vsetko splni ako sa ma pojdeme do lesoparku...kuaaaaaaaaa ale vtedy lialo...ale ja som mala prsiplast,cizmy a gum.nohavice v aute kedze uz rano bolo tak ) a veruze sme do toho lesoparku isli.... 😅 😅
chapete celu tu zlozitosst situacie a pritom islo len o to aby sa dala popocuvat...kua ....mala ist aj na odber krvi ale to sme s dr rezolutne vylucili z tohorocneho programu 😀 😀 😀 😀

kristiniatko
24. sep 2009

Ahojte, som tiez z PD, mohli by ste mi poradit aj mimo temy ohladne dobreho pediatra v PD, alebo v okoli? Mal by to byt niekto kto nenanucuje kazde ockovanie a nenasadzuje antibiotika na kazde prechladnutie. Dakujem

katrin21
25. sep 2009

ja som veeeelmi spokojna s Dr. Seleckou.🙂 je uplne skvela !!

susika
25. sep 2009

bubba. ani nevrav o tom kardilogovi. ja sa klepem, my máme ísť v januári, tokoli tomu, čo bola skor narodená, tak kontrolujú..no ale v januári som mylslela, že už ma tam porazí. malá im to tam trhala. inak doki fešák, suprvý kludný chlap, ale som normálne mala strach, že mi tam vynadá, že si s ntou neviem dať rady. u dokiny si nedá pozrieť ani do hrdla, máme čo robiť, aby sme ju tri tam udržali (asi vďaka vojtovke má tolko sily, inak je to prcek) 😀 😀 😀 počúvanie, to sa tiež riadne zapotím, ked ju držím...na váhu sa nepostaví, to sa vážime spolu🙂)) a reči, že ked toto , potom urobíme tamto, na nu nikdy neplatili. iba ak lentilky z jogurtu, že ak ho spapá, tak ich dostane,tak sa v nom trochu pobabre, ale ked vidí, že ho nezjedla, tak ani lentilky nevypytuje 😀 😀 😀

neurologička ju chcela koli tomu, že má malú hlavu poslať na EEG (vyšetrenie s takou čiapkou, človek vyzerá ako keby mal ježka na hlave).no na poslednej kontorle to nejako nespomínala, asi je v pohode a ked jej tam začala vystrájať, tak si uvedomila, že to nebude možné. raz sme tam boli, malá mala asi pol roka a keby nemám so sebou flašu s mliekom, tak vyšetrenie nemožné....

čo sa týka hyperaktivity a literatúry, tak to ja radšej nič nečítam..nejdem sa dopredu plašiť. niekedy je uplne v pohode, že už mylsím, že je všetko OK a niekedy má obdobie, že neviem, čo s nou a večer už riande nervy.zatial to pripisujem aj veku, ked vidím ostatných krpcov vonku, že nerobí nič také neobvyklé....no a o tom rozmýšlaní viem teiž svoje....až velmi vedia byť prefíkaní🙂))

a dokina...my máme Falatovu..je na Zapotokoch. často k nej nechodíme, malá nebýva chorá, tak zatial v pohode.máme iba povinné očkovania a antibiotika čo viem, tak nedáva hned pri každej chorobe.má tam nejaký prístroj na meranie neičoho z kvapky krvi, čo určí, či sú antibiotiká potrebné alebo nie. kamošku k nej poslala ich pediatrička a nakoniec malý nemusel brať antibiotika....

bubba
25. sep 2009

susika aj my sme cvicili vojta, a na eeg mozgu sme boli 4x 😅 😅 😅 😅 to bolo hrozneeeeeeeeee tak plackala.prvy krat sme boli v 4 mesiacoch...

lenadka
25. sep 2009

moja ma Dr. Matuškovú z Chrenovca-je fajn a pride aj domov ked treba-staci jej zavolat a ona dofrci / clovek si tu cestu priplati, ale ja som to zo 3x veru vyuzila, aby som chuda male v teplotach nemusela po veceroch niekam na pohotovost nosit a ma aj po veceroch sluzby v ordinacii denne/ mimo ord. hodin a svojej pohotovosti chodi na vyjazdy k detickam domov😉 ATB nesvihne vacsinou hned, ale az ked 3 dni teplota neklesa, alebo sa potvrdi nejaky bacil, alebo mala bola s detmi ktore bacila mali a uz vie ze ona je z toho kolektivu /skolka a polka triedy uz lezi doma/-tak uz cielene da ATB

susika
25. sep 2009

bubba- a čo tak vás tam poslalai? a ten vojta načo? akési to cvičenie začína byť populárne 😀 😀 😀 😀 ak ti malá bola narodená normálne a cvičili ste, tak sa nečuduj, že je rpehnane inteligentná. ked to davajú nedonosencom alebo s nejakou poruchou, aby sa to bud stratilo alebo nedonosenci dobehli velké deti

bubba
26. sep 2009

mala bola pridusena, dost dlho ju kriesili a mala zvyseny svalovy tonus a kedze nebol mozog dokysliceny poriadne tak ten ten tonus vlastne suvisel s porusenym mozgom.aspon tak mi to vysvetlili.preto sme chodili na eeg aby bolo vidiet ze sa to stale zlepsuje (pomocou vojta).ale podla mna by sa to zlepsilo tak ci onak pretoze decky mozog je regenerovatelny a poskodenie bolo minimalne (chvalabohu)cvicili sme 10 mesiacov.

susika
26. sep 2009

my sme makali do asi 16alebo 17 mesaicov, a kedže malá sa stále nepušťala chodiť, a to bola spomedzi tých detí, čo sme chodili na kontroly najšikovnejšia, tak nám to zrušila a malá sa pustila chodiť týžden pred 18 mesiacom🙂)

baby, neboli ste náhodou dnes v Kauflande a nepočuli nejaké dieťa jačať. tak to sme boli my. malá my spustial taký hysterický krik, všetci sa otáčali, mne bolo do smiechu, lebo takú som ju nepoznala do včera🙂)kde sa taký silný hlasisko zobral v takom mrňavom tele🙂))hulákala ako keby som ju drala a pritom som jej len nechcela zobrať lizatko, ktoré by aj tak nejedla, lebo ich nelubi🙂))ale iba preto, že to pekne vyzeralo🙂))tak si pojačala, aj roboši pred nami sa pobavili , inak žiadne divadlo....ach jo, ja neviem, čo ju to takto chytilo. ešte, nech sa mi šmarí na zem..... presný opak, ako ked bola mimino, to som ani nevedela, že mám dieťa, to nevedelo ani čo je plač. aj ked bola hladná sa len začala mrviť a dobre, že mi to nechela povedať, že je hladná🙂))

inak je tu akosi mrtvo, iba my s bubou sa tu rozpisujeme. no možem ja za to, celé dni som len s malou alebo na piesku a aj to sa nestiham nič dozvedieť, lebo lietam za nou, nech si aspon hlavu nerozbije, ked už je celá dobitá 😒

lucijja
27. sep 2009

hehe susika, si ma pobavila... 😀 A si mi pripomenula moju svagrovu. Jej mala raz chytila takyto hysak v obchode, hodila sa o zem a jacala a kopala a rozhadzovala rukami...no a moja svagrina jej chcela ukazat ako hrozne to vyzera a zacala robit to iste... 😀 😀 😀 Ludia vraj na ne pozerali s vyplestenymi ocami a otvorenymi ustami... 😀 😀 Ale zabralo, malá prestala a viac to nespravila... 😉

bubba
27. sep 2009

lucija to fakt??? 😀 😀 😀 no neviem ako by som sa tvarila keby som svedkom toho ako ukazuje svagrova dcere ako vyzera ked s arozculuje 😀 😀 😀 asi by mi aj cvrklo 😀

kkatrina
27. sep 2009

leni u nás to správanie nie je ani o bežných veciach - on v pohode ide večer spať keď poviem, oblečie si čo mu nachystám, naje sa a tak, u nás je to skôr o neprimeraných reakciách - napr. poobede je vonku pekne a chce pozerať telku - tak mu poviem - Jakubko večer budeš pozerať, teraz sa choď von hrať za Dávidkom - začne škriekať ak zviera, dupať nohami, alebo do niečoho trieskať a pod. Jednoducho všetko musí byť po jeho, nikto mu nesmie organizovať čas, dávať hranice - mamina ma doteraz utešovala že skúša kde mu posunieme hranice - ale teraz som si už nie tak istá. Tento týždeň sa trošku snažil, bolo to relatívne vpohode, tak uvidíme čo bude ďalej...

na päťročnej preventívke sme ešte neboli - berie dlhodobo ATB od infektológa, ale naša dokina nestojí za veľa takže neočakávam tam žiadne rady do života...

a inak za super pediatra - svoj hlas dávam Mudr. Matuškovej - Chrenovec, úžasný človek a lekár

susika
27. sep 2009

lucia...ani nevrav. dnes ju zasa chytil amok u našich. bola tam aj segra so synovcom. ten to má tiež potvrdené, ale také niečo nerobil...snád nebude ani ona...a dnes som čo to o tom prečítala, kolko mi malá dovolila,a si 10 minut..idem vygoogliť niečo, elbo dnes sommyslela, že ma trafí....dnes už ked jej moja mamina švihla po riti, ale len tak, tak je to čo povedať, čo sa nevedela vpratať do akože a nič nezaberalo. tak som ju dala do jednej izby, nech sa tam vyziape, teda, ziapala zasa tak, že som myslela, že tam vyvráti všetko čo zjedla..ale ona vtedy nerobí bordel, iba strojí a reve....doma hračky, ani sa s nimi nehrá, iba ich rozhádže. minule osm sledovala, ked som ich upratala, ani jej nechýbali, našla si inú zábavku, lebo ved aj tak pri nich vydrží 5 sekund. už ju prestali baviť aj vonku preliezky. asi ju začnem učiť čítať a písať🙂)ked stále chodí s cedulkami, že čitať...a veru aj pekne opakuje a ukazuje an písmenká....už neviem, akú zábavku jej mám vymyslieť, ked každú sekundu preskakuje na niečo iné....

segra svojho hyper. synátora muslea vlani k polroku preradiť do inej školy, lebo učka mu nadávala, že je nevychovaný, lebo vyrušoval a zabával iné deti, lebo bol šikovnejší ako oni, tempo mu nesedelo a mal problém sa sustrediť. v druhej škole sa učka obrnila a v pohode, tam boli aj trocha rýchlejší, ale teraz aj ked má jednotky, tak má aj tri poznámky za týždne, že okrem toho, čo urobí, čo im učka káže, robí aj milion dalších vecí a vyrušuje....

nemáte tu niektorá psychol. vzdelanie?...hodte rady, nech nemusím volať psyche. do MT sa mi moc nechce, tam sme chodili, k psyche pre nedonosencov...

susika
27. sep 2009

sorrač, že som sa vám tu takto posťažovala, ale som vyteočná, elbo ešte aj som s vreštiacim a nervoznym dieťaťom, elbo už sedela 15 minut v aute, 10 minut behala po zapotokoch, a hladala miesto na parkovanie,lebo pri nás bolo plno

lenadka
28. sep 2009

kkatrina, hm to je fakt zvlastne, ze vlastne sa tak odrazu otoci v spravani...aj moja ma obcas take hysaky, ale necudujem sa, ved je nasa=geny nepustia 😀 podla toho by mala byt este viac tvrdohlava a neustupciva 😀
ja mam s nou skor problem, ze sa tvari ze nepocuje co jej kazem a musim to casto opakovat viac krat a to uz mam nervy blizko hysterickeho vystupu-proste ma to nebavi stale jej to opakovat zo stupnovanim az po krik...a najviac ma vytoci vlastne to ze som kricala 😅 a je to aj tak prd platne, lebo skor vyjdeme podobrom...

lucijja-obdivujem svagrinu 😀 asi malokto by mal odvahu urobit to 😉 😎

katrin21
28. sep 2009

bubba: takze tvoja mala bokl ahypertonicka? aj moja, ale nam pohlo cvicenie za 3 mesiace, dalsie tri sme cvicili uz len pre istotu.. aj to vdaka MuDr Seleckej, ze si to vsimla hned na prvej nasvteve z porodnice u nas doma, ze mala sa neopierala o rucicky, ale stale si ich davala na brusku vedla seba... takze sme zacali cvicit rychlo, skoro a mala uz v 8 mesiaoch bola vo vyvoji aj popredu a dokyna len zírala 🙂 super. Vojta urcoite neuskodi. 🙂)

katrin21
28. sep 2009

susika: ja som vyrusovala cele dectvso v skole... ja mam tolko energie... a poznamky?? ja som nosila kazdy tyzden minimalne dve a pritom, ked sa ma ucka spytala, aby som co ja viem napr . pokracovala v clanku citat, vzdy som vedela kde, alebo som sa aj bavila aj ju pocuvala... 😀 ale pritom to malo aj vyhody, vzdy ked boloo treba napr. ist jej kupit kvety, poslala mna do mesta( na stred som chodila) lebo vedela, ze mne to chybat nebude,tak som mala aj volno 🙂 a Bodkova na zemepise ma pravidelne vyhadzovala z advere.... a nasim povedali, ze by som potrebovala ist rychlejsie nez ine deti, rychlo sa ucim, rychlo mi to pali... lenze vtedy skoly pre nadane deti neboli :(( tak som boloa len nevychovana 😀

b.janka
28. sep 2009

baby o tom počúvaní a poslúchaní viem svoje... mám pocit že v škôlke majú s dankou najviac roboty oproti iným deťom... nie je týždňa aby sa na ňu nesťažovali... nepočúva, kričí, bije sa a neposlúcha... aj doma s nej šedivieme... už aj svokra aj naši mi ju dali s tým že nech si ju beriem a dlhšie tam nechodím lebo sa to s ňou nedá zvládanuť... danka je v znamení barana... v týždenníku život bol pred 2 týždňami detský horoskop.. .a tam ju presne vystihli... niekedy má svoje dni že je dobrá... ale to je raz za čas

leni ja som myslela že len danka je hluchá... ale sludujem že sa to tam prenáša ako chrípka... 😀

lenadka
28. sep 2009

jani, ze by to zo skolky nosili takeho bacila????????? 😀 😀 😀 vcera ste boli "vencit" tak ako my 😀 akurat ze Danka mala viac zaberak-zliezt cestu z lazov peso-no proste robis co mozes 😀 😉 😀
inak je az tyzden v skolke /ked ze sme jej predlzili prazdniny u nasich/ a uz ma miernu nadchu a sem tam zakasle 😝 ako vidim uz to zacina...ja neviem, zda sa mi to cudne - doma je zdrava cele mesiace a pride do skolky a hned sopli 😠 ☹ akoby mi ju tam drzali spotenu v prievane ci co, ved aj doma bola v kontakte s detmi a chora nebola 😝

bubba
28. sep 2009

katrin presne tak...mne to ale nepovedala dr.ja som sama sla za deckou ze mala je daka vykrutena (vdaka mamaaja kde som si precitala clanok o tom....som dokazala odhadnut ze bohuzial asi mame podobny problem ...spominane zatate pasticky,vykrivena do "luku"preferencie jednej strany,ruky,nohy,pohlad...atd) no a dr nas poslela prednostne na vysetrenie a behom par dni sme aj cvicili.a na cvicenie zaberala velmi tazko....ale rozbehla sa v nejakom 8 mesiaci ke duz bolo na nej vidiet ze nabera grady (otacanie,prevalovanie,stvornohovanie)

to co popisujes svoje detstvo v skole...kua jak keby som seba videla...a to fakt som potom bola aj ja inteligentna??? 😀 😀 😀 kua ja som zabity talent 😀 😀

moja v poslednej dobe uzasne stvoreniatko poslucha...az na to ze zacala nosti zo skolky papulovanie typu ..."ty siiiiiiiiiiiiiiii..."maminaaaaaaaa.....alebo vsetko co sa jej povie tak nato odpoveda....aaach,ty si ale....(akoze nenadava ani nic lebo to ma brutus zakazane raz vyfasla po papulke zato ked nadala ocinovi a odvtedy si to nedovoli....)ale toto pocujem denne 100 x!!ty siiiiiiiiiiiiii.... 😀
a musim povedat klop klop ze naozaj sa vyrazne v spravani zlepsila no ved vlastne to uz asi od augusta to hovorim ale som sa bala z eju to prejde a zatial neprechadza.myslela som ze skolka bude mat na nu este horsi vplyv ale nahodou som celkom milo prekvapena ona sa totizto najradsej hrava sama cize od deciek moc nenachyta,,,,

dnes som kupila v lidli ziarovky setriace do celeho domu (vyborna acia za 3 eura kus) a ja mam vsade tmu 😀 😀 😀 😀 😀 asi ma sibne! 😝

kkatrina
28. sep 2009

ahoj kočky 🙂

asi by sme túto tému uzavreli - že deti neposlúchali (to ako my v detstve), neposlúchajú - tie naše a ani nebudú poslúchať - potencionálne vnúčatá 😀

a leni musím ti povedať že presne to kričanie vytáča aj mňa - on na mňa nereaguje až kým vyslovene ja neziapem na celú dedinu - a potom mi je ešte zle aj zo samej seba. čo už... snáď to prejde 😝

jani veď danka je zlaté dieťa - akurát trošku živšie 😀

katrin21
29. sep 2009

bubba: no my sme mali len tie pasticky a to ze si davala ruciny dozadu, ale zas nejaka prehnuta a vykrutena nebola...mala sice hlavicku nabok ked sa narodila, ale to sme jej podkladali a vyrovnala sa, ze vraj zle lezala v brusku...

ostatne veci skor neurologicka na tych reflexoch poskusala a tvdila, ze ma hranicne hodnoty, ze jej nemusi byt nic, ale zsae moze aj chodit po spickach... inak bola v pohode... otacala sa , plazila, sedela, vsetko....a v 8 mesiacoch drzala ceruzku tak, ako dospely, ziadny pinzetový úchop 😀 dokyna nechapala, ved ako som pisala...

ale bola straasne urevane dieta, spat ani za svet.... teda vecer ano ale cez den..( ale ani ja som v skolke nikdy nespala)... ona zase doma.. kym som ju niekedy vobec uspesne uspala presla aj hodina... a spala chvilku..

danulka2
29. sep 2009

ahojte, tak som tu po dlhej dobe, ale o chvilu frcim na poobednu. Pisete o doktoroch, my mame Danihela a som spokojna.A to som ho s Dominiou navstevovala ako hodiny klavira 😀 , ked bola mala. Ale to je vec nazoru, lebo kolegyna nebola spokojna a odisla od neho.

fifik
30. sep 2009

Ked tak spominate lekarov.. Ja sa na našu pani doktorku nesťažujem /Teremová/, aj na Danihela sme vrámci zastupovania natrafili... aj ten je fajn. Ale veľmi dobrý je Dr. Šimko. Je to UJO doktor s veľkým UUUUU. Fakt veľmi príjemný, aj k mamine aj k dieťaťu. Až som nechápala... Vraj robí lekára v detskom domove Bojnice a ordinuje aj v nemocnici... Hneď som sa lekárničky pýtala, čo je to za doktora.

kkatrina
30. sep 2009

všetkým vám závidím super pediatrov - my máme starú babičku mudr. bergerovú ( rokov), ani neviem čo by som o nej napísala - čo si nevybojujem to nespraví...asi tak a na všetko ATB, krv zoberie až keď sa vyhrážam, na vyšetrenie až keď jej poviem že tam chcem ísť atď... teraz by mal ísť Kubko na preventívku 5- ročnú - ale berie dlhodobo ATB od infekčného - tak mi hovorí že načo budete chodiť, veď nebudem robiť preventívku na dva krát - hlavná vec že som s ňou bola dohodnutá že nás pošle k logopedičke, že má urobiť prehliadku kvôli predškolskej dochádzke a nástupe do školy, šak načo????

a nemám síl meniť lekára - kde pôjdem??? do Novák a do Pd je to ďaleko... 😠

fifik
1. okt 2009

kkatrina: Ved tam u vas robil volakedy pediatra nejaky doktor - muž... už tam nie je? Nasla som si nete, kde ordinuje ta Bergerova.... Volakedy som robila tam na tych vasich stranach, mala som kolegynu z Diviak , a ona chodila tam k nejakemu muzovi...

elintina
2. okt 2009

ahojte, rada by som dala do pozornosti, ze vsetky maminky z okresu Prievidza sa mozu zapojit do sutaze o dietatko mesiaca. Vygooglite si stranku svadbaprievidza bodka sk a popozerajte.

lenadka
2. okt 2009

cavte, brr tusim uz aj na mna lezie nejaka viroza 😝 preskocilo to asi z malej na mna..tak pekny vikend na asi caka 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre