Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lucwika
18. feb 2013

@molly28 - mne osobne sa v MC Slniečko nepáči, je to tam také neosobné. Prišla som tam so 4mesačným synom, nemal sa mi kto venova, nevedela som kde a či si možem spraviť čaj, kávu, dievky čo tam boli, boli síce mile, ale na moje očakávanie baby ktoré o deťoch nič nevedia... podla info z verejnosti, viem že sa tam tie baby - ženy(akože opatrovateľky)menia - že su to dlhodobo nezamestnané žienky(možno mile, ale bez patričneho vzdelania vhodného na opatrovanie -dozor detí...
Ja osobne by som tam dieťa nenechala na opatrovanie.
Bola som tam asi 2-3 krát. Viac krát nepojdem, nepáči sa mi tam...
chcela som chodiť do slniečka chodiť na aktivity so synkom (že cvičenie s deťmi) nikde som nevidela nejaké certifikáty o odbornosti cvičiteliek ( či su tie cviky vôbec vhodne pre tak male dieťatko)všade aj MIMIFIT(plávanie s bábätkami) maju na stránke certifikát v slniečku niečo také chýba...

janka234
18. feb 2013

@molly28 Dobré je, že dieťatko je v kolektíve, majú vonku preliezky a celodenný pobyt v MC Slniečko stojí len 1,-€ , aj opatera tam síce je, ale tvoje dieťa majú na starosti tety, ktoré sú vedené na ÚPSVaR- takže síce možno maminy ale nie špecializované pracovníčky. A čo sa týka toho cvičenia, tak to je skôr hranie sa pri hudbe, mladé maminky, ktoré to vedú sú síce milé, ale nemajú na to potrebnú odbornú kvalifikáciu. Určite MC Sloniečko nechcem ohovárať ale nepísala by som to, keby som to nemala s čím porovnať. Je dobré vyskúšať viacej možností.

lucwika
18. feb 2013

v septembri 2012 mi kamoška doporučila novootvorené centrum pre mamičky s deťmi - Šťastný delfín - už tu bolo písané o nom. Bola som sa tam mrknuť, hned ma vzala "pod krídla" holka čo to otvorila, pozrela si mojho drobčeka, že ako je na tom motoricky, proste hned som vedela že tá baba sa tomu rozumie. od vtedy chodíme na cvičenia, ktore nie su pre mamičky, ale hlavne prospešne pre detičky(viem to z vlastnej skusenosti, drobec pekne napreduje), naučila ma tam ako správne manipulovať s dieťatkom, tak aby som mu neubližila nesprávnym manipulovaním.... 😅
V Delfínovi sa sice platí viac ako v Slniečku za opatrovanie dieťatka, alebo za herničku(ked sa chce mamička zabaviť s dieťatkom a navykať ho na nejaké iné detičky a kolektí) ale stojí to za to, su tam stále tie isté pedagogicky vzdelane panie opatrovateľky. takže im sa drobca nebojím nechať, ked potrebujem niečo vybaviť....

drnduliak
18. feb 2013

@lucwika aj my chodime do delfina, aj cvicit, aj pohrat sa do herne, a sme velmi spokojni 😎 😉

lucwika
18. feb 2013

to som rada! niečo také v PD chýbalo!!!! 😀 😵 delfín zaplátal dieru!

molly28
18. feb 2013

kočky - výber je na každej mamičke....zase je ozaj pravda, že nie každý pedagogický vzdelaný človek je aj dobrýý vychovavatel,,,,,,ja tam chodim s dcérkou už dlho, a viem že tam boli ženy, ktoré mali aj pedagogické vzdelanie.....vždy každá z tých žien má skúsesnosti s vychovou deti, či už ako aupair či vlastné deti a doteraz čo som si zistila, tak za 11 rokov sa ani uraz nestal, ani žiadna negativna skusenosť s opatrovaním detičiek..

čo sa týka daných certifikátov - sú...certifikáty vydáva pre materské centrá Únia materských centier a sú na nástenke vystavené....to som si veru bola pozrieť...kedže moja dcérka má zdravotné problémy, chcela som vedieť že komu sa zverime do ruk...a pravdou je, tak ako to bolo vysvetlené aj mne, že dané cvičenie su hlavne vedené hrou - slúžia začlenenie sa do kolektivu nielen detičiek, ale aj nas mamičiek...je to 45min. kedy nevarim, neupratujem, a len sa svojej dcérke venujem... :DDDD

lucwika
18. feb 2013

nemala som na mysli certifikáty čo vydáva Únia materských centier, myslela som skor certifikáty na cvičenia s deťmi. ked budem chcieť chodiť na kurz malovania, tak pojdem na kurz do maliarskej školy, alebo k niekomu kto to viemalovať - kto mi vysvetlí prečo sa tie farby miešaju tak a nie onak..., nie k niekomu kto si len myslí že to vie... tak je to v slniečku s tými cvičeniami. Ked sa spýtate, "a prečo dávame na fitloptu sedieť dieťa, ktore ešte samo nesedí", tak vám nepovedia. , cvičia s detmi neprofesionálne podla mna. a o Baby salse, kedy sú bábätká vo zvislej nevhodnej polohe ani nehovorím.... 🙄

janka234
18. feb 2013

Aj ja som sa prihlásila na "cvičenie na fitloptách" do Slniečka, lebo som chcela najakú aktivitu pre môjho drobca a hlavne aby sa naučil byť vo väčšom kolektíve a hlavne preto, že sa mi detská doktorka vyhrážala vojtovkou pre syna, pretože nelozil a doktorke sa to nepáčilo. Isto si poviete: "koľko detí nelozí a sú tu!" , ale ruku na srdce- ktorá matka nechce pre svoje dieťa to najlepšie? Úprimne povedané, najprv som bola rada, že synček bude cvičiť, všetko sa napraví, a tak nebudeme musieť chodiť do nemocnice na rehabilácie, ale keď som zistila, že je to len hranie sa pri hudbe, bola som sklamná. Ale potom ma kamarátka upozornila na cviečenia v Šťastom delfíne. Sprvu som bola skeptická, veď už som mala skúsenosť v Slniečku, ale mohla som sa ísť pozrieť na hodinu, kde naozaj cvičia deti - a tým "cvičia" to myslím doslovne! Zostala som veľmi milo prekvapená a hneď som sa nahlásila na cvičenia. Drobček mi do mesiaca začal sám loziť a to aj bez vojtovky!
Ja som videla tie certifikáty, majú ich vystavené, prídu mi skôr ako diplomy za absolvovanie 2-týždňového kurzu, ale samozrejme ja sa tomu tak nerozumiem a nemôžem to posúdiť ako odborník ale ako mamina, ktorá videla hlavne cvičenia a vie si ich so zdravým rozumom porovnať.

weirdo
19. feb 2013

@lucwika - ked je dieta v ergonomickom nosici alebo babysatke, moze byt v "zvislej" polohe. Preto sa to vola ergonomicky nosic. Pouzivame Manducu od narodenia a dietatu vobec neublizuje, takze nevidim dovod, preco by v nej dieta nemohlo byt aj pocas "cvicenia" ... trosku si najpr prestudujem a potom sa vyjadrujem. To, ze ho mamina da do nevhodneho nosica a nie ergonomickeho, je nezodpovedne z jej pohladu a nie z pohladu MC Slniecko ...

mimonenka1
19. feb 2013

Samozrejme každý môže nosiť svoje dieta v com chce. No či je nosič ergonomicky či neergonomicky, zvisla poloha je pre dieta cca do 9 mesiacov nevhodna, pokojne sa spytajte rehabilitacneho lekára. A to som si voľačo prestudovala ;) ale ja hovorím, ze ked deti preziju tzv. Lietanie tak preziju všetko . Ja mam šťastie, ze sa stretávam s mamickami, ktoré chcú pre svoje dieta len to najlepsie.

weirdo
19. feb 2013

@mimonenka1 - kazda matka chce pre svoje dieta to najlepsie ... mate pravdu, nech si kazdy robi podla svojho uvazenia. Avsak to, ze vy neponukate "nosiace" cvicenia v ramci svojich aktivit neznamena, ze nosenie je nieco divne ... naopak, je to nieco prirodzene. Ale ako pisete, vec nazoru a presvedcenia. Kazdy nech si ide cestou, aku uzna za vhodnu 😉

lenadka
19. feb 2013

@janka234 ďakujem 🙂

mimonenka1
19. feb 2013

Ja nosenie uznavam, len hovorím ze zvisla poloha nie je vhodn ;) svoje dcerky som som nosila v baby Baku i v baby satke, taktiež v programoch robím ukážky správneho nosenie, som akreditovana pohybova Inštruktorka a vyvojovy pohyb nie je vec názoru, ale poznania určitých zakonitosti.

lenchie
19. feb 2013

Ja osobne som absolvovala kurz babysalsy v MC Slniecku. Okrem toho, ze to vedie zaskolena osoba, ponukaju na zapozicanie baby satky, aby deti neboli v nevhodnych nosicoch, ktore vlastni vela mamiciek. Na kazdej jednej hodine tam deti zaspali, co je podla mna prejavom toho, ze sa im to pacilo, ze im to bolo prijemne. Takze moja osobna skusenost s MC Slnieckom a Baby salsou je len a len pozitivna.

mimonenka1
19. feb 2013

V dnesnej dobe ma 70 percent deti do jedneho roka vacsi ci mensi priblem s pohybovym aparatom. Problemy su vyvolane nevhodnou manipulaciu a stimulaciou dietatka. V konecnom dosedku sa problemy mozu odraziť ako ADHD, problem s drazdivostou CNS, skoliozou, dysfunkciami, ktore sa objavia az v skole, problemy so spravanim. Mozno si to mamicky neuvedomuju ako to moze spolu suvisiet, ale moze. To ze dietako zaspi este neznamena, ze je to ok. Napriklad pri Vojtovej terapii deti vacsinou placu, je preto nevhodna pre deti ????? Ale opakujem ked deti preziju tzv. baby lietanie, preziju vsetko, aj choditka, aj tancovanie vo zvislej polohe, aj neprimerane hracky ... otazka je s akymi nasledkami. Ved skoly su plne nezvladnutelnych deti.

janka234
19. feb 2013

Ja chodím aj do Slniečka a aj do Delfína, každé z nich je niečím výnimočné a ponúka niečo iné, či už mamičkám alebo detičkám. Nikoho som nechcela ohovárať ani uraziť, len vyjadrujem svoj názor a postreh, čo sa týka cvičenia. Môj názor je jednoducho taký, že by sme nemali byť jednostranne zamerané a deti majú viac možností, nie sú zvyknuté zas len na jedno prostredie.

lucwika
19. feb 2013

ja by som len chcela vedieť v com je instruktorka salsy skolena, ci v tanecnych krokoch alebo v psychomotorickom vyvoji...

ano deťom sa v šatkách páči, aj v nosičoch, ja som syna nosila(našťastie len chvílku ) v nosiči, tiež v nom spal, ale mal divoko zaklonenu hlávku, ale ja som bola šťstná že spinká, že ako sa mu tam páči.... a potom som prišla do delfína a nosič som navždy odložila so zdesením, ako som mu mohla ublížiť...

Ale mile mamičky neberte moje reakcie tak, že chcem aby mamičky zanevreli na MC Slniečko, určite sa tam niektoré mamičky cítia dobre, len ma mrzí že sa tam cvičí s detmi do 1 roka. Baby čo cvičia, nemaju na to vzdelanie a mozu napachat vela skody, a tym ze nevedia o co ide, si to ani neuvedomuju.

weirdo
20. feb 2013

@mimonenka1 - porovnavate zle hodnoty ... @lenchie myslela, ze jej babatku je v Manduce dobre a je spokojne, preto zaspi ... to, ze dieta place pri Vojtovej metode znamena, ze je nespokojne. Bud porovnavajme spokojnost/nespokojnost alebo vhodnost/nevhodnost. Nemiesajme ...
Viac sa uz k tomuto nebudem vyjadrovat, kazda robime to, co uzname za vhodne, len chcem na zaver dodat, ze tento sposob boja proti "konkurencii" je z mojho pohladu nevhodny 😔

mimonenka1
20. feb 2013

Neviem o akej konkurencii hovoríte?

mimonenka1
20. feb 2013

@weirdo Je mi to zvlastne, ale nikomu som este neodpisovala vykanim, a to som na konikovi šesť rokov a ani mne este takto nik neodpisoval. Vsimla som si, ze ani vy standardne nepisete v druhej osobe množneho cisla. Ale idem k veci. Po prve: ja som neprovnavala skojne ci nespokojne alebo vhodne nevhodne, ja som napisala, ze nie vsetko vhodne je pre deti zaroven prijemne, a naopak nie vsetko nevhodne je neprijemne. Dobre som si presla svoje odpovede v tejto diskusii a nikde vam nevnucujem moj nazor, iba hovorim fakty, ktore som si ja nevymyslela. Po tretie neviem o akej konkurencii hovorite, ako jedina robim v Prievidzi a okoli to, co robim. Baby salsu nepovazujem za konkurenciu, to tentokrat vy zle porovnavate, akoby ste porovnavali mc donald s vegetarianskou restauraciu, pricom ja varim vegetariansku stravu. Pracujem s vyvojovym pohybom a mam v tom aj vysledky, ja s mamickami netancujem a Boh ma ochranuj, ani to nikomu nezakazujem. Len chem, aby kazdy poznal fakty. Takze ja urcite nejdem s Vami do hadky, pretoze vy neargumentujete faktami ale svojimi pocitmi.

lucwika
20. feb 2013

@mimonenka1 krásne si to napísala mimonenka....
tiež myslím že nejde boj o konkurenciu, resp. očierňovanie niekoho, ale naozaj fakty nepustia...

molly28
21. feb 2013

..sto ľudí, sto chutí.....nech si vyberie každý čo chce, každý čo mu vyhovuje.... :D prajem krásny den...a ešte krajší blížiaci sa víkend... :DDD

tatinka
26. feb 2013

ahojte , prepacte ze odbocim od témy, chcem sa spytat, poziadat Vas ak by ste daktora vedeli o praci v pd, som tu pristahovalec a nech pozeram tie inzeraty ako chcem ,nula bodov je to,,,som kadernicka ,mam aj VS pedagogicku... ale praca moze byt v akom kolvek obore,,,ak by ste o dacom vedeli, budem vdacna,,,

drnduliak
27. feb 2013

@tatinka no to si sa pomaly do hladovej doliny pristahovala, tu veru bieda s robotou 😖 😖

tatinka
28. feb 2013

@drnduliak ale ak by si nahodou o dacom vedela ,,aj v budcnosti,,,tak mi prosim daj avizo 🙂 budem ti velmo vdacna aj sa mozem revanšovat 🙂
aleb aj vy dievcata ak by ste vedeli o dakej praci prosim ozvite sa,,,dakujem 🙂)

lucinddas
28. feb 2013

@tatinka s robotou to tu je tazko. Co tak si otvorit kadernictvo? Alebo skusit obehat stredne a zakladne skoly, teda nieviem, co mozes ucit.... ale vyskusat treba.

lucinddas
28. feb 2013

Chcela by som sa spytat, ci by bol zaujem o interierovu hernu. Teda nie ako v MC, ale velke smykalky do guliciek, preliezky a trampoliny. Keby bolo nieco take v PD, ake vstupne by ste boli ochotne zaplatit?

tatinka
28. feb 2013

@lucinddas vies co tu je vela kadernictiev , nechcem ist na zl pretoze najom je hodne velky vzdy a odvody z roka na rok rastu neskutocne,v prepocte musis v kadrčnictve zarobit najmenej 1 500 e mesacne aby sa to oplatilo a to je dnes tazko hlavne tu kde nikoho nepoznam,,,davala som aj ziadosti do skoly na ucenie ale mam aprobaciu majster odb,vych, cize mozem ucit material a technologiu na strednej skole, aj ma vzali ale nie tu v pd, vzali ma do tod alebo ba , co je hodne daleko, topolcany su daleko na cestovanie, ba tam zas by som musela byt cely tyzden,,,boli ponuky aj do kadernictva ist robit ale vsetko len na zivnost a ako vravim to nechcem, dnes sa to uz neoplati,robila som v kaderku skoro 10 rokov, tu ich je hlava na hlave a mnohe z nich krachuju lebo nezarobia na najom a odvody,,,

lucinddas
28. feb 2013

@tatinka do topolcian to nie je az take hrozne, treba si najst niekeho na spolocne cestovanie. Moja svagrina cestuje do topolcian do prace, manzel dokonca no noveho mesta nad vahom. Treba skusat a nevzdavat sa, ale ruzovo to tu tiez nevidim. Mna to caka o 2 roky.

tatinka
28. feb 2013

@lucinddas ja by som chcela nieco blizsie, ako nevadi mi aj cestovat ale zas nie do topolcian, to je fakt daleko,,ja osm inak nikdy nemala problem zohnat robotu, hned akos om skoncila skolu som sla robit a robila som aj popri VS , tam som chodila len externe,,,tu v pd byvam cca 4 a pol roka , taky p ristahovalec som tu, robila som aj tu ale so zdravot,dovodov som potom bola dlho mimo prace a tak som musela s pracou na istu dobu skoncit, ale uz som ok a hladam pracu asi tri mesiace a idem ma trafit lebo fakt niekde nic,,,ziadna normalna ponuka, to je katastrofa ,,,a ty este studujes ked az o dva roky ta to caka? alebo si mozno na materskej,,,,? ja uz osm aj premyslala pacilo by sa mi napriklad otvorit sukromnu skolku, len to by som musela o dakom vediet co by so mnou do toho siel,,,a musel by to byt clovek co ma byt riadny kapitál 🙂 alebo je apsom vedeny na urade prace ze by sa vzala dotacia 🙂 , no ale o nikom takom neviem a teda otazne je ci by to tu aj slo vobec, lebo je tu velka nezamestnanost a ludia nemaju na nic peniazky uz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre