Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katrin21
14. dec 2009

prave som tam volala.. od piatku sa tam zacina lyzovat 😉 najprv len detsky vlek, od soboty aj vrch, teda vsetko.. Dano tam bol kusok tento výkend na chate a v sobotu tam snezilo a je tam zima,.... takze uz zasnezuju a lyzovat sa dat bude🙂))

katrin21
15. dec 2009

baby, no co je?? par dni to tu zilo minuly tyzden a teraz zase mrtvóza 😀 😀
ale sa nam ochladilo, co? rano to skrabkanie auta- nic moc 😒 ..ale aspon nie je mokro.. akurat som vcera zistila, ze som predsa len mala vypumpovat zbytok letnej zemsi do ostrekovacov, lebo mi komplet zamrzla....doliala som tam sice zimnu, ale ked tak pozeram na vyvoj teplot, asi neni sanca... 😀 😀 mozno supnem nasim do garaze na vikend auto, nech sa rozmrazi a zmiesa.... 😉

kkatrina
15. dec 2009

ja som dnes išla po dlhej dobe do práce busom, bol to zážitok 🙄

poobede príde manžel s chlapcami a chceme ísť pozrieť na trhy - aspoň si konečne dám punč 😀

bubba
15. dec 2009

uz zacali trhy?no ja neviem ja tam nerada chodim .a aky punc tam robia?ja som to pila / jedla asi len raz vzivote a bolo to nieco uzasne.robila to sesterka a opila som sa z hrozienok.u nich sa to totiz tak zaraba ze sa hrozienka tak do pol sialky + krajane mandle na tenulinke platky zaleju tymto horucim puncom (rum a vino) ..kkatrina pocuvaj dufam ze to prezijes...chichi ja by som to asi nemohla pit na verejnosti by som tam zaspala postojacky chi 😀

katrin to vies prisli nove tvare tak sa to rozkecalo a potom nastal utlm,klasika 😀 keby nebolo teba tak to tu uz uplne zapadne prachom lebo my ostatne to doooooooooooots flakame,ze mam pravdu?? 😀

kto vie co je s paskovcami,kikovcami?uz dlho nenapisali ani ciarku 😅 ako sa maju?

bubba
15. dec 2009

a este nieco pekne na citanie...

Dar, ktorý žije ďalej (Teddy Stallard)

Tento príbeh sme čítali v UPC ako príbeh na zamyslenie pri sv. omši v pondelok, 9. 1. 2006, keď sme uvažovali v rámci cyklu o láske nad jedným z nepriateľov lásky: Pomstychtivosť.

Teddy Stallard bol považovaný za jedného z najposlednejších v triede: nezáujem o školu; zatuchlé pokrčené šaty; neučesané vlasy; tvár stále kamenná; pohľad tupý, sklený, nezaostrený. Keď sa s ním jeho učiteľka, pani Tompsoová rozprávala, vždy jej odpovedal jednou slabikou. Nepríťažlivý, bez motivácie, stále mysľou kdesi ďaleko: takéhoto chalana nebolo ľahké mať rád.

A aj keď jeho učiteľka tvrdila, že všetkých žiakov vo svojej triede miluje rovnako, kdesi v hĺbke nej samej vedela, že nebola celkom pravdivá voči tomu, čo tvrdila. Vždy, keď opravovala Teddyho písomku, ako keby prežívala akúsi perverzný pôžitok z toho, že mohla označiť červeným iXkom všetky odpovede, ktoré neboli správne a keď mu konečne na spodok papiera napísala známku 5 jej zadosťučinenie bolo naozaj úplné. Nemuselo to byť také. Mala predsa založený osobný spis Teddyho, tak ako každého žiaka. A teda o Teddym vedela viac než ktokoľvek iný. No nechcela dovoliť, aby ju to, čo vedela ovplyvňovalo. V jeho zázname bolo napísané:

Prvá trieda: Zdá sa, že Teddy má budúcnosť. Je nadaný a usilovný. Jeho výsledky v škole sa ukazujú sľubnými. No jeho situácia doma je zlá.

Druhá trieda: Teddy by mohol byť aj lepší. Jeho maka je vážne chorá. Doma mu nemá kto pomáhať.

Tretia trieda: Teddy je dobrý chlapec, no príliš vážny. Učí sa ťažko. Tento rok mu zomrela matka.

Štvrtá trieda: Teddy je veľmi pomalý. Správa sa však slušne. Jeho otec nemá o neho záujem.

Prišli Vianoce. Žiaci sa rozhodli, že prinesú svojej učiteľke pani Tompsonovej darčeky. Poukladali svoje darčeky na stôl v triede a už len čakali, ako sa bude pani Tompsonová tváriť, keď ich bude otvárať. Medzi nimi bol aj darček od Teddyho Stallarda. Bola prekvapená, že aj on jej doniesol darček. Bol zabalený do úplne jednoduchého hnedého papiera a prelepený lepiacou páskou. Na obale boli napísané jednoduché slová: „Pre pani Tompsonovú od Teddyho".

Keď učiteľka otvorila balíček, vypadol z neho krikľavý, lacný náramok, bez polovice kryštálikov v ňom a fľaštička s lacnou voňavkou. Žiaci sa začali uškŕňať a chichotať. No pani Tompsonová zdá sa, že konečne do nej čosi vošlo, či to bol cit alebo rozum ťažko povedať, no v každom prípade si dala náramok na ruku a voňavkou si natrela svoje zápästie. Žiaci stíchli. Ruku vyzdvihla hore a hovorí: „Nevonia to krásne, žiaci?" A žiaci, zdá sa, ako keby pochopili, na čo ich učiteľka naráža, reagovali: „óóó" a „úúú".

Na konci vyučovania, keď už žiaci boli preč, Teddy ešte zostal. Priblížil sa k pani Tomsonovej a tichým hlasom jej hovorí: „Pani Tompsonová..., pani Tomsonová, voniate presne tak, ako moja mama... a jej náramok vyzerá skutočne krásne na vašej ruke. Som šťastný, že sa vám môj darček páči." Pani Tompsonová bola dojatá. Keď Teddy odišiel, padla na kolená a prosila Boha o odpustenie za svoju tvrdosť.

Na druhý deň, keď žiaci prišli do školy, vítala ich nová učiteľka. Pani Tompsonová sa stala úplne iným človekom. Od tohto času nebola len učiteľkou. Stala sa aj poslom Božím. Stala sa človekom, oddaným láske k svojim žiakom a začala robiť veci, ktoré nikdy pred tým nerobila. Začala ukazovať srdce. Pomáhala všetkým žiakom, no najviac tým najpomalším. A zvlášť Teddymu Stallardovi. Ku koncu toho školského roka Teddy ukázal dramatické zlepšenie. Dobehol väčšinu najlepších študentov ba dokonca niektorých z nich i predbehol.

A potom škola skončila a žiaci sa rozlúčili so svojou učiteľkou a sa rozišli. Nepočula o Teddym dlho nič. Až raz jedného dňa dostala kartu. Bolo na nej napísané:

Drahá pani Tompsonová,

Chcel som, aby ste to vedeli prvá: o pár dní končím školu dostávam diplom. Končím ako druhý najlepší v triede.

S láskou, Teddy Stallard.

O 4 roky neskôr prišla ďalšia správa:

Drahá pani Tompsonová,

Práve mi povedali, že som sa umiestnil ako prvý v hodnotení výsledkov skupiny, s ktorou som študoval. Chcel som, aby ste to vedeli prvá. Univerzita nebola ľahká no páčila sa mi.

V láske ostáva Teddy Stallard.

A o ďalšie 4 roky neskôr: ...

Drahá pani Tompsonová,

Oznamujem vám, že som Theodore Stallard, M.D. (doktor medicíny). Čo na to hovoríte? Chcel som, aby ste vedeli ako prvá, že nasledujúci mesiac, aby som bol presný 27-ho sa žením. Chcel by som, aby ste mi prišli na svadbu, a aby ste sedeli tam, kde by bola sedela moja mama, keby sa bola tohto môjho dňa dožila. Vy ste moja jediná rodina, ktorú dnes mám. Otec mi zomrel vlani.

V láske Teddy Stallard.

Pani Tompsonová na svadbu šla a naozaj si sadla, kde by bola sedela jeho matka. Zaslúžila si tam sedieť. Pre Teddyho urobila niečo, na čo on nielenže nikdy nezabudol, ale čo úplne zmenilo jeho život.

kkatrina
15. dec 2009

bubba mám úplne roztečený make-up a červené oči 😔

kkatrina
15. dec 2009

a kikovci sa majú fajn, sú presťahovaný v novom bytíku a chceli by druhé bábatko 😀

a z punču sa neopijem - sľubujem 😀 inak trhy začali len včera a ideme tam len preto, že muž príde aj s deťmi aby mali taký výlet 😀

katrin21
15. dec 2009

bubbbaaaa-- ja uplne smoklim, esteze som v kancli sama.. to je nadherne..,( inak tusila som , ze ten naramok bol mamin 🙂))

katrin21
15. dec 2009

a aj nieco na tych trhoch je? alebo len taka
" tržnica" ako vzdy...

kkatrina
15. dec 2009

Kati neviem, zajtra dám vedieť 🙂

katrin21
15. dec 2009

my mame dneska koncert v hudobnej, tak mozno po koncerte ak skor skonci , tak skocime do mesta..uvidime, ci to stihneme..ale asi nie, lebo zaciname az o 17.00 a trhy su asi len do 18.00..

danulka2
15. dec 2009

bubba to bolo krasne 🙂

kika13
15. dec 2009

Cafte, tu soooooooom. Tak to som prekvapkaná, že si tu ešte niekto na mňa pamätá 😀. Musím počítať, lebo niesom v obraze 😎 .

kika13
15. dec 2009

Renčáááááááá paska tak hop aj ty sem 😉

kika13
15. dec 2009

Kati aj ja chcem tajnú ponuku 😀

kkatrina
15. dec 2009

Maťka zavolám ti a poviem 🙂

b.janka
15. dec 2009

ahojte... a kati mne nedáš vedieť čo je to za ponuku???... bude to také malé verejné tajomstvo... 😀

inak ani my nemáme pokúpené všetky darčeky... hádam polovica by už bola... nekupujeme si veľké dary... ale aj kvôli blbosti treba ísť do mesta... a to vôbec nestíhame... v práci môžeme nocovať... vyzerá to tak že ešte 23.12. pôjdem uričte na pol dňa do práce ak nie na celý... a medzi sviatkami tiež... dúfam že všetko si stihnem porobiť... dnes som bola do 18:00... bola by som ostala ešte dlhšie len manžel volal že potrebuje auto... a keď som prišla domov tak mi oznámil že už ho nepotrebuje... skoro ma šiblo... ale doniesla som si papiere domov tak si pomaly robím...

ja som nič nepiekla... a pravdepodobne ani nebudem... nič nestíham... igino si chce s dankou upiecť medovníčky... inak ostatok kupujem...

stromček máme postavený už od soboty... a danka mi v pondelok ráno štrajkovala že ona do škôlky nejde lebo sú vianoce.... skoro ma vytočilo... nemohla som jej vyhovoriť že ešte týždeň aj niečo musí chodiť do škôlky

bubba
15. dec 2009

jéééééééj kika som rada ze si sa ozvala 😎 tiez ma tesi ze sa vam pacil ten clanok,skoda ze nie som taka mudra,aby som take daco mohla napisat sama...ale bolo to krasne....tiez nezostalo oko suche 😉 ak vas to nebude otravovat,tak este jedna moja citova zalezitost....a slubujem ze uz viac nebudem 😀

Hľadanie múdrosti

Bol raz jeden mladík, ktorý veľmi dychtil po múdrosti. Dni i noci ležal v knihách, hĺbal o záhadách sveta a čítal všetko, čo mu prišlo pod ruku. Až raz sa dopočul, že v meste je mudrc, ktorý je skutočne vidiaci!

Mladík veľmi zatúžil po jeho múdrosti a hneď sa vydal na cestu. Bežal, hlava v oblakoch, nehľadiac napravo ani naľavo hnal sa za vznešeným cieľom. Vtom zakopol o opilca, ktorý vyspával na ulici, a tresol na zem ako mech.

"Ty nemehlo! Grobian, dívaj sa, kam šliapeš!" zreval ožran a zúrivo sa na neho vrhol. Natĺkol mu, čo sa do neho vmestilo a chlapec mal čo robiť, aby vyviazol živý. Dobitý dobehol až k rieke, kde márne hľadal prievoz. Na brehu bol jediný čln, ale ten mal na dne dieru ako päsť.

"Akú dieru? Že vás ústa nebolia, pane!" vrieskal o stošesť majiteľ požičovne lodiek. "Tá loď je bezpečná ako vaše vlastné topánky, to vám prisahám!"

Hovoril tak presvedčivo, že mu chlapec uveril a čln si požičal. Lenže sotva došiel do polovice rieky, čln nabral vodu a šiel ku dnu. Chudák chlapec sa skoro utopil.

Vyliezol zmáčaný na breh a ponáhľal sa pešo k mestu. Vtom šiel okolo kočiar a kočiš volal: "Kočiar do mesta pre pánov z paláca!"

Pravdaže, chlapec z paláca nebol, ale chcel si ušetriť kus cesty. Tajne vliezol do kočiara a kočiš bez váhania práskol do koní. Ale beda! Namiesto do mesta vyšiel opačným smerom a čím viac mladík kričal, tým besnejšie kočiar letel. Chlapcovi nezostávalo nič iné, než za jazdy vyskočiť. Odretý do krvi sa vliekol späť a žalostne si zúfal, aký je osud k nemu krutý práve v tak dôležitý deň. Ako tak unavene kráčal, priamo oproti zbadal prichádzať človeka, ktorý sa smial od ucha k uchu a mal zvláštne povedomú tvár.

"Tak čo, chlapče, ako sa ti páčia tie múdrosti? Nevrav, že ma nepoznáš! Ja som predsa ten pijan, čo si ti ľahol do cesty! Snáď som ťa vylátal dosť, aby si si pamätal, že keď sa ženieš za svojím cieľom, nikoho pri tom nesmieš pošliapať! Ja som ti požičal tú deravú loďku. Dúfam, že viackrát nenaletíš na páčivé reči! O všetkom sa presvedč najskôr sám, načo máš rozum? A potom som ťa pekne previezol kočiarom, čo? To aby si pochopil, že kedykoľvek si chceš skrátiť cestu podvodom, vždy sa dostaneš tam, kam nechceš. To sú skutočné múdrosti, ktoré hľadáš.

Teraz sa asi hneváš, že som ťa tak potrápil. Jednu múdrosť ti teda pridám. Hlúpi ľudia ťažkosti nenávidia, ale múdry človek sa z nich učí. Ty si zbitý, odretý a mokrý ako žaba, ale si o to všetko múdrejší. Keď pochopíš toto, nepotrebuješ mudrca, ani hrubé knihy. Život ťa bude sám denne učiť."

katrin21
16. dec 2009

tak mame po koncerte... prva skladba je divna, taka abrokova, nepravidleny rytmnus, ale druha je lepsia..

https://www.youtube.com/watch?v=1VcwTtwpkss
bubba
16. dec 2009

sikovna kikuska!!!!!!!!!!!!!!!!!! ťap ťap ťap dojimaveeeeeeeeeeee

katrin21
16. dec 2009

dakujeme... vie aj lepsie, ale ked je vybrala take skladby.. ta prva totalne divna.... kazala jej na tolkych miestach spomalit , ze to vyzeralo, akoby nevedela ako pokracovat, a ona pritom len mala spolmalit.. 😀 ja som to tak nikdy ako decko nehrala v tej skladbe..

kkatrina
16. dec 2009

Kati pekné 🙂

na trhoch nič, otočili sme sa išli k mojim rodičom 😀

a Janka nenechaj sa vytočiť robotou, ja som v štádiu že si Vianoce nenechám pokaziť ničím, už som si aj povedala že sa kašlem na upratovanie......hlavne aby bola pohoda 🙂
a niekedy ti porozprávam čo sú skutočné problémy s dieťaťom, sem sa mi to písať nechce 😖

bubba
16. dec 2009

kkatrina este stale su problemy??? skoooooooda....u nas tabulky tak zabrali ze si nemozem vynachvalit..minule ma vytocila tak jej hovorim ze nakreslim ti na celo cierneho hnevajlika a pojdes tak do skolky....a behom 5 sekund bola ako vymenena 😀 😀
ja ttiez extra special neupratujem iba tolko co aj inokedy ale kedze bude doma manzel rozhodla som sa konecne pre kompletku kuchyne a kupelne inac akoze nie koli vianociam ,ale z casovych dovodov ze aspon bude s malou a ja si mozem v pokoji robit...

katrin mne sa ta prva skladba nahodou pacila dokonca som ju odniekal poznala...

bubba
16. dec 2009

tak diky ze na trhy ani nemusim ist usetrila si mi cas a behanie v mraze 😉 sme sa chystali v piatok 😝

katrin21
16. dec 2009

bubba: ona je znama, ale niekomu sa moze zdat cudna. predstav si , ze ju hra na Spinete a si ako v tarom filme o Händlovi a Bachovi 😀

trhy som videla vcera len tak bajočko, ale teda nic extra... 😒

danulka2
16. dec 2009

ahojte, krasny den zelam 🙂
a uz sa nam chumeliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀

kika13
16. dec 2009

snežííííííííííííí 😀

kika13
16. dec 2009

my si dáme pod stromček asi všetky šeky čo treba platiť, bo stale najdem nejaký v schránke 😒, dnes si môj milovaný syn, inak veľmi kludné dieťa, od jedu trikrát buchol hlavu o stenu čelom, no ako už mohol na toto prisť to fakt netuším, prirodzený talent 😖

katrin21
16. dec 2009

ludia, je strasna poladovica!! kto nemusite ani nejazdite! cele Sebedrazie, Novaky vsade lad.. zamrza vlhkost zo vzduchu isla som asi 20 a ked som chcela zabrzdit, auto slo dalej( nechcem vediet, ekby som sla normalne 50)... upozornite aj polovicky 😉 ty kokso... cestari co, spia???

moncicii2000
16. dec 2009

ahoojte tak a od pondelka mame uz druhy zub :D nejak sa nam to rozbehlo ... na trhoch som s malym nebola ani sa nechystam :D .. ale segra robi v bojniciach tak my kupila v pd na trhoch vanilkovy trdelnik :D :D cely som ho zjedla na posedenie .. maly sa dnes prvykrat sankoval ... az ho to zmordovalo a zaspal 🙂 tak ted buska a ja ze idem aspon trochu sem kuk ... darceky uz mam vsetky uz aj pobalene .. uz sme postavili i vianocny stromcek sobotu (mame umely stromcek - ale v obyvacke mame vetvicku vyzdobenu - takze to pripada ako by sme mali zivy stromcek ) .. nejake kolaciky uz mame popecene ale este nejake mamina chce upiect tak uvidime :D .. dokym bol dnes maly vonku so starym ocom tak ja som bola u kozmeticky na obocko a na plet .. 🙂 prijemny vecer zelam ahojte 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre