Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

verunka222
9. feb 2010

Tak to mi odľahlo My sme už u Mäsiarovej Ďakujem

qetinka
9. feb 2010

Kkatrina ta druha je dr.Maslenova 😉

verunka222
9. feb 2010

kkatrina- a vy ste u Mäsiarovej ?

bubba
9. feb 2010

k masiarovej chodil moj brat este pred 15 rokmi 😀 😀 pamatam sa ze tam byvalo hrozne vela deti vzdy

dobromila
9. feb 2010

ahojte,

vraj sa mala v PD otvarat sukromna skolka. Mate o nej niekto nejake info? Ja byvam v Lazanoch a surne potrebujem dat 2,5 rocneho synceka do skolky, ale tu mi ho nevezmu, lebo som na materskej s druhym a maju vraj plno. Dakujem

bubba
9. feb 2010

sukromna by mala byt na zapotockach pri potravinach jednota (velkych) sa mi vidi a aj na severre jedna

verunka222
9. feb 2010

Boli sme sa očkovať prevenarom mali ste teploty z toho?Snáď neboli vysoké

bubba
9. feb 2010

moja nemala nikdy nic z ockovani klop klop ale pre istotu som mala doma kupene tie detske paralen cipky proti teplote. (su nedotknute)

verunka222
9. feb 2010

To my mávame teploty vysoké a prekonali sme febrílne krče tak bojím bojím

bubba
9. feb 2010

jáj tak ked mala natalka febrilne to mate doma urcite diazepam ci co sa to rychlo podava detom ktore prekonali febrilne.a neboj sa kd sa clovek najviac boji prave vtedy sa to stane.musis verit,ze uz sa jej nikdy nevratia 😉 a tak to aj bude.

verunka222
9. feb 2010

Hej mame doma diazepam akonáhle ma nad 38 tak jej dávam polovicu tabletky Tak budem veriť ale strach bude aj tak stále pri každej teplote

verunka222
9. feb 2010

Hej baby a je nejake pekné miesto na prechádzky nejaké ihriska a tak..... na tých zápotočkách Poznám PD iba z rýchlika zatiaľ 😀

lenadka
9. feb 2010

susika zajtra poobede ideme ked sa mm vrati z prace, smer tesco zuby 😀 krv neberiem to uz by bolo moc 😀

lenadka
9. feb 2010

dobromila, ahoj davno som ta necitala, o skolke neviem ziadnej takej len ta pozdravujem 😉 tie kociky v albume ides predavat? Chcela som pozriet fotky ci ta nepoznam z videnia v Lazanoch som par rockov byvala 🙂

kkatrina
9. feb 2010

dobromila mali na severe otvárať novú súkromnú, na zapotokoch nad tou jednotou - tam sa treba chytro zapísať lebo mávajú plno - ale tá je že vraj super, a potom ešte na žabníku v rodinnom dome bola taká - ale tam si museli jedlo nosiť, bolo to skôr také hromadné opatrovanie a mne tam jednoročného zobrať nechcela.
a ešte je asi súkromná jedna trieda v škôlke na mládeži - tá bio, či ako sa to volá - oni majú v triede všetko prírodné 🙂

verunka k mäsiarovej som ako dieťa chodila ešte aj ja 🙂 a nie my tam nechodíme ja bývam na dedine pri Nitrianskom Rudne 🙂

katrin21
9. feb 2010

varunka: segrin syn maval febrilne krce.. poznam to.... treba mat diazepam a studena voda to isti.. neboj, vyrastie z toho.. 😉

verunka222
9. feb 2010

Mával?to ich mal viac krát?Jedna lekarka ma postrasila ze taketo krce mozu poskodit mozog Chudinku moju teraz boli nozka z toho ockovania a je mrzuta

dobromila
9. feb 2010

jeeej baby, dakujem pekne za vsetky informacie. Ja ze ta sukromna skolka, o ktorej som pocula, ze to je nejaka prva "lastovicka" v PD 😅 Ale sa vyznam, co? 😎

lenadka, ja som sa do Lazian pristahovala az tesne pred narodenim prvorodeneho, takze ma nebudes zrejme poznat ani z videnia, a gratulujem k tehotenstvu. Budes mat prakticky vekovy rozdiel medzi detmi (na rozdiel odo mna 🙄 )

dobromila
9. feb 2010

a este ku kocikom - to je album vytvoreny k jednej teme, predane su vsetky okrem golfaca 😎

katrin21
10. feb 2010

vernuka: jasne., ja sama som ich zazila dvakrat.. prvykrat ich mal ked mal asi rok... alebo tak nejak.. a potom ich male este asi 4x.... tak do troch rokov.. najhorsie, ked z nicoho nic mu stupla teplota, ked proste ochorel a este sa to nevedelo... hral sa avalal po zemi a zrazu len lezal, vyzeral ze len lezi a pozera sa na nas, ale som ho zacala steklit a on nic... a uz mal krce.. nehybal sa.... tak sme ho rychlo ochladzovali studenou vodou, lebo uz zacinal mat modre pery.... segra vzdy volala pohotovost a chodil na pozorovania do nemocnice a na EEG, lebo to moze sposobit epilepsiu,( to je asi to, co ti dokyna hovorila) keby sa to casto opakovalo...ale nechcem ta strasit, je to bezna vec , ktoru deti mavaju, lebo nemaju nejako miecho oddelenu od mozgu( laicky povedane) ako dospely a preto male deti to mozu mat... same to zmizne..

katrin21
10. feb 2010

ide o tom, ze mozog nedostava kyslik a preto sa moze poskodit nieco... segra v noci ani poriadne nespavala ked bol chory... stale ho pocuvala , ci dýcha....

lenadka
10. feb 2010

dobromila, podla mna mas lepsi vekovy rozdiel, budu partaci na hranie, kdezto moje deti ee 😔

Lucku budu ockovat buduci tyzden 😝 ideme na 5 rocnu prehliadku, na mna nieco lezie, bolia ma dutiny, zapchaty nos, soplim, a trosku hrdlo skriabe...uz sa to na mna chysta tyzden a furt je to nerozhodne, herpes na pere sa mi uz hoji, tak som myslela ze ma to obide, ale asi nie a bojim sa ze mala to odomna chyti 😖

verunka222
10. feb 2010

katrin21- joooooooj no nejako to už budeme musieť zvládnuť No my sme mali teploty a asi na 3 deň jej klesli úplne Mne malá zaspala tak okolo 12 boli sme sa na ňu pozrieť asi o pol hoďku na to a ju klepalo celú a ani sme ju prebrať nemohli Bola cela modra a mala triašku Bola som úplne v šoku keďže som o tom ani len nepočula pred tým.Hneď som utekala k najbližšej dr dali jej rektálny diazepam a hneď do nemocnice Dr mi vysvetľovala že malým deťom dokáže veľmi rýchlo stúpať teplota a keďže detský mozog nie je do 5 rokov poriadne vyvinutý tak to nedokáže nejako spracovať Teraz chodievame do Bojníc na neurológiu

bubba
10. feb 2010

verunka aj ste boli na pozorovani?moja kamska bola s dcerou MESIAC (!!!!) pomoooooooc na pozorovani a aj tak jej prd zistili.jej mala bola tiez v bezvedomi tak preto.a z 3 deti je to mali 2 😅 aj mojej sesterky mala uz mala febrilne (zatial iba raz a dufam ze aj naveky).ja byt tebou tak s malou spavam v posteli 😅sak ja spavam s mojou aj tak 😀 😀ale mam dozor nad kazdym prdom 😀

bubba
10. feb 2010

lenadka ty co sa stazujes nad vekovym rozdielom ,my planujeme este vacsi.podla mna je to vyhovujuce bud rozdiel minimalny,kde pri minimalnom rozdiely si tomatka vyzere poriadne v tych prvych minimalne 10 rokoch a pri maximalnom rozdieli zasa viem z niekolkych skusenosti ze v buducnosti budu mat deti lepsie vztahy.ja som za vacsi vekovy rozdiel,lebo si mozu rodicia tie deti vychutnat a chcela by som druhe asi ked mala zacne chodit do skoly,aj sa budem mat viac casu s nou ucit a aj nebude problem ked o 12 skonci skolu ze kam s nou...

bubba
10. feb 2010

jáj lenadka moja susedka ma baby medzi kerymi je rozdiel 10 mesiacov 😅 akoze...neprajem ti zazit aka napenena a vynervacena chodi...furt sa hadaju,biju,sklbcuju,vsetko chcu mat prve...a to maju 8 a 9 😀 .pritom oddelene zlate deti a popravde,vacsinou si kazda hladi svoje,kazda sa hra samostatne a vodi si domov svoje kamosky a tu druhu aj tak do parite neberie.

verunka222
10. feb 2010

bubba-veď aj spávame spolu boli sme 4 dni v nemocnici Mala nízky počet bielych krviniek a do toho nejakú virózu Bola na kapačkách a do toho dostávala vitamíny potom nás pustili domov

Baby idem sa zblázniť už z tých teplomerov Je nejaký normálny teplomer na ktorý sa dá aj spoľahnúť?mate nejaký s ktorým ste spokojné?

b.janka
10. feb 2010

leni danka bude striga či niečo také... nemohla by si pozrieť keď pôjdeš do tesca či tam nemajú taký ježibabovský nos?... z roboty musíme rýchlo utekať po malú tak nemám čas tam zajsť... a keď prídem domov už sa mi nechce ísť späť do pd... diky

bubba
10. feb 2010

verunka my mame klasicky digitalny detsky v lekarni kupovany ale ci je spolahlivy,to teda potvrdit neviem 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre