Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

mixka
21. jan 2007

ja som z bojnic, ale byvajuca v ba, ak to staci... 🙂

mimonenka1
21. jan 2007

Ahoj, ja som z Prievidze, respektíve, už pol roka z Nedožier. Tak 3D by si nielen v PD, ale aj iných mestách na Slovensku hľadala márne. Výhradne BA, Hlohovec, Nové Zámky a možno ešte tri mestá. V nemocnici ti nahrajú sono na DVD.

mixka
21. jan 2007

no, aj to je nieco, ak si to mozes doma pozriet, ci nie ???

dobromila
23. jan 2007

ja som z Kezmarku, do maja byvam v BA a potom sa stahujeme do Lazian pri Prievidzi, takze rodit uz budem tam niekde 😉 Do poradne chodim tu v BA, na ultrazvuku som bola na Antolskej a tam neboli schopni ani len urobit z ultrazvuku fotku! Ale az tak mi na tom nezalezi. Ked bude babatko na svete, potom si ho budem fotit kolko budem chciet 🙂 Len nech sa teraz pekne zdravo vyvija.

paska
24. jan 2007

ahojte 😉 tak sa tu po dlhej dobe hlásim a ozanmujem že sa mi 14.1 narodil Andrejko 3520,51 😉

dada30
25. jan 2007

Ahoj Paska, gratulujem ku krásnemu synčekovi, želám vám veľa zdravia , šťastia a nech ti robí iba radosť.
Ja som už tiež porodila chlapčeka Patrika 10.1. Vážil 3910 a meral 53cm.
Aký si mala pôrod?

dobromila
25. jan 2007

Gratulujem ku nadhernym detickam baby! 🙂 Ocenime, ak nam napisete aj kde ste rodili a ako to vsetko prebiehalo. Dakujeme

mixka
25. jan 2007

gratulujem maminky 😉

paska
25. jan 2007

Dada gratulujem 😀 pekný maco ten tvoj Patrik
pôrod dlhý vyčerpávajúci oproti tomu prvému ale všetko prebiehalo tak ako má len kontrakcie som mala každé 3min aj pri tlačení takže som si na tej stoličke aj pospať stihla 😅 aj ponadávať 😅 zlatý doktor aj so sestričkou majú trpezlivosť to sa musí nechať 😉

dada30
26. jan 2007

Baby ďakujem ku gratuláciám.
dobromila, ja som rodila v Bojnickej nemocnici. Nato, že som mala pôrod vyvolaný, to šlo celkom rýchlo. Ráno ma prijali, pozreli bábätko na sone, urobili mi amniopskopiu.Potom mi pichli vyvolávačku , dali nejaký čípok na vyvolanie pôrodu a poslali ma na izbu. Tam som si pobudla až do 17.00hod, kedy ma doktor zavolal, pozrel ma a to som už bola otvorena na 8 prstov. Tak mi dali klistír a pustil mi plodovú vodu. Dovtedy ma kontrakcie neboleli , ale potomu už áno. Najprv som mala asi štvrť hodinu 4minútové kontrakcie, ale zrazu sa skrátili na 1,5min a po pol hodine na minútové. to už mi ale veľmi pomáhala teplá spcha a samozrejme môj drahý. Potom som už len išla na sál a rodila. Malý mal ale 2 krát omotanú šnúru okolo krku a tá ho vždy keď som tlačila posúvala naspäť. Doktor preto musel najprv šnúru odmotať a ž potom sa mohol narodiť. Manžel sa zato držal statočne, ale nebolo mu všetko jedno.Dýchal so mnou, pomáhal mi a keď sa malý narodil tak mal slzy v očiach. Aj keď som mala takéto problémy, stálo to zato, keď som malého konečne uvidela.

dobromila
26. jan 2007

dadka, to musel byt horor 😲 Este ze si mala pri sebe manzela. Dufam, ze aj ten moj bude moct pri mne byt...
Preco Ti porod vyvolavali? Prenasala si? Ako dlho? A syncek chudatko nemal kvoli tej snure problemy s dychanim na zaciatku? V kazdom pripade to dopadlo nakoniec super, takze este raz gratulacia k dietatku aj k hrdinskemu porodu!

papula
autor
26. jan 2007

Ahojte babulky
vééélmi gratulujem k miminkam paska a dada 🙂 Paska ty si kde rodila?nerodila si v Handlovej?
Dobromila a co ta nahla zmena bydliska?Z BA do Lazian to je pekny kusisko,ale je tam pekne 😉

paska
26. jan 2007

ahoj papula 😉 jasné že v handlovej . prenášala som už piaty deň tak ma poslal dokino do ne mocky že v pondelok a ja som sa tam pre istotu vybrala už v sobotu ráno lebo som si myslela že mi odteká voda a nebola to voda. tak si ma tam nechali že v pondelok to vyvolajú ale nestihli 😀 sa chalan vybral sám 😉 bola to hrúza ale bol tam so mnou manželík 😵 neviem čo by som tam robila bez neho 😕 som rada že tam bol 😵

dada30
26. jan 2007

dobromila, najhoršie bolo keď sa doktor vo mne páral aby mu tú šnúru dal preč. Myslela som , že to už snáď ani neprežijem. 😝 Malý začal plakať až po chvílke a bol trošku fialový, ale potom bol už OK. 😅 Ja som bola s doktorom dohodnutá, že mi pôrod vyvolá toho desiateho aj keď som mala termín až 12.1. Ale som iba rada, bohvie ako by to dopadlo, kebyže rodím až na termín - malý by možno už ani nežil.
A ty kde budeš rodiť, v Blave?

paska
28. jan 2007

no dada ti poviem že si ani neviem predstaviť ako by mi tu šnuru odmotával 😝 to musel byť des 😖 aj ťa postrihali 😕 ?

mimonenka1
29. jan 2007

Gratulujem vám k miminkám. Musí to byť super.
Dobromila, prečo ideš bývať do lazian, keď si z Kežmarku?

dobromila
29. jan 2007

Ahojte baby zvedave 🙂 Takze k nasmu stahovaniu sa: som sice z Kezmarku,ale uz 7. rok byvam v Bratislave. Tu som si nasla aj manzela, ktory je z Lazian. Dohodli sme sa, ze v BA nechceme zit natrvalo, len dovtedy, kym nepride dietatko. No a dietatko je na ceste a my ho na svete chceme privitat v manzelovom rodisku - vyzera to na Handlovu - zatial. 😉 No a planujeme sa tam aj usadit, zopar rokov to bude byvanie u svokrovcov, ktori maju cele poschodie domu volne - uz si to tam pomaly zariadujeme. Potom, ked trosku nasetrime, postavime dom - dufam, ze to vyjde.
Prievidza, Bojnice a okolie sa mi velmi paci a kedze sama som cely doterajsi zivot prezila v bytovke na sidlisku, tak som velmi chcela, aby moje deti vyrastali v inom prostredi - v dome a na dedine 😀

papula
autor
29. jan 2007

Ahojte.
Dobromila v bojniciach je to fakt uzasne a to ani nehovorim,ked mas deti tam nenajdes nudu je to tam fakt uzasne a Prievidza je zase super,ze tam najdes vsetko.Mas tam vsetky urady to nie ako u nas za kazdu blbost sa trepat do Pd,ale co uz aj tak by som z Ha neodisla 🙂

Paska a ktory lekar ti bol pri porode?Mala si Epi a este to ma zaujima kolko sa teraz plati za pritomnost tatina?Som ale hnusne zvedava 🙄

mimonenka1
29. jan 2007

Dobromila, ja som si ani nevšimla, mi sme na tom termínovo podobne. Možno sa budeme stretávať na nejakých akciách, teda ak plánuješ chodiť na plávanie alebo do materského centra. Kedy sa plánuješ sťahovať?

papula
autor
29. jan 2007

Ach jaj to je dnes nuda.Babule co porabate?ja sa priserne nudim a to som v robote 😖 Mam uz vsetko porobene 😝 a co dalej ☹ podte trosku pokecat 😲

paska
29. jan 2007

papula toto keby drahý tvoj čítal čo? šéfino by sa netešil 😀 😀

papula
autor
29. jan 2007

paska 😀
A ty tiez si na tom nejako z robotou neni co?deturence hajkaju?

paska
29. jan 2007

ja momentálne oddychujem ,decká ešte chvýlu budú spať a potom zase kolotoč až do rána bieleho 😅

papula
autor
29. jan 2007

radsej by som brala tvoju situaciu jaj nech uz je ten maly kóóónecne vonku,potom sa dufam nebudem mat cas nudit 🙂 Ja to proste neznasam 😝

paska
29. jan 2007

neboj za chýlu budeš spomínať na krásne časy ked si sa vedela nudiť 😉

papula
autor
29. jan 2007

to mi hovoria vsetci,ked sa stazujem,ze sa nudim 😀 Ale ved to musi byt nadherna robota starat sa o to krasne mimi juj,ale sa uz tesim.Ale mas pravdu ja viem co to znamena starat sa o mimi potom si urcite sem tam poviem ako bolo super,ked bol este v brusku 🙂 😵 nehovorim to v zlom.

dobromila
29. jan 2007

miriam, ano zatial to tak vyzera, ze mame podobne terminy,ale ja ten moj beriem este s velkou rezervou. Na matersku by som mala nastupit asi k 01.06., takze dovtedy by sme mali byt uz kompletne prestahovani. Uvidi sa este ako manzel s pracou a ako sa budem citit. Na nejaku predporodnu pripravu sa chystam chodit, len neviem, kedy sa to ma, ci az v poslednom trimestri alebo ako? No a plavania sa v tehotenstve bojim, takze plavat urcite nebudem. Aj ked to vacsinou vsetci propaguju - ja mam z plavarni vzdy strach, ze tam chytim nejaku plesen a pod.

papula
autor
29. jan 2007

dobromila predporodna priprava by mala byt u kazdeho gynekologa.Aspn u nas to tak je nejaky mesiac,alebo dva sa robia taketo sedenia aspon kamoska to tak mala dufam,ze aj u mojho gynekologa to plati 🙂

paska
29. jan 2007

tak a už je hore jedno dieťa ale to staršie tak to je ešte pohoda 😉

papula
autor
29. jan 2007

pockaj za chvilu bude aj druhe.Co ta starsia neziarli?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre