Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lienka79
21. feb 2007

paska..tajk epi sa uz od marca bude podavat.najnovsia infoska priamo z nemocnice..ale bude sa platit 3000 Sk a bdue to robit sviezena...Takze som ta snad potesila...

Lenadka..no to ma vazne s kamaratkou mrzi, ja nemozem na neho nic povedat, asi je to individualne..Ku mne sa vzdy chova fer a myslim,ze nic nezanedbal...
Sviezeny...no zazlievam mu svoj prvy potratm, neviem mu to zabudnut....A kamaartka s nim tieznema dobre skusenosti, odmietol jej dokonca aj krv zobrat(dovolila soi poziadat po 3 rokoch uzivania antikoncepcie)) a vrchol biol, ked som k nemu chodila, ze som si musela krv poseielat sama do MT postou.... 😠

paska
21. feb 2007

lienka 😉 mna už dúfam nie 😖 ale papula bude rada 😵
no uvidíme či sa za tú dobu zmenil

lenadka
22. feb 2007

Lienka,
to mi na nom vadi, ze zlahcuje problemy pacientiek. Krv na pecenove mi nebral odkedy som u neho to uz bude cca 6-7 rokov, nuz ale medzi tym som a HA vysadila, bola tehotna...nuz povedzme ze moze byt. U neho si musis rozkazat co chces 😉
Sviezena davala EPI aj mne, je zlata 🙂, cenu teda zdvihli o 100%. Lienka a nevies ako je to s tou vanou v porodnici? Ked som rodila, navrhovali mi ze mi ju napustia ze sa tam mozem vyvalovat ako veleryba 🙂 ...ci je to este stale bezplatne. Ja som tu vanu odmietla, bol januar zima jak v psinci /aj na sale bolo chladno/ a behat z vane na kozu a spat bola pre mna brrr predstava 😕

lienka79
22. feb 2007

Paska..neviem,ci sa zmenil..ono asi akzdy dr. je individualny..Ja chodim k nemu 2 roky a pohoda...

lenadka...ono mojej kamaratke ani nepomohlo, ked ho vyslovne ziadala o odobratie krvi, jednoducho jej ju nezobral..a to uz nehovorim,ze mi priserne vadilo, ze je tam v podstate 2x do tyzdna, ked ho clovek potrebuje, tak ho nezozenie, cez prazdniny ani nehovorim..a ze z tade odchazda skor,ako pred 14,ani nehovorim..
No ale dost....hlavne ze si spokojna ty...
Tu vanu ti kludne napustia,samo ,ze bez poplatku...aj rodenie sa moze, len sestricka vravela,ze sa to uz robi malo..(pre nezaujem pacientiek...)
Ale pocas I. doby ti ju kedykolvek napustia....

lenadka
22. feb 2007

Lienka,
ja som uz uvazovala o zmene lekara, ale pravdu povediac vsetci sa mi vidia na jedno kopyto 😒 .Mrzi ma ze si prisla o prve dietatko. Vravela si vtedy sviezovi ze mas problemy a on to odignoroval? 😖
Kde ma "keso" ordinaciu? Inak dost bab vravi ze ma take "uchylne " reci...ja neviem, mne raz robil sono, prietoky a bol taky neochotny, ze ako co otravujes mlada, ale ziadne ine reci nemal, skor nevravel nic a nechcelo sa mu ani odpovedat na moje otazky. Ale ved kazdy mame svoje dni, no pri porode by som ho nechcela. 😔

lienka79
22. feb 2007

sviezo tam skratka nebol, ked tam este mal byt v prac.dobe a ja som vtedy citila,ze nieco nie je o.k....Vlastne ma vybavovala sestricka..co sa u neho stavalo dost casto..O to babo by som prisla asi tak ci tak,ale skratka tam nebol,ked mal a mam preto tazke srdce...
Na mna Keso nemal niekdy ziadne blbe reci, ani si to akosi neviem predstavit u neho..vzdy je fer, odpovie,na co sa pytam ....

bebek
22. feb 2007

Ahoj babule.Ako si zijete?
Tu dnes bolo otras pocko a co tam u vas. Musela som ist s malou do poradne na vazenie. Ma 8,36. Uz to nie je lahke nosit ju.
Dik za info ohladom krstu. Inak to co tu citam, no parada ked budem cakat druhe babo....To clovek musi za vsetko platit. Este aj za epi, co im uz hrabe? Za doktora pri porode a zevraj aj tie podlozky pri porode pod zadok si treba nosit? To je s....... stat. Pardon som sa trochu rozculila.
Ale keby sa aj oni chovali tak ako maju. A co ze bol unaveny po porode. Ved isiel robit porodnika, tak musel vediet do coho ide.
Baby,tu je zdarma zubar a aj vsetky recepty od kedy je zena tehotna az po prvy rok dietata.
A ja sa tam vraciam...... ☹

paska
22. feb 2007

bebek nejeduj zvykneš si 😀 tie podložky netreba u nás v pd

lenadka
23. feb 2007

Lienka,
hm, vidis, kazdy ma ine skusenosti s lekarmi. Mne najviac pomohol Revicky, az som sa cudovala, ze preco to robi, ved nie je moj lekar, nemusel by.. 🙂 no som rada, ze sa najdu aj taky co chcu pomoct a su ludsky a fer. Vies mozno Keso aj lutuje co sa stalo tej mamine a vstupil si do svedomia. Este na VŠ som mala taku mladu fajn lekarku. Ale jednemu chalanovi zle odhadla diagnozu na bolest hlavy a on chudak odpadol o par dni na ulici - mal zapal mozgovych blan a skoro umrel, lebo nik sa nechystal mu pomoct ze je opity. Odvtedy kazdeho kto povedal, ze ho boli hlava putoval na rentgen. 😕
Bebek, jejda mala ma super vahu na svoj vek🙂...na UK sa za epi neplati? Tu to beru ako nadstandard, ved aj bez epi mozes saliet. Tiez mi to vadi, ved aj operacia slepaku sa da vydrzat nie a tam narkozu daju bezplatne. 😵

papula
autor
23. feb 2007

Ahojte babule
Tak to ma tesi,ze sa Epi bude uz davat,ale ta cena pekne stupla 😕 Za chvilu budeme platit aj za vzduch co dychame nejdem sa rozculovat,lebo si pokazim cely den 😠 Aj stymi lekarmi je to hrozne,ale ked si tak vezmete tak su naozaj vsetci na jedno kopyto a kezdy ma svoje chyby 😖
Lienka to ma mrzi,ze si prisla o prve babatko ☹

lenadka
23. feb 2007

pekný víkend dievcatááá 🙂 😀 😎

papula
autor
23. feb 2007

Ahoj dakujemééé a tebééé 🙂 😉 😵

mimonenka1
23. feb 2007

Cau bebek, k tomu krstu, v PD bol skvelý kňaz Pavol Kollár, on bol známy tým, že krstil aj deti nezosobášeným rodičom, ale pred Vianocami ho prevelili. Ja budem za krsnú len moju sestru. hádam si niekedy nájde partnera, ktorý bude krsným otcom.

bebek
23. feb 2007

No to viem kto je to Kollar, on nebol nahodou v klastore? To som nevedela , ze ho prevelili. No ved ja si ho najdem. 😀

lienka79
25. feb 2007

bebek..za tu epi sa platilo ved aj predtym...len za polovicne prasule 🤐 Aj za dr.pri porode sa plati uz dost davno..ale zase 200 Sk nie j zase az taky horor, a tie podlozky, o kt. hovoris, nie su povinne, len vacsina mamin si ich nosi...Aj ked na pozdiadanie ti vymienia plachtu hocikedy....Mne to tiez nikto nekazal, ale pre svoj lepsi pocit som si ich tiez kupila a vezmem so sebou...

papula..tu cenu epi dali perto taku, lebo inde sa platia vacsie prachy, ako tu..takze aj oni chcu na tom zarobit..ako inac (Martin-5000Sk, Blava-8-10 000 Sk!!!!)

mimonenka1
25. feb 2007

Cau bebek, Kollár nás našťastie ešte stihol zosobášiť. Teraz je v tuším v Turčianskych či Trenčianskych Tepliciach, ale to sa dá zistiť.

lienka79
26. feb 2007

Prievidza..resp. Handlová spí??

lenadka
27. feb 2007

Lienka,
asi spime🙂
Baby,
chodite niektora do materskeho centra v Handlovej? Mozete mi poradit kde je, ake je a tak? 😉

paska
27. feb 2007

ahojte devy 😀 lenadka nechodím ale tiež čakák čo ti babule odpíšu išla by som aj ja mrknúť ked bude zasran väčší 😀
lienka sa ti to už blíži 😉

lienka79
27. feb 2007

Materske centrum je na Morovnianskej ceste, v skolke..ale kao tam je, neviem..lebo som este len cakatelka..Ale kamartka si to chvali, chodi tam so synom...

bebek
27. feb 2007

Caute babky.
Ako sa mate? My po starom.Ide nam asi druhy zubok, lebo sme ako maly certik.
Babky, co mate deti, poradte. Mala nechce moc papat, myslite, ze je to zo zubov? A este jedna otazocka.Kedy vam zacali deti lozit? Mala sice je na kolienkach, ale dalej sa nepohne. Stoji na mieste a len sa hupe do predu a do zadu. Tak len tak ma to zaujima, ze kedy vase zacali, aj ked samozrejme, kazde dieta je ine. Sestrin maly uz lozil. dik, idem spat, dobru nocku.

lenadka
28. feb 2007

Bebek,
myslim, ze je to v pohode. Moja mala tiez vo veku tvojej robila to iste. A predstav si zrazu zacala lozit aj ked to vyzeralo ze sa bude vecne len hojdat dopredu-dozadu. Ona este robila aj to ze za oprela o rucicky, vzoprela nozky a kolienka zdvihla. Zo stvornozky spravila taky mostik. Potom som pred nu davala hracky a dudu-za tou sa zacala natahovat. Pomohla som jej dat kolienko dopredsie a zozadu som jej sem tam podoprela nozku a zacala lozit. 😎 Mala ma cas, neboj nic nemeska. Nechce papat? Hm to ani moje dieta. Nam pomohol vitaminovi sirup Nutrolin. Tak po tom jej zacalo o nieco viac chutit. Ale proste je to tak niektore deti su jedaci ine nie. Nasu malu vacsinou musime prehovarat aby jedla. Ma par oblubenych jedal-jogurty, lievance, palacinky, ryzovy chlebik, mrkvovy salat, cerealne gulocky, puding...ale taka polievka okrem mrkvovej ju neoslovuje, zemiaky tiez nemusi ani maso, ryzu ako kedy. V sobotu vecer som piekla pstruhy a malej velmi chutili. Stale si pyta teraz rybu 😅

bebek
28. feb 2007

Cau cau. Ako zijete a co baby tehulky? Bruska sa zvecsuju? Lienka tebe uz tak pomenej, ci sa mylim? Mne sa tak pomenej zvacsovalo, tak ku koncu.
Leni ja to robim tak isto, davam malej hracky aby sa snazila, alebo to robi tak, ze sa da na brusko a dalej sa ani nehne. Ale ved ona na to pride.
Dnes jej uz chutilo lepsie. Mali sme taku zeleninovu polievku,mne moc nechutila, ale zato malej ano. Niekedy, si myslim, ze jej to nebude chutit a jej to chuti a inokedy naopak. A co lenadka, ked ti bola mala taka, ako moja, zahrala sa ti sama? Mojej sa to moc nedari. Nic ju dlho nebavi, tak sa jej musim venovat v podstate non stop. Nie ze by som sa stazovala, ale vies, len tak vyzvedam... 😉

lenadka
1. mar 2007

Bebek,
inak u nas to bolo tak isto, uvarila som jej polievocku, vacsinou zeleninovu, ochutnam a brrr mne to nechutilo a jej ano a naopak, ked mne sa zdala chutna tak mala to nechcela 😝 .
Lucka sa tiez nechcela sama hravat, mala napr. hrazdicku, capkala do hrkalok ale podmienka bola ze som musela byt pri nej inak plakala. Stacilo si k nej sadnut a bola spokojna. Neskor uz nie musela som sa s nou hrat a tak je to doteraz, skor este horsie sama sa hrat nechce. Myslim si ze je to tym, ze sme si ju tak naucili ☹ .
Na druhej strane to vyzera tak, ze sa aj tvoja malicka viac nauci, ked ze ta takto vnima a potrebuje. Nasa krpata v 9 mesiacoch vravela mama, tata, dedo, baba, papa atd. A keby si ju pocula dnes a nevidis ju, povedala by si ze sa rozpravas so 4 rocnym dietatom nie 2r.🙂. Pyta sa na strasne vela veci, prekvapi nas otazkou : "kde su pluca?", alebo sa pyta na smrt, preco niekto zomrel a je pochovany, "preco zivot plynie"-toto sa ma spytala doslova, preco je babka stara? Vacsinu tych veci sa jej snazime vysvetlit, ale nevieme ci je to schopna aj pochopit 😅 😕

papula
autor
1. mar 2007

Ahojte
Leni ja si myslim,ze takymito otazkami zaskoci skoro kazde dieta 😀
Ako sa mate?uz tu mame marec za chvilu sa mi to blizi 🙂 uz som ako taky balonik a najviac ma stve to ze do teraz mi nic nebolo ani raz som nevracala,ani mi nebyvalo zle a v poslednej dobe to je hrozne byva mi spatne mam zavaly horucavy,kruti sa mi hlava no hrôza asi ma porazi fuj 😝

papula
autor
1. mar 2007

Halóóóó 😕

lenadka
1. mar 2007

Papula,
hm tak vidis kto by to povedal, mne byvalo zle len od hladu aj vo vyssom stadiu tehotenstva 🙂 😝 a neskor ma boleli bedrove klby a v noci som mavala v lytkach krce, ale pomohli magneziove tabletky 😵...no ale sviezo povedal ze sak to je normalne ☹ a tak som si to o magnezium sama musela zistit, sama si kupit a naordinovat 😎
K tym detskym otazkam...xixi 😀 😀 jasne ze zaskoci...ale u 2 rocneho to necakas absolutne 😲 😖 😅, ked porovnam, ze jej rovesnici zacinaju spajat 2 slovka, ale ona nie ona sa ma pyta pomaly na zmysel zivota 😀 😅

lenadka
2. mar 2007

papula,
inak ako si na tom s tlakom? Ked sa ti toci hlava a mas zavaly? Mas si ho kde odmerat? 😕

papula
autor
3. mar 2007

Lenadka nemam,ale s tlakom som nemala nikdy problem ani pred tehu a ani pocas tehu tak si myslim,ze som na tom v pohode 😉 Ale tie zavaly ma chytaju len sem tam neni to az take hrozne skor ma trapi tak rano,doobeda ked sa najem tak mi pride blbo dnes som zjedla iba horalku a uz mi je cudne 😝

lenadka
5. mar 2007

Paula, inak na taketo ranne ble je vraj dobre mat pri posteli nejake susienky a skor ako rano vstanes jednu zmlsnut. Mne nastastie rano zle nebyvalo, inak neviem ako by som cestovala busom do prace 😝 😅 . Skor mi bolo zle vecer a od hladu, vtedy som hladna byvala caasto 😀 😀 nejak rychlo mi travilo 🤐
A hlava sa mi tocila ked som mala nizky tlak, nastastie tu mam kolegyne zdr. sestry, co mi hocikedy tlak odmerali ak som mla pochybnosti. No vysoky nikdy nebol skor nizky. Raz paradoxne velmi nizky 85/50 co mi odmerali a cudovali sa ze ci mi je fajn a ja ze ANO, preco nie? 😀 😎 Tak merali este raz ci sa nepomylili a veru dobre merali 😅 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre