Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

papula
autor
29. jan 2007

oki padla idem domcov 😀 zajtra nakuknite hodime zo par pismenok pa pa.

paska
29. jan 2007

žiarli 😨 ale pomaly si zvyká

bebek
4. feb 2007

Ahojte, ja sa tiez hlasim k Prievidzankam, aj ked momontalne som v UK, ale uz nie nadlho, kedze po materskej nedostavam ziadnu podporu, pretoze partner pracuje. To co mame na malu-nic moc, aj ked na Slovensku tiez ziadna slava, ale potrebujeme usetrit, lebo ideme stavat v Chrenovci dom. Inak som rada, ze som nerodila v Bojniciach, lebo potom co mi rozpravala moja segra, ak budem mat este druhe babo, tak urcite nie tam. Ale pocula som, ze su aj spokojne baby. Tak zatial....

paska
4. feb 2007

ahoj bebek a kde si rodila v UK?

bebek
4. feb 2007

Aho, rodila som v meste Southend on sea, take mensie primorske mastecko, na juhovychode a ktory doktor paska ti bol pri porode, ak sa smiem spytat?

paska
4. feb 2007

dr.borko ja som rodila v handlovej

bebek
4. feb 2007

Paska prepac do Handlovskych doktorov sa az tak nevyznam, splietla som si to, zle som si precitala, myslela som si, ze si rodola v Bojkach . Nehovorim, ze Prievidzkych mam precitanych, mozno oni by sa este dali ale ako sa sestricky chovali k sestre, tak dakujem pekne, ale mozno mali vtedy iba zlu naladu...

paska
4. feb 2007

tak ale rodila som tam prvé babo dr.bol kurila ten je v poho no a tie setričky mi ani nespomínaj 😖 to bolitrubky tak ma zdeptali že nemám mlieko ako keby som ja za to mohla 😠

bebek
4. feb 2007

Presne tohovorila sestra, tiez ju'povzbudili'tak, ze nemala mlieko, jedna v nej, ked ju sili dokonca zabudla tampon. Mne ked sa malicka narodila, tak mi ju hned pekne prilozili, aj ked som mala poriadne depresie, ale ukazali mi ako sa ma spravne kojit. Kojim az doteraz aj ked uz dokrmujem a sem tam dam aj um. Inak spytam sa ta ci namas nahodov skusenost, malickej vcera vysiel prvy zubok ma aj sopliky, mala aj teploty, no vcera mi zacala j kaslat, je to taky suchy kaslik, neviem ci to ma nieco spolocne so zubkom, alebo mam ist k doktorovi?

paska
4. feb 2007

mne malá vždy pri zúbkoch ochorela najskôr len ten soplík to by bolo v poho ale ten jej išiel potom na priedušky a hnusný kašel z toho bol, tak radšej choď k doktorovi lebo ten kašel by tam nemal byť 😉

bebek
4. feb 2007

Dakujem za radu, zajtra sa tam objedname, lebo tu sa musis aj k praktickemu objednavat, ale aspon potom nemusis cakat. Poberiem sa aj ja uz do spichova, zajtra nakuknem, dobru nocku.

lenadka
5. feb 2007

Ahoj bebek a ostatne🙂)
Volam sa Lenka, mam 2 rocnu dcerku. Som velmi rada, ze som objavila tuto diskusiu. Bebek budes Chrenovcanka? Ja totiz byvam v Jalovci a to je co by si kamenom dohodila🙂.
K diskusii o porodoch pridam, ze som rodila v Handlovej. Pristup lekarov na sone alebo napr. ked som si chcela pozriet porodnicu bol super. Ochotne mi nahrali video zo sona, dokonca Dr.Revicky cakal kym som isla kupit kazetu🙂). Rodila som s primarom Borkom. V tej chvili som si nestazovala (ten stres ze je to 1x a vsetko okolo), ale skoncil kliestami auvajs! Pri porode bola mila taka starsia sestricka a zo par praktikantov, co mi bolo celkom fuk, akurat taka mlada co mala prax na chirurgii sa tvarila strasne ked som tlacila🙂)...kto vie co take strasne videla ked mala taky zhrozeny vyraz🙂). Na novorodeneckom bola jedna starsia naduta afektovana sestricka, ostatne boli fajn, akurat ze mi nikto neporadil ako dojcit. Mozno aj dobre. Susede stale dieta vazili a kontrolovali ako dojci a nakoniec nedojcila. Do mna sa nik nestaral a dojcila som 15 mesiacov.

paska
5. feb 2007

ahoj ledanka 😉 a neni revicky v bojniciach?

lenadka
5. feb 2007

Paska, myslim ze uz ano. V tom case bol este v Handlovej /2 roky dozadu, rodila som 1/2005/. Viem ze sa chystal na odchod do Bojnic. Ake mas s nim skusenosti?

lenadka
5. feb 2007

Paska, este by som sa rada opytala, rodila si s primarom Borkom...ako sa Ti pozdaval?
Ja ked som zistila ze mi bude pri porode, tak sa mi ulavilo. Akurat som bola nespokojna s tym, ze mi spravil nieco /napr. natrhnutie plodovych obalov/ bez toho, aby sa ma opytal, resp. oznamil co ide spravit. Tiez som mala tlacit bez toho, aby som citila cosi take ako "tlaky". Tlacila som ako ozivot a mala aj tak nesla von. Mala som potom straaasnu "zlatu zilu" a modriny od kliestin, ked ze ich nakoniec musel pouzit. Pritom som vladala, nebola unavena...tak sa mi to nezda. Napriek vsetkemu som stastna, ze dcerka sa narodila ziva, aj ked so zdeformovanou hlavickou od kliesti /uz nikdy sa to nespravilo, nepomohli rehabilitacie ani polohovanie/, mala tortikolis a zlomenu klucnu kost-proste narocna cesta na svet. Inak jeho pristup bol taky fajn ludsky, zachovaval chladnu hlavu ked vsetky sestricky robili paniku a padali im nastroje z ruk /ked mala mala problem s pulzom v polke porodu/ az na par tychto veci...

paska
5. feb 2007

no to si mala riadny chaos ten pôrod 😝 tiež som tlačila bez tlakov tak mi dali infuzku ptom som mala tlaky jak hovado a tie som musela zase predýchavať ti poviem to bolo horšie jak celý pôrod
doktor má trpezlivosť to sa musí nechať ja som mu pri tom pôrode furt pišťala za ušami nech mi už urobia ten cisársky 😠 lebo im tu zomrem 😀
a malá je už v pohode? 😵

lenadka
6. feb 2007

Cao Paska,
teda aj ten tvoj nebol kto vie co🙂. Mne najskor pichali infuzku na zmensenie kontrakcii a potom no sak vidis jak to dopadlo. Mala je poriadku, hlavicka je trosku deformovana, ale vlasky to zakryju ze to vobec nie je vidiet. Tortikolis sme rozcvicili rehabilitaciou a plavanim /plavanim to slo lepsie jak cvicenim/.Tiez je velmi sikovna, ukecana. Rozprava od 10 mesiacov prve slovka. V 15-tich mesiacov som nastupila do prace a doma zostal ocko. Mala ma vtedy v noci budila: "Maminka pienku pjosim ta" a ked dostala suchu vyhnala ocina pre mliecko, lebo ja som ju uz chcela odstavit - kvoli praci a tiez preto ze nemala cas pit cez den ale len pred spanim raz denne, vecer a v noci a rano po zobudeni. Ano moc neprotestovala a do tyzdna uz odomna nepytala, ale niekedy zo srandy este aj dnes vyhrna pyzamo ze ide papat, alebo chce ona dat mliecko mne🙂
Paska kolko mas deticiek?

paska
6. feb 2007

lenadka 😉 vde teťúrence mám 🙂 (zatial 😀 )

mimonenka1
6. feb 2007

Caute baby, každý nadáva na bojnickú nemocnicu, ale verte mi, že je to len stará zlá povesť spred niekoľkých rokov, odkedy sa tam vymenil primár úroveň ide rapídne hore, ležala som na rizikovom a bola som doslova nadšená. Samozrejme všade sa nájdu príjemní i nepríjemní ľudia, ale na 99 percent to bolo ok. Inde by som rodiť nešla. S najmilšou sestričkou som sa dohodla, že mi príde k pôrodu a ona súhlasila, že príde aj mimo služby. A keby ste vydeli vybavenie na novorodeneckom - celkom nové prebalovacie pultíky, nové vstavané vaničky. Hovorím ako reklama, ale po mojom nemocničnom pobyte, ani inak nemôžem. No zlej reklamy sa budú asi ešte dlho zbavovať.

mimonenka1
6. feb 2007

videli - samozrejme

paska
6. feb 2007

mimo to máš pravdu ono sa to určite za tie roky zmenilo jasom tam rodila presne pred piatimi rokmi
keby bývam v pd tak rodím v bojniciach ale kedže mám nemocnicu v ha za rohom tak mi to takto vyhovovalo a tiž som vyskúšala niečo iné 😉
máme vedla seba albumi 😀

lenadka
6. feb 2007

Ahoj Paska a mimonenka 😉
tak super ze je Bojnicka nemocnica uz takato super. Druhý by som mohla skusit aj tu-pracujem v Bojniciach. Paska mas dievcatko a to druhe je co?
Mimonenka ty si cakatelka, alebo uz mas babo?

paska
6. feb 2007

druhý je chlapček 😉

bebek
6. feb 2007

Caute babky.
Lenadka a moja sesternica byva v Jalovci-Slavka Ziatkova.Mimonenka, mozem byt zvedava a spytat sa ta kde pracujes?

bebek
6. feb 2007

Mima uz nemusis, pozrela som si tvoj albumik, pozdravujem manzela, ci uhadnes kto som?

lenadka
7. feb 2007

Ahoj Paska,
prepac tie otazky co som sa mohla dovtipit aj sama🙂. Ale nechodila som sem a az teraz som zistila, ze ked mysku dam na fotku tak sa mi zobrazi profil, kde je napisane aj o detickach-sorry🙂. A gratulujem ku krasnym detickam.
Bebek Slavku poznam len podla mena xixi. Kamoska co s nou rano cestujem busom mi obcas spomenie ze Slavka sem Slavka tam, boli sme u Slavky...a tak ju touto cestou pozdravujem🙂. Kedy planujete zacat stavat? 😀

lenadka
7. feb 2007

Mimonenka, jeeej aka pekna nevesta🙂

paska
7. feb 2007

ahojte 😉 sa to tu nejak rozrečnilo 😕 ale to je fajn 😉
čo porábate dnes? ja musím ísť do pd malému vybaviť preukaz poistenca zase si postojím v rade ma nervy už teraz chytaju 😠

mimonenka1
7. feb 2007

Caute, bebek, Marek tvrdí, že si Zuzana S. Obaja ťa pozdravujeme.
Lenadka, ja som len čakateľka v 17tt. Už aby to bolo.

papula
autor
7. feb 2007

Ahojte nejako sa rozrastame 🙂 to sa mi paci 😉
Konecne som v robote do pondelka som lezala doma s chripkou,ale uz je dobre 😎 Bola som od stredy v posteli to bolo nieco hrozne ja neviem ako by som zmakla rizikove tehu chvala bohu,ze je vsetko ok a dufam,ze aj bude.
Paska treba sa predbehnut ja to tak robim,len si musis najst super vyhovorku 😀 Ale som hnusna 😝
Mimonenka s tou bojnickou nemocnicou mas mozno pravdu,ze casom sa to meni k lepsiemu a chces tam rodit?A ani nehovor nech uz mame tych drobcekov vonku co?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre