Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

ollako
4. máj 2010

siouxsie od kedy som prestala robit v lekarni som ho nevidela, tak neviem ci si ma bude pamatat, je to uz 6 rokov...
eimiky ja som s maly este nebola, ale rada by som , keby mame jedneho zubara aby sme si tie navstevy vzdy spojili, bolo by to jendoduchsie, asi Husty deti nebere, ci ako? 😕 to su zvlast detsky zubari?

susika
4. máj 2010

katrin-nebola som doma, malá nespavala a nestíhala som byť na konikovi..idem sa tam za vami kuknúť...dnes som ukecavala chlapa na tie obkaldy, len sa mu nechce, lebo vonku je pekne..sa stale vykruca a s krpcom sa absolutne nedá..ide ma poraziť, čo ju to za nervy zasa chytilo....
ste ma nepotešili, že kralikova pojde do dochodku..zasa hladať nového zubara....
aké mate detičky, čo ste boli s nimi už u zubara? ja mam z toho s malou normalne strach. ona sa zatne a neprestane vrieskať..už len koli tomu by nas asi odtial vyrazili🙂))

katrin21
4. máj 2010

uff, na kralikovu som nepocula chvaly..... kamoska pre nu ziskala par mrtvych zubov zbytocne..a prednych.... potom sal za Gažim a ten s achytal za hlavu.... 😝

siouxsie
4. máj 2010

ollako - zub ako zub. je jedno ci v detskej papulke alebo v dospelackej 🙂 ide skor o to, ze niektori zubari to jednoducho s detmi zial nevedia ☹ no a na deti treba predsa len poznat nejake tie zarucene finticky, aby vobec pusu otvorili.
moj syn mal nedavno 6 rokov a je riadne evidovany ako Husteho pacient. taktiez s dcerou ked to bude aktualne, nie je dovod, aby som hladala ineho zubara. takto je to aj strasne pohodlne, ze na jeden sup chodime na preventivky vsetci naraz, cela family.
podla mna kazdy zubar moze byt len a len rad, ked rodic dovedie ku svojmu zubarovi aj potomka. to myslim je dobrym signalom, ze tomu zubarovi proste plne doveruje.

ollako
4. máj 2010

sioux, tak ty chodis k Hustemi aj s detmi?

siouxsie
4. máj 2010

ollako - manzel, ja, syn a o par mesiacov aj dcera = jedna zubna ambulancia

ollako
4. máj 2010

tak super, zrejme mu zavolam, lebo aj aj budem potrebovat, prehliadku ako tehotna a s Petkom by sa uz asi tiez zislo ist 😕 neviem od kedy treba ist s detmi k zubarovi

bubba
4. máj 2010

kralikova vytrhla aj mojej svokre 4 zbytocne zuby kym prisla na to ze ten piaty robil galibu 😅

siouxsie
4. máj 2010

pripajam link na ktorom najdete vestnik č. 53/2009 MZ SR, ktory riesi tie preventivne prehliadky deti u stomatologa (je to str. 6-8)
http://www.health.gov.sk/redsys/rsi.nsf/0/298af...

siouxsie
4. máj 2010

nejako mi to nezobralo cely link, tak este raz, teraz by to malo byt spravne 😉

http://www.health.gov.sk/redsys/rsi.nsf/0/298af...

siouxsie
4. máj 2010

no teda... 😒 neviete, preco mi to nechce zobrat cely link? vari neporusujem nejake miestne pravidla, to by ma fakt ze mrzelo 😔
no nic, ak si to chcete prestudovat, zadajte si do vyhladavaca "vestnik č. 53/2009 MZ SR" 😉

bubba
4. máj 2010

no,som si to natukala,ale nechce a mi to popravde cele citat.co ja viem tak asi pred pol rokov vyslo nove ustanovenie prehliadok u deti od 1 roka a to 2x rocne.

eimiky
4. máj 2010

niečo také vyšlo preto som sa to pýtala, že ak s dieťatom nebudete pravidelne od roka navštevovať zubára tak tuším potom si musíš všetko hradiť v neskoršom veku, či tak nejako 😝

lenadka
4. máj 2010

caute, ja som bola s malou u zubarky az ked mala 2 roky, ona este ani vtedy nemala komplet chrup, chybali jej posledne dve stolicky a doktorka mi povedala ze staci prist ked su zubky komplet, co je u deti indi vindi, odvtedy ideme raz rocne na preventivku a na poslednej v decembri vyfasla miniplombicku...

lenadka
4. máj 2010

a zubar u tehulky je povinny ta navyse jedna preventivna? Moc sa mi tam nechce, ale zas ked na nu pojdem teraz nebudem musiet potom od babatka...

siouxsie
5. máj 2010

lenadka - pocas tehotenstva poistovna preplaca dve preventivne kontroly u zubara. ale povinne to samozrejme ze nie je 😉

katrin21
5. máj 2010

podla mna to plati tak ako u odspeleho, ze ten nasledujuci rok nema platene, ak nebol s dietatom 2x predtym za rok na preventivke..... u dospeleho raz, tehotna 2x 🙂

ja som bola tiez prvykrat s malou asi ked mala 4 roky 😀

siouxsie
5. máj 2010

kocky, chceme kupit novy sporak, najlepsie kombinovany. nic brutalne s milionom zbytocnych funkcii. doteraz sme varili na klasike starej More, ale povedali sme si, ze uz dost bolo! dajte typ na osvedceny vyrobok - znacku, typ. a na co davat pri kupe pozor. vase rady mi pri vybere pomozu.

ollako
5. máj 2010

ahojte siouxsie, ked si vyberies necham si aj ja poradit, no ja rozmyslam na vstavanou indukcnou doskou, kedze nemame v novom domceku plyn a chcem nejaku elektricku ruru a tiez v tom mam riadny hokej 😝

qetinka
5. máj 2010

Siouxsie...pozri si na na stranke stv test magazin..archiv .
ja by som sa orientovala podla toho...a samozrejme podla ceny...
mi akurat do noveho zhaname umyvaku riadu...zatial vedie Bosh 🙂
ked sme pri spotrebičoch..mate niektora sušičku???je to dobra vec či zbytocna???Neniči to pradlo? 😕

qetinka
5. máj 2010

Susika,tušim som ťa vcera videla 🙂 😅 na Zapotočkoch pri jednosmerkach..malinka ti behala a polovičiak tlacil kočik.. 🙂

siouxsie
5. máj 2010

qetinka - k tej susicke moj osobny nazor je, ze je to totalna zbytocnost. dufam ma ostatne baby neprizabiju za moj staromodny nazor ☹ teraz aktualne pracku so susickou uz nemam, ale mala som a vyuzila som ju vseho - vsudy asi len 3x, ked som fakt ze nutne potrebovala mat rychlo opratu vec suchu. mne to pride tak, ze prirodzene vysusene pradlo ma tu spravnu vonu 😵 a urcite to aj tomu pradlu nerobi extra dobre. a tiez to rychlo vysusene pradlo bolo treba dokladnejsie vyzehlit.
inac dik za ten dobry typ na test magazin. mas u mna bod 😉
ollako . ty si bohovska. tak ja potrebujem radu a ty takto 😖

ollako
5. máj 2010

siouxsie no a coze ti poradim, ked sama neviem 😝 uz som tolko surfovala po nete, ale je toho tak vela, ze amen maria, ale uz aj ja sa musim do toho pustit no este vobec netusim aku chcem linku, ani nic, len to odkladam

siouxsie
5. máj 2010

qetinka - tak to som nebola ja, moja mala by bola prebornicka, ona ma este len necelych 8 mesiacov 😀 no ale zevraj mam v PD dvojnicku (zial, este som sa s nou nestretla 😢 ) doteraz som to brala na lahku vahu a s velkou rezervou, ale ked mi to minuly tyzden zahlasil uz aj moj brat, skoro som padla na zadok. mna teraz velmi lahko spoznat, lebo skoro furt nosim na hlave satku. doslova som sa do toho zamilovala. je to strasne prakticke pri tych mojich neposlusnych dlhych vlasoch a aj odpada nejaka brutalna uprava. priznam sa, uz by sa mi patrilo aj zafarbit, vyrastajuce sediny sa neuprosne hlasia, no ale vsak naco, pod satkou to nevidno 😀

siouxsie
5. máj 2010

qetinka - ups! rychlo citam a zle citam. to bolo Susike. a vsak co? sranda musi byt 😀

qetinka
5. máj 2010

SIOuxsie..ved hej aj mne to prišlo donedavna ako zbytočnost..leN PRI 5člennej rodine mame toho špinaveho pradla straaašne vela...vkuse periem sušim ..nema to konca kraja...teraz ok..dam na balkon ked svieti slniečko je to rýchlo suche ...ale v zime..to mas ccA 6 mes...neskutocne..na tom sušiaku...
a maš pravdu.lepšie vonia ked je prirodzene usušene vonku...do frasa..to by chcelo dom a vleku zahradu 😀 😀 😀
Oli,teda ja by som vedela aku linku...🙂pošlem ti link...počkaj..mne sa straaasne paci 🙂

qetinka
5. máj 2010

😀 😀 🙂 teda teba som ešte nevidela ale dik za typ,budemsa orientovat podla šatky 🙂 🙂 😎

qetinka
5. máj 2010

Oli nejde mi to poslat..teda nie link mam len fotku...

ollako
5. máj 2010

qetinka skoda a nejde ti ani pridat k prispevku?

qetinka
5. máj 2010

idem zmenšovat a pridam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre