Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
31. máj 2010

@susika, v tescu je teraz akcia 25% zlava na vsetko detske a dojcenske oblecko, tak ak nieco odtial tak teraz 😉

nad postou je vcielka-obchod s detskym a tehu obleckom-tam som casto kupovala a aj vo Vtacniku hore v MM textile vzadu su regale s detskym obleckom...niektore su velmi pekne, dost polskych veci, ale peknucke, su tam aj bodiky a dupiny klasicke 😉 za dobru cenu...@susika, v tescu je teraz akcia 25% zlava na vsetko detske a dojcenske

lenadka
31. máj 2010

jeej ako cudne mi to pridalo ten prispevok cast mi skopcilo a hodilo este raz na koniec 😅

siouxsie
31. máj 2010

@qetinka
ja nie. myslela som, ze susika ked bude tretie cakat, tak ten experiment podstupi 😉 vsak urcite rada uvidi v odbornej literature a ucebniciach pri mojom mene - coby drzitelke nobelovej ceny - aj to svoje meno. a na veky vecne sa zapiseme ako priekopnicky vedy v oblasti gynekologie 😀 😀 😀

baby este taka vec ma napadla a som strasne nerozhodna 🙄 zvazujem, ci malej mam uzatvorit nejake poistenie (zivotne, urazove) alebo uzatvorit stavebne sporenie. mam doma kuponik z baby bonusu na uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporeni bez toho vstupneho poplatku za uzatvorenie zmluvy, tak neviem, ci to mam vyuzit (a vraj sa to da vyuzit aj na dalsich surodencov).
ked mal synator pol roka, dali sme ho poistit. teraz trochu lutujem, lebo myslim si, ze stavebne sporenie je asi vyhodnejsie. ide mi o to, aby sme detuchom do 18-ky nasetrili nejake peniazky. v podstate pridavky, kt. dostavame od statu na deti, obom odkladame. co sa tyka toho poistenia urazoveho, zivotneho, nie som typ cloveka, co by nejako kalkuloval s tym, ze ked sa nieco nebodaj stane - uraz, trvale nasledky urazu a pod., ze by som hned utekala na poistovnu a z uzatvoreneho poistenia vybavovala nejake peniaze ako odskodne. ked uz sa ma nieco stat, tak tu zdravotnu ujmu aj tak ziadne peniaze nezmiernia. normalne uvazujem, ze to synatorove poistenie asi zrusim, uzatvorim radsej stavebne sporenie a co bolo doteraz vlozene na tu jeho poistku, presuniem na stavebne a malej stavebko zalozim tiez.
ako to mate poriesene vy s tymito vecami?

lenadka
31. máj 2010

siouxie, nasa mala je poistena, ale nie ze by som to ja neviem ako chcela...muzova sestra sa tym zivila a viac menej chudaka mm do toho natlacila a nas oboch tiez...takze sme poisteny uz davno a mala tiez, ale aj jej setrim stavebko, ale nie pre nu, mam aj ja aj mm, prerabame dom a niekde na to musime brat a takto ma aj ona narok na statnu premiu....jej po skonceni urcite este zalozim-/tento rok tusim to na nu dosiahne cielovu sumu/, tak aby to mala k plnoletosti, poistku co ma ma tzv. venovu, bud jej ju vyplatia ked sa vyda od 18r. alebo ak sa nevyda v 21rokoch....keby bolo na mne dieta nepoistim....staci ze som ja a mm, ak sa nieco nam stane nech je dieta zabezpecene...

qetinka
31. máj 2010

No mame dceru poistenu ..ale chalanom sme nedali nic a keby sa da tak toto tiez rušime...ja som nene za tieto zalezitosti......mam na to svoj nazor..a podporovat poistovne.. 😠 nie...

katrin21
31. máj 2010

ja mam dceru poistenu uplne smiesnou poistkou, nejakych13€ mesacne..ale podla mna je to hovadina, vacsi vyznam ma poistit rodica, keby cosi, aby tomu dietatu nieco zostalo....

susika
31. máj 2010

nesranduj, že tretie.ja budem rada, ked dobačujem toto planované druhé a končím🙂ano, chodím Gažovi. zatial častejšie nesleduje, ale kontroluje detajlne každú prkotinu.pre istotu už mám 3 balenia magnezia a nejaký anopirin, vraj ak by ma chytil tlak, ale mna chytí vždy, len ked idem do poradne🙂)inak som nízkotlakárka. upozorňuje ma na kadečo, čo ho napadne, ked som tam. posledné sono trvalo asi 10 minut, pozeral každý detail, akože aj pri malej, ale vtedy to bolo prvé bábo a nevyzeralo nič na komplikacie až do toho 30tt, ked som prišla na sono, nič mi nebolo a odrazu, že bábo nenarastlo a šok....
ma potom napadlo, že vo vtačniku som nebola, ale v tom mega obchode, neviem, ako sa volá, som videla kopec detičkovských vecí, len musím pozrieť kvalitu.
ja mam dupky, ale ružové, malá bola hrozný prcek, že aj tie dupky v. 56 jej boli dlho dobré a také "velkačske" oblečko konečne až niečo pred prvými narodkami konečne bolo OK. a aspon som nemusela stražiť holý chrbatik a tak.

susika
31. máj 2010

s tým stavebkom ste ma normálne načali. tiež som obanovala, že som malej založila poistku, tiež do 18, ak sa vydá alebo do 25.som tam poistená aj ja...ale sú to také podfuky, som si zakladala akože novú ale ta s prepačením "sliepka" mi povedala, že mi to pokračuje ta povodná, iba že suma sa zvyši..a ked mi prišlo si vziať na poštu, že zrušenie poistky smiešnych 2000sk a poistku som platila viac ako 10 rokov, tak ma riadne nasr...li.
len s tým stavebkom mi každý povedal inak...išlo mi vždy o to dokladovanie, že by som to nemala čím vydokladovať, keby skončí, a niekto vravel, že vydokladovať treba, ekd sporenie skončí a niekto že iba vtedy, keby sme brali uver....tak som sa na to vybodla

lenadka
31. máj 2010

susika, ked nasetris cielovu sumu vyplatia ti to bez dokladovania, ja som malej zalozila na taku CS aby som to za 6 rokov nasetrila a mohli mi to vyplatit 😉

siouxsie
31. máj 2010

@susika
mne pride stavebko ako velmi super vec. co sa tyka vyuzitia nasporenych penazi, je to takto:
1. Ak si nerobíte nároky na štátnu prémiu (pripisuje sa 1xročne ako odmena za pravidelné mesačné vklady), peniaze našetrené na svojom stavebnom sporení môžete použiť kedykoľvek a na čokoľvek.
2. Celú sumu našetrených peňazí spolu so štátnou prémiou môžete bez vydokladovania použiť až po uplynutí šiestich rokov sporenia.
3.Vo všetkých ostatných prípadoch, teda pri čerpaní úveru, medziúveru alebo pri použití peňazí zo sporenia pred uplynutím šiestich rokov s nárokom na štátnu prémiu, musíte stavebnej sporiteľni použité peniaze správne vydokladovať.

ono v podstate tych 6 rokov sa zbehne straaasne rychlo, clovek sa ani nenazda. a v tom, ze tie peniazky aj so statnou premiou mozem pouzit po uplynuti stanovenej lehoty na cokolvek, nie len na rekonstrukciu a stavbu mi pride super.

neviete ako je to so zrusenim zivotnej a urazovej poistky? nejako neviem nast zmluvne podmienky, len samotnu zmluvu a v nej je iba uvedeny druh poistky, doba na kt. je uzatvorena a konkretne sumy. ze co asi budem musiet obetovat, ked ju vypoviem. ale s tymto sa asi budem musiet obratit najlepsie na konkretnu poistovnu. no uz si viem celkom dobre predstavit, ako ma budu prehovarat, ze robim najvacsiu chybu vo svojom zivote a dolovat zo mna, preco som sa prave takto rozhodla. 😝

lenonka
31. máj 2010

tak sme po poradni- ako donútiť dieťa loziť?dostali sme nápady na cvičenie, no nič nezaberá 😖

bubba
31. máj 2010

lenonka nič si z toho nerob ona začne keď bude mať chcuť!všetko si tie detičky dobehnú netreb všetko siliť a nútiť aby dr bola spokojná. 🙂

siouxsie
31. máj 2010

@lenonka
nasa mala tiez este nelozi. a pravdepodobne ani lozit nebude. presne rovnaky scenar ako pred rokmi s nasim Kubom. on nikdy nestvornozkoval, rovno sa pytal na nohy. proste tuto medzifazu jednoducho odignoroval a preskocil. s Braborou to vyzera byt presne to iste, ako podla kopiraka. 😀

siouxsie
31. máj 2010

Boze vsak ani neviem, ako sa mi dcera vola 😕 ze Brabora 😀 😀 😀

susika
31. máj 2010

krásne meno si jej dala🙂))
u nas to všetko našťastie naša pediatrička neriešila, koli oneskoreniu, ale v MT, kde sme chodili na rizikovú, mala malá ísť presne podla tabulky, nehaldeli, na to 2-mesačné oneskorenie a ležanie v inkubatore a v postielke a nič nerobenie...a dobehla to všetko. lozila ked mala necelých 10 mesiacov....a chodenie tiež si oddialila...nejako som to prestala riešiť po pol roku trapenia s tabulkami.hlavne, ež sú detičky zdravé a tešia sa zo života, ako hovori naša dokina.....
čo poradíte, ked také amlé dieťa bolí hrdlo? cmulať vie, ale netuším čo na cmulanie pre takých malých...sirup na kašel nehcem davať zbytočne, ked nekašle. a pitie u nas je tiež bieda, aj ked prave teraz by mala viac piť. zle sa jej dýcha, ma aj zapchatý noštek....hm, malo by to byť len virusové, nakazil nás synovec, velký rybár a chodí od rých prechladnutý ☹

adena13
31. máj 2010

lenonka, moja Kristínka má o 2 mesiace viacej ako tvoja a tiež jej lezenie veľmi nevonia.Zato na pavúku behá ako šarkan.A je mi jedno,že mi to dr neodporúčala.sioux,tiež som si myslela,že moja lezenie preskoší a hneď začne sa staviať na nôžky.rada si vykračuje,keď ju držím za rúčky a niekedy ani nechce,aby som ju držala 😅 liezť mi začala dozadu.No potom som jej opierala nôžky o moje ruky,aby nemohla ísť dozadu a teraz najnovšie už ju dávam viac na koberec,keď som v obývke a celkom sa začína chytať.už prejde celkom pekný kúsok dopredu..kým nenabehne na podlahu a potom sa už len rozpleští.. 😀

imarikai
31. máj 2010

lenonka mne dcera najprv chodila prve tri korky urobila v 9 a lozila až v 11 mesiacoch

lenonka
31. máj 2010

kočky ste zlaté.Malá veru asi loziť nebude, ani syn nelozil, no Doki to berie tak vážne...Ona totižto ani na nohách stáť nechce, ale asi som ja len moc aktívna... 😎

lenonka
31. máj 2010

@susika ja by som skúsila Tantum Verde- buď cukríky alebo sprej- skoré uzdravenie!

susika
1. jún 2010

lenonka-to som tiež uvažoivala, ale je to pre deti od 4 rokov a ja ako tehula to tiež nemožem.ale vďaka za typ.
@lenonka-veru, nerob si z toho ťažkú hlavu. bud rada, že ti aspon pančušky nederie🙂))mi sme ich teda zodrali. malá behala po 4 od 9,5 mesiaca do 18 mesaicov, kedy sa uplne samostatne sama postavila na nohy, akože kračala bez pomoci. s pomocou za ruky ani nechcela a ani som to neriskovala, kedže sme cvičili vojtovku, koli predčasnému narodeniu a pokaziť vydreté som nechcela. a v pavuku tiež nechcela byť, ale ja som ju dala iba do takého, kde fakt musela zabrať nohami, aby sa jej pohol, taký iba so 4 nohami, ešte ja osm v nom stála ako dieťa.
@adena13-a nešpičkuje ti malá v tom pavuku?segra prvéhoi synatora davala tiež do pavuka, lebo nechcel loziť a potom jej dlho špičkoval. druhého mala až po mojej skusenosti a toho už do pavuka nedavala. nikdy jej nešpičkoval a tie krasne chodidlá...by osm ich ukazala ortopedom, ktorý ukludnujú maminy s plochými nožkami detí čakať do 3 rokov. on ich má už teraz ukážkové a to má iba 1,5 roka.

siouxsie
1. jún 2010

uz vcera vecer som si lihala do postele so zvlastnym pocitom, ze neni daco dobre 😖 intuicia spravne napovedala. dnes rano sa zobudim, telo ubolene, hlava na prasknutie, hrdlo v ohni a z nosa vodopad 😝 no... idem si ja radsej lahnut a vyuzit chvilu, ked mala spi a zdriemnem si tiez 😔

ollako
1. jún 2010

Ahoje to mame zase pocasie 🙄 siouxsie skore uzdravenie, my strasime uz od pol siestej 😒 to bude zase den, cely den doma zavrety 😖

susika
1. jún 2010

ollako- ani nevrav, tiež by osm radšej doma sedela, ale malá je objednaná už asi štvrť roka do MT na kontrolu. snad už naposledy, ved už bude amť 3 roky...tak sa mi nechce tam ísť.a to tam dnes malo byťt na namestí niečo k MDD a vonku takto. tiež už skroo strašíme. včera do piatej, dnes od šiestej.
siouxsie-skoré uzdravenie. presne viem o čom píšeš, ja som sa takto zobudila minulý týžden v piatok.a vonku bolo vtedy teplo, tak to bolo ešte horšie, lebo dýchanie bolo nad moje sily. už je to lepšei, ale kde je to obdobie, ked som vedela, že mám svoju hlavu a neupchatý nos...

bubba
1. jún 2010

sioux to chce bylinky prajem skoré uzravenie,ostatné zdravím do tohto "slnečného" dňa 😅 a príjemný MDD vašim deckám

lenadka
1. jún 2010

siouxie, zrusenie urazovej a zivotnej poistky sa nevyplaca-vsak sama vies...ak ju vypovies prides o dost znacnu sumu penazi....tak porozmyslaj, ako dlho mas este setrit, tj. kolko tam vlozis-mozno sa ti to aj opalti ze viac usetris 😅...mne kazdy rok poslu list so sumou kt. by mi vyplatili ak by som zmluvu vypovedala a to je teda smiesny peniaz v prirovnani s tym co tam uz clovek vrazil :-P

lenadka
1. jún 2010

ja mam dnes poradnu, ani sa mi nechce do toho dazda, idem na po deistu na bud, lebo mm ma dennu tak dnes si ritku nebudem vyvazat autom :-P...vcera sa aj cudoval ako pojdem...hm...ze co to zvladnem..no budem musiet 😀 dnes sa citim celkom fajn, len tie sny vcera som rodila, dnes do rana tak isto a potom som bola s vajickom pre malu, tak sme ju so sestrickami hladali medzi tou kopou novorodeniatok, ktora je moja Terezka 😅...a ja som povedala ze hladajte male ciernovlase dievcatko 😀

adena13
1. jún 2010

susika,no,chodí mi trochu po špičkách ale nenapadlo ma,že by to mohlo byť pavúkom.ale veď toľko detí začínali v pavúkoch a s plochými nohami nemajú problém.Myslím si,že je dôležitá správna obuv,keď začne sama cupkať.A keď vidím tie šťastné očká,keď môže v ňom behať, nemyslím si,že je to na škodu.Čo už začína byť trošku problém je to,že sa mi začína z neho načahovať k veciam na zemi no a trošku sa bojím,aby sa neprevážila.Teda odhadujem,že v ňom už bude cca len 2-3 týždne..dávam ju už častejšie na zem,nech sa hrá na koberci a postupne začína loziť a objavovať nové miesta.. 🙂

qetinka
1. jún 2010

Siouxsie...skore uzdravenie 😉
Lenadka...dobre vybav na poradni 😉
a teraz ja.....som taka NAS....á..že až..debilna noc..dlheeee dopoludnie s deckami...ani von lebo prsi ...a tešim sa ako jojo ze idu spat a nejaky d....l si zacne vrtať!!!!!Ja tuto kralikaren fakt nemusim....toto je absolutne pravidlo v tomto poondiatom panelaku 😠 😠 😠 😠 😠

adena13
1. jún 2010

quetinka,to máš pravdu..no nevedela som,že ten vrrrtač sa presťahoval k vám,lebo cez víkend otravoval u nás..vrrrr..a cez deň!..a tento deň D..aj detí fakt nevyšiel.Je mi ľúto organizátorov,ktorí určite vymýšľali pekný program pre detičky,ktoré teraz najskôr stoja smutné za oknom..no čo už..ešte môžeme byť radi,že nám neplávu kraula naše pivnice.. 🙄

katrin21
1. jún 2010

adena: my sme mali pavuka vyslovne zakazaneho od lekarky...... deti po nom spickuju a vedie to maminy k tomu,aby dieta prakticky ucili behat skor, nez to zvladne same od prirody ked sa postavi pri niecom a zacne sa drzanim presuvat napr. popri nabytku...... deti potom casto spickuju... staci, ze ma dieta jemne zyvseny alebo znizeny( ale skor zvyseny) svalovy tonus a moze to narobit galibu a bohuzial, nie vsetky pediatricky si to vsimaju ako by mali... nasa si vsimla, hned na prvej nasvtene z porodnice doma, ze mala to nema OK... chodili sme chvilu na Vojtovku a po 3 mesiacoch bola OK, v 8 mesiacoch predbehla ostatne deti 🙂 aj stala aj ruckovala, 10mes chodila sama bez drzania aj po trave....
ale kamoska nemala tolko stastia.. ma 10r syna, ktory doteraz chodi po spickach a uz mu to zostane..... chodi po lieceniach a nic... hrozi mu operacia....... a ked som ju upozornovala , ked mal asi 4-5r, ze jej chodi po spickach, tak sa urazila...... ze co si vymyslam.. to je tazko.. a teraz sa trapia spanim v dlahach a pod... ale uz to nezmenia..lebo najdolezitejsie je to prve mesiace, rok-dva.... potom uz ke tazko napravat.....
nehovorim, ze tvoja mala musi mat problem, ale treba si vsimat, ci chodi po spickach viac ako normalne..... lebo zase ono po spickach trochu chodia zo zaciatku vsetky deti,ale potom to musi prejst....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre