Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

bubba
1. jún 2010

katrin detto s pavúkom, okrem iného moj švagor chodí po špičkách :1 .vyzerá to hrozne aj keď je inžinier jadrovej energetiky tak vyzerá ako nereprezentatívny šupak, 2.má problémy s chrbticou (odraz špičkovania) 3 ,dosť často ho seká v krížoch...atďddddd!
ja som absolútny bojkotér pavúkov a chodákov nie je to dobré pre decká.stále sa nájde niekto kto si povie,že "naše mamy nás dávali do chodítok a sme tu a nemáme problémy" ale neuvedomíme si,že ak tie problémy máme,tak sa nikdy nepozeráme do minulosti,ako naša chrbtica dostávala zabrať keď bola ešte makká....atď... a nechce sa mi o tom ani písať,lebo nech si každý robí ako uzná,pavúk nie je nutnosť,moja malá vyrastala prirodzene "zo zeme" mala tam možnosť spoznávať,mala možnosť sa hýbať ...

adena13
1. jún 2010

úprimne,ešte keď som čakala kiku,tiež som bola názoru,že žiadny pavúk..viac menej ma na to naviedla svokra,že všetkým vnúčatám ho kupovali.samozrejme,myslela to len v dobrom a ja som sa dala nahovoriť.potom som mu bola rada,keď som videla ako behá,fakt je,že takéto dôsledky ma nenapadli.Viem,že tie prípady zo života,čo ste tu uviedli katrin aj bubba sú zriedkavejšie,ale asi to treba brať vážnejšie.ja malú nenechávam dlho v pavúku,dávam ju aj na zem takže dúfam,že som niečo nemohla pobabrať..hmm..a možno ho zajtra schovám za dvere.. 🙂

teodorka
1. jún 2010

ahojte baby ,tak dnes sme kupili byt v PD takze dufam ze ma medzi seba prijmete 😕 🙂 Do polovice jula tam budeme uz byvat tak budem potom potrebovat od Vas zopar rad 🙂 🙂

susika
1. jún 2010

@bubba-aj ked nás naše mamy davali do pavukov, vtedy neboli ešte také prešpekulované ak teraz. aspon ten, čo bol u nas, prešiel teda ceú rodinu,a le mal len 4 nohy a tie boli tak spravené, že ked dieťa ešte samo nestalo na celých chodidlách a trocha nekračalo,t ak sa ani nepohol. bolo to len o tom, aby nespadlo, trochu držal rovnovahu. v týcht novodobých behakoch, sa dieťa odrazí a už ide a z toho je to špičkovanie.

inak som nehovorila, že z pavuka sú plôoché nohy.s takými sa deti vraj rodia, aj ked som videla, že nie všetky.no, malá mala ploché nohy od mala a dokonca aj bola v maternici dosť stlačená, tak trocha vytočené. všetko sa spravilo, len lava noža sa mi nezdá, tak som bola až v ZA u ortopeda, u nas mi kazali čakať do 3 rokov a ma vysmiali. tak mame rongen a rano ideme do ZA, čo na to povedia,snad bude OK. ortopedaky nosí riadne kožaky, aké dostaťiba v lekarňach a aj to som mala problém zozhnať. velakrát nemam odvahu ani kupiť normálne topánky z obuvy, po pár sklamaniach, mnohé vobec nevyhovujú takej malej nevyvynutej nohe.myslím pevnosťou. päta by mala byt pevná.

u nas bylinky dnes asi zabrali u malej, ja somuž skoro uplne OK, ale malá mala spací den, 4,5 hodiny ani neviem, kedy naposledy spala a večer sa sama pýtala spať.ale vyzerá lepšie.tak som sa aj ja vyspala a teraz sa mi nechce do postele...tak zdraviu zdar a už nech konečne vyjde slniečko 😎

siouxsie
2. jún 2010

kocky, co sa tyka tych pavukov, aj my doma jedneho mame (svokra kupila). ale skor nan pada prach, ako ho vyuzivame. obcas malu donho dam akurat ked vysavam, aby bola so mnou vzdy v tej miestnosti, v ktorej prave vysavam. takze pobyt malej v nom do tyzndna je 15-20 min. z tohto ohladu je to dobra vec, ale ako som uz spomenula, skor nam zavadzia a utieram na nom prach. svokre nevysvetlim, ze pavuk nie je uplne najlepsi vynalez pre deti a stale mi hovori, ked k nim prideme na navstevu, ze preco sme nedoniesli so sebou aj pavuka, ze by Barborka mohla v nom okolo nas cupitat. no ale vzdy to radsej nejako zahovorim.
je tiez pravdou, ze Jakub, ked bol malinky, vyuzival pavuka neporovnatelne viac. no ale to bolo pred siestimi rokmi a nejako som sa v tej dobe nestretla na nete s clankami o tom, ze by pouzivanie pavukov mohlo detom skodit. chvala bohu, nezanechalo to na nom ziadne nasledky.
ked tak ale nad tym premyslam, cisto po technickej stranke, to spickovanie bude zapricinene asi vtedy, ked sa pavuk nastavi na najvyssiu polohu a dieta ma tym padom v kontakte s podlahou akurat tu spicku. lebo ked som si prezrela Barboru v pavuku (nastavenu mame najnizsiu polohu), tak na podlahe stala celym chodidlom a taktiez sa celymi chodidlami odrazala. no su to len moje skromne domnienky. ale jasne. radsej nepouzivat a predist pripadne vzniknutym problemom. taktiez je to aj o "davkovani". pavuk predsa neni na to, aby v nom dieta stravilo prevaznu cast dna, keby sa mu tam aj akokolvek pacilo.

@susika

drzim palec, nech sa rychlo obe vystrabite. ja sa citim tiez pekne na nic. davam tomu este den - dva a uz bude vari dobre. neviem ako to posobi na vas, ale mne zdravotne problemy sposobene prechladnutim robia omnoho vacsie problemy, akoby som mala vytrpiet nejaku bolest. k tomu vsetkemu mam dnes doma obe detuchy, lebo aj na Kuba daco lezie, tak som si ho nechala radsej doma. dufam, ze bude aspon posluchat. rano sa na mna aj celkom pekne nasral, lebo bol vraj dohodnuty so svojou "frajerkou", ze jej donesie jednu hracku a teraz, ze si bude o nom mysliet, ze nedodrzi slovo. ach ta laska 😎

domeenika
2. jún 2010

teodorka ahoj.. Z Lucenca do Prievidze? Kde ste kupili byt?

lenonka
2. jún 2010

Ej veru pavúka zakázal aj mne Doki, tak idem malej aspoň dať takú tú hojdačku do dverí 🙂 .Syna som tiež dávala do pavúka, po špičkách nechodil, no má dnes mierne stočené kotníčky dovnútra...
siouxie- skoré uzdravenie! Na nachladnutie je výborný prvosienkový čaj s majoránkou, s medíkom mňam
Katrin je ťažké upozorniť kámošku- poznám niečo podobné, ale so šušlaním, kde maminka to nepočula, a teraz museli strihať hrazdičku...

lenonka
2. jún 2010

@teodorka ejha, gratulujem k bytíku 😉

qetinka
2. jún 2010

Teo gratulujem k bytu..ked ste kupili a aky??
konecne je vonku normalnejšie....a vraj cez vikend ma byt uz naozaj pekne...taaaak sa tešime 😅
Ja som mala všetky deti v pavuku...tak v priemere tri mesiace kazde...a tak dve hodinky denne...viac asi ani nie...problemy nemaju...je to asi idividualne i ked sa priklanam k nazoru ze radsej bez..
Ono doba ide dopredu..a hlavne generacia našich rodičou ma komentere k tomu a hetomu...ze volakedy....a tak..no ja si tiez vela x presadzujem svoje...hlavne co sa jedenia tyka...preco by malo rocne dieta jest vyprazany rezen a majonezový šalat a cirusy a slaninu a podobne..volakedy bolo bezne hocičo ale tak to aj teraz vypada...ja som bola tiez z tých deti co jedli asi hned vsetko..a a teraz sa prejavili problemy...typu alegrie aj na potraviny a stym suvisiacce tažkosti..
no a nemozem mame povedat ze to am z toho ako ma krmili a čim 😀 😀 😀 😀
Idem synika 🙄 uspat...

qetinka
2. jún 2010

a rovnako aj strava okolo ...uz sa to tu raz rozoberalo...pridavne latky a konzervanty...klasika éčka...atd....chemicky ošetrovane ovocie..vsšobecne zname a dokazane ako vplyva na deti ten humus ak sa neodstrani...napriklad kdo detom umyva banany? pred tým ako mu da ten banan do ručky?malokdo..ak vobec niekdo...

siouxsie
2. jún 2010

@qetinka
co? umyt banan? to ako myslis? vari osupany? 😕 😕 sorry ze sa tvarim ako deges, ale toto pocujem naozaj prvykrat 🙄

@lenonka
akurat som dopila cajik, co si mi odporucila. dik 😉 ale aj tak su prvosienky krajsie na luke ako v cajiku 😀

inac baby, este skor ako nam teodorka prezradi, kde to v PD kupili ten byt, tak ja tipujem, ze na starom sidlisku. skuste aj vy dat svoj tip a uvidime, ze komu sa podari uhadnut 😉

@lenadka
ako dopadla poradna?

qetinka
2. jún 2010

Siouxsie 😀 😀 neošupany...
no ked mam pravdu povedat je ked som to prvy x počula tak som sa tiez takto tvarila..ale ked si to tak oberes ako velmi je vetko to ovocko striekane kadejakym svinstvom tak prve čo to chyis do ruky vsetko sa prenasa...a dalsie...postrehy aspon moje temperamentné dieta je banan tak ze skusa aj šupu 😀 😒 😉 😉 niekolko x som ho napomenula...ale vsak uci sa noooo
ja typujem zapotocky alebo sever

qetinka
2. jún 2010

pisem ako šiši...preklep sem a tam.. skvele...nech žiju🙂))

qetinka
2. jún 2010

som pisala ze je normalnejšie vonku kurňa však zase prši☹((

bubba
2. jún 2010

avojte,ešte k chodáku,suseda sa mi chválila keď jej malá začínala chodiť,že ako je to super,malú šupne tam a povešia si prádlo atď....ja som jej povedala svoj názor a ona presne toto "veď v nom nebýva dlho len ak 20 -30 minút maximálne denne ...a zrazu jej malá začala chodiť takým spôsobom ako keď sa odráža v chodítku a druhú nohu ťahala za sebou.hneď s ňou šla k ortopédovi,výslovný zákaz chodítka a veru ho aj zabalila,odložila a pri druhom ani nevytiahla. ja nehovorím že to ovplyvní každé dieťa,ale tak ja osobne by som to neriskovala ani keby je možnosť 1-100.ja viem,je to trochu ťažšie s dieťaťom bez chodítka.ale to je záležitosť pár mesiacov.

čo sa týka rád od našich generačne vyššie členov rodiny,vytrpela som si veru svoje,výsmech za chrbtom aj ohováračky že som krutá matka keď som 8 mesačnému decku vyťhovala z úst orechovú roládu čo jej za mojím chrtbom napchali....po dlhej dobe som bola totiž prvá čo mala dieťa.a teraz keď detí pribudlo sa nikto nepamatá na zákernosti čo mi robili ako sa zomňa smiali (hlavne moje tety) ale keď sa to týka ich dcér a ich vnúčeniec - zrazu sú všetky aké "super babky" 😀 😀 😀

všetkým nachladnutým želám skoré uzdravenie a teodorka podla mňa kúpila na Zapotokoch 😅 (ak hej,tak úprimnú sústrasť)
a máme ináč zatopenú dedinu ľudia odčerpávajú vodu zo záhrad,my máme v pivnici tak 40 cm vody...no proste....juchúúúúú

lenonka
2. jún 2010

@siouxsie tipujem aj ja staré sídlisko- tu je fajne!!!Dúfam, že pomôže čajík, prvosienku nám odporučil ten ujo bylinkár z mesta a majorán je od babičky tip

qetinka
2. jún 2010

Bubba kde byvas?

imarikai
2. jún 2010

ked som v centre tipujem centrum 😉

lenonka
2. jún 2010

bubba netreba pomoc?

susika
2. jún 2010

ahojte. tak aj naši isto vyťahujú z kotolne vodu tiež, maju ju nižšie ako je uroven zeme a vlani sa ocino smial, že bude musieť vybeať žufanom-naberačkou vodu z kotolne 😀 . inak čwerpadlo išlo tiež celý den.
@siouxsie-ja sopm už vcelku v pohdoe. ani netečie z nosa, čo je teda uplná ulava.ale ais by som mala urýchlene zohnať niečo na vykašlanie, lebo ma to zničí.hrdlo som kloktala čajovníkom, tak to azbralo extremne rýchlo, škoda, že deti to ešte nevedia.ale mala je už tiež dnes celkom fajn.už ani nie je taká horuca.nakoniuec sa žilinaani nekonala, lebo hviezda vstala o štvrtej a že ak nepojdeme kolo šľiestej preč,a by sme tam do siedmej boli a dlho nečakali, tak ani nemusíme, lebo dlho nevydrží. no a zaspala a rano sa zobudilo uplne iné dieťa.sopliky zvaldame, ostatné je OK. inak čo sa týka choroby, tiež to znašam zle,a le čo už. moj chlap hovorí, že aj ked som chorá, tak som ako neriadená strela,a ko keby mi nič nebolo. vraj baby to znašaju leopšie, ako chlapi, ked mu vyčítam, že on trošku prechladnutý a tri dni nevylezie poriadne z postele, ako mu je straaaašne zle.nuž, asi ako si t kto pripustí.ja tu nemám nikoho, kto by pomohol, ta musím zvladať vždy.a aj asi sila zvyku, ked som odsavala mlieko, tak som mala každý druhý den zapalený jedno cici a teploty kolo 38,5-39, asi štvrť roka, kým si telo zvyklo, tka som si nejako zvykla 😀
inak prvosienkový čajik som aj ja už počula.u nas iba bazový a lipový s medom.no ale malá nechce ani jeden, tak lenja sa nalievam s mierou, vraj sú močopudné a nie moc pre tehule, neikde som čitala....
@lenadka-mala si poradnu?akí ste už velkí?

lenadka
2. jún 2010

ahojte, tak poradna dopadla super, mala Terezka je zdrava ako repa, pozeral organy srdiecko, oblicky, moc. mechur, branicu....pomeral zodpoveda +- 1 den, skor o jeden den je vacsia, vazi cca 1500g 🙂...pytal sa ci viem pohlavie, vravim ze ano, ale ked mi ho este raz potvrdite nenahnevam sa...povedal mi "je to 100% dievca" 😀

k choditku, tiez sme mali a malo pouzivali, presnejsie, len rano, mala sa naranajkovala v stolicke a ked som mala ist papat ja, uz ju certi brali a kedze sme mali klas. stolicku este tu drevenu bez moznosti priputat dieta a na zemi, bala som sa ze vypadne a svokrovci mali len lino na dlazke a zzzimuuu, tak som ju na tych 15-20 min,. kym som sa najedla dala do pavuka, alebo ju pestovala svokra, alebo bola v obyvacke na koberci...no len tam liezla svokre do kvetov a chcela jest ich listy a hlinu...takze toto bol cas pavuka a bola v nom az vtedy ked uz chodila za ruky a sama bez pomoci vedela stat a aj vstala...pavuk bol nadstaveny na najnizsi stupen, ak sa nepostavila na nozicky a nekracala neslo jej to, vlastne len v nom udrziavala balans, tym ze sa drzala krajov...😉

bubba
2. jún 2010

lenonka zatiaľ si susedia svojpomocne pomáhajú každý má hadice z dvorov natiahnuté,u niekoho viac u niekoho menej,nás má pánbožko rád a aj matka príroda,že nás veľmi netrestajú,pivnica prežije,ale ostatní susedia sú na tom omnoho horšie,chudáci---

lenadka terezka je super baba že sa takto snaží 😵 😵 aj ja už chcem 😀 kto mi to porodí??? 😅

teodorka
2. jún 2010

sa tu rehocem 😀 ste zlate ... 🙂 kto tipoval stare sidlisko vyhrava 🙂 🙂 kupili sme na s.chalupku hned oproti zakladnej skole,v stvorbytovke ....tak dufam ze poviete ze sme dobre kupili 😕 🙂

lenadka
2. jún 2010

bubba, mne by nevadilo porodit, ale vynosit-hlavne tieto 2 posledne mesiace 😝 😀

teodorka, celkovo st. sidlisko je fajn 🙂

bubba
3. jún 2010

st.sídlisko je najlepšie na bývanie v pd,je tam najmenej grázlov (pochádzam odtiaľ hehe)
na dnes vyhlásili najvačšie povodne a hlavne dnes vnoci a čo sa to nedeje???sluníííčko svietiiiii!ďakujem matke prírode 😵

lenadka
3. jún 2010

no ved posledne 2 dni sa naprsalo, mm mi vcera zahlasil, vies ze vcera prsalo 24 hodin v kuse?..pravdu povediac uz to ani nesledujem, mam pocit ze stale prsi 😅

bubba
3. jún 2010

čoo?u nás pršalo 36 hodín vkuse a to riadny hustý silný dážď 😖 no ja to sledujem teda dosť lebo sa nedá nič ani na záhrade robiť ani s malou ísť von a ja sa nudím 😀

lenonka
3. jún 2010

@teodorka tak to budeme skoro susedy!! 🙂 ja som oproti ZŠ taktiež 😉

lenadka
3. jún 2010

@bubba u nas boli vcera v dazdi cca take pol hodkove prestavky a potom zas prsalo a prsalo 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre