Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

livia1
29. júl 2010

@nika80 Dr. Hrnková je ozaj super a robí stale aj ked bola skoro rok PN teraz funguje v poho

livia1
29. júl 2010

@lenadka gratulujem a prejem vala zdravia a mliečka 🙂

susika
30. júl 2010

babule ďakujeme🙂)

@ollako -magnezko ej vraj aj na to, aby bolo bábo poprípade lepšie vyživované.aspon tak mi doky povedal.ja som po nom začala priberať🙂)
@lenonka -neboj, rozlezie sa ti. alebo hned sa rozbehne po dvoch. moj synovec chodil za jednu ruku ked mal 7 mesiacov🙂a ked mal rok už samostatne lietal....malá sa mi rozbehla po 4, ked mala 9,5 mesiaca a aj to ma na rizikovom hrešili, že už davno mala začať, aj ked bola predčasniatko.donosené nekontrolujú tak podrobne. susedina ma tiež okolo 10 mesiacov a rozliezla sa jej tiež až teraz.ale je to taký malý tučko lenivec🙂)
@siouxsie -si ma z tým priberaním ukludnila. malá mala v roku tuším 6,5 kila🙂)teraz sa jej vaha už asi rok drží na 10-10,5 kila.ked sme teraz boli u dokiny koli angíne, k vahe sa nevyjadrila, vždy slabučko priberala, už ako mimino tak od 50-70-150g za týžden. raz vybehla o 220g za týžden a dokina sa smiala, čo som jej davala...aj ked sa mi zdá, že papá dosť 5-6x denne. aj medzi tým zobe väčšinou cerealne guličky alebo tie škoricové štvorčeky.ale aspons a s nou dobre robia akrobatické kusky🙂)ja som bola tiež chudá dlhana. v tretej triede iba 23 kil🙂)

nika80
30. júl 2010

@livia1 ešte som si našla, že by tam mala robiť aj Dr. Malinjaková, nevieš čo je zač?

lenonka
30. júl 2010

@nika80 na dr. Maliniakovú som počula chválu.Teraz sa tam prehlásila známa s deťmi a ona je teda naozaj náročná

monulik0209
30. júl 2010

halooo, je tu niekto s kym by sa dalo pokecat??? ja som z okresu pd...ak by mal niekto zaujem,nech sa ozve.Rada si vymeni info o tehotenstve.

livia1
30. júl 2010

@nika80 osobne som ku nej ako ku doktorke chodila, len ked moju Janikovu, ako detsku zastupovala, ale v poslednej dobe na nu počujem len sťažnosti, ale to je len vec názoru, ja som spokojná s tou čo mám pre deti,DR. Hrnkovú

lenonka
30. júl 2010
ollako
31. júl 2010

ahojte
@susika no, ja som pocula, ze na magnezko ziska babatko akoby zavislost a po narodeni, sa to prejavje nekludom, nervozitou, nepokojom a takymi prudkymi pohybmi koncatin.

lenonka
31. júl 2010

@ollako ja som to zažila pri synovi- normálne sa mu triasli ruky a nohy, ale po dni -dvoch, ešte v nemocnici to prešlo

slniecko_z
31. júl 2010

@ollako no aj mojho maleho klepalo chudacika z toho magnezia

slniecko_z
31. júl 2010

@monulik0209 ahoj mozes aj so mnou ja som tiez z okolia pd no z lehotky 😀

monulik0209
31. júl 2010

ahojky dakujem za kontaktovanie, ja som z novej vsi.

danulka2
31. júl 2010

ahojte, po ,,rokoch" sa hlasim 😉
lenadka gratulujem a vsetkym tehulkam zelam,nech im to v klude a pohode ubieha 🙂
Na to magnezium mozem povedat len tolko, ze som ho brala asi od piateho mesiaca teh. a na malom to nenechalo ziadne znamky, Bol velmi kludny od narodenia, krasne spinkal, papal, ziadne trasenie ani nic podobne. Takze je to individualne.

ollako
31. júl 2010

@monulik0209 tam byva moj ocino, chodime tam obcas ...vacsinou cez vikend 😉

bubba
31. júl 2010

slniečko ty si tehu??? 😀 😀 😀 😀 ani neviem či som zabulla??? 🙄 moja hlava deravá 😀 😀

susika
1. aug 2010

@ollako -nestraš. pri maje som ho teda tiež brala, aj ked nie na predpis ako teraz, ale kupovala osm si šumivé, asi preto sa to poserkalo, elbo to bola nízka dávka, ale nevedela som. doki povedal, ež to stačí. teraz beriem 500mg 2x denne. vtedy to na malej nezanechalo nič. bola pokojné a zalté dieťa.neviem ako prvé dva mesiace, ked soms nou nebola denne, lebo bola v na JIske v MT a ja som dochádzala iba s mliekom na pár hodín asi každý tretí den, ale ked som ju po 2 mesiacoch mala doma, tak nebol problém, spinkala aj 65 hodín v kuse, ale iba poobede, inak sa budievala až an papanie, ked podrástla, tak bola pokojná...také flegmatické dieťa, až kým nemala 2 roky aj 2 mesiace.vtedy ju začali chytať raple, ale to vraj obdobím vzdoru, aj ked sa tvrdí, že to začína až v 3. rokoch🙂))

k Mudr. Malinjakovej som chodila aj ja ako dieťa. aj ked som velmi chorá nebývala, ale nemohla som sa sťažovať.a sestra tam chodí teraz s deťmi a nemá problém, len sa mi vždy zdalo, ež čakacia doba je tam dlhšia ako u susednej Janíkovej. Janíkovú som zažila pri zastupovaniach, ale tiež si nepamätám nič negatívne.

siouxsie
1. aug 2010

baby ono to s tou cakacou dobou v cakarnach u doktorov (ci uz detskych, gynekologov, obvodnych) ma svoje dve strany. ked ste v cakarni a cas sa tam tak neskutocne vlecie, je to naozaj pekne na nervy 😖 ale myslim si, ze ked ste uz v ordinacii a vidite, ze doktor-(ka) sa o vas zaujima, neodbije vas za pat minut, v klude s vami preberie vsetko, co potrebujete vediet, odpovie vam na vase otazky, popripade sa zaujima o vas aj ako o cloveka, nie iba ako o pacienta a popri vysetreni sa popyta ako sa vam inak dari aj v sukromnom zivote (tu sa tie minuty nabaluju), ono je to proste v pohode a tak by to malo asi aj byt. pokial nie sme nutene chodit k doktorovi pravidelnejsie, myslim, ze je to takto v absolutnom poriadku.

na pondelok som objednana na vysetrenie pomocou diagnostickeho pristroja EAV.
citujem z netu:
"Podstata metódy EAV spočíva v prístrojovom meraní vodivosti v akupunktúrnych bodoch jednotlivých meridiánov na prstoch rúk a nôh. Premeraním príslušných bodov získame cenné informácie o stave energie v meridiánoch. Ak zistíme odchýlky od normálnych hodnôt, môžeme na základe znalostí priebehu meridiánov v ľudskom tele predpovedať, kde je príčina, kde sú zdravotné problémy alebo dokonca, v ktorom mieste tela by sa mohli zdravotné problémy neskôr objaviť."
nemate s touto metodou niektora osobne skusenosti? rozhodla som sa podstupit toto vysetrenie z dovodu, ze moj zdravotny stav po porode nie je to co byvalo, chorobnost u mna bola v porovnani s minulostou zhorsena, tak sa snazim patrat po pricine aj takouto alternativnou metodou. sama som zvedava, aky budem mat pocit z vysetrenia a ake budu vysledky.

bubba
1. aug 2010

@siouxsie tak to som teda zvedavá 😉

ináč jaké teplo ostalo...keby som toto vedela ráno...tak bazén teraz nie je prázdny 😒

susika
1. aug 2010

@siouxsie -katrin21 bola na niečom takom podobnom pri TO a to centrum má pobočku aj v Trenčíne.nepamätám si presne, ako sa to volalo.a moj chlap to che tiež vyskušať, tiež sa už asi 3 roky sťažuje, že ho bolí hlava, on predtým nevedel, čo je choroba a teraz, raz za čas príde domov a náhodu ma malá sople alebo hrdlo a už to má aj on.alebo ho ofukne studený vietor a už je chorý...sa smejem, ež to rpeskočilo zo mna na neho, ja som taká bývala a po porode sa to zmenilo. ale asi to bude aj tým, že nie som tolko medzi ludmi, tak ma to tak nechytá....

poradte, ked ma malá od štvrtka ATB a na další štvrtok deme na kontorlua vonku ej takto krásne, ísť von, či neísť, aspon na prechádzku? mna to tiež zabíja nikam neísť, už mi z toho šibe. štvrtý den trčíme doma. našťastie apson malú jednotu máme na skok, aspon základné potraviny odbehnúť kupiť...

bubba
1. aug 2010

@susika slnko(teplo,sparno) + atb vylúčené .ja by som to neriskovala.

lenonka
1. aug 2010

@siouxsie tak to daj vedieť ako si dopadla- ja totižto som večne unavená, stále chorá a neviem napriek cvičeniu, obmedzenej strave schudnúť- možno by som to skúsila aj ja, nakoľko moja obvodná to pripisuje kojeniu, a mne sa to už nezdá.. ☹

lenonka
1. aug 2010

@susika ja by som šla, ale hneď zrána, alebo až podvečer- najhoršie je na atb slniečko

susika
1. aug 2010

@lenonka -to je divné, lebo čo som počula, tak maminy pri kojení chudnú...ja som pri kojení s vahou skro stála a ked som prestala, tak to šlo rýchlo dole, aj ked ani nemalo velmi čo, až som z toho bola nešťastná.....takže nikdy nevieš, ako sa hormony rozhodnú...ja som mala opačný problém, prečo ísť k lekarovi. ptooms a to zastavilo, tak som to nechala tak.a teraz som azsa ako velryba 😀 😀 😀

@lenonka, @bubba -baby diky..no, ved ked iba do obchodu rýchlo zbehneme, tak ideme rano.zatial sme boli len 2x a to v tie zamračené dni. to je až také zlé s tými ATB? dnes dostala od našich novú knižku, k narodkám, tak snád sa za čas zabaví zasa niečím novým 😀 😀 😀 dnes som ju trenovala hrať pexeso, ale tak, že sme otočili tie obrazky, aby ich nevidela a tak haldala. nemá trpezlivosť...zatial sme to hravali dlhú dobu tak, že sme ich mali otočené obrazkami a hladala ich tak......ach tá trpezlivosť....a modelujeme a vykrajujeme zo slaného cesta🙂)to, ktoré ked sa "zapečie", može sa malovať..no ale najradšej robí "halušky"...a mama upratuj 😀 😀

ollako
2. aug 2010

@siouxsie moj mamine tak chodia, pri TO, do Krusoviec alebo tak nejak sa to vola,ale co ja viem, ze by jej bolo lepsie 😕 , no ja sa jej na to nevypytujem , pretoze zatial nie som na take alternativne veci 😅 ...nejak ma ta metoda neoslovila....tak sa o to nezujimam,ale mamina tam chodi pravidelne na nejake terapie, kazdy tyzden ...ak chces nieco konkretnjsie , napis a opytam sa..

siouxsie
2. aug 2010

@susika ano, s tymi atb a slnkom veru velky pozor, kamaratka to takto prepiskla a cela, ale fakt ze cela sa vyhadzala straslivo skaredymi vyrazkami, normalne s tym isla na tyzden lezat do nemocky. mazali jej to nejakymi mastami a davali injekcie. najhorsie vraj boli tie maste, niekolkokrat za den sa musela presprchnut a znova mazat hrubu vrstvu. bola rada, ked sa toho konecne zgabala. vraj tolko sa cely zivot dokopy nekremovala, ako ten jeden tyzden.
@ollako ja to vysetrenie chcem podstupit koli tomu, aby som zistila, ci moje telo nahodou nesignalizuje, ze nieco nie je v poriadku. a ked aj ano (klop-klop radsej nie), tak sa chcem zamerat na tu konkretnu oblast a pokusit sa to dat nejako do poriadku. mna osobne v tomto momente zaujima hlavne ako som na tom s imunitou a alergiami. co sa tyka toho druheho - alergie, vsade, ked uz nevedia, co to so mnou je (pri zdlhavom, vleklom priebehu chorob - dychacie cesty), tak hned mi hovoria, ze to moze byt alergia. pred dvoma rokmi som ale bola na alergologii a zistovali mi, ci zareagujem na nejaky alergen. dali mi tam toho pozehnane a vysledok - ani na jeden alergen moje telo nezareagovalo. doktor mi poblahozelal, ze mozem byt stastna, vela ludi s takymto vysledkom od neho neodchadza.
@lenonka to s tou unavou, akoby si o mne hovorila. vies co mi ale poslednou dobou pomohlo a po tejto stranke sa citim ako novy clovek? kazdy druhy den si rano poharom vody zapijem: vit. C, zinok, zelezo a B komplex. a dokonca mam pocit, ze odvtedy aj po psychickej stranke som uplne ako vymenena. kludna, nijaky vnutorny nepokoj. ved skus, mozno pomoze.

susika
2. aug 2010

@siouxsie -o tomto by ti vedela písať katrin21.skus jej napísať IP. dlho tu nebola.ona raz tu písala o tých Krušovciach a že mala niečo so štítnou žlazou a nakoniec sa zistilo, že to išlo z ineho organu..už si to celkom nepamätám.aj tak by ma zaujímalo, ako sa drží teraz....čo sa tíka unavy. mj chlap je taký istý posledné tri roky. ale je pravda, že nejde spať rped polnocou a rano sa potom nevie zobudiť a počas dna, ked sa zastaví, tak hned drieme..nezastavuje sa vela, lebo je to pre neho strata času 😀 😀 😀 vlastne, možem písať iba o tom, čo viem, kedže robí mimo SR a sme spolu málo...skusim mu navrhnúť ten vitamínový "koktail" 😀 😀 😀
inak možeš byť kludnejšia. to robí ten B vitamín...oni robia vela s psychikou...

katrin21
2. aug 2010

ahojte, uz som tu🙂 o com sa bavite??

ak sa bavite o alergiach a ekzemoch, na to je Bioharmonia ako stvorene, treba tam ist a dat si premerat frekvencie organov.. ja sa citim uplne super 🙂

katrin21
2. aug 2010

siuxe: citam zbezne, nemam moc casu.. ano presne tam ti zmeraju tie meridianove drahy, mne to pomohlo velmi, lepsie je ist priamo do krusoviec, KM je to rovnako.... je to dobra vec, fakt mi to velmi pomohlo....

susika: co sa tyka ATB, tak tie sa vyplavuju z tela este 3 dni po douzivani, takze zvlast pri niektorých druhoch opatrne so slnkom !!! mozes sa vyhadzat...

monulik0209
2. aug 2010

@ollako no ja som sa vidala do novej vsi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre