Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

paska
5. nov 2007

hnusoba mala využila čas ked som andrejka prebalovala 😀

kika13
5. nov 2007

sikovnica mala 😉

paska
5. nov 2007

no hej po kom to má? 😕 😀 ja mam vypnutý zvuk teda ona 😀 ho vypla aby som nepočula že to posiela 😀

lenadka
6. nov 2007

cela mama 😀

kkatrina
6. nov 2007

paska aké mlieko dávaš Andrejkovi? a to ti už prespí celú noc?

a ešte jeden tip mi prosím ťa daj, keď si s nimi bola sama keď sa narodil ako si to riešila večer so zaspávaním?

kkatrina
6. nov 2007

maťka ten fenistil mu na tie pupáčiky zaberá, ale že by bol po ňom ospalý?

bola som doobeda u tých lekárov, svokra mala obidvoch zbojníkov doma a Dávidko sa zase raz vyznamenal, ani sa nedivím že s ním nechce zostať, ale od kedy som ja doma, tak spí s 1 prestávkou na papanie 😀 že by pred ňou nemal rešpekt? 😀 😀

paska
6. nov 2007

KATI francuzske 2 ked mu prave nejdu zuby prespi celu noc zobudi sa až tak okolo štvrtej pol piatej

a to zaspavanie bolo v pohode sisa je už velka sama išla spať a andrejko už davno spal

kkatrina
6. nov 2007

ticho závidím 😉

srdcko
6. nov 2007

cest praci....baby, je normalne, ze malemu nedaam ziadne kvapky? Vy si tu stale vymienate rady o dakych liekoch a ja som Adovi davala max.Nurofen ,ked mal horucku, aj k doktorke chodime len na preventivky, je to asi ok, ze?

livia, idem kuknut fotky, ci ta poznam aj ja... 😎

paska
6. nov 2007

srdcko no bud rada 😉

srdcko
6. nov 2007

ved aj som, chvala bohu

srdcko
6. nov 2007

livia, nepoznam ta, lebo asi nie sina ziadnej fotke, ale aj tvoj maly sa hrava v Piane? Najlepsie pieskovisko na Severe 😀

stanka7
6. nov 2007

Ahojte mojej malej ide ôsmy zub tak ju trochu preženie ale to je iné blato na ihrisku rovno ju musím osprchovať vo vani 😝 Pasi koľko mala malá ked sa pýtala na nočník.Neviem či chcem od malej veľa ale mám dojem že svoj nočník považuje za hračku.Ked sa jej opýtam ked niečo chce tak ukáže hlavinou áno alebo nie 🙂 ale ked sa jej opýtam či chce ísť kakať tak sa len uškiera a už má naložené aj ked ju vyhreším sa mi rehoce. 😒 Ked ju porovnám so staršou dcérou bola v tomto šikula no ale asi každé dieťa je iné 😒 srdcko bud rada že nemáš s malým zdravotné problémy.My máme furt dákeho bacila ale Lucia len do troch rokov a teraz sa to opakuje pri Paulínke.Dokina mi povedala že musí z toho vyrásť ako Lucka 😒 Sa jej hovorí 😠

paska
6. nov 2007

stani sisa sa pýtala sama od seba ked mala dva roky 😉 kde sa ponahlaš šak pavlínka má len rok má čas 😎 ja som len zvedava ako to bude s andrejkom ale myslím že o čosi lahšie v lete vytiahneme pipika a cikame 😀 topri sise nešlo doteraz nevie cikať do trávy 😅

lenadka
7. nov 2007

moja krpata Luciferka vcera sama zjedla za tanier kase-to som pozerala, ale mala som na nu taku taktiku-boli u nas svagrinine dcery a tas som spravila aj im, navrch smajlikov z granka, posadila som ich spolu a stol a papajte. A ked videla ich jedla aj ona a oni ju chvalili, ze uz mozes ist aj do skolky a tak a ona na to "ááále este sa trosku pocikávam" 😀

kkatrina
7. nov 2007

leni a nerobí ti to naschvál? 😀

asi sa jej nechce do škôlky 😀

lenadka
7. nov 2007

kati-robi 😠 plienky ma len na spanie a vecer ked jej ju dam a este nejde spat hned normalne do nej pusti-schvalne. Tak teraz jej ju davam az tesne pred spanim-a nepocika sa. V spanku to chapem a s tym nic nenarobim asi este nejaky cas, no toto naschvalove ma poriadne stve. Ked nemala pocas denneho spanku plienku pocikala sa do postielky. Raz dokonca tak, ze vstala-nic, sadla si na vankus a az potom pustila 😠 a este mi oznamila, ze aj nabuduce to tak urobi-bosorka 😠

lenadka
7. nov 2007

prave do skolky by velmi chcela ist, ma len dilemu-ci tam maju vlacik a to teda skurocne neviem 😅 cez den sa nepocikava uz vyse roka

srdcko
7. nov 2007

stanka, ani ja maleho nedavam este na nocnik, sice, ked mal 7 msiacov, davali sme ho asi dva tyzdne, pekne sa vzdy vykakal, aj dva krat a bolo to super, no odvtedy ani za svateho...ale toto ho uci muz, cise, minule si tam sadol a potom prisiel pre mna, ale uz mal nalozene...a mozno sa pytal, ked si tam sadal 🙂 ved cez leto ho naucime, to bude mat temer dva roky

kkatrina
7. nov 2007

my sme Kubka učili v lete keď mal 2 roky, aj to išlo, ale potom sme boli na dovolenke v Chorvátsku a zrazu pýtať sa ani za svet

naučil sa minulý rok na Vianoce to mal 2 roky a 3 mesiace a odvtedy pohoda

lenadka
7. nov 2007

nasa sa naucila presne 2 dni pred Vianocami, isli sme k nasim a ona sa v autosedacke cestou k nim pytala 3x cikat, asi sa jej pacilo ako sme hned kmitali, ocino hladal fleka kde zastat a tak 😀

livia1
7. nov 2007

stanka ja niesom na ziadnej fotke lebo moja tvar nieje fotogenicka 🙄 ale ak s mi podari urobit v blizkej dobe nejaku fotku aj s mojou malickostou tak ju pridam do albumu. ja som tiez vravela ze sa do yazaki nevratim 😨 ale bez penazi sa zit neda.
srdcko mas pravdu na severe je to uz asi aj jedine pieskovisko kde sa da ist s detmi. ak nepocitam lesopark.
ocina si budeme uzivat do buduceho vikendu. 😀 😀 potom pride az pred vianocami. uz nech je december a kopec snehu.
ahojte babenky, tak zase niekedy o par dni. 😀

lenadka
7. nov 2007

tak pred pianom vas najdem cooo? 😀 😀 😀 no je tam pieskovisko, cukraren, potraviny, krcma, drogeria-tak strategicke miesto priam🙂 😀

srdcko
7. nov 2007

no to hej, lebo nas tato tam hrava futbal na energeticke, tak potom tam vzdy posedime a dame si kofcu, ale ze by som tam chodila kazdy den na pivo a Ada vzdy suchla na pieskovisko nemozem povedat, ale su take maminy ☹
lenadka, ale je to jedine pieskovisko, kde sa "nehraju" pubertaci, ale len deturence....
baby, asi sa budem cez zimu pravidelnejsie zohynat 😀 😀 , lebo muz chce ist robit do Viedne cez zimu, tak sa pridam k Livii a Paske(mozno vas je viac...), ale zatial to nie je iste, hadam ani nebude 😢

bebek
7. nov 2007

Caute, ako sa dari, nestiham vas citat, srdcko ty si spat v robote? alebo som zle precitala.A kde si dala maleho?

kkatrina
8. nov 2007

dobré ránko všetkým nevyspatým ako som ja 😀

poraďte nejaký dobrý koláč - musím piecť 😉

kika13
8. nov 2007

kat toto som mala ulozene, ze ked budem mat cas tak to urobim
Pudinkové kostky s tvarohem – bez mouky! ***Recepty***

Tohle jsem včera upekla a už je půl plechu pryč! Na půl plechu jsem dala nakrájené jahody a na půl čokoládovou rýži. Oboje je super!
Těsto:
4 kakaové pudinky
20 dkg moučkového cukru
4 vejce
1 lžíce rumu
20 ml oleje
1 prášek do pečiva

Krém:
25 dkg másla
20 dkg mouč. cukru
50 dkg měkkého tvarohu

Postup:
Pudinkové prášky smícháme s práškem do pečiva a cukrem. Přidáme vejce, rum, olej a vše důkladně promícháme.
Těsto vylijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech a pečeme při 200 °C asi 20 minut. Po upečení necháme vychladnout a mezi tím si připravíme krém.
Změklé máslo utřeme s cukrem do pěny. Přidáme tvaroh a vše vyšleháme na hladký krém, který pak rozetřeme na vychladlý korpus. Povrch můžeme ozdobit dle své fantazie.

kika13
8. nov 2007

moja mama zvykne toto, ale na to si netrufam 😅

Francúzske karamelové kocky

Potrebujeme: CESTO: 6 vajec, 6 PL kryštálového cukru, 1 PL kakaa, 5 PL polohrubej múky, 1 prášok do pečiva, 50 ml oleja
PLNKA: 1 liter vody, 3 zlaté klasy, 130 g kryštálového cukru, 1 vanilkový cukor, 2 PL kakaa, 7 bielkov
ŠĽAHAČKA: 4 PL kryšt. cukru, 300 ml mlieka, 2 šľahačky v prášku

Ako na to:
Bielky s cukrom vyšľaháme na tuhý sneh, pridáme cukor, žĺtky, olej a nakoniec primiešame múku s práškom do pečiva a kakaom. Cesto rovnomerne rozotrieme na vymastený a múkou vysypaný hlboký plech a upečieme.
7dl vody dáme zovrieť do väčšieho hrnca, pridáme 70 g kryšt. cukru a 1 vanilkový cukor, a vo zvyšnej vode rozmiešame zlaté klasy, potom to vylejeme do hrnca a uvaríme kašu. Do horúcej kaše postupne zapracujeme tuhý sneh zo 7 bielkov a 60 g cukru. Do polovice vmiešame kakao.
Na cesto natrieme najprv svetlú a potom tmavú plnku a nakoniec natrieme tuhú šľahačku, ktorú si pripravíme takto: Cukor skaramelizujeme a zalejeme mliekom a necháme rozvariť a vychladnúť. Do studeného karamelového mlieka zašľaháme šľahačky v prášku. Natrieme a vydličkou ozdobíme, alebo postrúhame čokoládu.

kkatrina
8. nov 2007

maťka dík, asi skúsim tie prvé, karamelové kocky pekáva aj svokra - nechcem konkurovať, lebo nemám šancu 😀

kika13
8. nov 2007

neni zac kati bezim krmit 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre