Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

kkoperni
21. apr 2010

ahojte kočeny 🙂))

myslela som si že aj necim prispejem ale akosi sa mi voooobec nechce ...sussi tak sme sa konecne a to len nahodou stretli Zuzka je zlata taky malinky nervik , myslim že ju to prejde 🙂)))
ja sa tiež chystam zasadit si do kvetinaca bazalku a tymian ale akosi stale nevysiel cas 🙂

bubba
21. apr 2010

susika vy uz viete co budete maaaaaaaaaaaaaat??????

susika
21. apr 2010

no, už od 13tt. som bola na sone a maluo to nejako ukazalo....vraj to nemusí nič znamenať, ale dievka by nemohla mať takého pipiša...a pupočná šnura to nebola, to by bolo zle, keby bola taká amlaá a so zakončením🙂))a bolo to stale o týžden popredu, takže aj to by mohlo nasvedčovať a viem, kedy sme ho spravili🙂)a na začiatku ovulacie je najväčšia pravdepodobnosť na chlapca...))aj ked chlapec nebol planovaný, je t už jedno, len nech je OK....len malá Žužu bude jediná sesternica medzi samými chalanmi🙂))
Kristi-no, javila sa tak, lebo mala nervy, že som ju konečne von vytiahla a zastali sme...keby lieta, tak by bola v pohode, len to by so zasa bola nervik ja, lebo ju nahanať, to je o držku...ina je to dieťa flegmatik, ale uplný...vela vecí ma na salame a ju naštvať, je riadne umenie..kým ju nechytí vzdor, vtedy ju anštve aj kvetinka rastuca nakrivo🙂)
tymian som mal v kvetináči aj ja...držal sa dlho, kým mi ho mamina neprestala polievať, ked som tam nebola...tu som ho nemala ešte kde mať, bolo to tu bombardovisko...ale rastie ako burina, ked sa raz chytí....

lenadka
21. apr 2010

caute aj ja chcem recept na super babovku Katkáááá napis prosim, prosim 😉

susika, vuau tak chalan, super ze sa tak skoro ukazal 😀

katrin21
22. apr 2010

no...snad si to pamatam aj v robote, ja uz robi len tuto, lebo sa vsetko naraz nahadze a nic sa zvalst nemiesa, len bielka 🙂

4 vajcia, 25dkg cukru krystal, 25dkg muky, 1 prasok do peciva, 1 van. cukor,
100g voda, 100g oleja (- pozor to nie je 1dcl ako pri vode! ), stava s 1 citrona, kakao.
Bielak oddelime, zvysok capneme do misy a premiestame.. potom pridame bielka, len 2 PL bielka si nechame.
Vylejeme do formy skoro vsetko, male mnozstvo smiesame este s kakaom a pridame na cesto.... kruzivymi pohybmi premiesame vidlickou, aby sa vytvorilo mramorovanie...
Ja pridavam este orechy....
Je fakt dobra... 🙂 a hlavne rychla...
Pecieme 45 min na 180 - 190st

katrin21
22. apr 2010

smaozrejme ze bielka su vyslahane... 😀

qetinka
22. apr 2010

😉 ahojte
Katrin ja robim takuto istu babovku a je fakt skvela!!!niekedydam aj ja orechy,niekedy kokos...niekedy ju polejem varovou čokoladou...
Susika...mas pravdu...hlavne nech je drobatko zdrave🙂je jedno čo bude...bude ako ma byť.. 😉
Planujete v lete dovolenku??len tak sa zamyšlam...šli by sme aj do Chorvatska,ale aj s dedkovcami...bez nich to by nebola pre nas dovolenka... 😀 😝 prišli by sme možno unavenejši ako by sme šli..xixi..

katrin21
22. apr 2010

no.. mne zistili hypertyreozu, ci ze zvys. cinnost stitnej zlazy, tak ani na slnko vraj nemam chodit....ani more moc nie, elbo tam je vela jodu uz len vo vzduchu 😠 tak neviem....
rozmyslam, ze is ju dam vybrat,lebo byt stale na liekoch ma nebavi a aj tehu je problem.... 😝

ollako
22. apr 2010

kati citam tvoj problem so stitnou zlazou, ale tym ze si ju das vybrat nevyriesis problem "byt stale na liekoch", pretoze po vybrati, bude tiez musiet byt stale na liekoch, pretoze budes musiet uzivat hormony, ktore stitna zlaza produkuje, a ked ju nebudes mat je jasne ze ich treba nahradit 😒

katrin21
22. apr 2010

hej, to mi je jasne, uplne...ale je rozdiel brat jeden hormon denne a rozdiel je brat Thyrozol, o ktl som si precitala , ze moze sposobyt poruchu bielych krviniek, leukemiu a pod... + liek na srdce.. si farmaceutka, sama asi uznas, ze jeto mensie zlo... chapem,ze lieky zostanu, ale podla mna lepsie.....a nechcem cakat na vypulene oci... bolia ma totiz denno denne a to nevesti nic dobre... ☹

katrin21
22. apr 2010

keby si ju vyberiem, brat len ten Eurthyrox, ci ako sa tomu nadava, nic viac... ale tento Thyrozol , to je odbrý šit... 😝

ollako
22. apr 2010

jasne kati, ja som len reagovala na to, ze byt na liekoch ta nebavi, ale predpokladala somt, ze ty to budes mat vsetko prestudovane a budes inforovana a vsetkych alternativach liecby 😉 😀, aj ja nie som farmaceutka, len laborantka 😝

ollako
22. apr 2010

sorrac za preklepy 😅

katrin21
22. apr 2010

no dobre,ale robila si v lekarni, tak mas prehlad 🙂))))))

keby som tak vedela co jest a co nejest... hladam a stale nic... nikde sa nejako strave pri hyperfunkcii nevenuju, len ze nejest ryby a horcicu a nic viac,,, este som nasla, ze treba vit.C, E, selen a vapnik...

lenadka
22. apr 2010

kati, hm..teda, to by som nepovedala ze nakoniec mas problem so stitnou, asi sa aj preto babatko nedarilo ☹, no aspon vies co ti je a mozes sa liecit, cize na tej zlej sprave je aj nieco dobre 😉

lenadka
22. apr 2010

a dakujem za recept, kopirujem .-D

susika
22. apr 2010

kati-ja ked som to mala v puberte, ale ja som to skor mala z rýchleho vývinu a bolo t z toho vývojového obdobia, tak somsa pýtala aj na jod, tak mipovedali,a by som moc nesledovala, čo jem, lebo jod treba, ale zasa velké množstvo urobia skor zle ako dobre..takže som jedavala normálne...o horčici som ani nevedela....

Leni-no, ked zle funguje šitna žalza, tak toho funguje vela iného zle...ja som mala doblbnutý ciklus, tak ma detská endokrinologička poslala na gyndu, a kým sa to nevyliečilo, alebo som z toho nevyrastla, som brala lieky na cyklus alebo injekcie...
a ostala mi na to jediná spomienka..celulitída na zadku a neviem sa jej od puberty zbaviť...blbé hormony...ale kašlať na to, každý sme nejaký🙂))

diky za recept, moj chlap predpovedal, ež asi o 2 týždne dojdu na otoč, tak vyskušam...

susika
22. apr 2010

ozaj, leni, kedy sa ti drobec začal hybať?mala sa už v tomto období už mrvila, citila som šteklenie, až to bolo strašné neprijemné a smiešne..a tento lenivec...alebo tie tlaky nebolo tvrdnutie ale pohyby...už nech ma riadne štopne do boku, lebo ma z toho vystrie...a najbližšie sono bude až v 20tt...

bubba
22. apr 2010

ollako,vy ste tehotnííííííííí na moje narodeninyyyy 😀 ludia zacina nejaky babyboom no neivem neviem ci by sme aj my nemali do toho skocit s mm 😀
kacena ty si nic nedavaj vyberat ,medicia je stale vo vyvoji,mozno uz o mesiac vyvinu tabletku ktou staci vziat jednu a vylieci problem ... byt tebou si to dobre premyslim este ci si chces nechat robit takyto zasah do tela len koli tomu ze ake tabletky budes brat. uvedom si jednu vec,ze ak sa rozhodnes vybrat szl a bude to nespravne rozhodnutie,tak spat sa to uz nebude dat vratit... tak please dva krat meraj a raz strihaj 🙂 ja ti budem drzat palce !!!!!!!!!

tu babovku aj ja skusim len vela nepiste este som si ju neodpisala 😀 😀 😀

katrin21
23. apr 2010

bubba: no... keby si si precitala pribalovy letak na to tyrostatikum, co berim, takta asi prejde chut to ktovie dokedy brat 😝
zue leukemia, poruchy krvotvorby a a kadeco tam je... totalne blbe lieky....

uvidime, ako sa to bude vyvijat,citala som , ze niekedy a sa to prelieci,ale potom sa toí moze vratit a hlavne v tehu.. ato je potom problem...a dost velky....
pride fakt mensie zlo, vybrat to jedst jednu tabl, hormonu, ako tento šit.. 😝 😝

siouxsie
23. apr 2010

susika - gratulujem ku sprave, ze cakate chlapceka. budes sa teda musiet preorientovat z ruzovej na modru 😉 v nasom pripade to bolo presne naopak.
co sa tyka toho kvetinarstva v MT, neviem ti to nejak blizsie vysvetlit ako naposledy, vari len ze za tym priorom a divadlom je v strede pesej zony budova sa mi zda slovenskej sporitelne (v zrekonstruovanej historickej budove) a este nejaky kus za nou je po lavej strane ta synagoga (sidlia tam nejake firmy alebo obchody) a blizko je taka jednopodlazna budova (zda sa mi, ze zelezna konstrukcia + sklo, nieco podobne ako v PD rozvoj) a tam bolo to kvetinarstvo. ja do MT moc nechodim, nemam to tam nejako pobehane a nevyznam sa tam, tak skutocne ti neviem podat presnejsiu lokalizaciu. ale ked sa miestnych spytas, vari ti poradia.

katrin21 - drzim ti palce, aby si sa zo zdravotnych problemov cim skor dostala a aby sa ti zdravotny stav upravil. verim, ze to nie je nic prijemne. ono je to tak, ze ked je clovek zdravy, ani si nestiha to stastie, ze vsetko v tele funguje ako hodinky poriadne uvedomovat a spomenie si na to az ked pridu nejake skutocne problemy.

danulka2
23. apr 2010

susika aj ja gratulujem k tehu, nech to mas bez problemov 🙂
katrin21a iny liek /generikum/ od tohoto, ktory by nemal take vedlajsie ucinky nieje?

qetinka
25. apr 2010

🙂 Pekny vikend vsetkym,ja mam doma marodov ☹
tak si to užite🙂

siouxsie
25. apr 2010

ahojte. tak vikend je uz pomaly za namy. cely sme ho stravili na chalupe. v sobotu sme grilovali a popri tom sme natierali plot. kazdy pridal ruku k dielu, tak to islo hravo, nikto sa pri tom nestihol ani unavit. uz sme doma a je nam luto, ze to uslo tak rychlo :(

bubba
26. apr 2010

katrin som si prave odpisovala tu babovku na papier a dosla som k dvom veciam kde potrebujem este radu :
1. aku muku?
2.co robis s tymi 2 PL bielok co si odlozis bokom?

jóó to bol super vikendik slnecny a pracovny v zahradke!!!! 😵 😵

lenonka
26. apr 2010

kočky, som rada, že aj baby z PD si tu takto družne píšu.Ja ako matka 2 kusov mám pocit, že inej možnosti na pokec v klude ani nie je.Tak pekný týždeň Vám želám

siouxsie
27. apr 2010

lenonka - a co je to klud? tak tento pojem uz absolutne nepoznam. sice... cosi sa mi z minulosti matne vybavuje 😀

qetinka
27. apr 2010

-) čosi z minulosti...🙂))))Siouxsie...maš pravdu..z minulosti... 😀
Buba,muka do babovky ide hladka....a ja neodkladam nic nabok 🙂 😉
Idem dnes s najmensim k dr...už stihol ochorieť od bračeka☹((((a je nenormalne uplakany... 🙄 🙄

katrin21
27. apr 2010

niee!!!!!!! muka ide normalna polohruba ako do vsetkych kolacov!!!!! POLOHRUBA, bubba!!!

katrin21
27. apr 2010

ten bielok - pridam do zyvsku cesta, co donho pridavam kakao..aby nebolo take suche a huste ked tam picnem kakao.. 😝 lepsie to je tak 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre