Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

vevoncek
23. okt 2009

ahojte ja by som sa chcela spýtať neviete kde by som mohla chodiť v prievidzi na predpôrodnú prípravu? funguje niečo také aj v materskom centre Slniečko? a neviete ako je to s prenatálnym boxom v Handlovej chodíte tam niektorá dostali ste také niečo pred pôrodom a po pôrode?

katrin21
23. okt 2009

no baby, tak ja uz len cakam kedy mi vychladne caj, aby som mohla zapit ibuprofen, lebo ma tak boli neskutocne hlava z tohoto pocasia, ze az !! uff

lenka, no ot mas dobre, ze lietajuci konik 😀 a teda z otho oblecenia po dome mame asi nervy vsetky 😀 ja viem, ze 100% sa neda,ale aspon trochu by to mohli ist, na nem? 😉 ja sa uz tesim aspon z toho, ze ide vikend..

lenadka
23. okt 2009

ja som chodila do Handlovej, tam je predporodna priprava-cvicenia, v porodnici som potom dostala po narodeni malej taky kufrik so vzorkami a letakmi.
nieco taketo funguje aj v Bojniciach, treba sa pozriet na ich stranku, lebo tam zajst osobne-su ochotní! 😉

kkatrina
23. okt 2009

leni dobrý popis - ja si tiež nemyslím že by deti mali byť ako cvičené opičky - ale môj Kubko už bol v štádiu že neposlúchal vôbec 😠 takže ja som od neho len chcela aby mi prestal odvrávať, všetko komentovať.... dnes je prvá noc čo spí so mnou - manžel ide na nočnú, svetlo zatial pomáha 🙂

vevoncek tú prípravu robí asi aj slniečko, aj Ha a aj Bojnice. Ja som rodila raz tam a druhý krát tam 😀 a ten box som dostala všade. Inak v Mame a ja je zoznam nemocníc kde sa tie boxíky mamičkám dávajú tak si to pozri 😀

všetkým krásny víkend 😵

lenadka
26. okt 2009

baby kdeze ste?

susika
26. okt 2009

ahojte.konečne soms a sem dostala a veru som vás od vtedy, čo som tu nebola aj prečítala..všetkoooo

som rada, že nemám jediná také "jedovité" čertisko doma...-katrina🙂))) niekedy som z nej fakt na nervy.....cirkus, cirkus, cirkus a jedovanie a jačanie...to je na dennom poriadku...už sa smejem, že nejdeuj sa ty nedonosenec🙂))sklapne a ide si jazyk polámať na tom slove🙂)ale už mi z toho brní hlava... a ešte k tomu chlap došiel domov, to som už vobec nevedela, čo skor, tak už dva týždne lietam ako handra, lebo je uhundraný ako staré pivo.....doma bordel, rozhádzaneé oblečenie, to je už len malina ....všade drotiky, kábliky, šrobiky a šrobováky a papieriky......a ešte, ked sa ma 20x za den oppýta na to isté a to sme za dva týždne boli spolu asi dohromady dva dni....že mi do výchovy malej gibicuje, to mi už ide riadne na nervy, lebo ju nevidí 5 týždnov a potom dojde na týžden až dva domov a stále sa vracia k tomu, čo bolo pred dvoma mesaicmi a prid´tom malá je už uplne iný človiečik...ale teraz je ešte neposlušnejšia ako vtedy.....zaspávanie o pol noci to je tu normálne u nej...

inak tiež zaspáva pri otvorených dverách a svietim v obyvke alebo kuchyni,a by nemala tmu. azspáva sama, ale v manželskej posteli.postielku už dávno odmieta, tak ju má len pritlačenú k posteli, aby nespadla.

vevoncek-ja som chodila do poradne do PD, tam som nedostala kufrík, niektoré už dostavali v poradni...rodila som v MT a tam mi dali aj kufrík so vzorkami.....

kto sa to tu pýtal na severanky ročník 1977? aj som jedna z nich tiež🙂)

vevoncek
27. okt 2009

čo sa týka toho kufríka tak ja som čítala že sú dva jeden pred pôrodom a druhý po pôrode ale v Handlovej dávajú asi len po porode, lebo švagriná tam rodila a hovorila že ten kufrík jej mohli dať skôr, lebo že tam boli také veci čo by sa jej zišli skôr a zase som počula že v Bojniciach dávajú aj pred pôrodom aj po jeden je tehotenský a druhý je už pre maminy ale skôsim posondovať na nete

zatiaľ vám ďakujem veľmi pekne 🙂

kkatrina
27. okt 2009

susika ani neviem čo ti na to napísať, ja idem vo štvrtok k psychologičke - zatial sama, tak držte palce, som si povedala že buď teraz alebo nikdy lebo skončím nakoniec na psychiatrii ja - už som bohužial v takom stave 😝

lenadka
28. okt 2009

cavte babeny 😉
susika, ja so mteraz malej v ikei kupila take to male svetielko co vyzera ako "duch" cervene-volame ho "sopka"-nechcem ho volat duch, nech sa neboji... Mala ho ma strasne rada, to zasvetim a je to ok, dvere nechavam pootvorene aj tak, tiez spava teraz somou-lebo ju bolela rucicka a mm sa prestahoval do obyvky, lebo chrááápe.-ma nadchu ci co, tak sme sa obaja nevyspali 🙄 ked mu prejde nadcha nastahujem si ho spat, malej je to v podstate jedno ci spi o 5 m dalej na svojej valende alebo somnou 😅 😀 😎
susi to papulovanie do vychovy ti nezavidim, lahko sa vravi-tazko sa realizuje, lebo kto neskusil nevie 🙄 hm asi preto som nechala mm doma rok na materskej 😀 😀 😀 ze ked bude papulovat nech vie o com to je 😀 😉

kkatrinka, dja vediet cio si bola spokojna a aj ti nieco prakticke poradila 😉

danulka2
28. okt 2009

ahojte,tak som sa sem konecne dostala aj ja 🙂 . Mam volno, tak som si ho uzila, navarili sme, prezliekla som vsetky postele, len dufam, ze nebude prsat, lebo mam napraty plny balkon 😒 . Aspon do vecera by mohlo vydrzat 😉 . Maleho lapla nejaka vyroza, tak som ho nechala tento tyzden doma.Teraz spinka a ja si uzivam kavu, keksik a net 😀 😀 😀

katrin21
28. okt 2009

fuu, cafte baby... ta ja mam perno.... ani som sem nestihala moc pisat.. tento tyzden som bola " furt" do siestej min. v praci... ale dneska padam skorej, konecne!!!!!

Inak ot vyzera, ze sme konecne vystihli ovulku na vikend, tak drzte palce, aby za dva tyzdne mrcha nedosla!!!

inak ani nejak nic nove nemam... len proste nic nestiham.. 😉

lenadka
28. okt 2009

danulka caaves 😀 nech sa Tomasko rychlo vylieci 😵

katrin, drzíííím palce-tak ze ani NIC robit nebudem cez vikend 😀 😀 😀 ja cakam plodnu tetu az okolo 13-teho, nakolko dnes svina jedna mrchovska prisla, ale taaaka ze som sa rano az zlakla, a brucho mam ako balon😠 🙄

bubba
28. okt 2009

katrinka som rada ze si sa tak rozhodla,urcite ti pomoze s vychovou...aj ja som zvedava na nejake tipy...

co som pred casom machrovala ze moja krpata zasa zaspava bez svetla aeste ju to aj rusi,tak si zrazu zmyslela ze sa boji tmy 😅 😅 😅 😅 tak vecer ked sazotmie a ja nesvietim v celom baraku tak sa odomna nepohne ani na krok..kua vcera by som uz aj vrazdila ani na wcko som sama nemohla ist ani sdo sprchy fur tmi bola v patach.....ach jáj deti deti..raz to hadam vsetko prejde (ked sa osamostatnia chi) 😀

danuska a nech ho to rychlo prejde... 😉

ostatne zdravim..

lenadka
29. okt 2009

cavteee,
kukam ze vcera som tam napislala ze 13-teho...no som sa sekla 😀 ja si uz medzi sebou pletiem mesiace 😅
dnes budem cely den tukat do klaves 🙄 mam papierovaciek nad hlavu 🙄 😔

lenadka
29. okt 2009

v ramci obeda nakukam a vidim ze nik nepise 😅

bubba
30. okt 2009

😀 😀 😀 😀

katrin21
30. okt 2009

asi zdochol pes, baby🙂)) 😀

katrin21
30. okt 2009

bubba? ty nepis na FCB ze zenska... su tam ludia, kt. nechcem aby vedeli, ze sa jedna o problem s D. ex... sud je v stredu.... ludia drzte palce, aby dobre dopadol, aj ked nam je jasne, ze asi sa to jednym pojednavanim neskonci..

katrin21
30. okt 2009

😉

kkatrina
30. okt 2009

ahojky,

u tej terapeutky sme boli dnes - Leni boli sme v budove psychiatrie na prízemí u Filipkovej. No neviem - mám z toho taký čudný pocit. Boli sme tam hodinu, dali sme si čaj 😨 pýtala sa na všetko od môjho tehotenstva s Kubkom až po dnešný deň - s tým spaním - že to má asi súvis s tým že chodím do práce a že som bola v Bratislave a on sa bojí že sa nevrátim a s tým ostatným správaním - stále žiarli na Kubka, chce byť stredobodom pozornosti - takže jej rada - keď robí cirkus jednoducho si ho nevšímať a keď je dobrý dávať mu pocítiť že si ho všímame, chváliť ho , hladkať.....

tak neviem - v podstate to čo som si myslela aj ja, ale ani ona s ním nepohla, asi som od toho trošku viac očakávala, ale za 2 týždne máme prísť znovu 😅

danulka2
31. okt 2009

ahojte, leni dakujem, uz je to lepsie, len trochu pokasliava
katrin21 drzim poalceky aby to vyslo 😉

bubba
31. okt 2009

katrin sa k si to mala vymazat a hotovo 😝 sorry
katarina no to fakt bolo divne sedenie... 😅 a o co sa jednalo ked pises ze ani ona s nim nepohla?teda ak ti to nevadi naspiat len by ma to zaujimalo ze s cim si ani psycha nedokaze rady 😕
dani ahoj 😵

kkatrina
31. okt 2009

bubba no zo začiatku počúval čo sa s ňou rozprávam a odpovedal jej na otázky a keď mu išla niečo dôležité povedať - keď už pochopil o čo ide - teda o jeho správanie, tak jej začal robiť to čo mne doma - odvracal pozornosť iným smerom, neodpovedal na otázky ale skákal do reči a on sa pýtal úplne niečo iné, keď mu na konci hovorí že či jej sľúbi že už ma bude poslúchať - tak jeho odpoveď - nie 😀 a tak no čo ja viem - tak asi je normálny a mal to na háku 😵

včera zaspal v posteli tak že som pri ňom sedela a držala ho za ruku -ale do 5 min. bol hotový.. Dnes spí u svokry a čo bude ďalej? 😕

lenadka
31. okt 2009

mne zase Lucka miesto bolavej ruky stazuje sa na brusko 🙄 najhorse je, ze nerozoznam co je pravda-lebo 5 min. ju boli a dalsie 3 sekundy nie....zaujimave ze vzdy ked ma ist jest 😕
uz spi, nejedla od obeda, len u babky kusocek torty, 1 dcl mlieka a polku jogurtu 🙄 😲 dufam, ze je to len nejaka viroza 😨

kkatrina
1. nov 2009

leni 😕

lenadka
1. nov 2009

no a je to tu do rana vracala asi 4x a uz teplotuje a ja tiez chora-mam zapalene dutiny, ledva dycham a hlava boli ako prastena 🙄
mam dilemu ist na PN ci OCR????

kkatrina
1. nov 2009

leni OCR je lepšie platená - teda od prvého dňa 55% vymeriavacieho základu a PN prvé tri dni len 25% - takže po finančnej stránke to OCR vyhráva. 😉

skoré uzdravenie tebe aj Lucke 🙂

celin
2. nov 2009

Ahojte,
nechysta sa niekto z okolia Nitrice, Vestenic,... na plavanie s babatkom do Bojnic na buduci rok ? V januari zacina kurz, alebo na jar. Velmi radi by sme chodili plavat, ale nemame auto, radi by sme sa k niekomu pridali ak by sa dalo

katrin21
4. nov 2009

haloooo... co nikto nepisete? 😀
lanadka, uz sa citite lespie??

my sme dneska ten sud nemali, lebo volal pravnik herecky, ze je chory, ze mi je strasne zle 😀 ,tak sme sa smiali, ze asi dostal od svojej klienty pras. chripku, lebo ona je teda riadna svina 😀 😀 ( sorry za vulgariszmus, lae tu sa hodi, aby vystihol podstati vtipu).... tak Danko volal ( teda jeho pravnik) sudkyni, kt. bola "nadsena" 😉 ze co si to tí Blavacky pravnici myslia, ze ved mohol poslat nejaku koncipientku namiesto seba, takto jej len narusa harmonograma ..... takze bod pre nas.... len som zvedava, kedy teraz zase vytýčisa termin... dufam, ze cim skor.. nech to mame z krku..
a ja zase letim tlmocit... napiste dakto daco 🙂))) 😉

bubba
5. nov 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 katrin ty si dobra s tou chripkou 😀 som tu dva dni ani nebola mam choreho mm doma a furt drichme a pc mam v spalni tak so mho nechcela rusit,ale zato som stihla precitat dve knizky a uz mam pripravenu dalsiu...konecne som objavila v sebe svoju stratenu vasen...knihy 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre