Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

kika13
16. aug 2007

prepac pasi, ked budem pisat voloviny, poslem ich radsej cez IP
Inak vcerajsia noc a vcerajsi den boli hrozne, Samusko ma koliku 😖 , vobec nespal, vcera ani v noci, ani cez den ani ocko nezazmuril, uz bol chudatko taky unaveny, kupila som v lekarni ten espumisan L a prestala som pit mlieko, vyzera,ze je mu trocha lepsie, v noci spal v kuse 6hodin, co bol taky unaveny po tom maratone, tak hadam sa uz dnes vyspinka. Ja som vcera uz bola z nervami na konci, same krce a nic nepomahalo, ani cvicenie nozickami, masirovanie, ani tepla plienka na brusko. Potom som mu sla odmerat teplotu a hadajte co sa stalo, vystreklo to z neho chudacika a rovno na maminku, ked neratam, ze to schytala este aj postielka, deka, nocny stolik a dlazka 😅 .
Netreba s tym ist k doktorke, ked mu je takto?

lenadka
16. aug 2007

kika a odvtedy co? Teplota je? Niekedy sa to stane, tiez som par x mala hovienkovu sprchu, ale ked ze som ju len dojcila nebala som sa ci to nema z mlieka. Dneska je aky?

kika13
16. aug 2007

pasi nabuduce, ked budem pisat nejaku volovinu, poslem ju cez IP 😀
Mate skusenosti s kolikou, treba s tym ist k doktorke?, kupila som espumisan L, prestala pit mlieko, Samko vcera v noci a cez den ani ocko nezazmuril, len tlacil a krcil sa, cely bol bordovy. Nepomahali ani masaz, cvicenie nozkami, ani tepla plienka na brusko. Pomohlo trochu, ked som mu sla zmerat ci nema teplotu, tak sa ten tlak uvolnil a hadajte co sa stalo. Vystreklo to z neho rovno na mna 😀 , to ste mali vidiet. Bola tu svokra, ta nechapala, povedala, ze to este ani nevidela, ofrkal aj nocny stolik, deku, postielku a dlazku, tak sme potom riadili, no ale ked to ma pomoct brusku, tak aj kazdy den 😀 .

kkatrina
16. aug 2007

leni aj kubkovi utekalo očko, my sme boli na očnom minulý rok ale v bojniciach u primárky Špirkovej, povedala, že je to ok, že kubko má široký koreň nosa a tam sa mu strácajú očká keď pozrie do boku a že všetko je v norme. a keď sa nám niečo nebude zdať máme prísť, ale nič som si na ňom nevšimla. a brali nás prednostne s 2 ročným dieťaťom. Tak ja neviem neskúsiš ísť radšej aj za ňou? ten očný v ha nie je podľa mňa celkom ok. Mne pred 6 rokmi povedal že som po infarkte /odpadla som/ a internista sa len za hlavu chytil po EKG že kde to nabral. 😉

maťka zabudla som - neviem či tam straší, ale fakt sa tam obesil otec toho,od koho to kúpili. 😀 máš IP

lenadka
16. aug 2007

kika, ak to dnes nie je nesla by som k Dr. ale ak by to trvalo dva dni tak ano 😉

lenadka
16. aug 2007

katka, hm ja som aj uvazovala, ved moje decko bolo tak unavene v tom case ked jej robil vysetrenia ma uz zvycajne 2 hodky odspate-ci to neskresli vysledok. Ak som unavena tiez horsie vidim-to je logicke nie? Špirkova berie aj deti? Vies co normalne by som to skusila, tento ociar bol inak velmi mili, len sa mi nepaci ze nezohladuje vek deti. Bolo tam aj 4 mesacne babo od rana od 7,15 o desiatej uz uplakane, nervozne, suchalo si ocka, hladne...ved taky krpcovia spia tiez okolo 9,00 a musia castejsie papat ako starsie deti, no ziadne ohlady, kludne brali starsie deti pred nimi. Takemu miminu kludne dam prednost, ale preco by 12-14 rocny chalani nemohli pockat a navyse ked pridu po nas len maju "lepsiu" poistovnu? A dospeli co sa drzo dovalia v detsky den???

kkatrina
16. aug 2007

maťka to neviem či je kolika, lebo detská kolika to sú len bolesti bruška, ktoré nemajú špecifický pôvod. Mne mal kubko hrozné koliky, ale v pohode spával aj papal. To sa prejavuje tak že vždy v rovnakom čase ti bez príčiny plače a má kŕče v brušku - a tie by masážou mali trošku ustúpiť. Kubko vždy plakával od 17.00 do 19.00 teda do kúpania, potom sa najedol a v pohode spal.
možno si len niečo zjedla a jemu to nezapasovalo, ale ako ti napísala lenka, ak to bude trvať dlhšie tak radšej choď k dr 🙂

kika13
16. aug 2007

lenadka dnes je este trochu nespokojny, ale moze uz trosku spinkat, urcite je to lepsie ako vcera, pockam do zajtra, ak to neprejde, tak pojdem.Predsa ide vikend.
katka- to je strasidelnéééé 😎 😎 😎
A aby si baby nemysleli, ze nam sibe, niekto kupil dom a ten co ho predaval im zabudol povedat, ze sa mu tam otec obesil 😅

kkatrina
16. aug 2007

špirková berie aj deti, len sa asi dopredu objednaj, my sme boli objednaný. radšej to vyskýšaj - mojej švagrinej v 2 rokoch očná lekárka vymenila dioptrie na očká a má z toho problémy do dnes a to nerátam koľko krát jej to už operovali. ☹

stanka7
16. aug 2007

Ahojte kika 13 čítam že malého bolieva bruško nemôže sa vykakať?Ja som mala ešte rektálnu hadičku do riťky.Je to taká oranžová hadička.Ono ked sa mu tam s ňou trošku pošparka ako si tam tým teplomerom tak sa mu pustí stolica.Ale pozor nesmieš hlboko a konček musíš mať naolejčekovaný.A bruško masírovať.Ono možno ti vyjdu len vetry vzduch budeš počuť.Aj my sme skúšali všetko možné aby sme pomohli.Hadičku dostať kúpiť v lekárni.

stanka7
16. aug 2007

Leni to až tak dlho?Ináč je pravda že aj dospeláci sa tam tlačia pričom to majú napísané že utorky sú detské.Ináč mal týžden pred tým dovolenku tak aj preto tam bolo toľko ľudí. 😒Okuliariky kde dáš spraviť?_Bo mi sme boli včera Lucii ešte náhradné objednať v PD.a vyšli nás lacnejšie ešte má aj nerozbitné sklá odolné voči poškriabaniu ako v Ha.V HA som platila 1000 aj dáke drobné.A to má obyčajné sklá aj s rámom 150 zľava na rám zato že bol papier od dokina.V PD som platila 1300 ato s rámom a s tými lepšími sklami.V Ha sú tie sklá drahšie.Vieš keby nebola zľava na rám tak ma to výjde dákych 1250.Rám sme kupovali zhruba v tej istej cene aj v Ha aj v Pd.Optika je oproti Magure tuším sa to volá optika Minichová.A má viac rámov na vybratie pre deti.

kika13
16. aug 2007

Ja si len myslim, ze je to kolika, ale ked chrustik este nevie povedat co ho boli, vcera kakal 2krat, tak neviem, teraz celkom pekne spinka, len sem tam zavzdycha potlaci aspi dalej, tak uvidime, ina 😠 c to s tymi doktormi je fakt do jedu

kika13
16. aug 2007

ja som asi vyrabač trapasov, nadavala som , ze mi neodoslalo prispevok a musim ho pisat znovu cely a teraz pozeramm, ze ono to tam je dva krat, teraz vyzeram ako šiši 😅 😅 😅 , ze si to nemyslite o mne ☹ ?

kkatrina
16. aug 2007

maťka tomu sa hovorí prepracovanosť 😀

lenadka
16. aug 2007

Stani, vcera som bola vo vsetkych optikach aj v tej na starom sidlisku, ale kolegyna s nimi ma velmi zle skusenosti, dovrzgali jej okuliare pritom si bola dat iba vymenit skla, chcela antireflexne, dali jej v inom odtieni a krivo, ked jej to opravovali prisla dala okuliare na oci a hned jej vypadol sroubik 🙄
inak som tam isla bez nej a ta pani bola velmi mila a vyber bol dobry
potom som bola v meste a ta oproti terasam BARBORIK tam bol super vyber ceny rovnake ako inde od 590 sk ramik. Ale malej sedeli cca 3 jeden za 690 a tie druhe dva 980, ten lacnejsi jej trosku horsie sedeli a tie za tych 980 jej sadli ako rit na serbel, este jej skratil tie kridelka na uska a viac zahol. Tiez ma nerozbitne skla + ten okluzer a cena + puzdro cca 1600Sk. Ja ani neviem sakra na co ten recept pisu, mam pocit ze sa to plati viac menej vsetko 😝
este mam dilemu ze ktore ocko je jto vlastne uteka, podla fotiek raz jedno raz druhe, ako babo viac prave a cim je starsia viac lave. Okluzer teda este neberem, kuknem este poriadne na nu, a ak ma napisame druhe oko tak zavolam Dr. poradim sa a az potom kupim. neviem ako ty ale mne vraveli ze okluzer sa cely plati, tak to nemusel pisat na recept, mal povedat kupte si a basta 🙄

stanka7
16. aug 2007

Leni okluzor som mala za celú cenu len na rám som mala 150 sk zľavu.No však uvidíme či budeme mať trampoty s tými okuliarikmi u Minichovej. 😒 Zase behať po PD sa mi nechcelo bo sme mali aj krpca.Viem aj kde je ten Barborik však uvidím.Mne to hodila švagriná bo dcére tam dala robiť škulky a to len za to ýe tam vyšli tie sklá lacnejšie.S jednými budem behať do HA a s druhými do Pd. 😀 To budem ja potom vyzerať ako šiši.Keby nešla do školy mala by len jedny ale teraz tie deti nehľadia musí mať aj náhradné. 😖 Ja som mala síce len jedny ale to bola iná doba dávala som si na ne sakra pozor. 🙂

lenadka
16. aug 2007

Ved je to takmer jedno kde to kupis, ceny su podobne, ja som behala bez malej a potom som s nou isla tam kde sa mi najviac pozdavalo. Inak v tej optike v Handlovej v makyte bola tiez zlata ta pani, ta ma poslala do PD, ze tam maju sikovnejsie ramy /bohovka, asi jej konkurencia nevadi 😀 / tam mali ramy aj po 300 Sk take smiesne uz pouzite po nejakych detuchoch z roku 5. Zatial sa nejako nevzrusujem, uvidim mozno ich mala hned strhne a viac si ich neda-co vtedy narobim? No nic, museli by sme pockat kym povyrastie a rozum dostane 😅

kkatrina
16. aug 2007

babenky teraz som si pozerala aj iné fóra, vy ste niektorá teraz niekedy rodili v bojniciach? a keď hej tak ako tam bolo?

kika13
16. aug 2007

v bojniciach rodili mimonenka1, dobromila, femmefatale a este kto 😕 ?

paska
16. aug 2007

ja som prvé rodila v bojniciach ale to bolo v roku 2002 a vtedy to tam nebolo bohviečo 🤐 tak som si povedala že pri druhom to istí handlová a nemôžem si to vynachváliť 😉

lenadka
17. aug 2007

caute zienky, dobra sprava, mla tie skulky celkom znasa, dokonca si pytala okluzer!!! 😕 😲 cumim. Dnes rano sa ma zase pytala, kde ma okuliariky a aj zakryt ocko chcela. Snad nieco s toho bude. V optike mi dali zlavy, milo ma prekvapili ked s povodnych 1600 co mi vypocitala, ze budem platit som platila 1332! 😀 A ktore oko uteka som trafila 😝

kika13
17. aug 2007

kati Samko spal dobre, o tretej by mal papat, tak potom nejako prideme 🙂

lenadka
17. aug 2007

kika, katka davate stretko? 😉

kika13
17. aug 2007

lenadka mame kratky meeting 😉

kkatrina
17. aug 2007

maťka teším sa, už som aj upratala 😀

jesenka
17. aug 2007

ahojte, musim sa pochvalit, uz druhy den je nasa Lucinka ako anjelik, po dvoch preplakanych dnoch je to taky klud a dobry pocit...dokonca sa usmieva ked sa jej prihovarame...asi pomohla zvysena poloha v postielke, len sa bojim aby si tak nevylezala hlavicku, doteraz sme ju totiz polohovali na boku striedali strany...teraz dokonca sedi v autosedacke pri mne a "rozprava" 🙂

kika13
18. aug 2007

co, od vcera nikto 😕 😕 😕 ???????????????????????

paska
18. aug 2007

ahoj kika 😉 ako dopadol meeting? 😀 a samko čo už je lepšie?

kika13
18. aug 2007

Meeting dopadol dobre, akurat nam nevyslo dobre jedenie, tak Samko papal u Katky, zlostil sa trosku potom, aj sme sa na navsteve pokakali 😀 , asi sa chcel ukazat a to sme tam neboli ani hodinu.. Brusko zase dneska doobeda strajkovalo,pouzili sme aj tu oranzovu hadicku a pomohlo, prestala som mu dnes davat ten espumisan, lebo po jedeni si musel aj 5 krat odgrgnut, aby ho nic netrapilo a vzdy aj daco vygrcol. Kaslem aj na kvapky, utorok ideme doktorke, tak sa popytam. Teraz mu je dobre, tak sa nevie dospat zase a stale dookola. Bez kvapiek zase negrcka. To vsetci chlapci maju problemy s bruskom?

kika13
18. aug 2007

pasi a vy co robite cele dni 😨 ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre