Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

kkatrina
2. dec 2009

cumelia ja chodím ku Kesegymu do ambulancie, keď som pri prvom synovi ležala na rizikovom tak sa o mňa staral - bol super ale rodila som pri primárovi - Kesegy nemal službu. Ale sesterka pri ňom aj rodila a bola spokojná. Len neviem či teraz keď má ambulanciu v Pd nerodí len vlastné pacientky. 😉

cumelila
2. dec 2009

kkatrina..ja k nemu patrím a chcela som vedieť aký je pri porode..dakujem 🙂

katrin21
3. dec 2009

aj ja chodim ku Keszegymu.. ale len do ordinacie...ale neviem, zacinam mat pocit, ze nie je bohvieaky odbornik,aj ked pri porode neviem, ale nejako sa moc netrapi mojou endometriozou.. tkoru uz snad nemam po operacii, musim silno veritm ze je prec 🙂))

cumelila
3. dec 2009

veď práve...preto som chcela počuť viac nazorov nakolko sa ani mne moc nepozdava..neviem sa hybať v tychto veciach a tak neviem co doležite je a nie je tak ale hadam všetko dobre dopadne...a endometrioza je čo katrin?

ollako
3. dec 2009

ahojte cumelila ja som pri nom rodila , ale neporodila som spontanne bol nutny SC.. poviem ti v prvom momente som mala na neho nervy 😠 lebo nechal ma trapit dva dni, aby prisiel na to , ze to nema zmysel a drobec bol na mna velky a ze proste normalne neporodim, prosila som ho , aby uz nieco robil , lebo uz nevladzem, ale nic, strasne chcel , aby som rodila prirodzene a vraj som velmi citliva na bolest 😝 ...co s odsupom casu vidim aj v pozitivnom svetle , pretoze po sekcii to bolo hrozne 🙄 , ale aky je pri spontannom porode neviem, ale inak bol celkom aj vtipny 😅 a pocula som pozitivne ohlasy

katrin21
4. dec 2009

cumelia pozri si na googli.. nechce sa mi teraz o tom rozpisovat.... 😉 v podstate ide o to, ze sa pocas menzesu vystelka maternice zachytava niekde v brusnej dutine, vo vajecnikoch a tak... a vytvara loziska, prip cysty ... a narasta ked sa nelieci. a liecit s aani moc neda... lebo aj ked ju odstrania, ma tendenciu sa stale vracat... a moze sposobovat nepolodnost...

cumelila
4. dec 2009

ollako..vďaka...ja asi necham všetkemu volný priebeh.. 🙂 ved každy lekar ma svoje pre aj proti.
a aj ste niektorá kupovala kočiar v Polsku?

moncicii2000
4. dec 2009

cumelina ja som kupovala i kociar aj postiellku .. postielka ma vysla aj s madracom, baldachynom, vankusom , perinou .. atd 2900sk .. a kociar s vajickom ma vysiel 9000sk a kupovala som si ted i normalnu autosedaku a ta ma vysla 50 EUR ...

hawajcanka
4. dec 2009

ahojte ja tiez chodim ku kesegimu a mam len pozitivny ohlas kamoska pri nom rodila a nevie si vynachvalit a myslim ze normalne sluzi v handlovej takze asi aj normalne odrodi.

cumelila
5. dec 2009

moncicii2000:dakujem ale tak ten kočiar asi teda vyjde tak ako aj u nas a aky kočiar si kupovala?

hawajcanka :diiik potešila si ma 🙂

lenadka
6. dec 2009

v Polsku s ato urcite oplati aj svagrina od tial doniesla krasny kocik aj a autosedackou-za tu cenu by u nas taky nekupila

katrin21
7. dec 2009

lenadka: ja som zas citala ze SOI neorporuca absolutne kupovat kociky na trhoch v POlsku.. ze maju zavazne bezpecnostne nedostatky...
ale znamy si kupovali kocik a vobec vestko v Rakusku, oni su sice z BA, takze to maju na skok, ale napr. autosedacku, co tu stoji 6tis, tak kupili za ani nie 4tis a kocik tiez za menej... a normalne ten isty , co maju aj tu.. aj postielku, vsetko.... tam sa da.. aj oblecenie..oni tam chodia bezne aj na nakupy potravím, syry, mlieko... vsteko tam kupuju.,... v nejakom obchode " Spar"... co vlastne znamen "Setri" a je to kavlitne 🙂

lucijja
7. dec 2009

musim sa bohuzial pripojit ku katrin21. Polske kociare nesplnaju poziadavky. Preto ta cena. Zo zaciatku sa vam bude zdat ze maju vsetko co potrebujete ale az pouzivanim zistite ze polsky kociar je nevyhovujuci... 😒

bubba
7. dec 2009

moja sesternica ma kociar z polska popozerala si na nete,porovnala ceny na svk a tam,kupila o 6 tis lacnejsie a je velmi spokojna.ale ona asi kupovala v obchode...
ja som si kupovala tu,nie som narocna nepotrebujem nejaky supersky kociar aby som sa dala obdivovat,kupila som jeden z najlacnejsich a hotovo.aj tak mi v nom mala nechcela byt 😀 😀 😀

a zasa pršííííííííííííí............chjáááááááj 😝

moncicii2000
7. dec 2009

ja som si kupovala kociar v polsku a som velmi spokojna ...kamoska ma kociar zo slovenska a na nom si jej mala uz i 20 krat prisekla prsty a moj maly ani raz podla mna su polske kociare super ...vajicko ma vyslo 500sk a normalna autosedacka kt stoji na slovensku 4000sk tak ram ma vysla 1500sk a postielka na sr ma vychadzala so vsetkym skoro 8000sk a tam 3000sk

moncicii2000
7. dec 2009

a inak u nas na dedine ma kazda druha ma kociar z polska .. maju tam velkyvyber kociarov aj trojkolesove, aj trojkombinacie, sportove , ale i velke kociare i rozne druhy kolies si mozes kupit ...

moncicii2000
7. dec 2009

ja mam tento je uplne super je to trojkombinacia ... a je slabozelono- silnozelenej farby .. http://www.junior.biz.pl/sk/referencje.html

cumelila
7. dec 2009

🙂 jaaaaj tak asi je to vec štastia a názoru...mne sa pačia aj tu na Slovensku len ked vačšina je dovoz z Polska tak to je tažke..ale ste zlate,že ste si našli čas.asi behneme kuk a ak mi nejaký "necvrngne" do nosa tak kupim tu ..a je to 😉

moncicii2000:dobra stranka dakujem..idem to preštudovať 😉

katrin21
7. dec 2009

moncici: no .. mne sa prave tieto kociky na pohlad ocobne nepacia.. nic v zlom, maju vyhodu, ze si preistranne ale az zbytocne velke..... a take typicky polske( sorryyyy, ja som clovek uprimny.... hambim sa ,..) 😝

podla mna sa da aj u nas kupit kavlitny kocik , 3kombinacia za takych 13 tis.. neuzanavm tie 30tis, UFO kociky, ani tie , ked je dieta stale v sede, aj ked lezi( proste sa neda dat do rovenj polohy)....
a inak, ja by som si asi novy nekupiovala.... ked vidim tie nadherne kociky za polovicnu cenu na bazarikoch,alebo vsetkopredeti.sk.... uplne ako nove! aj tak ich vycsina maminiek po par mesiacoch vymiena za lahsie sportalky.. buginy... 😉 takze su ako nove 🙂))

moncicii2000
7. dec 2009

mne sa praveze take velke pacia ... lebo mame auto combi a kociar nemusim ani skladat nic a ja si take za 13 000sk urcite dovolovat nemozem ja som slobodna mamina .. nemam ani priatela .. takze ja take drahotiny nepotrebujem stacimi kludne za 7000sk ... ja som si ho kupovala i preto ze z neho sa da lahko urobit sportiak a nemusim minat dalsich 5000 za dalsi .. aj naco ked maly bude mat v marci rok uz aj tak moc kociar potrebovat nebudem ked bude chcet skor furt behat ... 🙂 ... napr . tento kociar sa da upravit do troch variant .. i dieta moze uplne lezat alebo polosediet alebo uplne sediet ma dost miesta takze nemusi byt tam ani natlaceny .. lebo ked vidim ted take male kociare ze dieta tam je natlacene a plus este ked tam je fusak ... atd .. tak mi je z toho zle .. (ted som zas ja uprimna .. 🙂 ale sak kazdy mame svoj nazor ... cumelila je to na tebe sak co sa ti bude lubit to si kup .. ja som si tak isto vybrala i ked mi niektory tiez hovori ze je velky a neviem co .. ale som rada ze ho mam .. lebo moj maly je dost velky ... a do takych malych kociarov by som ho ked mal napr . 5 mesiacov ani nenapchala ... :D ...

katrin21
7. dec 2009

ved ja tiez nie som za tie , kde je dieta zase natlacene 😉 , to su vacsinou PegPerego také.... ale podla mna su aj take, ktore su take menej robustne, hlavne tie budy a tak.. ale jasne, je to vec vkusu...
Ked bola Kika mala, mala som podobny kocik, bola to Dema 😀 , taka zelena s macikami, stala asi 2700sk v tescu, takze pohoda 😀 a mala sa tam citila super. Aj ja mam velke auto, combi 🙂 ale aj tak by som anpr. nechcela asi kocik s tymi velkymi nafukovacimi kolesami.. neviem, proste sa mi moc nepacia, ale to je zase len moj vkus 😉 .

Ono je najlepsie si nejaky kocik realne pokocikovat a zistit, co komu vyhovuje.... mne sa napr. strasne zle vozi trojkolka, co ma suseda.. par krat som ju tlacila a veru, 4 kolesa su 4 kolesa 😉 .
Ja som len chcela povedat, ze keby som mala tych 13 tis, na novy kocik, tak si kupim taky ale za napr. tych 7 kludne po jednom dietati 🙂)a ver tomu, ze sa daju nakst velmi pekne 🙂.

Inak, Monci, keby si vedela ako som bola ja na MD v akej situacii.. nebola som sice slobodna matka, ale muz este studoval, potom ked dostudoval tak bol 7 mes. nezamestnaný, zili sme len s mojej materskej(3751.-Sk) a potom ked si nasiel robotu, tak si zacal s kolegynou, sefovou neterou a odisiel.. a maju spolu dalsie dve deti... Kika nemala ani 2 roky ked odisiel... takze som bola zase uplne na dne.... aj financne aj psychicky.. takze si korunky viem vazit a robila som vsetko pre to, aby som sa mala lepsie 🙂)) a chvalabohu, dneska mam dobru pracu aj vlastne , aj ked najomne , ale nové byvanie a som spokojna... a som OK. 🙂)) prajem to aj tebe, aby sa ti zacalo darit a aby si stretla cloveka, co ta podrzi :.))) vazne 🙂)

katrin21
7. dec 2009

pardon "z" mojej materskej.. ja uz tie chyby po sebe ani nemam chut opravovat.. asi fakt dementniem 😀 😀 😀

kkatrina
8. dec 2009

ja som mala prvý kočík síce kupovaný na slovensku ale poľský a po 2 rokoch sa na komplet dolámal - našťastie už nie mne 😀 bol to ten klasický šporťák čo má teraz skoro každý - mne sa vôbec nepáčia - vyberal ho manžel s mojou sestrou a som si povedala že pri druhom ani za svet ☹

tak som si kúpila za 7500 sk hlboký kočík so športovou časťou a autosedačka stála 1000 sk. normálne tu v detskom svete kúpený, štvorkolesový, podobný ako peg perego alebo jané, akurát nižšia cenová kategória. Takže si myslím že aj tu sa dajú kúpiť pekné kočíky, každému podľa želania a na výber je naozaj od 5000 sk až do závratných výšok - ako kto na čo má 🙂 po roku som ho predala za super cenu a ďalej slúžil 🙂

katrin21
8. dec 2009

kkatrina: uplne suhlasim 🙂)) radsej trebars slovensku Demu, ako polský 🙂)) 😉

cumelila
8. dec 2009

🙂 jej vy ste toho popísali 😉 Včera som bola kuk v Patizanskom ..je tam veľky obchod s koćiarmi a bola som prekvapena cenami...cca 300 eur co je fajn cena...a na moje prekvapenie nam celkom poradili ze nemame brat ohlad na velkost vaničky nakolko budeme mať babatko v maji tak skor potrebujeme sportovu cast vačšiu aby sme sa pomestili keď bude nababušený/á/...tak ešte 2 mesiace počkam a mozme dať objednať. a čo sa týka autosedaciek tak vyberali ste hned tie nad 13 kilov ? 😅 ..pekný dník aj keď trošku upršaný 😉

katrin21
8. dec 2009

cumelia: presne tak, kludne si kup rovno iba sportak, co sa da dat do uplne orvnej polohy.. to ti uplne staci 🙂) va zimu uz aj tak bude v portaku🙂

ano, ten obchod je pekny, asi myslis ten pred Shell..na pravej strane 🙂 maju tam dobrý vyber 😉
cumelia: najprv potrebujes vajicko, ale ak nie je ku kociaru, kludne si kup na inzerat , po jdenom dietati v pohode.. ja by som 4 -6tis za novu nedala 😝 .
tu vacsiu mozes dat az ked uz dieta sedi..takze cca. od 6 mesiacov.

cumelila
8. dec 2009

katrin21 ...ano ten pri Shellke maju tam naozaj super výber...a vybrali sme x lander aj s vajíčkom...len som nevedela ci nie je vhodne hned kupit autosedacku ale tak to som nevedela,ze je od 6 mesiacov 😕 ..
aj ste niektorá chodievala na predporodné cvičienia do Bojníc?

katrin21
8. dec 2009

ano, vajicko je od narodenia,ale teda dieta by v bnom malo byt ozaj len v aute alebo takmax. dve hodiny, lebo nie je v rovnej polohe, ani ked lezi...
X lander sa da dat uplne na rovinu? ak ano tak je OK aj pre novorodenca... 🙂) amx. ti staci prikupit taku tu prenosnu tasku 🙂 namiesto vanicky🙂))
inak moj ex mal teraz pred rokom 4 decembra dceru a kedze amli po synovi ( 2,5r) sportak PerPerego, tak ju dali rovno tam a vozili ju tiez len vtom fusaku+ taske a kryt na kocik.. a uplne v pohode! Ved ked das hrubu deku tak aj v zime je to OK, nie to este v lete, ked staci nejaka zavinovacka a decka🙂))

moncicii2000
8. dec 2009

katrin: to si viem zivo predstavit ako si to musela zvladnut .. ale urcite ti aspon pomohli rodicia hmm .. mne pomahaju ako sa da ... zijem s nimi v rod. dome takze super ... ja som mala priatela dost kratko a stalo sa co nik necakal som otehotnela ... na zaciatku asi tri mesiace bolo vse snim fajn ale potom zacal pit .. ked som mu povedala ze nemozem citit smrad z cigariet ( pri tom som od mojich 17st fajcila ) - ked som sa dozvedela ze som tehu hned som prestala .. / lebo mi bolo fakt zle ... cele tehu len pri zachod. mise :( .. hroza .. no ked bol raz u mojich rodicoch tak zacal mat blbe reci ze vsetci co niesu zivnostnici su nuly a tak .. som sa nastvala a poslala som ho kade lahsie ... ja som stastna ze mam od neho pokoj .. ani ho nemam uvedeneho ako oca dieta ... ziadny kontakt uz nemame rok ... aj daco ... peniaze som od neho necela lebo ako som sa potom dozvedela on mal predtym zenu a rozviedli sa kvoli tomu ze ju bil ... maju spolu 5 rocneho syna na kt. dava 1000sk nakoze to je dost ze blee ... tak som sa preto rozhodla ze ziadne almuzny nepotrebujem ... ted mi pomahaju rodicia .. zatial si pekne vystacujeme sami ...

cumelila: ja som si najskor kupila len vajicko a pouzivala som ho az do teraz a to bude mat maly v sobotu 9 mesiacov .. lebo vajicka su az do 11 kg a my mame 10kg aj dake g .. takze v pohode ti zatial staci to .. ted ked boli rodicia v polsku kupili mi tam autosedacku za 50 eur a fakt dobru (neskor znej mozem urobit aj sedak) takze zatial si ju nemusis ale je to len na tebe ...

ja som na kurzy nechodila lebo do bojnic sa mi trepat necelo .. lebo ja pochadzam z vestenic a nie je to moc najblizsie ... a ako som pocula tak by mi to moc ani nepomohlo .. lebo v tej rychlosti ako idu na teba kontrakcie nevies co mas skor ci tlacit alebo dychat ako ta ucili :D ... takze :D :D

katrin21
8. dec 2009

monci: tak to je fakt sila...
ved aj ja som byvala u nasich, keby nie tak nemam ani na byt, a kde je jedlo, oblecenie, plienky.... takze tak... ale velmi na to posilnilo a vies co? mna uz nic nezlozi, ani X dalsich rozchodov... ja uz to beriem tak, ze vsetko zle je na nieco dobre.. nebyt toho, dodnes ucim, nikdy sa nenaucim po taliansky, nikdy neprecestuje tolko krajin a nikdy by som nemala pracu ako dnes... a vlastne som rada, ze je to tak ako to je... 😉 a s Ex mame nastastie korektne vztahy, na kavu sice spolu nechodime,ale nema traumu ani z toho, keby si kika chcela domov doniest surodencov na navsetvu.. dokonca sa mi jej bracek Adamko strasne paci 😀 , velmi pekne dieta. Horsie to mame z druhej strany, priatelova EX je strasna mrcha a tam vidiet, ze vsetko azlezi od zeny, ako sa ona k tomu postavi, ci ide proti otcovi, alebo nie...( co ja som mala skor na to dovod, kedze on mna nechal kvoli inej a priatelova zena sa sama rozhodla a odisla za inym,.,,, talze nema mat rpeco tazke srdce...)
takze podla mna si dobre urobila, zit s takym cloveok , to je utrpenie, radsej sami a niekoho si najst neskor🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre