Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

bubba
5. máj 2010

aka nadherna kuchyna 😵 😵

ollako
5. máj 2010

qetinka, no budem uprimna toto nie je celkom moj salok kavy mne sa skor paci moderny styl, ale je ich tak strasne vela, je to strasne sa rozhodnut 🙄

qetinka
5. máj 2010

😉 🙂 vpohode..každemu sa ine paci..mne toto..
no nezavrhujem ani moderne..len to mui byt kvalita...a nie prehnana cena..akoze dat 250tis.korun za kuchynu je podla mna prehnane..aj keby na to mam..čo nemam 😀
neviete po čom maju gumaky v deichmane,?musim ist synovi kupit...ci sa mi tam oplati trepať na pešo...dik

susika
5. máj 2010

qetinka-a čo si ma neokrikla?bola by osm sa snad aj otočila🙂)no, mala vreštala, že nechce isť domov, že ešte na konika, tak frčala na toho pokazeneho pri velkej jednote. ja som si dala aspon zmrzku. 🙂 no, výnimočne sme mali kočík, elbo mala ma strašne jedovité dni a boli sme až v Deichamen a to je hruza isť okolo hyperky pri nej...ach tie autíčka....
baby nestrašte ma s tou kralikovou.ja som zatial s nou problem nemala, važnejši zakrok ako jedno vrtanie som u nej nepotrebovala, tak snad o zuby nepridem. ja som takto prišla o dva zdrave zuby ešte ako študačka v handlovej na bani u jednej zubarky,, už ani neviem meno.chcela dobre, aby sa mi dorovnali trojky, ale potom som zistila, že sa to dalo aj inak....čo už...
siouxie-my sme rped rokom taký vyhadzovali.mal skoro rok, nikto ho necel, an na inzerat sa nikto nehlasil a davali sme ho za babku,t ak chudak ani neviem, či skončil u švagrovho nejakého znameho alebo na šrotovisku.menili sme kuchynu a chceli sme varnu dosku...ten bol plynový s elektrickou rurou a aj asi so 4 plechami..škoda, že si sa vtedey nehlasila...škoda ho bola..tiež sme ho dostali len tak nahodou, vymenou za nový bicykel🙂)) jedni sa ho zbavovali po mesiaci, lebo sa im nezmestil do linky.

susika
5. máj 2010

qetinka-a šup nejaké foto, možno ťa aj z videnia poznam a neviem o tom 😉

qetinka
5. máj 2010

🙂 Susika..nemam asi ani aktualnu fotku
všetko fotim ja a mna nikdo 😀 😕
nabuduce ta oslovim 😉
no najmenši je hore..idem ...tie gumaky neviete po čom maju??? 😕

adena13
5. máj 2010

quetinka už si asi na ceste ale ak nie, deichman má svoju webovú stránku a celkom dobrú.minule som v nej listovala kvôli topánočkam pre malú

qetinka
5. máj 2010

Adena dikes..nekupila som..nemaju požadovanu vekost a čo by aj bola..tak boli dost drahe..15eur za gumaky ktore mu budu o chvilku male..je dost.. 😒

qetinka
5. máj 2010

dieťa mi spalo pol hodinu ..pomoooooc 😕

katrin21
5. máj 2010

baby, k susicke:
kamoska odkedy ju ma, skoro nic nemusi zehlit, a aj to, ze prala takmer denne a vlhol jej uz z toho dom, zavazilo. nelutuje.,..
ale treba to mat zvlast, leno pracka so susickou, je taky mackopes... bud to, alebo to treba... kazde zvlast🙂 a co sa tyka vone- mne pradlo susene vonku smrdi, nehovoriac, ze byvam na dedina a vecer ked sa kuri.... dym vsade...... samozrejme susim vonku,ale strati to absolutne vonu avivaze, ked to mamvnutri, tak sa zachova 🙂
viac sa docitate an modrej streche, aj o sporakoch a umyvackach.. BOSCH jednoznacne, nic ine, este tak Miele ,ale na to mamalokto.... rozhodne nie Whirpool.... 😝

kuchyna tiez nie je moc moj styl... ja mam rada teple, ale moderne.. kuk album na streche 🙂

pa pa

katrin21
5. máj 2010

gumaky mavaju aj v Tescu krasne 🙂)
a k tej cene kuchyne- davala som robit stolarovo zo strechy, dodog, robi po celom slovensku 🙂 je velka, vsade kvalitne kovania BLUM najvyssia rada, dvierka leskle folie, kvalitne MDF dosky s mini ABS hranami, doska Duropal .... cena 3900€

teodorka
5. máj 2010

mne sa ta linka paci 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

susika
5. máj 2010

adena-ja som tam bola včera a tiež som poezrala aj pre malu.sandalky.velký výber a aj splnaju moje poižiadavky.potrebujeme také, čo maju plnú pätu a klembu.

qetinka-v tescu aj v kauflande kupiš a aj v hyperke som ich videla.neviem, kde byvaš, vlani mali aj tu pri nas v tých butikoch.ale ake čisla, natuším.vždy maju väčšie, ako potrebujeme my....inak, tiež mam malo foto s malou.fotim ja, mna nema kto a ked aj tato zabludi domov, tak jemu to netrkne, kým "niekto" nepripomenie

susika
5. máj 2010

siouxsie nebola si dnes predobedom pri velkej jednote?s kočíkom sme ta pušťali, mala sa ti plietla s jej krpatým kočikom pred tebou...sa mi zdalo podla vlasov a šatky na hlave a v kočíku dievčatko...

katrin-tvoju kuchynu som obdivovala už davnejšie.my mame podobnu, len nie s tými velkými skrinkami, nezmestila by sa nám. ale tiež je vanilková s rovnými líniami..predtým tu boal taká ako rustikál..zo azčiatku pohoda a potom veeelmi rada som ju vyhodila..a tie stoličky , tie akože už máš, či by si chcela?mne sa to velmi pači, praktické, aj pri deťoch, utrieš a funguješ dalej. my mame podobné, len v hnedom,kupené len preto, že boli psoledné 4 a v akcii🙂)normálen rozmýšlam ušiť na ne biele "navlečky"🙂))ako bývaju na oslavách🙂)(to ešte neviem, akjo by moje šitie dopadlo) 😀

katrin21
5. máj 2010

Ahojte baby
Tak som doma.bola som v Krusovciach u altermativneho lekara..... Doktor bol mily , pozitivne naladeny...
Premeriaval mi meridianove drahy takym pristrojom a ukazalo to problem viacerých organov, ale ŠŽ nie... ta je len nestabilna,ale to len preto lebo posllucha hypofizu, ktoru mam uplne zblbnutu a ta riadi vela organov a funkcii ( to som sa inak docitala aj na nete, te SZ jke riadena odtial a liekmi sa casto liecia len ppriznaky,ale nie pricina, ktora je casto tam.....)
Biorezonanciou moje telo neodpovedalo kladne na diagnozu hypertyzeroza, ani autoimunne ochorenie.... takze parada 
Takze mi dal na taky pristroj, ktorý urcil povod problemu , virus.... usidlis sa v yhpofyze a robi mi sarapatu , Mam zly pankreas( metabolizmus cukrov!!! ), zaludok – tu cast smerom ku pazeraku, oblicky a zle je na tom aj pecen. Srdce je OK.
Testovali sme tie meridiany aj s tabletkami, co beriem... Lieky na srdce mi vvelmi negativne na srdce vplyvali, hodnotu 50. co je ok mi znizovali za na 35, takze mi ich zakazal brat.... Tak isto mi nerobil dobre ani Thyrozol.ale ten mi kazal len znizit na polovicu a uvidime.....
Napojil ma na taky pristroj – do ruk take kovove gule s kablami, a na hlavu take veci, ze som bola ako ujo Elektron  a 35mmin, som takto cakala... to bola liecba toho virusu.... vsetky prstroje, software, vsetko nemecke.. vsade same diplomy, certifikaty z celeho sveta....
Tak som tam sedela a pocuvala hudbu....
Vraj to je vsetko a o tyzden kontrola... Ale! Zakladna podmienka usppechu liecby je VYHODIT mikrovlnku...( vedela som , ze to povie,...) asi 10-15min, som s nim diskutovala o tom, ze ved ju pouzivame minimalne a bla bla..... ale neuspela som... ze vraj, Ok,ale neruci za usech liecby.. je to na mna.... No niic, tak som volala stolaroovi, nech vyrobi este jedny dvierka na kuchynu, ze MW nebude 
Tiez sme sa bavili o ekzemoch a pod.... dcera ma mierny atopicky raz za cas... povedal, tiez miktovlnka( ze dnes mamy zohrievaju od narodenia aj mliecko , vsetko tam, a deti maju do 3 rokoch az dve z troch alergie.....) + nam neodporucal mlieko, len ine mliecne vyrobky... proste vsetko okrem mlieka ako takeho.... smotana sa moze, to su lenn tuky ,ale neobsahuje tu srandu co skodi.....
No takze tak.... uvidime, citim sa super, dokedy som odtial dosla, ani srdce mi zatial nebudi  a to som odvcera nemala tabletky, lebo tam sa ma ist bez nich v tele
A tiez povedal, ze ked sa nam nedari otehotniet, ze 90% pripradov je to vina muza, a ze nech ho poslem  ze ho napravi 

Takze celkom pozitivne spravy, az a to ze mi funguje zle tie najdolezitejsie organy.....ale SZ je OK, len treba dat do poriadku hypofizu....a clovek by hned utekal na operaciu, ze??
Je fakt, ze klasicka medicina vo vacsine ppripadov a chorob nelieci priciny, casto ich ani nepozna, ale lieci len priznaky....ale problem ostava.......

susika: stolicky este nemame, ale v Decodome ich maju plnoooooo

qetinka
5. máj 2010

Katkauf 🙂 uff...
No ,tak snad sa da všetko do poriadku...ja som tiez za alternativnu medicinu 😉
s otehotnenim..90 % vina muža??? 😕 faaakt?sila..no to ten tvoj asi nebude rad počuť..a vobec ktorý chlap..že?
ale myslim si že ked tam aj on pojde bude to na tej najlepšej ceste... 😅
škodlivosť mikrovlnky..je jasna..aj iny elektromagneticky smog....inac ..mikrovlnku aj mi použivame 😕 malo ludi asi nie...
a tiež suhlasim s nie dobrym vplyvom mlieka na organizmus.mliecne vyrobky ano ale čiste mlieko podla mna nenormalne zahlienuje organizmus,,
každopane držim palce nech ti vsetko dobre dopadne.. 🙂
Gumaky mame z tesca 🙂
pozeram počasie.no skveleeee 😠

katrin21
5. máj 2010

no.. moj uz bol na SPG (pssst!!)🙂 ale vysledky nic moc... 50% len dobrych, aj ked z nich 40% hyperaktivnych rychlikov 🙂 ale aj tak.. vraj to je OK,ale mne sa nezda... a hlavne.. mal len asi 18mil spermii, co je menej a aj mensi objem 😖 on toho ma vzdy tak strasne malo :(

katrin21
5. máj 2010

ano, ja som nikdy nechapala tomu vyrazu, ze zhlienuje creva..ale dnes som ho pochopila...na baluju sa na tu bielkovinu 3 druhy hnusob a vytvaraju problemy, alergie a pod.... ved pre koho je to mlliecko? no pre kravicky...
a tiez mi neodporucal jest kurence.. ze samy hormon!!!!! teda pokial nie su Bio, ale tie neviem, kde by som kupila.. ze radsej bravcovinu a jahnacinu( neviemm, kde kupim) a hovadzinu.....

teodorka
5. máj 2010

katrin skus si pozriet toto http://vitarian.cz/ebooks/walker-zeleninove_sta...
mikrovlnku nepouzivame 6 rokov ani ju nemame o jej skodlivosti sme sa dozvedeli ked sme isli byvat do noveho bytu takze sme ju sem ani netahali,pokial hrejete jedlo v mikrovlnke zabijate v jedle vsetko aj zle ale aj dobre...cize jete mrtvu stravu .Na odhlienenie je dobra cerstva stava z dateliny ...

adena13
5. máj 2010

susika ty si bola v deichmanovi?počuj,keď tak teraz rozmýšlam, ja som tam bola tiež a s jednou maminou som sa tam dala do reči..a tá mamina sa volala Kristínka ako moja malá..nebola si to náhodou ty? lebo ak hej, tak sa picnem... 😀 😀

katrin21
5. máj 2010

ani nie mrtvu stravu, ale skor to modifikuje molekuly vody v strave a tie maju schopnost tuto anomaliu podavat dalej, a teda aj do tela,organov,...alebo clovek je 78% z vody .... 😝
ten liink kuknem 🙂 diky 🙂

katrin21
5. máj 2010

Susika je Zuzka))

adena13
5. máj 2010

aha..katrin..dik za info..ale škoda.celkom sme si s tou mamičkou dobre kecli...
katrin, inak musím sa pochváliť.dnes som piekla koláč..čo je u mňa fakt novinka.asi si ma trochu inšpirovala tou bábovkou..a tiež moje storočné ríbezle v mrazáku.nebola to síce bábovka ale bublanina.tá mi našťastie ani nevybublala z plechu von a aj chutila..už jej vlastne ani niet.. 😀 ...takže možno si dám cez víkend nejaké podobné repete.. 🙂

teodorka
5. máj 2010

katrin...tu je nieco o mikrovlnkach http://www.pramen.info/c/530/prokazana-nebezpec...

katrin21
6. máj 2010

adena: super!! mam z teba radost, ja peciem take piskoty a bublaniny asi od 11r, takze nic zlozite, len tak dalej!!!!

qetinka
6. máj 2010

Katrin mi jeme kuracinu minimalne..naozaj veeelmi malo..prave pre to ze je napchata hormonamy a kadejakymi atb..(Domnika mala problemy.... ked bola mala a zaver...ma to z kuracieho masa..)
takisto biele pečivo..absolutne nevhodna potravina...vyživove hodnoty minimalne...
mlieko..moje deti maju alergu na mliečnu bielkovinu..ja samozrejme tiež...syn ma ekzem...dcera z toho vyrastla konecne a ked mlieko..tak kupujeme bezlaktozove..do varenia..alebo nahrady mlieka..sojove alebo ine.
inac imunologicka s kludom ze dieta mlieko nemusi..pokial ma bohatu stravu na zeleninu a maso..nechyba mu..🙂

pekny den všetkym prajem..prši a prši..a zase budeme doma...a možno nie 🙂

siouxsie
6. máj 2010

susika - ano, bola som to ja 😉 skoda, ze som si ta nejako moc nevsimla spredu do tvare, ked som vas predbiehala ☹ mala som ta v zornom uhle skor odzadu, resp. chvilocku z profilu a tiez je pravdou, ze som svoj pohlad venovala skor tvojej malej, aby sme to obchadzanie s kocikmi zvladli uspesne, bez ujmy 😀 ale ja tak ci tak, nemam moc dobru pamat na tvare, takze aj keby som si ta poriadne obzrela, asi by som si tvoju tvar nijako nespojila s niekym tu z konika. ono ked sa uz s niekym stretnem druhy, treti krat, tak to sa mi uz potom zafixuje. tato moja "danost" mi sposobila uz mnoho neprijemnych zazitkov, ked som sa k niekomu neprihovorila a potom sa citil urazeny, alebo sa mi dostalo do usi, ze vraj som namyslena 😖 no ale mozem ja za tento nedostatok? sudicky mi ho nadelili.
takze ak ma nahodou nabuduce niekde zazries, kopni ma do clenku 😀 to by som si ta uz mohla vsimnut a zapamatat. ale hned aj k tomu hod nejaky koment (trebars heslo: modry konik), aby som si nemyslela, ze si nejaka adresivna psychopatka, co na mna zautocila a v soku sa zacnem branit. inak taka babska bitka, to je vam celkom sranda vec, raz som to zazila (nie na vlastnej kozi) este na strednej skole, ked sa v bare zacali byt dve prostitutky. normalne ze ich nalepene nechty lietali vzduchom 😀

baby to s tou kuracinou - ze je prepchata hormonmi a atb - plati to na vsetku hydinu? a preco, z akeho dovodu tie sliepocky prepchavaju tymito hovadinami? no a potom, ze populacii atb pomaly uz ani nezaberaju 😠 esteze kuracinu az tak casto nejedavame. ale aj tak ma to hneva, lebo ked to tak clovek z casu na cas pocuje, cita, pomaly uz zdrave potraviny vari ani neexistuju. vsetko prechadza pri spracovani takymi technologiami a postupmi, ze to cloveku skor skodi ako prospieva. mne to pride fakt ako dobre premysleny zamer, aby nas spolocnost pomaly, ale isto a pokial mozno co najskor spravila z tohto sveta. 😖

ollako
6. máj 2010

ahojte siouxsie ja mysli, ze preto aby rychlo pribrali a mohli ist pod noz a rychlo do predaja 😒 , je to inak strasne, clovek aby sa bla nieco do ust vopchat 😝

adena13
6. máj 2010

preto je asi lepšie si to nevšímať..súhlasímso sioux, zdravé potraviny pomaly už ani nekúpiš, keď nemyslíme na vypestované našimi rukami.Ja bohužial nemám záhradku a tak som odkázaná na zeleninku z hypermarketov ale čo už...mám ju rada aj kura, malej chvalabohu chutí tak som spokojná..
inak siouxi, neboj, nemáš jediná ten hendikep na tváre..ja bohužial tiež a aj s menami..niekedy si začínam pripadať ako sklerotička..no čo, zabijem sa?? 😀 😀

siouxsie
6. máj 2010

adena13 - ani pri tych vlastnorucne vypestovanych plodinach nemas podla mna totalnu istotu, ze si dopestujes 100%-ne zdrave polotovary na pripravu jedal. ved si to len zober: poda, ovzdusie, voda (dazde) znecistena vonkajsimi vplyvmi. akurat ze tam nemas tie dusicnany a ine chemicke urychlovace, ktore tak velmi radi pri pestovani pouzivaju velkopestovatelia. no ale na kazdy pad, doma dopestovane sa rata za zdravsie a je to pravda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre