Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lucinddas
28. feb 2013

Som na materskej. Sukromna skolka asi nie, lebo to musis pytat minimalne 300 EUR na dieta a to ti tu nikto neda. Do toho by som asi nesla. Inak jedna sukromna MS v PD uz je.

tatinka
28. feb 2013

@lucinddas a ty budes aku pracu hladat, s akou aprobaciou? mozno o dva roky kym budes robit sa ekonomika na slovensku zlepsi, aj ked neverim tomu ale nebolo by to zle 🙂

weirdo
28. feb 2013

@lucinddas - ja by som urcite o hernu stala ... nieco ako je v OC MAX v TN alebo NR je uzasne, vstupne tam bolo tusim 4€ na dieta na 3 hodky a dospely bol za 1€, teraz je tusim 4,50€ a dospely ako doprovod zadarmo a dalsi 1€ a ja by som to zaplatila, je to parada ...

lucinddas
28. feb 2013

@weirdo prave nad tym rozmyslam, ze nieco take v PD chyba. myslis, ze by boli lucia ochotni zaplatit cca 2 EUR za vstup, dosp. zadarmo? A v akej lokatite by to bolo najlepsie?

drnduliak
28. feb 2013

@lucinddas nieco take by mohlo byt zaujimave, nieco take ozaj v pd nie je, su herne v MC slniecku, v delfinovi, aj v korze je detsky kutik kvazi hernicka...

weirdo
28. feb 2013

@lucinddas - nemozem hovorit za ostatnych, ja by som zaplatila urcite. Je to fakt parada ... lokalita? No to nemozes brat v uvahu nazory okolia, ale ake mas moznosti, najmy, ceny, atd, kazdy napise, co mu je blizko 😉 . Ale tak napriklad vyhnut sa parkovacim zonam by nebolo zle 😝 .
Aj Korzo je fajn, ale teda tam strasne smrdi ta kaviaren, oni to maju prepojene a stale otvorene dvere, ked odtial idem, akoby som z krcmy sla 🙄

lucinddas
28. feb 2013

@drnduliak ano, ale vsetko je take malicke, v korze sa neda posediet, myslim nieco taketo: https://www.google.sk/search?q=neposedko&hl=sk&...

lucinddas
28. feb 2013

@weirdo dakujem za nazor, mne take nieco v PD urcite tiez chyba hlavne v zime

dobromila
1. mar 2013

@lucinddas myslím si, že by sa herňa v PD uživila. My sme raz boli vo Fun Ville v Hozelci pri Poprade a ďeťom sa tam ohromne páčilo. Vstupné síce nebolo najmenšie, ale raz za čas v pohode. Ak by bolo niečo také v PD, možno v menšom, tak by sme to určite privítali. Za zimy, za dažďa je to perfektné.
http://www.funville.sk/#

dobromila
1. mar 2013

@tatinka ja hľadám prácu v PD a blízkom okolí už od augusta - zatiaľ bez úspechu ☹ Hľadám niečo, kde by som využila plynulú angličtinu a nemčinu, najlepšie v obchode. Mám ekonomickú strednú aj vysokú. Žiaľ som prisťahovalec a tu treba v prvom rade známosti...

tatinka
1. mar 2013

@dobromila tiez som pristahovalec, aj ked uz tu zijem 4 a pol roka ale ked tu clvoek nevyrasta tazko je to si zvyknut, pracu tiez nemam a pekne mi to ide na nervy uz,,,hladam daco uz asi tri mesiace ,pred tym som robila,,, by som sla hocico robit aj mimo mojho zamerania, lebo peniazky treba , teraz vsetko taha len priatel ...

dobromila
1. mar 2013

@tatinka a máš deti, alebo nebodaj malé? ako ja? Lebo mne sa vidí, že to je jeden z dôvodov, prečo mám problém zamestnať sa. Keď sa pýtajú, čo s ďeťmi a odpoviem, že je a bude o nich postarané (starí rodičia k dispozícii), tak myslím, že aj tak mi neveria a boja sa absencií. To, že sa zamestnávateľ na pohovore nesmie pýtať na takéto veci je čistá teória, zatiaľ sa ma pýtali všetci a to hneď na úvod.

tatinka
1. mar 2013

@dobromila nemam, ale pytaju sa ci planujem ,,,,ja zas mam pocit ze vsade kde akoze hladaju niekoho do prace tak je to len na oko a uz si tie miesta nechavaju pre svojich znamich..dokonca som sa pytala o zamestnanie lend o obycajneho novinoveho stanku a majitelka sa spytala ci mam na to skolu,,,a ked som povedala ze nie nemam skolu predavacky , tak sa viac so mnou ani nebavila, alebo sa mi aj stalo ze mi na jednom mieste povedali ze to nie je praca pre mna co mam vysoku skolu

dobromila
1. mar 2013

@tatinka to ma mrzí, je to ťažké. Aj nad podnikaním sme uvažovali,ale to musia deti trochu podrásť, to je prvých pár rokov drina a veľké riziko straty.
Myslím, že nedobrovoľne nezamestnaných, ktorí by vzali hocičo, je tu v okrese viac než dosť. V Trenčíne je tých pracovných príležitostí nepomerne viac. Neuvažovala si o sťahovaní za prácou? ..keď ešte nie sú deti, je to jednoduchšie.

tatinka
1. mar 2013

@dobromila ja som prisla byvat sem za priatelom, nechem sa zas stahovat za pracou, on tu ma dobru robotu,,,

dobromila
1. mar 2013

@tatinka chápem ☹

tatinka
1. mar 2013

@dobromila ty si sa se prividala ? a v com chcete podnikat?

mimonenka1
2. mar 2013

@dobromila ahoj dobromila, chceš ísť do prace? Ja som sa úplne preorientovala, vďaka Esterke. Už niekoľko rokov sa plánuje pri Prievidzi výstavba zábavného parku a malo by tam byt 2000 pracovných miest. Už su vykupene pozemky a stavať by sa malo do dvoch rokov, ešte sa čaká či nedostanú aj štátnu dotáciu.

dobromila
3. mar 2013

@mimonenka1 ahoj, áno, počúvam o tom už dobrý rok, hádam sa dožijeme 🙂 Aj ja som sa úplne preorientovala vďaka Evanovi, ale opačným smerom 😀 ha-ha

molly28
6. mar 2013

ahojte nezabudnite že v sobotu je v MC Slniečko burza...:D detské veci jar leto...:D

lucwika
6. mar 2013

@lucinddas - ahoj, podla mna by hocikto dal za takú herňu 2 eurá. Len otázne je, či sa to prevádzkarovi oplatí za dve eurá otvoriť.... je to podla mna málo, Neviem či máš predstavu kolko stoja také "preliezky", POdla je velmi vysoká cena na začiatku a ked sa k tomu pripočíta ešte cena prenájmu - pokial nemáš vlastné priestory, tak za dve eurá sa to neoplatí. a otázne je či su v PD mamičky ktore sú ochotne dávať na takú hernu 5€(za hodinu?, za den?) tiž si myslím že v takom centre by mohli/mali byť aj toalety, a tiež nejaký kutk, kde by sa dalo občerstviť. podla mna je to velmi vysoká investícia na prievidzu.

lucinddas
7. mar 2013

@lucwika urcite je to velka investicia, preto robim prieskum.

lenadka
7. mar 2013

@lucinddas taká herňa je určite fajn vec, a tiež dobré miesto na stretávanie mamičiek s deťmi 🙂

lucinddas
7. mar 2013

@lenadka
@lucwika a kde si myslite,ze by bola najlepsia lokalita?

lenadka
7. mar 2013

@lucinddas buď v centre starom meste alebo niekde pri nákupných strediskách kde nie je problém zaparkovať.

navan
13. mar 2013

ahojte, trochu od veci, ale prosím Vás o radu. Aké máte skúsenosti s logopedičkami v Prievidzi. Myslím že sú iba dve - Koššová a Tomášiková. Syn má 2 r. a 8mes. a oneskorený vývin reči. nejdem tu popisovať celý problém, som rozhodnutá to riešiť s logopédom, len som bola zvedavá na Vás názor na tieto logopedičky. Ďakujem pekne.

mimonenka1
15. mar 2013

@navan ahoj, my sme chodili Kossovej , je trochu zvláštna, ale pomohla, ale logóediciek je určite viac, výborná je Kaddasiova v pedagogicko psychologickej poradni.

molly28
19. mar 2013

Tehuľky ahojte..zajtra o 17.00 hod. začína v MC Slniečko v Prievidzi, kurz stretnutie s dulou...je to úžasná žena, ktorá nám odpovedá na všetky možné otázky...ukáže nám ako to všetko zvládnuť bez stresu...v prípade bližších otázok volajte na toto číslo: 0903613792..

bubba
23. mar 2013

. My sme chodili k tomášikovej,najskôr to bolo take divne ,no nepasovala mi proste ako človek,stará ufrflana ......ale potom som ju prekukla,ona je okrem toho aj psychológ ... Veľmi rychlo a kvalitné pomohla.. A ked sme odchadzali posledný krát,dokonca sa aj usmiala,bola príjemná a úplne iný clovek. Ťažko sa s ňou vsak komunikuje "pracovne" ináč je v pd viac logopedov treba si preveriť... @navan

bubba
23. mar 2013

Podla mňa by to bolo úplne skvelé. Normálne skoc do maxy v tn a spýtaj sa ich na prevazdkovacie náklady atď... Teraz napríklad otvorili niečo obdobne aj v pe spojené s pizzeriou a robia sa tam aj detské oslavy. @lucinddas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre