Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
23. mar 2007

bebek,
sa tesim na to ze prides, spriaznena dusa v okruhu do 2 km 😀 😀 😀
Papula,
pocuvaj snad by to nebol az taky problem s tym ze tesco nie je v Handlovej, ved ani v Jalovci 😀 😀 😀 Ak budes potrebovat tesco plienky mozem ti ich kupit a poslat busom🙂. Inak v tevose mavaju aj take plienky zn.happy. Mala som jedno balenie a celkom usli, skus aj tie fixies z vykrojom na pupik, mne sa velmi pacili, dokonca v teste plienok obsadili 1 miesto, za nimi na druhom huggies soft/nie tie s pruznym pasom-klasicke/ a pampers. Inak taky balik plienok vydrzi dost dlho 🙂
Dievcata same cudzie a exoticke mena 🙂 ...kde su nasi Jozkovia, Jankovia, Miskovia??? 😀 😀 😀 Kamoska sa vydala do Talianska, muza ma Corrada /som sa smiala, lebo jej muz ma kamosa a ten je tiez Corrado a pred nim mala kamosa taliana a tiez bol Corrado-asi u nich dooost popularne meno/ a syn sa vola Giosué-strasne chutne meno 🙂

papula
autor
23. mar 2007

Awojte
Babule mate pravdu s tymi plienockami uz som si to premyslela a vcera som volal aj so sesterkou a aj ta ma o tom presvedcila.Lenadka ona pouziva tie happy a ze su fakt dobre,ze tie jej odporucili aj v porodnici,je ich tam vyse 40ks a stoja 200sk som sa cudovala ake su lacne a tie tesco co stoja?
Lenadka s tym tvojim mangelom by si sa mala o tom vsetkom porozpravat,lebo ver mi za chvilu nebudes poznat nic ine iba robota,domov,uratovanie,varenie atd..Ja som s tym uz mala skusenost.Asi pred takym rokom tiez moj drahusik bol uhundrany,ked som chcela niekam ist,ked som bola s babami vonku dokonca ked som isla k nasim,alebo s nimi na zahradu,ale potom som jednoducho buchla po stole a povedala som DOST on si chodil kam sa mu zachcelo prisiel kedy chcel tak som tomu spravila riadny koniec a teraz je to v pohode 🙂 Ja si chodim kam chcem a pridem kedy chcem jednoduchoje to uz vsetko ok 😉 len musisukazat,ze aj ty potrebujes zit nic viac 😵 skus to a uvidis,ze to bude mat efekt a na svokru sa vykasli,ked sa jej nepaci tvoja kamaratka.Povedz jej ze tebe sa zas nepaci ona a musis s nou dokonca zit pod jednou strechou 😖
Paska ty si rodila v Ha lezala si potom v normalnej izbe,lebo ja si chcem objednat tu samotku za 400sk vlastne samotku zevraj tam je manzelska postel,televizor a moze tam so mnou byt niekdo pocas vsetkych dni co tam budem ja moj Tibco nemoze,lebo pracuje tak pojde so mnou mamina a ta tam bude aj spavat,vravela ze pojde na dovolenku 😀 Podla mna to je super vec mam tam svoje sukromie a nemusim tam znasat nikoho cudzieho 😉 Boze ale som sa rozpisala uz radsej idem 😅

lenadka
23. mar 2007

Papula, tie tesco su este lacnejsie je ich tam cca 72? no podla velkosti, vacsich je tam menej a stoja cca 300 Sk a byvaju aj akcii. Inak aj tie v bielom baleni su tiez ok a este lacnejsie su. Vlastne teraz mam z nich jeden balik.
Papula v porodnici su aj jednolozkove bez priplatku a maju este predsien-co je vyhoda ze ta nerusi hluk s chodby-bola som na takej.V predsieni je vanicka na umyvanie, vaha, elektr. odsavacka a prebalovaci pult. Sak chod na prehliadku. Normalne ta tam povodia pred porodom-aj ja som tak bola ked som bola na monitor v 36 TT🙂
Kamoska mala tu s priplatkom a rusil ju ten otrasny zvoncek co mali sestricky na novorodeneckom. Ale ak pojdes s maminou je asi lepsia ta co spominas 🙂

paska
23. mar 2007

ahojte no ja som tiež chcla ísť do tej za 400sk a som rada že som tam nešla lebo som prišla do nemocky a povedali že to ešte neni pôrod že sa bude čakat domov ma už nepustili a po pôrode malý dostal žltačku takže som sa v nemocke dokopy zdržala 10dní a to už je pekná pálka 😅
nakoniec som bola rada že som na izbe vo dvojici aspoň som si pokecala a povimieňala skúsenosti s inou maminou 😉

femmefatale
23. mar 2007

lenadka, si na dobrej ceste.. 😎
na to, že kamoška nie je katolíčka, na to sa ...., hlavne, že si rozumiete.. Ale čo som ti chcela odporučiť, hľadaj také aktivity, na ktorých si užiješ spoločenského vyžitia a uspokojenia a to je najideálnejšie s malou! Plávať? Choď aj s malou, za kamoškami? Hľadaj také, ktoré majú tiež deti.. No a na to ti nikto nemôže povedať pol slova. Viem, je to ťažké, ak si prisťahovalec, ale kolegyne sú určite fajn, nie? No a pokiaľ viem, do Handlovej to nie je také strašné za autobus a plaváreň (minule som skoro odpadla, keď som tam bola so synom), stojí 15 SK/hod !!!! To je lacnejšie ako za socializmu!! 😲
Takže veľa neminieš, budeš s malou, nemusíš ju nikomu nechávať (nebude ti to vyhadzovať nikto na oči) a budeš medzi ľuďmi a spokojnejšia.. Priznám sa, keď chodím s malým, vždy je mangel nadmieru spokojný (niekedy chodím aj bez, ale to sa bojí, 😠 náročky mi pod zámienkou volá a tak) Ach chlapi.. A papula má pravdu - buchni do stola! Čo si ty otrok doma čakajúci na pána?

paska
23. mar 2007

lenadka keby som sa zmestila do plviek idem aj ja 😀

papula
autor
23. mar 2007

ja viem,ze su aj neplatene,ale tam zas nemozem mat nikoho pri sebe preto chcem tu platenu,lebo tam moze byt hoci kto so mnou od kedy do kedy sa mu zachce 🙂 paska ak budu nahodou nejake problemi,ze tam budem musiet zostat dlhsie nez 5dni napr.zltacka,alebo nieco ufam,ze bude vsetko ok ale ak nahodou tak po 5 dni sa dam prelozit na normalnu izbu.
Vyskusam tie tesco aj tak budeme musiet s drahym vybehnut na nakup tak zoberem rovno viac balikov a budem mat na dlho pokoj. 🙂

lenadka
23. mar 2007

No Lindus aj take bolo chodila som na baby plavanie do Bojnic /tam su super podmienky/. Vozila ma baba z Handlovej, my sme prisadli v Jalovci a ficalo sa. Davala som jej na benzim a obe sme boli spokojne. Toto plavanie co chcem chodit s kolegynou je ale tu v PD nova plavaren-chcem si trosku prinavratit kondicku a po praci si zamaknut-pre mna je plavanie ten naj naj relax. Od 16,00-17,00 kazdy stvrtok. Lebo mala ma len 2r. a tu musim dooobre strazit ked ideme na plavaren-no vtedy si vobec nezaplavam, len ak idem s manzelom. V Handlovej je pre nu studena voda, no boli sme tam 2x a bola som max. nespokojna. Zima jak v psinci, spinava satna, chybajuce dvere v susiarni, docudene sprchy, otrasne WC...sa necudujem ze 15 Sk za viac by som im tam ani nesla 😀 😝 Ten druhy krat mi aj mala ochorela. Totiz po vyjdeni z bazena nesli sprchy a bolo jej zima, ked sa aj pustili tiekla studena voda. Ani sme sa nakoniec neumyli! V susiarni som ju chcela ohriat a tie prihorete dvere napucane nesli dobre zavriet a tie druhe celkom chybali, tiez nie je kam dieta ulozit ked chces dat plienku /tu na plavanie a ked sme tam boli nosila este na cestovanie aj normalne/. Uz ked by bola vacsia tak by sa to tam dalo zniest. 😅
Inak s tou kamoskou nekatolickou-mame rovnako stare deti - baby, tak sme sa zoznamili v poradni a pri kocikovani, ja k nej obcas chodim, ale nechcem ju moc zatazovat ma 3 deticky po sebe a je po operacii chrbtice. Jej to neda a ked pridem tak nas obskakuje aj ked jej vravim nech si hača ze sa chcem rozpravat nie kolace 😀 😀 😀 a ja viem ze by este nemala moc chodit, ma toho dost pri troch krpcoch /5 r,3,5r a 2r/. Mam tu este jednu kamosku maminu, ale ta tiez pracuje ako aj ja a blbo nam to vychadza ked ja som doma ona v praci a opacne.
lindus mozes prezradit ktoru krcmu mate? Ze kde trzbu treba ist robit-bez manzelov! 😀 🙄 😀
Inak vidim aj sama, ze chlapi su ako deti, ze jednoducho velit musim-zbytocne sa prieci 😎 len je to pre mna unavujuce, mal by byt viac dospely.
Som moooc zvedava, kto z nas prevy dolezie sa uzmierit, vzdy nam to dlho trva lebo sme trvrdohlavy obaja 😨 🤐 😵

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paska
23. mar 2007

😀 😀 ale ja som katolíčka by som sa jej možno lúbila 😀 len by sme museli pred nou mojho mangela schovávať on je ateista 😀

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
femmefatale
25. mar 2007

lenadka, vo Veľkej Lehôtke - po mafiánoch 😎 😲 Len neber potom zo sebou svokru, lebo to neprežije 😅 Alebo možno práve schválne 😲

lenadka
26. mar 2007

Linda, dobrý nápad🙂)) u krcmu v Lehotke nepoznam ☹ aj ked dost vela v okrese ano 😀 😖 Hlavne tuno tot okolie Handlovej 😀 😀
Pani inak jak som manzela sfukla maka na stavbe ako divy-na nieco to aj dobre bolo. V nedelu sme prehodili prve vety, ale nemozem to prehanat nech makáááá 😀 😀 😀

bebek
26. mar 2007

cauko babule.
Ako ste vykendovali?
Ja som dnes nakupovala pre seba handry, pokial som este tu, aj ked sa s malou moc nakupovat neda.
Leni neboj, ked sa vratim tak nieco spachame. Len najskor budem musiet malu navyknut na staru mamu.

paska
26. mar 2007

bebek ahoj 😉 aj ja chcem páchať 😀

bebek
26. mar 2007

jasne paska, ale bez deticiek, ak sa chce este niekto pridat, nech sa paci... 😀

paska
26. mar 2007

no jasne že bez bab 😉 😀

papula
autor
27. mar 2007

Ahojky.
Akurat som dofrcala do prace a fuj nevladzem 😝 tie hnusne schody 😝 Ja by som sa tiez pridala,ale uz som teraz jak taky balon a funim jak byk tak to asi nepojde ☹ vsak neumierame 😉 Uz sa tesim na piatok konecne mi dovezu kocik a postielocku jupíííí 😀

mimonenka1
27. mar 2007

Caute,
papula ty ešte pracuješ? Ja som to vzdala. Som na PN druhý týždeň, ale ani sa mi to nezdá ešte som si neoodýchla stále niečo.
Cau bebek, ako sa darí. My sa už vytešujeme na Vladina, teraz príde.

dudasik
27. mar 2007

Ahoj Prievidzanky, moje rodacky.
Mimonenka gratulujem k tehulkovaniu. Takze vam sa to po svadbe podarilo zachvilku. To je fajn. Nam sa nedari, tak mam take stavy zmatenosti. No netreba sa pozorovat a bude fajn, vari to pride v ten spravny cas.
Ake su vase skusenosti s tym objavovanim, ci ste alebo nie ste tehotne?
Ake ste mali priznaky a kedy presne prisli? Dakujem 😀

paska
27. mar 2007

ahojte 😀 lenadka má zase volno čo? 😀
dudášik 😉 mne bolo zle ráno aj večer 😝 tak som na to prišla
tiež sa nám po svadbe nedarilo až po dvoch rokoch sa narodila sisa ale teraz sa už darí 😀 (už by sa ani nemuselo 😀 )

papula
autor
27. mar 2007

mimonenka este ano,ale nemusim robim vlastne v nasej firme takze v pohode uz sa nenamakam skor som tu uz len na take papierovacky 😅 ,ale 11.4.my uz dokino vypise matersku tak uz budem asi domka odychovat 🙂
dudasik neboj to pride my sme sa namakali vyse roka a ked sme mysleli,ze to je marne tak som necakane ostala tehotna 🙂 Ja som priznaky nemala skoro ziadne ja som utekala k doktorovi na silne bolesti brucha a to mi mrcha meskala iba 3 dni,ale koli tomu som nesla isla som koli tym bolestiam,lebo to som nikdy pred tym nemala boli to take neprijemne krce,ktore sa dost casto opakovali 😝 tak som radsej isla.Pichol mi nieco na bolest a vyvolavacku do tyzdna mrcha stale nic tak uz to bolo jasne 😉

mimonenka1
27. mar 2007

dudasik, dva týždne po svadbe. najskôr sme si hovorili, že dva roky počkáme, ale potom, že čo budeme čakať, teraz som taká šťastná. Vraj každý pár, ktorý nemôže otehotnieť, kvôli stresu, príde domov s bábätkom z dovolenky na Orave. Neskutočné, ale potvrdilo sa to u piatich. 😀 😀 😀
Neviem aké som mala pocity, ale ráno som si myslela, že som tehotná a poobede som si kúpila test, kým sme tomu uverili, tak sme kúpili ďalších päť. A strašne sme sa vytešovali.

Dudasik, ty si ma dostala, pozrela som si tvoj album, až mi slzy vyhŕkli, už som to písla na júlovkách, nášho dvanásťročného maltezáčika sme museli dať v nedeľu utratiť ☹

Papula aj tak máš môj obdiv.

papula
autor
27. mar 2007

mimonenka to ma mrzi s tym havinko ja by som sa bez mojho asi zblaznila ☹
a da sa to este zmaknut sice fucim ako byk,ale som este dost ciperna 😀

dudasik
27. mar 2007

Ahojte, to je jasne, havinkovia su milacikovia, nevedia zranit tak ako ludia.
Aj mna to Mimonenka mrzi, aj my sme pred rokmi museli dat utratit naseho sedemrocneho havinka, bola chora, ale zmierili sme sa s tym. Sestra bola vtedy dokonca tehotna, aj musela ist do nemocnice,lebo sa jej zvysil tlak zo stresu, ale nakoniec to dobre dopadlo a narodilo sa babatko a uz havinka ani nexeli mat.
Vela ludi si hned potom kupuje noveho a ten boliestky opat zahoji. ale ked cakate babatko, tak nebude asi ani casu venovat sa dvom malym huncutom.

papula
autor
27. mar 2007

dudasik pokym mas malinkheho bytoveho psika a aj babo tak si myslim,ze sa da venovat obom 😉 jasne,ze miminku viac,ale hafana tiez nemozeme zanedbavat.A pes vie aj vicit,ze si tehu.Ta nasa ako som ostala tehu je uplne ku mne ina dava vsade na mna pozor a boh chran aby sa ma niekto dotkol.Dokonca pred asi troma mesiacmi,alebo tak nejako ju pochytilo nieco divne.Zobrala si oblubenu hracku a spaval mi s nou v skrini na veciach a nikde inde som jej hu nomohla dat,lebo pistala a ako nahle som si dala prec veci zo skrini tak tiez vyvadzala.Tak som si do tej spodnej policky musela dat veci na doma skrina musela byt nonstop otvorena.Aj sme volali zverolekarovi a ten vravel,ze je to koli tomu,ze citi ze ja som tehu a ze si mysli,ze ta hracka je jej steniatko a ze na tych veciach spava preto,lebo ma tam citi zaujimave vsak?Ale asi po dvoch tyzdnooch ju to preslo chvala bohu 😝 Ale bolo to hrozne podarene 😀

mimonenka1
27. mar 2007

Maltezáci sú užasný, čo som úplne prekvapená, zobralo aj nášho tatka. On bol ždy z nej nervózny, ale je to hrozne milé. Najviac to trápi moju sestru, ja sa snažím na to nemyslieť, ani mi teraz asi nechceme nového havinka. Ja som si vypestovala dosť silnú alergiu na srsť a sestra má štúdijné povinnosti.
Papula to je milé.

bebek
27. mar 2007

Ahojky, aj u vas je tak krasne ako tu?
Mima, kde si sa tulala?
To viem, ze Vlado ide domov, v sobotu spal totiz u nas, jeden kamarat oslavoval marodky. Vlado to ma od nas iba 35 min. vlakom.
Dudasik, babatko sme moc neplanovali, zadarilo sa nam, ani manzelia este nie sme, ja som chcela najskor svatbu, az potom babo, ale niekedy je to inak. Ja som zistila, ze som tehu az ked som bola tak v 4tom tyzdni. Byvalo mi zle, mrcha mi meskavala casto, takze tomu som moc vyznam naprikladala. Ja som bola fajciarka a ked mi uz cigarety prestali chutit,bolo mi z nich na vracanie, co mi pred tym, ked som bola chora nejak navadilo, tak som si povedala, ze treba kupit test.
Mala sa zobudila, idem sa venovat, zetial papa...

papula
autor
27. mar 2007

mima my sice maltezaka nemame,ale mame podobneho lhasa apso ten je tiez velmi krasny mam ho aj v albume 😉
ano bebek aj tu je tak krasne dufam,ze to uz vydrzi 😎

mimonenka1
27. mar 2007

bebek, ja som sa netúlala, nestíhala som nič, ale hovorím, už som na PN, tak už vegetím, dnes sme boli femmefatale/ Lindou cvičiť. V utorok sa platí 100 korún, vo štvrtok a v stredu to organizuje nemocnica a je to zdarma, ale tak to aj vyzerá. Dnes som si naozaj dobre ponaťahovala kosti, tak budem chodiť utorky. Oplatí sa to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre