Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

bubba
26. júl 2010

ďakujem 🙂 bude mi chýbať moje bábatko 😅 😅 😅 som hrozná ja viem,ale to chce len čas 😎

ja som sa vydávala v spol.šatách- ináč som sa chcela čierne nohavice + dáka blúzka,ale mm mi to zarachol 😀 ale vlasy som si dala len do copu, premalovala narýchlo face... 😎

adena13
26. júl 2010

bubba,verím,že to bude pre teba zo začiatku ťažké.no fakt je,že zvyšok života to bude takto fungovať,ty v práci a malá v škôlke,škole..a neboj,ešte stále je na tebe závislá.Ako už budeš potom smutná,keď začne 1.-krát randiť a ty si uvedomíš,že si na vedľajšej koľaji.No to nás všetky čaká a potom sa budeme zase tešiť na vnúčatá...čo je chvalabohu ešte ďalekoooooo.. 😠
teodorka, ja chodím s malou na starom sídlisku ku dr.Sefčíkovej a som s ňou veľmi spokojná.Odporúčam. 🙂

lenonka
26. júl 2010

bubba, pamätám si , ked som šla po MD do práce, tak to bol stres prvý mesiac, potom som s údivom zistila, že stíham o veľa viac ako predtým- prácu, domácnosť a aj s malým ísť na dvor, aj si zacvičiť 🙂 Ach jo, to boli časy...Prajem moc trpezlivosti

bubba
27. júl 2010

😅 😅 😅 to áno,ked začne chodiť na rande,s kamošmi a po diskotékach,tak to bude veľmi ťažké...ledaže by som chodila s ňou 😀 😀 😀 😀

siouxsie
27. júl 2010

@bubba no veruze ja som chodila na diskoteky kedysi s kamoskou, aj s jej mamou. otehotnela, ked mala 16 rokov a vyzerala pri nas ako nasa kusok starsia kamoska. to boli casy! nezabudnutelne 😵

bubba
28. júl 2010

@siouxsie no ja som mala 28 ked sa mi narodila ale vyzerám tak na 20 😀 😀 tak hádam ma nevyhodia z diskotéky zato že som stará 😀 😀

susika
28. júl 2010

ahojte. minule som písala prispevok a potom som zle klikla a všetko zmizlo, tak som to vzdala 😠 .
inak lenadka už porodila. malá Terezka ma 3350g a 49cm 🙂 🙂 🙂 🙂
už aby som to aj ja mala šťstne za sebou, doki naposledy prekontroloval asi všetko čo sa dalo a staniovil krásny datum na dalšie sono piatok 13.8. 😀 , tak dufam, že to dopadne aspon bklaznivo a nie ako pri malej, že zo sona rovno do nemocky, lebo mala nenarastla za 4 týždne.netvrdlo vam niektorej extremne bruško?ja mam zatial len magnezko, akoež stale mu hovorím, že tvrdne, lenže nieedy viac, niekedy menej.vraj mám spomaliiť, lebo minulý týžden siom celé dni prebehala a večer som už stenala ma celý spodok bolel a doki kukal, že všetk je OK, dokonca aj uzatvorené, a že tam, kde to bolelo nič nie je, ež asi nejaké upony maternice, že si mam odychnuť. a dnes další gol, mala ma angínu, tak dufam, že neskončím s nou aj ja 😒

susika
28. júl 2010

@bubba -som na tom tiež rovnako🙂)dnes somo boal na kožnom a sestrička sa pýta, že či to prvé čakam a ja že druhé🙂))a pozerá na rodné číslo, že vyzerám hrozne mlado🙂))tak asi tiež v buducnosti sa detvakmi budem chodiť zabavať ako staršia kamoška🙂))ma to ale aj svoje nevýhody, ked ta niekde "sprdnú" ako "štindu v puberte".... 😀

ollako
28. júl 2010

gratulujem lenadke 😵 , susika teraz si na rade ty,no este vydrz, zo dva mesiace a potom ja...no mne prave dnes riadne tvrdne brusko, normalne aj krize ma bolia ako, ked mi zacinali kontrakcie 😒 ....zajtra mam poradnu, snad je vsetko OK 🤐

qetinka
28. júl 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Lenadke srdečne gratulujem!!!!
Terezke prajeme veeeela zdravička a mamine rýýýýchle zotavenie a vela mliečka...
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

siouxsie
28. júl 2010

@lenadka gratulujem a vitam na svete novu kocku 🙂 nech ste obe rychlo doma a mozte sa vsetci spolu vytesovat 😉

siouxsie
28. júl 2010

@susika, @ollako ja vam normalne ze zavidim. mne tych nasich 10 mesiacov taaak strasne rychlo uletelo, ani sme sa nestihli nazdat. kludne by som si to este raz zopakovala, keby sa dalo cestovat v case 😵

ollako
28. júl 2010

@siouxsie ja som tiez znova tuzila mat v naruci ten malicky uzlicek 😵 ...aj preto sme na to tak rychlo isli, ale teraz zacinam premyslat, ze ako to zvladnem, Petko bude mat len nieco cez dva rocky a malinke babatko 😅 ...no ale ved mamina pomoze , preto sme u nej este zostali a nenahlime sa do noveho domceka, aj tak tam je este vela roboty, tak mame cas to poriadne vsetko spravit😉

bubba
28. júl 2010

@lenadka cicááááááááááááá gratulujeeeeeem z celého srdiečka,nech sa Vám darí,nech je bábika štastná,zdravá!!!juj!!!to by bol otreba zapiť baby 😀 😀 😀 😀 😀

marcelkatt
28. júl 2010

@lenadka Blahoželááááááám k dcérke, želám aby bola zdravučká a aby ste boli všetci šťastní! 🙂 🙂 🙂 🙂

susika
28. júl 2010

napíšem lenadke a pozdravím ju od vás všetkých🙂))isto sa poteší 🙂)
@ollako -ved aj ja som zvažovala, či do toho ísť znova či nie. ja tu nemám nikoho, tak to bude tiež o držku s malou hyperaktívnou slečnou, ktorá začína byť riadne tvrdohlavá a s malým bábom. ale asi začína chapať, o jej to pomaličky dochádza, aj ked mojue brucho akosi nevníma. minule jej hovorím, chyť, braček sa hýbe a dnes nič necítila, tak hovorí, že braček spinká🙂))taká bola podarená..a našla dudel pre bábätká, tak ho odkladala, že to nechá pre bračeka🙂)dosť jej hovorím, ež ked sa braček narodí, bude maličký, ale ked vyrastie, budú sa spolu hrať, tak už prekladá hračky, ktoré mu požičia🙂))a na nastup do rpace už myslím teraz, ked jedno pojde do školy a druhé do školky🙂)))) ozaj, potom daj vedieť, čo doky povedal. isto bude všetko v poriadku, ved mne tvrdne už od 15tt a doki sa vyjadril, že maternica je citlivá a ked sa bábo hýbe, tak tvrdne. mne tvrdne aj ked ja sa moc prudko pohnem a nesmiem ležať na chrbate, vtedy tvrdne riadne. v noci sa budím, ked tak ležím, ako strašne tvrdne, až akoby kontrakcie a strašne to tlačí všekto dolu....
@bubba -no, mali by sme to zapiť, my sme dnes s tatinom predčasne oslavili malje narodky, lebo už frčali preč a zajtra už má slečna 3 roky🙂)) no nemohla tá Terezka počkať, boli by slavili baby spolu🙂))

marcelkatt
28. júl 2010

@susika si milá, že lenadku pozdravíš. Držkaj sa aj Ty moja. Ja tiež nemám v TT absolútne nikoho na koho na spoľahnúť, kto by mi pomohol žiaľ, preto budem v PD u ocina a porodím v Bojniciach. Komu chodíš k dr Ty?

susika
28. júl 2010

@marcelkatt -snažíms a držať čo najdlhšie 2 v 1🙂) chodím na sever. Mudr. Gažo.nemožems a sťažovať, robí čo sa dá.....kontroluje radšej všetko na každej poradni....uvidíme, ako bude posluchať moje telo🙂))nebyť jeho akejsi predtuchy, tak to moje takmer 3-ročné slniečko tu ani nemám 😀 😀

marcelkatt
28. júl 2010

@susika uf moja. Poznám Gaža a patrila som k nemu kým som sa nepresťahovala. Bola som spokojná, jedinú výhradu vtedy - dlhá čakacia doba, inak pohoda fakt. Drž sa veru moja a šetri sa. Ja čakám na výsledok z amnio, podozrenie na NTD. Včera som mala veľké sono aj 4D a dr mi povedal, že nevidí poruchu, tak dúfam, že o týždeň mi to potvrdí aj výsledok z amniocentézy.

marcelkatt
28. júl 2010

@susika a blahoželám Tvojej prvorodenej všetko naj k zajtrajším š rôčkom 🙂

susika
28. júl 2010

@marcelkatt -s amnio mam tiež skusenosť. bola som na nej , ekd som čakala malú. niekde mi zapatrošili krv a vyšli výsledky na hranici, tak som šla na genetiku a potom na amnio. podozrenie tuším Downov syndrom. doky ma tiež upokojoval, že nevidí žiadnu anomáliu, že tie testy su len orientačné, ale ja som sa bala...a vysledok..už mi tu zajtra 3 roky bude behať malé zdravé dievčatko🙂)teraz má číselný poradovník a sa i zdá, že sa to aj zlepšilo. tiež pri malje som sa načakala hodiny, kým som prišla na rad, aj ked som prišla, ked ešte bolo zamknuté...a teraz, prídem po 7.00 a o 9.00 som už doma.naposledy s číslom 10 som bola doma už o pol 10🙂)) ale da sa, telka a kniha to tam istí🙂))

susika
28. júl 2010

@marcelkatt -ďakujeme🙂))

mamina5556
28. júl 2010

@lenadka mas pravdu - lepsiu doktorku som este ani nevidela!

mamina5556
29. júl 2010

@kristiniatko MuDr. Matuskova z Chrenovca - je uzasna a pride k malemu aj o pol noci

lenonka
29. júl 2010

@siouxsie len som zvedává, aké pokroky robí malá Barborka...Moja Dorka je totiž lenivec, na nohy sa nestavia, po 4 ešte nelezie... 😒

siouxsie
29. júl 2010

@lenonka nic si z toho nerob, ono ked to pride, tak to bude 😀 niektore detuchy su neskutocne rychle vo vyvoji, niekotre napreduju velmi postupne. nasa Barbora tiez dlho nestvornozkovala a myslela som, ze ani nebude a pojde rovno na nohy, presne ako jej brat kedysi. ale poslednych par dni sa nestiham cudovat, ze sa do toho stvornozkovania z nicoho - nic predsa len zacina sama pustat. chvilu ju vidim na jednom mieste, obzriem sa a uz je o 3 metre dalej. zatial to nie je take, zeby som ju musela nahanat po celom byte, ale presuny na mensie vzdialenosti uz pomalicky zvlada. a na nohy sa stavia uz vyse mesiaca, takze priblizne stvrtinu dna ju drzim za rucicky a cupita s mojou pomocou ako "pripita" po byte 😀 predvcerom sme inak boli na poradni a mala vazi 7840 g. za posledny mesiac pribrala iba 100 g., co je dost malo 😒 som sa aj ja sama prevelmi cudovala, lebo papa ako najata. proste chuti jej. a vsetko bez rozdielu. teda neviem, ci je to zase nejako extremne vela (kazdy prikrm cca za vyzivovy poharik a mm na zapitie), ale porovnavam to so synom, ktory mi z kazdeho prikrmu spapal tak max. 5 lyziciek, aj to som musela donho casto nasilu jedlo napchat, lebo som sa bala, ze nebude prospievat. pre ten maly vahovy prirastok nam kazala doktorka zobrat malej moc a dnes si mam zavolat, aky je vysledok. trochu sa aj bojim, aby bolo vsetko oki, ale dufam, ze to bude v norme.

@susika vsetko najlepsie nezbednici k narodkam 🤐

lenonka
29. júl 2010

@siouxsie dúfam, že výsledok bude ok- ale ono aj tak- viacej sa hýbe ako predtým, možno aj z toho.Nás poradňa čaká v utorok, tak uvidíme-určite už vážime aj kolom 10kg- a to teda zle polovičku z výživových pohárikov(aj menej...)držkajte sa

bubba
29. júl 2010

@susika všetko najlepšie k narodeninkám malej nezbednej cicuške --- hlavne aby bola zdravááááááááá 😵

siouxsie
29. júl 2010

@lenonka ja odpadnem! ze okolo 10 kg 😨 to si neviem dobre predstavit vlacit na rukach take tazke bremeno. urcite mas uz bicepsy pekne vypracovane 😀
ked som porovnavala v karte vahu oboch nasich deti, tak je to velmi podobny scenar, aj nas synator nebol dajaky valibuk, tiez len taka omrvinka lahucka a zostalo mu to doteraz - ma iba 20 kg. v predskole bol druhy najdrobnejsi z triedy. trochu sa obavam, aby mu to teraz, pri nastupe do skoly nebolo na pritaz, ze je taky krpec, aby si ho tam nejaky statny spoluziak nevybral ako objekt vysmechu. no ale ako Kuba poznam, rypat si len tak do seba neda. to, co mu nebolo dane na vahe, to mu bolo dopriane na drzosti a vyrecnosti. ked aj protivnika nespacifikuje silou, zmasakruje ho podrezanym jazykom 😀
inak ten vysledok z rozboru mocu este stale nemame, vraj im ho z laboratoria dnes zial nedorucili, mam si teda zavolat zajtra. takze napatie stale nepolavilo.

ollako
29. júl 2010

@susika ahoj tak na to tvrdnutie nepovedal v podstate nic, len ze sa mam davat pozor a nenamahat sa, ale som zavreta , krcok tak ako ma byt, vraj ukazkove 😵 ...a mam si dat sem tam magnezko, ale nechcem sa nim moc dopovovat
.....aj moj maly zacina ystrkovat rozky, tiez neviem ako to s nim bude , doteraz som ho chvalila, ale cim dalej tym viac sa mi zda , ze ho v jednu noc vymenili, zrazu zacal byt tvrdohlavy a priecny 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre