Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
25. feb 2010

susi chcela som napisat to iste co bubba, s malou som chodila aj ako 3rocnou 😉

lenadka
25. feb 2010

mne sa do prace velmi nechce, ale peniazky treba, mm zaraba menej ako ja a chcem pre male "novy" kocik, aspon na burze kupit tento co som mala pri malej sa hambim aj vytiahnut tiez deku novu, ved Lucik tuto co som jej ako mimcu kupila stale pouziva a take somarinky a PN-ka to nie je ziadne terno citim sa uz fajn /keby nie tej choroby/ a aj teplejsie uz bude a lezie mi to na nervy byt stale doma zavreta, ze nechodia tehulam na to by som sa nespoliehala, teraz je PN aj mm, tak ze uz sa im oplati sa dostavit ku nam na navstevu 😅
a mam dovolenky ako maku, zo 10 dni z minuleho roka co som nestihla minut a celu novu cca 30-35 dni, predpokladany nastup na MD mam v polke juna, ked si kazdy mesicac vezmem tyzden ani ju nestihnem minut

danulka2
25. feb 2010

zelam krasny den 🙂

livia1
25. feb 2010

Lenadka super už budešv polke tehu.Nadruhých to ubieha strašnerýchloa to mojetehu sa vlieklo. A dnes má Kubko 6 a 1/2 mesiačika 🙂

lenadka
25. feb 2010

livka, ale rastu, ako z vody 😉

lenadka
25. feb 2010

livi uz sedi sam?

susika
25. feb 2010

tak to nesttraš, že fakt chodia....rpi mojom šťastí by ma isto načapali.... to keby nahodou som tehu a necha ma PN, tak možem malu rovno zbaliť a posalť v baliku Dedovi Jozefovi ako Bambulku, ench sa postará...vycházky by u mojho dokiho nehrozili a ako mám malé dieťa držať azvreté celé dni dnu a musí aj niečo jesť a to sa samé nedonesie.....

lenadka
26. feb 2010

Tak od pondelka nástup do práce, len kto ma ráno zobudí o 5.30??? keď teraz ledva vstanem o 7.30 😝 😅 😀 ale je pravda ze buntosim do polnoci 😝 nejak som sa naucila co som dlho doma ponocovat a rano vyspavam potom 😅

danulka2
27. feb 2010

dnes som tu prva? 🙂

susika
27. feb 2010

ahojte..a ja druhá 😀 😀 😀

ja mám teraz spavé obdobie. možem spať aj 24 hodín..len keby sa to dalo. prcek večer ledva zaspí, potom čo to poroboť,dorobiť a zalahnem...v noci ma niektorý zo susedov zobudí buchotom alebo hádkou a zasa hodinu azspávam a ráno hviezda s velkým krikom hladá po tej svojej velkej posteli mačičku do dlane.a krásna,krátka noc za mnou. ešte, že včera pršalo, tak pospala a ja s nou 😀 😀 😀 to bude, ked nastupim do prace...

lenadka
28. feb 2010

susik, budes musiet selmu naucit skor spavat 😉 😀 ...len babo rad, ze ako co?

susika
1. mar 2010

Leni-ona je naučená zaspávať o osmej. ale čo z toho, ked ma niekedy 30x zobudí koli cikaniu a niekedy ani raz. inak spáva dobre, to sa nemožem sťažovať.do pol 7 až 7. už našťasie rpešli tie časy, ked či spala poobede alebo nezaspala a vymýšlala ešte o pol jedenástej v noci a ráno o šiestej už zasa halabušila. konečne. treaz sa už sama pýta spať. 😀 😀 😀 aj ked čo vykuklo slniečko. zasa poobede vymýšla. aj u vás tak strašne fučí každý den?ved tu sa nedá normálne chodiť,aj dnes nás skoro odfuklo🙂)malá z toho mala úžasnú šou 😀

susika
2. mar 2010

vonku svieti slniečko, dnes sa sem akosi nikomu nechce 😀

kubkovka
3. mar 2010

Ahojte dievčatá, chcela by som si dať urobiť umelecké fotky s bruškom a aj s rodinkou. To naozaj tu v okolí nie je nič také, kde by som to mohla realizovať? Neviete mi niektorá poradiť?

stanka_11
3. mar 2010

Mne robila fotky kamaratka. Tu je na nu kontakt: http://www.fototipej.sk.

katrin21
4. mar 2010

kubkova.... moj znamy Oto Kmeť fotí pekne fotky, ma aj blkog, ale ak chces zavolaj mu, on nie je profi fotograf, ale foti svadby a pod. a je dobrý, fotil aj nevesty na mojasvadba.... mozes kuknut.... skus hodit do googli fotogtaf oto kmeť, alebo tak...🙂

lenka, ked nestihnes minut dovcu, nevadi oni ti ju potom preplatia🙂))) aj mne tak preplatili po roku, lebo taky je tusim zakon, ze ked ju do roka nevycerpas, musia ti ju preplatit.. a ako dobre padnu potom koriunky na MD 🙂))

katrin21
4. mar 2010

tel na ota:0911 360 911 🙂

lenadka
4. mar 2010

katka, nam dovcu nekratia, ale ani nepreplacaju, prechadza mam do dalsieho roka, ked som bola na MD tak sa mi nazbieralo dovolenkyyyy, ale zas zisla sa pri malom dietati, bola fuc ani som nevedela ako a teraz ja sa necitim byt 100% ok, tak radsej budem oddychovat vzdy par dni doma ako sa stvat, kedze nemam manzela co nas financne dokaze zabezpecit tak, aby som doma mohla ostat riesim to takto 😒

katrin21
4. mar 2010

lenka.. to nie je vec toho, ci vam to preplacaju.. to je proste zakonik prace, alebo co to je... proste to sa tak robi.... ty si isla tusim rychlo po MD do roboty , uz po roku , nie? tak preto ti tu dovolenku preiesli a si ju vycerpala..ale keby vedeli, ze neprides dalsi rok - dva, tak ti to MUSIA preplatit, chapes??? proste ked v tomto roku odídes na MD a zostane ti napr., 15 dni nevycerpaných, tak mas do konca roka 2011 cas ich vycerpat...ak ich nevycerpas, lebo si stale na MD a nie v praci, tak ti ich potom preplatia zac . roka 2012... chapes?? 😉

katrin21
4. mar 2010

ty kokso.. ze nema manzela ., co nas dokaze finance zabezpecit.. no .. nechcem rypat, ale ja by som ho tlacila do toho, aby zabezpecil! bratrancek moj !

kubkovka
4. mar 2010

dakujem dievcata za tipy, vyskusam.......

susika
4. mar 2010

baby, mne dovču preplatiť ani nemienili. som si ju nejako "pozabudla" vybrať po MD, ked som predchadzala na RD, ale včra som trocha študovala, že by to bolo aj tak na ukor RD a tak si ju planujem vybrať po RD.je to síce len 11 dní...ale ked som zasa niekde našla, že dovolenka sa kráti..tak dufam, že tá naša mladá mzdarka, ktorá inak nič o tom nevedela a všetko som si zistovala sama to potom dobre niekde našprtala...

ozaj, čo by ste robili, keby idete z RD na MD a vychádza vám tam asi 1 tžýden, ež by ste museli ísť do prace. niečo som vyhrabala, že sa s nimi možem dohodnuť na nejakej dohode, už si to rpesne nepamätám ako sa to volalo ale to sa asi budemusieť niekam nahlásiť, aby boli zaplatené odvody. vraj to zaplatí štát, ak sa nahlasim na ZP a SP.mne je to jedno, keby to tam už bolo, tak ten týžden si zaplatím aj sama, to ešte naškrabem, len ako to vlastne je.vraj ten čas sa ráta aj do dochodku.. 😀 😀 😀 aby ma z toho jeden týžden nevytrhol 😀 😀

ozo, a MD+RD sa do odchodku ráta?niekto povie že ano ale s velkou "0" na konte a niekto povie, že nie, kedže je tam tá nula....

Leni-ved to nejako prežijete, neboj, len aby si sa ty a bábo dobre mali.odychuj, ked sa dá..aby nebolo hyperaktivne 😀 😀 😀 teraz je to nejako v mode 😀

bubba
4. mar 2010

no ja veim ze RD sa rata do dochodku preto som nesla ani na Up a pokracujem v Rd dokym nenjadem robotku

lenadka
4. mar 2010

katka, s tym preplatenim mas pravdu, v podstate ja som im navrhla ze medzi MD a RD si ju vycerpam-bol to taky bonus navyse, lebo RP v tej dobe bol okolo 4300Sk, ale aj tak mi este ostala nova dovolenka...teraz by som chcela ostat do 2r. doma, le neviem ci budem moct, bratranec tvoj ma asi jarnu unavu, alebo co, nechce sa mu nic 😅

susik na tvoje otazky odpovedat neviem, podla man sa to do dochodku pocita s tou "O" na konte, podla skusenosti z vypisu z 2 piliera ked mi tam nabiehali tie velke nuly 😅

tie tvoje prepocty ist s RD na MD a medzi tam tyzden su ti k comu? co mas nieco zalubom??? 😀

katrin21
4. mar 2010

baby, uz som asi dost dlho mimo..ale MD a RD ,je aky rozdiel.. uz si to nepamatam...materska je +6mes, a potom je RD??

danulka2
5. mar 2010

ahojte, krasny den zela. Pekny teda je, len keby tak nefunalo 😖

danulka2
5. mar 2010

ups, malo byt ,,zelam,,

lenadka
5. mar 2010

MD je mateska dovolenka, materska ta je teraz celkom slusna, volakedy bola max. okolo 6000Sk, dnes tusim max. 16tisic? MD je cca pol roka a potom je rodicovska dovolenka, tam maminy kt. odpracovali za posledne 2r. min. 270 dni maju narok na zvyseny RP /ale nesmie pracovat popri materskej 🙄 /, ktory je okolo 200€ cize ako volakedy materska, po dvoch rokoch dietata je potom uz len ta povodna suma, ktorej momentalnu vysku nepoznam, moj RP bol volakedy cca 4000Sk, viem ze sa nieco malo zvysoval 😕 ... mne teda viac vyhovovalo ked som mohla ist do prace a RP som dostala aj tak, lebo mala nebola v skolke, ale starala sa o nu svokra a mm.

lenadka
5. mar 2010

xaxa neviem ci si to tu mm neprecital a chytro bezal pilit drevo 😀 😀 😀 nech ho tu neohovaram ze je lenivy

susika
5. mar 2010

teraz je rodičovská 185e...teda aspon ja tolko dostavam...

Leni-ano, preto to tu rozoberam, mám niečo v plane 😀 😀 😀 snad to tu niekedy do profilu doťukám 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre