Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katrin21
27. apr 2010

neviem, ic som sa vyjadrila pochopitelne, ak nie , tak napis 🙂 priste to zamiesam do trcohy cesta, co som si nechala na kakao---

bubba
27. apr 2010

katrin ja davam normalne do vsetkych kolacov hladkuuuu 😀 😀 ale do tejto dam polohrubuuuuu 😀
to s tym bielkom som pochopila dakujem cize aby to tmave cesto malu inu konzistenciu aby sa to lepsie "zamurovalo" 😀 😀

dakujem cica

lenonka ja mam klud na pokec len ked mala spi 😅

bubba
27. apr 2010

ozaj kati ja som si too nazvala ze "katkina babovka" 😀 ianc dnes som sa rano chystala z eju poobede urobim,len akosi sa nam vycasilo,tak neviem ci nebudem musiet byt s malou zas cele poobedie vonku.vcera 5 😅 😅 😅 😅 😅 hodin skoro ma piclo a ani za svet dnu 😖

danulka2
27. apr 2010

ahojteeeee, peciete babovecky? Jeden recept sem hodim aj ja 😉
2salky polohrubej muky,
1salka kryst.cukru,
3/4 salky mlieka,
1/2salky oleja,
4vajcia,
1prasok do peciva/ja davam sodu bikarbonu koli zaludku/,
1vanilkovy cukor
2 PL kakaa.
Postup: Vajcia vyslahat s cukrom do peny, postupne pridat olej, mlieko a muku s praskom. 2/3 vyliat do vymastenej a struhankou vysypanej formy. Do poslednej tretiny primiesat kakao a vyliat na blede cesto. Piect vo vyhriatej rure cca 50min.Mam plynovu ruru a tu mam takmer stiahnutu /nie uplne/. Ja vzdy pichnem do cesta nozikom, ci sa lepi alebo nie.

katrin21
27. apr 2010

tak to pocujem prvykrat, ze hladku do vsetkych kolacov.. tu davam max do palaciniek a na zahustovanie omacok -D😀 aj v receptoch je vsade polohruba, dokonca jeden mam z hrubej,....
tak ano, tato moja je teda z polohrubej 🙂

ja mam tiez viacej receptov na babovku,ale uz robij len tuto moju..osvedcila sa , vsetkym chuti 🙂

danulka2
27. apr 2010

katrin ja tiez takmer vsade pouzivam polohrubu, tou sa nemoze nic pokazit 🙂

lenonka
27. apr 2010

siuoxsie,klud je u nás na 3 hoďky večer, potom začína nočný kolotoč... 😉

siouxsie
27. apr 2010

lenonka - vidim, ze mas rovnako stare detuchy ako ja. dokonca aj pohlavie sedi 😉
no ale ja uz mam chvala bohu nejaky cas dohodu s mojou malickou, ze cez den prosim, budem nonstop v pohotovosti, ale v noci sa mamina potrebuje aj vyspat. sice sa este v noci 2x krmime ale potom hned ukazkovo obe zaspavame. drzim ti palce, aby ste aj vy spolu urobili podobny konsenzus 😉

katrin21
27. apr 2010

tak takj, danka, ale aj v receptoch je v zakuskoch polohruba, aj v kolacoch 🙂

bubba
27. apr 2010

😝 😝 😝 😝 😝 😝 kati skusala som babovku,moc sa mi nevydarila.(to asi preto ze som nedala hladku muku 😀 😀 😀 )

ianc ja zo zakuskov robievam len metrovy kolac(tam ide hl,muka) najcastejsie peciem kysnute a to vacsinou z Ph to je pravda 😀

adena13
27. apr 2010

ahojte kočeny.som tu prvýkrát.pozerám, či tu nie je niektorá s takým starým mimčom ako mám ja malú..hmm..asi nie..
debatujetze o pečení?To je u mńa tak trochu menšie tabu.Keď som piekla, tak väčšinou len z kysnutého a sladké koláče..hmm..no myslím si, že ma to malá skôr či neskôr donúti.. 🙂

adena13
27. apr 2010

hmm..asi tu teraz nikto nie je..škoda.. ☹

siouxsie
28. apr 2010

adena13 - ahoj 🙂 a ake stare mimi mas? v pase to zial nemas uvedene a podla tvojej foto sa to neda urcit ☹ a tiez ktohovie, ci je to aj aktualne foto.

qetinka
28. apr 2010

Bubba,daj hladku..uvidis či bude lepšia 🙂
inac kazdy ma nejaky ten zauživany sposob ,kazdy použiva taku muku ako je naučeny....
chalani su stale chorí...a vonku je tak pekne...

🙄

dadabu
28. apr 2010

adena13 - ja mam pol ročnú dcérku

imarikai
28. apr 2010

zdravim všetky Prievidžanky 🙂

katrin21
28. apr 2010

bubaa: preboha a co sa ti na nej nevydarrilo?????? ved tam sa neda nic pokazit!!!!! vsetcko nacapem naraz, akurat bielka az po zamiesani...a dam piect... vobec to nie je v hladkej muke, to co je za blbost.. nechapem.. uz lahsia babovka neexistuje, co sa ti s nou stalo???? 😲 😲 😲 😲 fakt je lahucka...a vyyybornaaa

katrin21
28. apr 2010

ja zase vacsinou robim len zakusky a kysnute vobec 😀

adena13
28. apr 2010

mám 9 mesačnú dcérku.idem doplniť profil.
katrin ak tak budeš ďalej opisovať to pečenie,normálne sa dám v sobotu na nejakú minibábovku.. 😀

adena13
28. apr 2010

halooooo..je tu niekto???

ollako
28. apr 2010

Ahojte musim sa pochvalit dnes som bola v poradni a mame 45 mm a zatial vyzerame byt OK 😉
Adenka ahoj, ja mam 19 mesaacneho syna a cakam dalsie babatinko 😵

imarikai
28. apr 2010

ahoj ollako no aj tvoj syn dostane surodenca ja som zvedava ako moj bude reagovať ked sa pozornosť ktora bola venovana len jemu rozdeliť aj pre dalšie babatko hmmm a najviac som zvedava ako bude mať pristup tatino nakolko už teraz ma vyhana ked sa k manželovi pritulim že to je jeho tato 😀

adena13
28. apr 2010

ahoj olli.blahoželám.určite sa tešíš.my tiež plánujeme ale až budúci rok, keď bude kika väčšia..
chodíš do poradne do Bojníc?

qetinka
28. apr 2010

Prejavy žiarlenia budu vždy..nech je akykolvek vekový rozdiel medzi detičkami... 😅 Olako super že je vsetko ok.Si na Zapotočkach?

katrin21
28. apr 2010

recept je o stranku dozadu, ci dve...ale fakt sa to len odvazi a zmiesa, akurat bielka s azvlast vyslahaju do snehu.. no neviem, ja to mam od kamosky češky, ona to vola bábofka z oleje 😀 a veru je lahucka,ona nie je ziadna cukrarka 🙂

adena13
28. apr 2010

ahoj qetinka.pozerám, že máš dosť malý vekový rozdiel medzi chlapcami.zo začiatku to musela byť fuška. oliverko mal zrovna ten vek, keď si vyžaduje najväčšiu pozornosť..

adena13
28. apr 2010

idem si ho teda napísať.i keď ako sa poznám, v pečení som dosť lenivá..no,možno zvedavosť zvíťazí.. 😀

qetinka
28. apr 2010

Adena,fuška je to stale 😀 😀
ratam ešte tak rok..a bude lepšie... 😅

ollako
28. apr 2010

adena chodim do Handlovej no musim zmenit lekara 😒 , ale este som sa neinformovala, kto by ma vzal 😕

adena13
28. apr 2010

ideme na vychádzku.ešte zbehnem cestou s obedárom.začala som chodiť pre obedy do zš a je to super.ušetrím čas a nemusím toľko variť.ozvem sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre