Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

monulik0209
3. feb 2011

@weirdo rodil ma gaman,taky zlaty mlady doktor...umrtvovali aj dvakrat,ale aj tak to bolelo ako slak...

lenadka
3. feb 2011

@monulik0209 gratulujem skore zotavenie ,vela mliecka a malu papkacku a spinkacku prajem 😉 😵 je nadherna 😵

lenadka
3. feb 2011

@weirdo mala uz bude mat coskoro 8 mesiacov, ako to letiiii, ako papka prikrmi?

monulik0209
3. feb 2011

@lenadka dakujeme 🙂

weirdo
3. feb 2011

@lenadka - ja som vas sem chodila cumajzovat 😀, ale mam prehlad 🙂 . Tvoja Terezka ze 6 mesiacov, tot nedavno si bola tehotna ... mala papa veru, celkom jej chuti, ale aj kojim ... nema rada kocik moc, cize sa s tym pasujeme, mam Manducu, aj s tou kapsou ochrannou, ale tak co v takejto kose ... ale pohoda 🙂
Ty si z Morovna? 😕

weirdo
3. feb 2011

@monulik0209 - tak nech sa to veeelmi skoro zahoji 😉

lenadka
4. feb 2011

@weirdo nie z Jalovca a ty? ja som polonosnica 😀 mam aj satku aj liliputi nosic a striedam 😉

monulik0209
4. feb 2011

@weirdo no uz je to trosku lepsie,aj ked este poriadne nemozem sediet,este to pobolieva

weirdo
4. feb 2011

@lenadka - jaaaj. Niekto ale je z Morovna 😀. Ja som priamo z PD, ale mala som babicku v Chrenovci a travievala tam kopec casu 😉
@monulik0209 - mne strasne pomohol gel Aloe vera. Neskutocne. A to som poskusala aj Tea tree oil, potom nejaky zarabany mix a to Aloe, veru sa sadalo lepsie 😀

bubba
4. feb 2011

@monulik0209 gratulujeeeeeeeeeeem....aj mna sitie bolelo a citila som kazdy jeden vpich - a sili ma skoro dve hodiny a umrtvili iba raz :(

monulik0209
4. feb 2011

@weirdo a to si kde kupila??? v lekarni??? tea tree olei mam

@bubba no mna zasivali dobru pol hodku,aj ja som vsetko citila,aj ked umrtvili

weirdo
4. feb 2011

@bubba - Ty si to spominala, Teba tusim primar, ze? 😠
@monulik0209 - ano ano, v Ruzi, ale tak hadam to budu mat aj inde. Fakt si neviem vynachvalit. Je to taky spej, pockaj, kuknem na nete ... tento presne:
http://biocare.sk/eshop/produkt/100-aloe-vera-g...
Ak si zo Zapotociek, mam ho doma, netreba toho vela, tak by som Ti helfla ... inac to moj mm pouzival po holeni, fakt hojive ...

monulik0209
5. feb 2011

@weirdo no ja som neni priamo z pd

susika
5. feb 2011

@weirdo -ty si zo zapotokov? aj ja?kde si presne?isto ťa potom stretáívam, aj ked teraz už dva týždne trčím doma.

inak ahojte. idem sa trocha odreagovať, malý výnimočne spí. ide ma z neho poraziť, nespavec. 4-mesačné bábo a spí tak hodku iba 1x za den a včera večer ešte do pol 11 v noci vyskakoval a to spal iba necelú hodinu od 10-11 doobeda. už neriešim ani zaspavanie na ciciku, lebo aspon azspí. to budem riešit neskor. ak bude po malje, sam sa vela vecí odučí🙂)))už aby sme šli konečne von. možno v kočíku prespí. nechapem to, ludia v okolí, čo mali chripku s vysokými teplotami boli do týždna fit a malá iba obyčaný soplík a potom z nehoi kašel a trapime sa už druhý týžden a nie a nie prejsť. vzduch máme vlhký, naparujem ju, kvapky do nosa som davala iba prýv týžden, potom už len solné. alergia to nie je, lebo má taký sirup na alergie koli výsypu, čo sa jej spravil ešte v oktobri a ma ho stale a nemizne a stale sa nezistilo z čoho...už som z toho chorá. dnes deme von aj keby neviem , čo bolo. možno to zaberie.

@monulik0209 -držím palčeky, ench sa vám darí a nech všetko rýchlo prebolí🙂)))a halvne, nech ste obe zdravé🙂) ja osm 2 mesice odsavala ako blazon,m čo malý nechcel ťahať, potoms tačilo ejdno malé nachladnutie, odmietol flašku a kojime sa do teraz. aj ked je to o držku, lebo ked sa prisaje, tak je stale lenivý ťahať, ale bojujeme statočne🙂 našťastie v noci pije ako drak🙂))

@lenadka -ahojte velkačky🙂) ako papate?chutí?malý sa mi minule naťahoval za horalkou🙂)bude ho radosť krmiť, ak mu to ostane🙂)jeho najoblubenejšou hračkou je umelá lyžička, kým som pri nom, aby to neschytalo očko🙂

weirdo
5. feb 2011

@monulik0209 - ta ponuka plati, aj ak si mimo 😀. Len neviem, ci do PD chodis ... ale ved uvidis. Mozno kupis, ak nie, ozvi sa ...
@susika - byvam pri mliekarnach, pri tej umyvarke aut, vedla je kaviaren a kadernictvo. Ale mna isto nestretas, bo ja sedim vacsinou doma na riti 😀, mala neznasa kocik a v tomto pocasi, ked je tak kosa, tak do Manducy len v najnutnejsich pripadoch. Boli sme aj v kociku, ked bolo teplejsie, ale to som padlila rychlo, kam som potrebovala, lebo clovek nevie, kedy zacne hysteria 😀. Ale ked je krajsie, ideme s mm von, ked pride z prace, lebo keby nieco, berie malu na ruky, ale v tejto kose sa tomu radsej vyhybame. Teda teraz je pekne, ale par dni dozadu. Dnes sme v Manduce boli v DM a Baumax, tak to sa dalo, i ked aj tam sa uz pucila, radsej je doma a lozi, natahuje sa, pretaca a spekuluje 😀. A Ty kde byvas presne?

susika
5. feb 2011

@weirdo -tak ja byvam od teba za rohom🙂)no, tiež nema rad kočík, ale chodial som s ním, iba ked mal spať a už bol taký unavený, že ked som vyšla z vchodu, ešte chvilu poreval a stíchol. ale tiež nehrozia nejaké dlhé prechadzky a už vobec nie, ekd musím isť do obchodu.to ked ho v malej j ednote odstavím, tak to aj predavačky ratujú🙂)a do velkých marketov, to je amraton, rýchlo anhadzať, čo treba a rýchlo preč.a jednoducho sa nedá urobiť na mesiac zasoby všetkého

lenadka
5. feb 2011

@susika a ja ze co nechodis a ty sa trapis s malou 😝 😒 ono ked nema teploty a soplik, mne dr. odporuca ist von, je tam vlhkejsi vzduch a ked nemrzne a nema teplotu tak von ist treba 😉 takze moje deti von soplave chodia 😉 a fakt to zabera, aj teraz am mensia trosku sopliky a spava vonku na terase no a je tomu 3ti den a uz nemam aky z nosteka odsavat, azto starsiu skolila chripka, ale nejaka desne rachla, lebo vo stvrkok vecer 38.0, piatok cez den 38.9 a paralen v sebe a dnes cely den bez teploty, bodaj by to tak rychlo preslo 😕 tfuj tfuj 😉 😀 😉

weirdo
5. feb 2011

@susika - to fakt? Tak Ta budem vyzerat, ked budes bezat s kocom 😀. A aky mas? Aby som mohla smirovat z okna 😀

monulik0209
5. feb 2011

@susika no mne malicka zacala tahat,ale vela si nezobere,zaspi na prniku po 5 minutach,neda sa mi zobudit...a potom je zas za pol hodku hladna,tak ju stale mam na prsniku,ale niekdy vresti odusu,musime dat flasku...este stastie ze staci len raz denne.....zatedy to riesim odsavanim,ale niekedy odsajem velmi malicko
@weirdo dakujem,ked som bola tehotna,tak som chodila casto do pd,teraz len v najnutnejsich pripadoch,ked ma kto ostat s malou,este je dost malicka

weirdo
5. feb 2011

@monulik0209 - my sme mali to iste. Strasne sa pri papani uvavila, papala aj hodinu, lebo medzitym spinkala, aj sa snazilo, chuda, no ale nemala na to asi dost sil. A potom ochvilku bola uz hladna. Nikam sa nedalo ist, este sme len vysli z vchodu a uz bola hladna 😖 . Ale preslo to ... len potrebovala vyrast ...

monulik0209
6. feb 2011

@weirdo a ako dlho jej to trvalo??? lebo ja ju mam stale na prsniku....sa mi zda ako keby som mala malo mlieka,ale neviem isto

weirdo
6. feb 2011

@monulik0209 - no ono to trvalo asi 4-5 tyzdnov, cize do jej 2 mesiacov, kym z toho "vyrastla". Ale zaviedla som cumlik, lebo by dudkala vkuse, aj ked nebola hladna. No ale potom sa to postupne skracovala a ked mala fakt asi 2 mesiace, tak uz to kojenie netrvalo tak dlho a za 15 - 20 minut napapana, tak super. Niekedy aj rychlejsie, ale to potom castejsie chcela. Ale ona celkovo casto papala. Doteraz nevie spapat naraz oba prsniky a to nie je teda z tych "mensich" 😀. Ale kazde dieta je individualne, len som Ti chcela napisat, ze u nas to naozaj bolo o tom zosilniet. A zaspavala na prsniku dlhe tyzdne, mesiace a ja uz som premyslala, ako ju to odnaucim raz a bum bac, jeden pekny den to prestala sama robit. A od polroka sa odpoji a nezaspi tam, ani ked chce 🙂

weirdo
6. feb 2011

@monulik0209 - ja som si s tym mnozstvom mliecka vzdy robila starosti, ale tym to nebolo, lebo jednak druhe prsko nechcela a vzdy, ked som skusila, z neho islo. Takze proste len taka bola, vydrzali sme, casto, velmi casto som kojila (v noci ale na zaciatku sme ju budievali kvoli teplam, ona by prespala celu noc, ale cez den dobiehala, a potom uz sa budila aj sama tak 2x) a i ked to bolo obmedzujuce, som rada, ze sme to vydrzali bez UM, lebo fakt to nebolo v mnozstve mliecka.

monulik0209
6. feb 2011

@weirdo dakujem,no lebo ja dokrmujem mojim odsatym mlieckom asik tak 1 x,niekedy ako keby sa nevedela prisat na prsnik,alebo ako keby jej bolo malo z mojho....

weirdo
6. feb 2011

@monulik0209 - mozno len nevladze alebo sa jej nechce tahat do prazdna. Ono tam toho mliecka je a este tym, ze je na nom tak dlho, tak sa vytvara a stimuluje tvorba. 1x je super, ja som davala vyhradne len flasku s mojim mlieckom, a odnaucila sa. Tak si myslim, ze u vas to bude bez problemov, len sa nevzdaj ... lebo ak ona vyciti, ze nemusi tahat, tak nebude chciet. Viem sama, co bolo revu, nervov, ked musela tahat a aha, ako jej to teraz vyhovuje 😀

susika
8. feb 2011

@lenadka -chodila som celý prvý týžden a stal horšie ahorešie. ale už hadam lepšie, dnes sme zasa boli, aj včera a davam iba solné kvapky s neviem čím, mukoplant a zajtra, ak bude taká ako dnes, tak ju dam.ved su to len sople, aj tak tam chodia deti soplavé. aj učitelka mi vtedy vravela, že ked nemá teploty, ona teploty nemava, naštastie, ela bala som sa, aby jej to nezatieklo do uší. a malý je az týžden v pohode, tiež, iba von..praveže, ak nam dobre meria ten nš vlhkomer, tak praveže mame až moc vlhký vzduch. našla som, že by mal byť 30-50 % a my mame 60% normálne a 70, ked periem a suším dnu. a možem sa aj na hlavu postaviť.....

susika
8. feb 2011

@monulik0209 -ja som mala ten istý problém, malý bol 2 mesice na flaši s odsatým mliekom, bola som z toho hotová, lebo on sa krasne chytil, ale ťahať bol lenivý. a to od porodnice. a pritim mi ho tam nikto nedokrmoval. oni v PE daju detičky na druhý den po porode za maminami na ikzbe a už sa len chodia prevažovať, či priberajú. ked ma mamička pocit, že babo je hladné, tak zarobia do flaškay, ale neradi..oni su tam velmi za kojenie, nech je čo je a tak mi malý iba chudol..a doma som sa na to vybodla a dala na flašu..a potom dostal soplík,y a z toho cumla ho naťahovalo, ak som bola u laktačnej, chytil sa krasne a iba povedala, nehc mu dam čas, že on ked bude hladný, tak začne riadne ťahať.v nemocke iba plakal a doma fakt azčal krásne papať. ale lepšie v noci ako cez den, lebo to ho všetko zaujíma, stale sa vrtí, tak sa snažím odsavať, ked sa napapaá, ale ten stimul, či ako sa to volá, už nie je taký, tak odsajem strašne malo. ale stale je večer na flaši s mojim mliekom, lebo plakaval a to som ho mala každú 1,5 hodinu na cici a takto capnem do flaše, potom odsajem, ako keby sa napapal (jasné, že tam ešte toho vela ostane v cici) a rped spaním znova a ked sa malý zobudí, tak ma znova cici a to odsaté nechavam na večer.ale som rada, lebo ak on nezačal menej papať, tak sa zvyšila produkcia, lebo už mam aj polovicu jedného boxu v mrazničke zamrazeného mliečka na horšie časy🙂

nika80
8. feb 2011

Ahojte, viete poradiť dobrého zubára v PD, ktorý ošetruje dospelých aj malé deti?

monulik0209
8. feb 2011

@susika no moja len malicko potiahne z prsa,hned zaspi a ked ju polozim do postielky tak strasny vreskot a zase chce prsnik...ja dufam ze sa to upravvi,lebo uz nevladzem mat ju stale na prsiach...ja odsavam len 1 x denne,aby som mala v pripade na vecer,keby moc plakala.... a u ktorej laktacnej si bola???? a plati sa u nej???

susika
8. feb 2011

@monulik0209 -neplati sa. tu an zapotokoch v drobčekoch. je hrozne zlatá.fakt ti poradí. a mne pomohla ja jedna stranka o kojení. a baby na teme "dakujeme anag".skusim ešte pohladať a hodím ti to. a tu techniku ja používam. "futbalová poloha" pri kojení je tiež super, malý sa tak "naučil" viac papať a eše mu pomaham "stlačaním", mliečko lepiše tečie, aj ked stale papaá aj pol hodinu, lebo n má samozrejme stale čas, ako každý chlap🙂ale aspon mi negrcká ako predtým.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre