Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenonka
3. jún 2010

no Ako kočky, ideme na špacír?

siouxsie
3. jún 2010

@teodorka

stare sidlisko je super volba 😉 to bola nahoda, ze prave tu? alebo ti niekto posepol, ze stare sidlisko je najkrajsie sidlisko v PD? je tu najviac zelene zo vsetkych sidlisk a posobi na mna takym pokojnym, rodinnym dojmom. nie je to taka klasika kralikaren 😝 skoda, ze ked sme pred 11 rokmi kupovali byt, konali sme trochu unahlene a isli sme na zapotoky. ale vtedy viac zavazilo, ze sme prave na zapotokoch mali strasne vela kamaratov a na st. sidlisku dokopy nikoho. teraz by som uz uvazovala inak. ako sa hovori - mladost nerozvaznost 😀

@bubba

to, co si pisala, ze na st. sidlisku je najmenej grazlov, tak na to mam svoju teoriu, a to taku, ze sa to s odstupom nejakych 20 - 30 rokov vzdy meni, v zavislosti od toho, aka vekova kategoria prislusne sidlisko v prevaznej vacsine obyva. je len samozrejme, ze v lokalitach kde zije vela mladych ludi v pubertalnom a pospubertalnom veku, prinasa to vzdy problemy. ale ako mam moznost sledovat, st. sidlisko uz tiez nie je sidliskom prestarleho obyvatelstva, uz aj tu zije vela mladych rodin s malymi detmi a ked trochu podrastu a dostanu sa do obdobia zmietaneho hormonmi, aj tu zacne byt viac "horuco", presne tak, ako je tomu teraz na zapotokoch. tie male deti, co sa sem (na zapotoky) na konci 80 rokov nastahovali so svojimi rodicmi, sa nachadzaju prave vo velmi citlivom obdobi. verim tomu, ze ked tyto vyrastkovia trosku viac dospeju, uzemnia sa a zacnu zakladat svoje vlastne rodiny, trochu sa to tu vari skludni.

@lenonka
tak nam spacir absolutne nehrozi, hoci vonku oskar krasne svieti ☹ Kuba ta choroba zmohla a tak kvasime doma a oddychujeme.

@lenadka
nic sa neboj, uvidis, ze tie dva mesiace uspesne dobojujes a ani sa nenazdame a budeme ti tu vsetky gratulovat k prirastku 😉

na dnes poobede sme dostali zo ZS, kde bude nas Kubo chodit, pozvanku na rodicovske zdruzenie. som zvedava, co nam porozpravaju a co vsetko budeme musiet este pokupit pre nasho prvaka.

ollako
3. jún 2010

ahojte babulky, tak dnes nam konecne vykuklo slniecko 😵 , s malym sme boli cele doobedie vonku, no uz bol od piatej hore, tak ho to zmohlo a zaspinkal v kociku 😎 ... dnes ked je tak pekne , ani nejdem nic robit, budem si uzivat slnieko, no najskor, si zdriemnem, lebo tieto ranne vstavania su strasne, a hlavne teraz v tehotenstve som ospata strasne, 🙄
teodorka mne byva kamoska na starom sidlisku a nevie si to vynachvalit, 😉 je to take kludne sidlisko ako pise sioux, je tam vela zelene, je tam naozaj prijemne

danulka2
3. jún 2010

ahojte, konecne som sa sem dostala. Vitam nove clnky 🙂

lenonka
3. jún 2010

Kočky, staré sídlisko je vážne fajn, aj keď mne bolo dobre aj na Zapkach.No tu môžem syna v klude pustiť na dvor bez toho, aby som musela byt s nim na lavičke niekde opodiaľ, ešte aj o záhonček pod oknami sa starám...len tie postaršie susedy....
Siouxie, skore uzdtavenie a pevne nervy na rodičko- to naše bolo také akési zbytočné, len sme sa samozrejme skladali a ešte sa budeme... ☹

eimiky
3. jún 2010

mne sa až tak na starom sídlisku nepáči ale nehovorím, že tam musí byť zle, ja som tam nikdy nebývala, ale nejak ma to tam neťahá.Mne sa najviac páči na žabníku.

qetinka
3. jún 2010

🙂 Všade je dobre kde su dobry susedia... 😉

qetinka
3. jún 2010

Vonku je fakt krasne..cez vikend prevetrame cabrio 😵 😵 😵tešim sa!!!

eimiky
3. jún 2010

qetinka to je pravda 😉

bubba
3. jún 2010

sioux to máš pravdu s tými grázlami 🙂 .mne sa staré sídlisko páči,lebo tam býva prevažná vačšina dôchodcov,čiže je to tam relatívne tiché,nie je to tam preľudnené.

teodorka
3. jún 2010

lenonka aspon budeme mat kto ku mne prist na kafe 🙂 som rada ze sme dobre vybrali

susika
3. jún 2010

ahojte.aj my sme chceli an staré sídlisko, je tam klud, ale tiež je pravda, kde su fajn susedia, tam je dobre....
ot ých dochodcoch to celkom pravda neije, že kde sú, tam je OK. tu v anšom vchode sú samí starší, my sme jediní mladší a vobec sa mi tu dobre nebýva. susedské vzťahy tu nikdy neboli, to mi potvrdili aj samotní ludia tu bývajúci...ale to sú zasa opilci, tkaže aj preto....tak snad o nejakých 20 rkov sa nám podarí niekma presťahovať🙂)alebo sa sem nasťahujú mladé rodinky s mladými grazlikmi🙂))ale to už mne asi bude jedno, lebo ked už budem mať o 20 rokov viac, to už sa budem bližiť k dochodku, ak ho do vtedy uplne nezrušia🙂)
lenadka, super🙂)tolko nemal ani moj krpec, ked sa narodila🙂)tie dva mesaice ti ujdu ako voda....
ollako-hod na mna nejako tú únavu...na mna akosi nechce dolahnúť, som stalerzlietaná a mala by osm pribrzdiť, aj doki kazal, koli tomu,a byx tlak nevyskočil...
naposled mi dal nejaké lieky, ale bojim sa ich brať, som čitala pribalový letak, že v 1 a 2 trimestri iba za porady s lekarom a v tretom by sa nemali vobec, lebo horzí poškodenie plodu. malý je zatim uplne OK, velkostne o týžden väčší...mam si davať iba 1/4 denne ráno, ale nevim, nevim....ak by s aniečo pochcalo, budem si to vyčítať a ak sa pokazí niečo, že si ich nedám, tak si to zasa budem vyčítať......ale snad vie, čo robí...
inak sme dnes boli v ZA u ortopeda a odišla som riadne nasr...tá.takú diagnozu malje napisal, ež som až čumela, že kde to nabral a pritom sa na nu ledva pozrel. kazal sa jej prejsť, odmietla a ked už konečne preľšla, tak ako baletka-poviem vam, to tam prvýkrat v živote po špičkách, mali tam studenú podlahu a druhýkrat ani nestihol, lebo revala a utekala ku mne....tak sa teším neurologičke, ako sa tam vysťažujem, čo na to povie, lebo všetci z nej boli hotový, aký krpec a je OK a on takto...

lenadka
3. jún 2010

susika, tiez mam podobnu skusenost s jednym lekarom, ked dieta nechce spolupracovat, tak co? Napise diagnozu od buka do buka, tiez to bolo na ortopedii, preto sme ho vymenili 😝

lenadka
3. jún 2010

baby, zhanam plinky fixies 1-pre novorodencov s tym vyrezom na pupcek...nikde som ich v drogerkach nenasla, vsade maju fixies len podlozky a vlozky do podprdy, no plienky 0 bodov...objednala som si v lekarni a doviezli mi 2, teda pre vacsie deti, bez vyrezu...prosim vas ak ich niekde uvidite dajte mi ECHO nabehnem a kupim...dik!!!! 😉

susika
3. jún 2010

leni, napíš, ktorý ortoped to bol?teda, čo mam čakať, ak to bol ten, kde sme boli pred 1,5 rokom....

bubba
3. jún 2010

baaaaaaaby videli ste to??? handlovskú porodnicu oficiálne zavreli 😢 😢 😢 😢 😢 normálne mi je do plaču a čo ešte tie čo ste tam už rodili...ja som len mala v pláne 😅

kkoperni
3. jún 2010

caute žienky,

som tu nebola sto rokov 🙂))) a teraz co to nevidim ...že zavreli handlovsku porodnicu????a preco???? a kde to bolo v spravach???idem precitat comate noveho...
ja ani nesthamsem tam precitam ale nepisem, chodim s Ninkou plavat do kupelou a uuuplne super už zaciname druhy kurz....

katrin21
3. jún 2010

bubba: stare sidlisko je fajn, dobre tehlove byte, velke miestnosti....ale ze tam nie su grazli? he he... a co tie turisticke uvytovne a tie socky v nich? chi chi...
inak, teodorka... neodporucam davat deti pootm na skolu tam .. na S. chalupku 3 som ucila.... nic moc.... ked tak mozno na jednotku,ale nie na 2alebo3.. lebo su tam 3 🙂 teda ale 2a3 su iuz tusim zlucene do jednej.... 😉

a si oproti ktorej ZS? ako su zastavky taka ta asi 3 poschodova?? tam oproti viem ako je vnutri, kedysi za totaca tam boal ZUS, a ja som tam chodila na klavir🙂 na prvom bol literarno dramaticky a hore nasr´troje... a v Ameti cukrarni sme chodili na teoriu,vzdy ma to napadne ked som tam 😀 😀

lenonka
4. jún 2010

@lenadka skúsila by som Notre dame, ja som ich mala odtial

lenonka
4. jún 2010

@teodorka budem sa tešiť 🙂

lenonka
4. jún 2010

No kočky, k dôchodcom susedom asi tolkoto:Susedaaaa, a vy ste dneska neboli vonku?kočíik máte stále rovnako.Ani včera ste neboli.To by ste mali!Ale ba, bola som , hneď ráno, kým nepršalo!Váážne?Som si nevšimla
A podobné prúpovidky, ale nie, je tu fajn, a blbý sused sa nájde všade.

bubba
4. jún 2010

koperni bolo to včera v správach o tej nemocnici.

katrin,bývala som pri kine 20 rokov a poviem ti,nikdy neboli žiadne problémy so "sockármi" na ubytovniach,dokonca na jedenj bunke mi bývala kamoška s frajerom aj som u nich bola a úplne normálne zariadené bývanie,tiché prostredie...atď...
do ameti som chodila na hudobnú aj ja 😀 😀 😀 😀 mala som to ohromne bízko domov! 😵

bubba
4. jún 2010

lenonka 😀 😀 😀 také susedy máme aj na dedine,dokonca jedna moja suseda (svokra ) čo býva o poschodie nižšie je taká istá ako pani ktorú si popísala 😀 😀 ja jej rovno poviem že "nič"alebo nie alebo áno a hotovo ,neriešim 😀 😀 😀

bubba
4. jún 2010

jáj a ešte že ke´d moja svokra suseda zistila,že nemám rada otázky typu kam ideš .... začala sa vypytovať malej 😀 😀 tá jej istú dobu všetko vykvákala,ale dostala školenie 😀 tak už nepovie povie ideme preč 😀 😀 😀

jitkatatarova
4. jún 2010

No to ste ma s tou Handlovskou nemocnicou sokli 😲 .Som odtialto a dozviem sa to z fora.Dobra sranda.

lenadka
4. jún 2010

Baby ja uz o tomto viem davno, ze Handlovsku porodnicu mali zatvorit....inak to tu uz Katrina spominala..ale peknych par stran dozadu, ze ste uz asi aj zabudli.....tak vlastne odvtedy, len som tomu nechcela verit a mala pravdu, odvtedy sa vsade vypytujem, aj v nemocnici samotnej atd. ...este pred 2tt v Bojnickej porodnici som sa na to pytala, tak mi povedali, ze nie, nezatvoria, ze tam vzali novyh doktorov...no a predsa, kedze sa ma to ako tehule tyka, ze kde budem rodit clovek uvazuje a nakoniec som sa rozhodla pre Bojnice..a aha ho, Handlovu zatvorili, tak mi to aj ulahcili, keby si to chcem na poslednu chvilu rozmysliet..teraz uz nemam o com uvazovat 😉 😅

qetinka
4. jún 2010

Aj ja o tom viem uz davno...no realita je taka ze pojde dolu vodu cela nemocnica..nema kdo robit..ani lekarov ani sestričiek nie je dostatok...takze je otazkou času kedy to zanikne cele..
Skoda..

lenadka
4. jún 2010

qetinka, ja som dufala, ze ked ju vezme Unipharma bude to praveze coraz lepsie a prd makovu 😝

susika
4. jún 2010

no, ono im už utekali pred pár rokmi. ked sestra rodila, nebyť jedného dokiho, tkorý prišiel z handlovskej nemocnice robiť do bojníc, tak kto vie, ako by moja sestra dopadla...zle ju vyčistili a nechali ju vo vysokých horučkach a ona sama hovorila, že ani nevie, čo sa tam s nou dialo celý čas, že ani nevie, ako dlho bola mimo...a prišiel ten doki a znova ju "otovorili" a vyčistil, vraj dobre, že sa to stihlo, iank mohla zomireť na zapala a krvacanie do brušnej dutiny....a sesgtra šla potom už o tri dni domov. stravila tam asi 2 týždne dokopy....no, ten lekár už robí nejakých par rokov v Londýne....takže ani tam nevydržal dlho....no a sestrin malý ma už skoro 8 rokov.
aj sesternica tam robila tiež pred materskou, ale vraj sa to už vtedy tam sypalo...a vlastne jej malá ma tiež 4 roky..takže asi to bola len otazka času...
ale škoda, druhá sestra tam rodila a nedala na nich dopustiť, až na to, že musela šlapať v kontrakciách na najvyššie poschodie 😀 😀 😀 😀 ale že uplne super a teraz koli tomu chce ísť rodiť tuším spomínala do Zvolena, či Žiaru nad hronom..o Bojniciach ani počuť....

adena13
4. jún 2010

susika, ja som rodila v bojniciach a dalo sa.i keď som zrovna rodila s doktorkou,ktorú som práve najmenej chcela..Lomenová.s doktormi som bola spokojná, no sestričky niektoré strach a hrôza..i keď česť výnimkam.len nechápem,že tvoja segra rozmýšľa nad žiarom alebo zvolenom..jedno horšie ako druhé..v žiadnom prípade by som tam nešla rodiť..i keď všade sa nájde za a proti..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre