Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

susika
10. júl 2010

baby, vietre poradiť? materksa mi vychadza tak blbo, že budem mať 14 hluchých dní alebo 24, podla toho, či dokiho ukecám na predčasnú materksu a tak si budem musieť vziať neplatené volno z roboty, ak by mi nedal ani PNku.ide mi o to, že zdravotné a socialku mi asi oni nebudu platiť ked budem mať to volno a musím sa prihlasiť ako samoplatca, že? aspon tak mi to vychadza podla mojho blbého rozumu...chchela osm aj tak, že by som si predčasne vybrala dovolenku,č o by sa mi ratala za dobu MD do konca roka..vraj sa to nedá...hm, pri prvom tehu mi to navrhovali....ked budem samoplatca, neprídem o materksu, čo mi ma paltiť zamestnavatel?aj ked som akože stale zamestnaná?či ako to je?nemám od koho zistiť, nepoznam žiadnu mzdarku a ta naša.....pomlčím....

susika
10. júl 2010

@bubba -ja som raz marcipan videla v tescu tam, kde maju tie veci na pečenie..normálne zabalený ako maslo a aj takej velkosti ako 250g.hned vedla bolo aj gaštanové pyré či čo takej istej velkosti..ale bolo to už davno, tak skus pohladať.

lenadka
10. júl 2010

@susika skus dokiho ukecat na tu PN-ku ved je hadam clovek, tak by to mohol pochopit a vypise ta na PN na tych par dni a mas to vybavene 😉

teodorka
10. júl 2010

susika aj podla mna ho nahovor na PN alebo chod do temy Dobrovolne nemocenske poistenie a tam Ti baby poradia aj na takyto problem

susika
10. júl 2010

aj ja dufam, ež je človek...baby, ja som to capla už asi na všetky podobné temy....ale tiež by som bola naj, ekby ma vypisal, a mala by som po behačkách. od 19-teho ordinuje, 20-teho tam asi nabehnem , aj tak potrebujem magnezko, neriskujem s tým tvrdnutím bez nehoa skusim sa tam za nim dostať a narychlo sa spatať..inak ma čaka obehnuť urady, čo mi tam povedaia, nech nebehám na poslednu chvilu

@lenadka -kedy chcete ísť na ten vlačik?mne moj chlap dal vedieť, že buduci týžden neikedy dojdu domov, ale nevie presne kedy, nerada by som sa dohodla a potom to rušila, lebo mala aj tak bude hukať a nebude mi chcieť ísť, ked ho doma uvidí....a budu doma asi len týžden, ....takže ani malej narodky doma neoslavy alebo oslavime týžden skor. ak by v pondelok alebo utorok, to asi doma ete nebudú..dkusim dnes vyzistiť...to by mse potom šli, niekam vypadnuť. mala ešte vlakom nešla...a aj tak potrebujem do MT, objavila som tam trojkolku a kupujem tam malej ortopedaky, lebo tu v PD ich neviem zohnať.......

lenadka
10. júl 2010

@susika no nejak v stredu alebo vo stvrtok, uvidim podla toho ako budem mat navarene, mm musim nechat plny hrniec nech nefrfle 😀

susika
10. júl 2010

tak to už asi budú vtedy doma. iba čakaju na bubaky a pridu...ved uvidím. to ti dam vedieť. ved čislo na teba sa snad envyparilo🙂))
ten moj našastie nefrfle, ten si navarí aj sam. len aby krpatá vydržala. poobede ju davavam spať a niekedy si potiahne aj 3 hodky a niekedy len hodku, a či spí alebo nie, večer dlho haabuši a rano skoro vstava..tak aby zasa nevstala hore riťou a nenervovala somsa s nou cleý čas...potom ej to zaberak..

lenadka
10. júl 2010

@susika deti s atesia z novych veci a kedze nesla este vlakom, podla mna by naopak mohla byt happy, od nas ide ten vlak 9.16 tak z PD to bude o nejaku stvrt hodinu skor 😉

lenadka
10. júl 2010

u mna este zalezi od toho co povie Dr. v utorok na poradni, ak mi povie ze som otvorena a porodit mozem kazdu chvilu nikam nepojdem...tak dam vedeit 😉

susika
10. júl 2010

fíha a neskorší nie je?🙂)))akože, ona vstava dosť skoro, ale kým sa naje a ponahanam ju s obliekaním...to aby vstala o piatej🙂)))a kam by sme to šli?ja sa tiež vytešujem z nových vecí🙂))na tie strany, čo si spomínala, som ešte nešla, ja skor opačné smery...

susika
10. júl 2010

@lenadka -no inak ja sa tiež klepem na poradnu o 2 týždne. to budem končiť 28týžden a ja ete len vtedy pojdem na ten glukotest, či ako sa to vola a bude to moj kritický týžden, ked malá rpestala rásť a bruško tvrdne ako bláznivé, už som 2 noci ledva spala, čo tvrdloa nevedela som sa otočiť...a spodok poboleiva, a tak bolel aj vtedy, ked mi vravel, ež som na 2 cm otvorená a to som abola nižší týžden ako ted...a to už zasa budem doma bez chlapa a bude už len 3 dni ku koncu RD a kto to az mna povybavuje.....a čo s prckom....zábava sa len začne🙂)

lenadka
10. júl 2010

@susika len tento je priamy, ze netreba prestupovat...chapes, s deckami lepsie sadnut a vystupit na mieste cinu a aspon hic este taky nie je a spat ide priamy o 13.27...:-) takze nech sa tam clovek nezenie ako blaznivy 😅

adena13
10. júl 2010

quetinka,diky za tú radu,uvidím,niečo vyskúšam..
susika,ja som kvôli potencionálnej 2.materskej behala po úradoch 2 týždne do zadu.Tiež som nevedela,či mám platiť dobrovolne nemocenskú alebo nie.Teraz som na rodičovskom a rada by som ju mala v tej výške,ako 1. aj rodičovské.Tak som chcela vyzistiť,od čoho sa ráta.Tak to,čo mi povedali,mi pripadalo ako divný kolotoč..no možno ti to pomože.Výška materskej má svoj strop,vraj max cca 1080€.Keby som bola nezamestnaná,tak podľa výšky mojej 1.materskej by sa vyrátalo,koľko by som si ako samoplatca doplácala tých 280dní.Mne to vyrátala zhruba na 55€ čo nie je zrovna málo.Ale vraj keď som zamestnaná,zamestnávateľ mi to platí a ja keby som si ešte platila dobrovolne,vraj výšku 2.materskej by som tým neovplyvnila,pretože pred nástupom na materskú by som musela ísť za zamestnávateľom so žiadosťou a on by mi ju určil.A mojich 55€čov by vyletelo komínom,nevrátili by sa mi.Takže by to bolo zbytočné platiť.Problém by ale nastal,keby som prišla o prácu a vtedy by som si musela platiť,čo si neviem predstaviť,ako by som tých 280dní dobehla..ja sa spolieham ale na zákon,podľa ktorého by ma zamestnávateľ do 3 rokov nemal prepustiť,kým som na materskej a rodičovskom.Teda bála by som sa nastúpiť čo len na jeden deň,aby som neprišla tak o prácu.Takže ty ak máš ísť do práce aj na pár dní si podľa mňa daj sakrabacha na to,aby sa ti to nestalo.Ako ti baby radia,daj sa na PN,obvo´dák si myslím nebude robiť problémy..tak,neviem či som ti niečo objasnila v týchto zákonoch,lebo aj ja som si pripadala blbá,kým som to ako tak pochopila.. 🙂

susika
10. júl 2010

jasné.....a to ju možno stihnem dať aj trochu spať doma🙂)a pojde mi spať o jednej v noci🙂)))aj dnes spala len niečo kolo hodky a teraz mi tu ešte stale vybieha z postele, už hodinu a vyspevuje🙂)"daj ruku do mojej ruky........"""mna z nej asi vystrie, ja už chcem ísť zalahnúť, aspon si vystrieť chrbát..... 😀 😀

lenadka
10. júl 2010

@susika mna by vystrelo keby mi este decko teraz spieva. moja je uz tuha, sak bazen, voda, si slubila ze pridete a niiist, pridite sa vyblaznit, troska ju voda ustve, blchu jednu 😀

teodorka
10. júl 2010

adena max vyska materskej nie je 1080...max materskej vychadza okolo600 eur pokial si mala mzdu tych 1080 Eur .Od 1.7 je to o daco viac

susika
10. júl 2010

ju neuštve nič. boli sme 3 týždne u našich a tam sa vyblýznila na hojde, velkej zahrade a v bazene a večer o pol 11 ešte vyspevovala. naši mi za to nadavali, ež čo nespí a čo som jej mala navariť makového odvaru?a rano o pol 7 už vyskakovala znova.....
minule mi bola hoe od 6.00 rano a poobede sme boli preč, tak nespala a ešte o desiatej vykrikovala...ju asi nič neunaví..aj u našich sa sused smial, že aspon dobre spí..no jasné, hovorím mu, že mu ju na jednu noc dám, že on bude spať skor ako ona🙂))
ved aj dnes sme boli hore pri jazierkach na Remate s jednou spolužiačkou a jej krpcom....vlastne som celý den vonku, iba čo ju naobed beriem dnu a trocha pospí a znova do večera aj do siedmej bo pol 8 a nie že by lahla a čušala🙂)) a že nie je hyperaktívna🙂))hovérí na rizikovom..asi jej ju na týžden požičiam🙂))ato sa nekrmi ani sladkosťami...vtedy vraj bývaju deti nervné a moc živé, lebo su tam konzervant y a farbivá🙂)ale to by ich asi dieťa muselo zjesť na kilá.....čo ona mala asi 5 lentiliek po asi 3 týždnoch🙂))

lenadka
10. júl 2010

@susika musis najst kde ma vypinac, alebo schovane duracel baterky 😀 😀 😀 riadne cislo je to 😀

adena13
10. júl 2010

teodorka,toto mi vraveli na sociálnej poisťovni,takže tá suma 1080€ je reálna.od nej mi vypočítala rozdiel,ale ráta sa to trochu komplikovanejšie nielen cez rozdiel..tých cca1080 mi ozaj vravela..

lenadka
10. júl 2010

@adena13 ja tiez viem o tom ze maximalna materska je 55% zo sumy co si udala, cize okolo 600€ 😅

teodorka
10. júl 2010

tak tak Adena 1080 materska neexistuje ..to je len maximum z coho Ti budu ratat tych 55 percent co vychadza okolo 600 eur.Ak mas mzdu nizsiu ako tych 1080 tak sa Ti materska rata z tej mzdy zase len 55 percent{kurnik neviemdat percenta}

bubba
10. júl 2010

@lenadka moja tiež práve zaľahla,doteraz v tej izbe kecala jak divá,ale už som to tam bola zarachnúť a do minúty zaspala...kde sa v nej berie tá energia???šak ani na obed nespala 😅 😅 😅

lenadka
10. júl 2010

@bubba jaa neviem baby cim to krmite! 😀 😀 😀

susika
10. júl 2010

@teodorka , @lenadka -ja asi doma hlupnem...o čom to vy tu točíte?čítam to ako blbá, 20x dokoliečka.....🙂))))ja neviem, asi mi stanový vyšku mzdy zamestnávatel a podla toh tých 55 % mi vyrataju matersku......

@adena13 -to mi ani nevrav, že by ma mohli vyraziť? tesne pred začiatkom..alebo tesne ppo ukončení RD..na to som ani nepomyslela, aj ked prave soms a dočítala, že ochranná lehota je lne 6 meisacov .tie som tuším ešte neprešvihla, tak snad so mnou po troch rokoch počítajú.....a koli 14dnom alebo už tých 24...ale hadam ho ukecám...
aj tak budem ete týžden nervna, že čo a ako vymyslím.....
teraz mi vrta v hlave to nemocenské, aby som mala matersku od "zamestnavatela", ale neikde som našla, že to neplatí zamestnavatel, ale socialna poisťovna na zakalade odvodov od zamestnavatela......a potom rez. fond, to v pripade, ak by mi dali výpoved po RD, koli príspevku z UP...aj ked treba asi aj dochodkové, aby sa mi započítavali roky.....uff, asi mi už z toho dnes hrablo riadne a mala by som ísť spať, lenže sa mi neche, a potom, po kom to dieťa je🙂))

@lenadka -no ved tá moja vyzerá, ako keby som ju len vzduchom krmila🙂)))aj ked asi z neho by bola viac "nafuknutá"🙂)

lenadka
10. júl 2010

@susika tocime o vyske materskej 😉 neviem ako je to ked prechadzas z RD na MD, ja som medzi tym pracovala, cize mne zamestnavatel poslal na urad /teraz neviem ci socialku ci UPSaR/ vymeriavaci zaklad ktory sa vypocitava z hrubej mzdy a z neho sa potom pocita materska...cize mne to bude cinit 55% zo mzdy tych 28tt, potom budem mat zvyseny RP do 2 rokov veku dietata...

adena13
11. júl 2010

lenadka teodorka, s tou materskou som citovala tú pani,ktorá mi to takto tvrdila,strop materskej je 1080€ a z toho na základe 1.materskej sa vypočíta,koľko by som mohla prispievať na tú nemocenskú.samozrejme že výška by záležala odo mňa.veď tiež sa mi tá suma zdala byť na materskú vysoká.no možno je len myslená a používajú ju pri tých výpočtoch.
susika,tých 6 mesiacov,čo si spomínala,že si chránená je pravda ale myslím si,že pokým si na RP si tiež chránená.Je to ako keď si na PN.Vtedy ťa tiež nemôže zamestnávateľ prepustiť.Teraz si človek musí dávať také bacha,aby ho niekde neobabrali..ešteže máme net,kde môžme nejaké info pozháňať.Aj keď nie sú 100%,ale aspn niečo.. 🙂
čo idete dnes robi´t?My sme boli včera celý deň na záhradke a celú noc som si cítila chrbát,čo ma tak pripieklo..ale nech len svieti slniečko.. 😀

bubba
11. júl 2010

@lenadka normálne hlavne nutričné jedlá / jogurt/ minimum sladkých nápojov + málo sladkostí (vačšinou 1 za deň keď ju napadne )

susika
11. júl 2010

@adena13 -to ja viem. lenže ked mi skončí RD, tak musím sa spolielahť už len na MD..ale bereiem to ttak, že jednoducho si beriem neplatené volno z prace, kedže už nebudem mať dovolenku.chodia mi maily z Babätka a keed som si jeden otvorila, tak tam bolo všeličo o volnách cez prazdniny a toto bolo jedno z riešení...ibaže nečítam to pravidelne, lebo sa mi tu nechce tolko vysedávať a otvorila som to len včera večer a to som mala hlavu ako balón, plnú info zo včerajška a v noci sa mi to trošku v nej uležalo, tak už to bereim trošku s chladnou hlavou.....

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=73227

lne škoda, že to ošetrovné na mna v tomto prípade neplatí. aj ked školka je v tejto dobe už zatvorená, malá ma nastup do školky až v septembri.aj ked, keby nie sú prazdniny, tak by ho mala už v auguste, ale to mi asi nezohladnia....aj tak by mi tých 10 dní nepomohlo, ked tam potrebujem 14 dní,a le príjem by aspon bol tých 55%, takto nedostanem už nič.asi idem preluskať tie tri ustanovenia, aj ked už mám toho plné zuby a uvidím, čo vybavím po 19.7., ked konečne tých, ktroých potrebujem, nastupia do prace 😀 😀 😀 😀

lenadka
11. júl 2010

@susika aj ako tehula si chranena, nemozu ta prepustit ak das pisomne zamestnavatelovi na vedomie ze si tehotna 😉 takze napis oznamenie a posli ci podaj na podatelni v den ked nastupis, ale daj si potvrdit ze to prevzali 😉
s kolegynou sme takto oznamenie zamestnavatelovi pisali + sme k tomu prilozili kopiu materskej knizky + sme tam oznamili predpokladany TP a nastup na MD 😉...nech aj zamestanvatel moze kalkulovat a popr. zhanat nahradu 😉

qetinka
12. júl 2010

Ahojte ..krasny týžden prajem...no a prosiiiiiim si ochladenie... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre