Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
11. jan 2010

katrin, nechce sa mi to tam hladat, kym mi to ten moj pomaly kon "vytoci" mna sibne, najlepsie by bolo keby hodis nan priamo link 😉

danulka2
11. jan 2010

miska.v my sme mali dlllho kocik 3-komb.z quelle. Len som ho opatrovala v pivnici, lebo Dominika ho vobec neznicila, ale nakoniec som ho minule leto dala tu do detskeho domova. Keby som vedela, tak ti ho este podrzim 😉

lenadka
12. jan 2010

baby poradte ked v PD dostat plienky fixies? Dnes som sondovala a nic 😖

kkatrina
12. jan 2010

leni skús tevos drogerie, v bojnickej ich mali určite a aj u nás v Rudne sú 😀

katrin21
12. jan 2010

a ani v Tevose nemaju?

katrin21
12. jan 2010

jaj, to uz posala mója menovkyna 😉

danulka2
12. jan 2010

ano, u nas /v Bojniciach/ v tevose ich maju

bubba
12. jan 2010

fixies som vzdy a zarucene kupila v tescu alebo kauflande alebo hypernove....vzdy boli dakde vypredanbe ale zohnala som vzdy....

lucijja
13. jan 2010

ahooojte zienky. Dlho som tu nebola...ale som vas poctivo citala uz od vcera. 😀 Vidim ze sa mate fajn, kazda nejake drobne trapenie ale aj radost. 🙂
My mame take divne obdobie. Prveho decembra nam vysiel jeden zub a od vtedy nic. Nie je to divne? Navyse sa nam meni rezim - mala uz spi iba raz za den. Teda, niekedy raz, inokedy dva - vsetko sa odvija od toho kedy rano vstane. 😒

A potrebovala by som radu...Oducali ste niektora od nocneho krmenia, ci ste nechali nech sa oducia same? Mala papa v noci dva krat. O pol jednej a potom nadranom okolo stvrtej-piatej. A to o pol jednej by som jej chcela vynechat - na 9,5 mesacne dieta sa mi to zda skoro aby mala hlad. Takze jej mliecko nedavam uz druhu noc, ale ona sa zakazdym zobudi a je hore. Dnes bola od polnoci do tretej. 😒 Ale myslim ze urcite nebola hladna, lebo neplakala ani nic. Len sa zobudila, posadila tak som ju ulozila, ona 5-10minut lezkala potichu a zase sa posadila...tak som ju ulozila...a takto dokola a zaspala az o tretej. Myslite ze sa to upravi? Nemate s tym skusenost? 😕

bubba
13. jan 2010

ahojcek babky...
luci moj bratranec ma jednu fotku kde ma narodeninovu tortu (1 rok) a obrovsky,vyskereny a prazdny usmev... 😀 neboj sa zuby jej narastu 😀 😀

my sme oducali ked mala mala 1,5 roka(dost neskoro ja viem) najskor som jej zrusila tu vcasnu rannu davku(tiez jedna 2x okolo polnoci a nadranom) tiez sa prve dve noci prebrala,lezali sme v posteli (nesli sme sa hrat alebo co aby si nezvykla)mojkali sme sa ,po tychto dvohc nociach sa pekne naucila "nevstavat" a tym padom mi azcala rano konecne ranajkovat co dovtedy nehrozilo...jedla az naobed okolo 1 😅 po tyzdni som ju odnaucila od polnocnej stravy a tym padom sa cely denny jedalnicek posilnil a vnoci nepocitovala hlad...

katrin21
13. jan 2010

lucija: a co jej davas na vceru? moja tiez dost dlho jedavala asi v noci mliecko.. a ked nie tom, tak minimalne cakjik chcela aj do troch rokov 😝 ja som toho moc nenaspala v kuse.... 😀 a aj segra mala take deti..
ved ked len sedi a neplace , tak ju nechaj a nevsimaj si ju 🙂)

bubba
13. jan 2010

to nocne pitie je len zlozvyk.treba ho odburat skor nez bude neskoro kamoska ma 4 rocnu dcerku a ta za noc vypije 2 flase caju,druha ma 3,5 rocnu a ta vypije vnoci liter granka!!!!!!! 😅 nie vzdy to samozrejme zajde az do takychto extremov,ale pre istotu by som to neriskovala.ja som zasadne vzdy vnoci podavala len cistu vodu

lenadka
13. jan 2010

dakujem za radum akurat v tevoske som nebola, bola som v priore, vo vtaku, v hypernove, tescu a kauflande a nikde ich nemali 😅

luci, mojej tiez takot narastol jeden zub, ale neboj coskoro vykukne aj 2 😀 moja bola dvojzubec poriadne dlho a 1. jej narastol az 10 mesacnej-aspon ma teraz zdrave zubky az na jednu miniblombicku na "kaze" ktory som teda ja nevidela, ale ked sa zubarke zda ze treba tak verim,no ved su to mliecaky 😉
ja som tiez oducala malu v 15 mesiacoch /od cicikov, najskor dostala flasu s um mlliekom a po tyzdni vodu a pre vodu uz nevstavala.... 😀 /a zda sa ze to bolo akurat, no niekto oduci uz skor a ma skor v noci pokoj, tak ako chces, ale myslim ze robis dobre 😉 ...moja tiez mavala toto odobie ze bola v noci hore, niekedy aj 3 hodiny a zacalo to viem ze po pol roku, niekedy bola hore chvilku, niekedy tie hodiny 😅 pritom nebola hladna, len akoby vyspata, tak sa mi tam kotulala po posteli a ja som sa snazila spat 😅 alebo som ju zafixovala rukou a pritlacila k sebe a potom chuda zaspalo, ked sa kotulat nemohla 😀

b.janka
13. jan 2010

ahojte... lucija mne danka vypila v noci 2-3 litre čaju... a to trvalo dlho... aj som sa doktorky pýtala či to nevadí a povedala mi že je dobre keď pije... ale ona mi vypila strašne veľa čaju aj cez deň... a ako nastúpila do škôlky tak vôbec toľko nepije... a teraz sa mi v noci zobudí raz za 3 mesiace že chce piť... to si dá 2-3 glgy a je vybavená... ale nikdy som ju neobmedzovala v pití... ani keď som ju odúčala od plienok... švagriná deťom od siedmej nedávala piť aby sa jej nepocikali... ale ja som danke vždy dala... aj keď už ležala v posteli... kým sa odučila od plienok tak sa pocikávala... tak som každý deň prezliekala... ale netrvalo to dlho... a teraz môže vypiť koľko chce a nepociká sa... klop,klop,klop... dúfam že to nezakríknem... lebo už sa mi nepocilkala zo 1,5

lucijja
13. jan 2010

fiha, takze v podstate mi radite pokracovat? tak super. Dnes to bude tretia noc, tak mozno si ozaj zvykne. To by bolo supeer.

katrin: moja jedavala o osmej ranajky o dvanastej obed (medzitym nechcela nic), potom o tretej-stvrt na styri olovrant a o siedmej vecera. Lenze teraz mi uz doobeda nespi, ale ani nevydrzi do tej dvanastej tak jej davam obed o jedenastej a okolo pol dvanastej do postele. Okolo druhej-stvrt na tri olovrant a tieto dva dni som jej zaviedla este o siestej kasu, necham ju nejakych 40min. sa pohrat, potom do vane o stvrt na osem mlieko a postel. Mlieka mi uz vecer nevypije tolko co vypila ked ma tu kasicku ale vypije si tolko co chce, takze si myslim ze ide spat syta. Myslite ze robim dobre co robim?

pepita52
13. jan 2010

ahojte mamicky neviete kolko stoji epidural v bojnickej ?

lucijja
13. jan 2010

ahoj pepita52, no teraz som ako vygumovana ale nieco sa mi mari ze 33eur? Ale nie som si ista... 😕

katrin21
13. jan 2010

luciaja: to si musis sama odsledovat.. skus dat namiesto mlieka vodu a uvidis... vacsina deti sa budi na pitie.. napisju sa trochu a spia dalej...
b.janka: 2 -3 litre za noc? nepomylila si sa , ze flasky? vask to dospely za den nevypije 😅 to je vaazne moc.. tolko piju deti co jau cukrovku a su furt smadne.. 😲 , ale tak chvalabohu , ze jej to preslo..

susika
13. jan 2010

ahojte. tak somvás trošku prišla zasa pozrieť...Leni, ako?somsa dozvedela, že aj moja sestra tehulkuje. konečne po 7 rokoch sa na to dala.))tkže dalšie "vianočné" dieťa v rodine pribudne 🙂))-myslené, urobené na vianoce🙂) km tým gaťušám na suchý zips. mám,a le len tie uplne mini maličké, čo mala , ked vraj bolo treba široké balenie, ale málo ich používala, kedže boal drobec a naširoko aj len v plienke.a s tými gumenými som urobila to isté. rpešila som gombíky, ale aj tak sú velké🙂)hm, na tu jejminiriťku, asi stačí izolačka a obviazať plienku🙂))ale duva, že to skončí všetko, ked prestane pred spaním piť mlieko. už si ho vypituje aj skor, lebo je to hladoš velký, lento na nej nie je vidieť stále🙂
Lucia, k tomu papaniu v noci.tiež som to chcela ukončiť, ale radili mi to maminy tučnejších detí, že aby nebola moc obezna, ale ona je tenká od narodenia a párkrát sa mi zobudila už aj teraz, že je hladná v noci.ale 2x v noci papavala asi do 1,5 roka. v noci o 23:00a okolo pol tretej ránoa ž piatej ráno sa zobudila na druhé a potom spala asi 2 hodky a jedla znova.nedávno sa mi zasa o tertej v noci zobudila, že je hladná a potom spala ešte klasicky do siedmej a jedla znova. k tomu spinkaniu. malejj sa mi menil režim každé 3 mesiace, ako keby bola naprogramovaná. 2x spavala asi do 1,5 roka,a le to tak, že zdriemla na 30-45 minut.ale nedalos a to zastaviť, ona tu pauzu jednoducho potrebovala.od ama málo cez den spávala, tak som ju nechala nejako začiatkom leta už začala len 1x za den.
buba, tak ako sa držíte s ceikaním? ja som to vzdala, kupila som plienky.aj tak ked malu uložím, tak ešte minimálne hodinu vykrikuje a chodíme cikať aj 4x behom hodky a potom zaspí.dnes rano plieka asi 2x ocikaná, včera mala asi 3 tony🙂)a to azspúala pred polnocou konečne.

susika
13. jan 2010

ešte otazočka.do kedy ste drobcom davali pred spaním piť mlieko?v jednej mudrej knižke kooli cikaniu už neodporučju ovela skor ako v troch rokoch.ale ja inak do nej to mlieko cez den nedostanem. "biele"polievku unej nehrozia, jednoducho do nej nevidí, tak ju nezje.z pohara piť nece, iba z takého sosaka a aj to cez den len čaj,jogurty nehrozia, tak aspon takým sposobom to riešim, ked odporučaju cca 500ml mlieka resp.mliečneho do troch rokov.

lucijja
13. jan 2010

susika: to by som neriesila. Mliecko kludne do kedy budu chciet...Podla mna to nie je na skodu - mlieko pred spanim. Podla mna koli cikaniu je asi horsi cajik, alebo voda.

Chcete pocut haluz a pobavit sa: moja svagrina dava svojej dcere do teraz nutrilon. Je druhacka. To je podla mna prehanka jak svina... 🤐

livia1
13. jan 2010

Lenadka nebola si náhodou včera na priori do obeda aj s mužom?

katrin21
13. jan 2010

susika:
ja som davala mlieko pred spanim kratko... aby bola sytejsia pred spanoim...davala som jej tie kasicky( ryzove a pod..kym nemohla normalne mlieko ) a potom krupicovúm taku hustejsiu, ked uz mala rok a pol, dva.. a dlllho sme na tom fungovali. neobjedla sa 😉 ... mlieko malokedy.. skor ked si iba sama vypytala este po kasi...ale mne ona nikdy vela mlieka nevypila, ze plnu flasu..to ani nepamatam.. tak polku a castejsie...

livia1
13. jan 2010

susika náš Maťko zaspával s kakaom vo flaši do 5 rokov. potom jedneho pekného dna išiel spat bez a bolo po.

Lucijja ja som matkovi davala od 10 mesiacov kravské mlieko a od vtedy aj puding alebo krupicu naspanie a v noci ked sazobudil tak som mu dala čaj , dala som ho vycikat ado rána vydržal. inak na cikanie sa mi budil asi od pol roka a od roka sme plienky na spanie nepoužívali.

lucijja
13. jan 2010

livia: fuuha, super 😵 Tak to je riadny uspech..no ja som zvedava kolko noci budeme hore kym to prespi...ale myslim, ze keby bola hladna tak place, nie?

lenadka
13. jan 2010

livia bola, co si ma nekopla do clenka??? Boli sme v draciku vyberat darcek k narodeninam pre malu, ale je to vsade take vybrakovane 😝 nakoniec sme kupili v altoyse, ale nie to co povodne chcela 😝

danulka2
13. jan 2010

ahojte,mne maly prespi celu noc asi od roka a 3mesiace. Do 1,5 roka spaval cez den este 2x, potom uz len raz, ale to bolo od 12-tej aj 3- 3,5hodiny.Tiez som oducala od nocneho jedenia postupne. Najskor som vynechala krmenie nadranom a potom aj to okolo jednej.Ponukla som mu caj miesto mlieka a ten mu vnoci nechutil tak ako mlieko, tak ho nechcel a asi po 3dnoch sa uz nebudil.

kkatrina
14. jan 2010

ahoj,

riešite tu takú istú tému ako baby v októbrovkách 2007 😀

mne chalani papali v noci 1x asi do roka a od vtedy pijú mlieko - teraz kakao z fľaše večer pri večerníčku a ráno už oblečený na gauči pri rozprávke 🙂 Kubko má 5 rokov a stále mlieko pije z fľaše, z pohára ho jednoducho nevypije, takže radšej takto - aj tak ho doma nikto nevidí, ako vôbec 🙂 a cez deň ešte majú jednu porciu buď jogurt alebo miláčik, jasné že niekedy aj syry a mliekové polievky 🙂

nutrilon mali do 14 mesiacov,kaše instantné, krupicu alebo pudingy to mi vôbec nechceli a keď som im to spravila na večeru do fľaše tak sa zobudili skôr ako po mlieku, tak som im to potom vôbec nedávala 😝
a ja mám zas skúsenosť s Jakubkom že keď som mu večer prestala dávať mlieko tak sa v noci nepocikal - trvalo to asi 3 mesiace kým sa úplne naučil a potom som mu ho znova začala robiť.

lucijja
14. jan 2010

tak my mame za sebou tretiu noc bez krmenia. Na jednej strane je super ze mala hladna ocividne nie je, pretoze neplace ani nemrnci. A to som jej nedala ani vodu, ani caj...nic...nepytala tak naco...Ale dnes sa pre istotu zobudila uz o pol jedenastej a do pol druhej bola zase hore... 😒 Bojim sa, ze si zvykne byt v noci hore...myslite ze je to mozne?

b.janka
14. jan 2010

katrin21: nepomýlila som sa... večer som si uvarila za veľkú kanvičku čaju + fľašu a nad ránom som musela ísť spraviť aspoň za fľašu čaju lebo už mala všetko vypité čo som nachastala

danka mi úlne odmieta mlieko... keď bola malá (asi 1,5 - 2 roky) tak mala po celých ústach a hrdle afty... dovtedy pila mlieko a jedlá z neho... od vtedy mlieko do úst nedá, nezje puding ani griznú kašu a ani kakao... preto jej dávam jogurty a syry... za deň padnú aj 2-3 jogurty... a už ju ani nenútim... keď nechce tak jej to mlieko nedávam... snažím sa to vynahradiť inak... tvrdí mi že v škôlke kakao vypije...tak neviem či hovorí pravdu alebo si vymýšľa... ale kašu určite nezje... lebo to mi aj učiteľka vravela že to len rozbabrala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre