Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

kkatrina
18. jan 2010

leni ja som myslela že Matušková je v pohode 😲

ja som u nej bola raz s Jakubkom keď mal asi 5 mesiacov, stále chorý soplavý a ona napísala nasratá taký flajster mojej detskej že čo s ním má robiť a kde všade ho má poslať - ale keďže Matušková pozná môj zdravotný stav od útleho detstva tak za ten hysák sa jej ani nečudujem 😀

livia1
18. jan 2010

Lenadka tie z hyperky su euroshoper a stoja za prd. hned ich preciká 😠

bubba
18. jan 2010

lucija aj moja mala to mavala od dudla 😀 😀 chihci mozem vydokumentovat stovkami fotografii kde mala flaky presne podla dudlika tvar 🙂)) ja som jej to natierala seckym moznym,nic nezabralo az ked prestala tolko slinky pustat to preslo.

ajnasa dr hned ked nam prvy krat odporucila UM tak mi dala hned s predpisom bebu HA ale kedze malej robila velmi zle sme prestupili na obycku (ta na predpis nie je)

lenadka
18. jan 2010

lucijja moja to mavala tiez a myslwli sme ze od cumla, lenze v tom case na nom zavisla nebola a ked sme jej ho aj nedali mala flak, ale nejak to same preslo a zhorsilo sa to v case davania UM, vtedy to mala fakt hrozne, ale s HA mlieckom to preslo 😉

katka, ja proti nej nic namam ale ked ma raz decko alergiu na kr, bilekovinu, tak ked vylucim s toho mlieka tuk, bielkovina tam ostane a co tym riesim? na to nemusim mat ani MUDr. pred menom aby to clovek pochopil...to je jedina zvlastna vec s ktorou som sa u nej stretla, no nakoniec sme sa dohodli...inak sa nemozem stazovat ma fantasticky pristup k detom, aj to ako svoju pracu zerie a ze mava dobrovolne denne pohotovost a pride ti aj domov ked jej zavolas a potrebujes-tak to klobuk dolu 😉

bubba
19. jan 2010

haloooooooooooooooooo 😀 prievidzaaaaaaaaaaa 😀 😀

lucijja
19. jan 2010

uuu uuuuuuu, ja som tuuuuuuuuuu 😀

danielitka26
19. jan 2010

ahojte herečky prievidžanky 🙂)

môže mi niektorá z vás venovať chvíločku ?? potrebovala by som jeden dotazníček, rýchly jednoduchý a samo nie zadara

bubba
19. jan 2010

no daj danielitka 😀

danielitka26
19. jan 2010

bubba podmienka je mať mimi alebo byť tehula spĺňaš??

lucijja
19. jan 2010

danielitka aj mne mozes. 😉

lenadka
19. jan 2010

danielitka, a ake cajiky to budu? 😀

lenadka
19. jan 2010

caute baby, tak som sa vratila s poradne, rano som tam volala kazali mi prist pre duphlaston a ze teda spravia mi aj poradnu ked uz som tam a sono tiez. Takze krv dobre, az na zvysenu hodnotu, ze som prekonala volakedy davno toxoplazmozu-tak to len budu sledovat, pojdem na krv na viac na infekcne, objednali ma 2.2....sono babatko OK, velkost zodpoveda 11+5, podla ms som v 11+6, cize takmer na chlp, velke je 50mm, ma rucicky, nozicky a prsteky-kyvalo zatvaralo a otvaralo rucku, kopkalo a dobre sa na zaciatku schovavalo bolo vidno len dutinku a metajuce sa rucicy a nozicky, dr. musela dost zatlacit aby bolo vidno cele babo, placenta je ulozena spravne, akurat mi zistili zrasty...najskor ma presviedcali ze to mam vrodenu vadu maternice, ale som sa s nimi hadala, ze nemam! Uz som jedno dieta cakala, vsetko bolo ok, druhe som cakala a zas neboli ziadne zrasty ani na vajecnikoch ani maternici, zistovali mi to na sone, lebo mali podozrenie z mimomaternicoveho a zrasty sa nepotvrdili,,,takze zavolali druheho lekara - Hudeca a ten povedal ze su to zrasty bud s predch. porodu, alebo kyretu v lete-co je pravdepodobnejsie, kedze pred nim bola maternica krasna takze teraz budu sledovat ako sa tie zrasty budu spravat, v praxi to vyzeralo, ze dutinka bola rozdelena napolovicu ako ked sa cakaju dvojcata

bubba
19. jan 2010

danielitka,ak sa ako mimi rata 3,5 rocne dieta 😀

lenadka....tak teraz co??? 😅 dvojicky? 😅 😅 pomooooooooc lenadka v teme dvojickovo 😀 😀

lucijja
19. jan 2010

lenadka, tak to uz je taka slivka, nie fazulka. 😀 Ja som mala tiez prekonanu toxoplazmozu tak ma sledovali, aj na infekcne som chodila - je tam super doktor, Dr. Malinjak. 😉 Pri porode museli odobrat vzorky tie poslali na infekcne a museli sme tam ist ked mala Ema mesiac a potom pol roka. A potom uz nie. 🙂

bubba
19. jan 2010

malinjak je super len pokial decko nevnima..ale ked sme tam boli naposledy narobil taky krik ze sa ho dcera bala 😀

katrin21
19. jan 2010

lenadka: pockaj, najprv pises, ze dietatko ma uz 5cm, tak to uz nie je len dutinka..... alebo to tak vyzerali tie zrasty? mam v tom mišung...

kkatrina
20. jan 2010

leni závidím - to tehulkovanie 🙂

a ten zvyšok hádam bude všetko ok, mne pri Kubkovi v 6tt zistila doktorka 2 cysty na maternici - dva mesiace pred tým som ich tam nemala 😠 tak nevedela - či dieťa vytlačí cysty alebo naopak, musela som vtedy aj ležať v nemocnici, ale našťastie všetko ok a po pôrode zase všetko čisté 🙂

a tiež závidím mudr. matuškovú, ten jej prístup a vôbec všetko, keby nebola od nás 30 km tak som tam ako na koni 😔

lenadka
20. jan 2010

bubba, ziadne dvojicky nebudu, dutinka bola rozdelena na polovicu zrastom a ten ako taka blanka prechadzal-zavadzal vo vyhlade akoby cez babatko a babo bolo v oboch dutinkach-jedno 😀 dutinkou nazyvam bublinku v ktorej plavalo, samotne babo malo 50 mm, dutinka bola si 2x vacsia 😉

luci mne sa to zda zbytocne, tie testy, aj pri Lucke som mala zvysene hodnoty a obvodak ma nikam neposielal 😝 ale vsak nevadi, no budu ma cedit s krvi a potom este aj babo-trepat na infekcne 😝 este ze nemusim cakat v cakarni ale mi sestricka ukazala bocne dvere aby som medzi tymi chorobami nemusela cakat a este nieco lapnut 😝

lucijja
20. jan 2010

lenadka: mne to tiez prislo zbytocne, ale co uz. 😒 A veru, aspon ze necakame...inak by sme mohli veru odist s niecim s cim sme rozhodne neprisli. 😀

bubba
20. jan 2010

my sme na toxoplazmu museli chodit pravidelne na KO a to som mala len zvysene protilatky.ja som bola v tehu 2x potom ked sa mala narodila hned mne aj jej brali krv na rozbor,potom ked mala 6 mesiacov,1rok,2roky a 3roky naposledy ked sme tam boli nam povedal maruniak ze nie je nutne viac sledovat malu...

bubba
20. jan 2010

ech pardon za dochomlenie jeho mena 😀 ale tiez tieto behacky boli podla mna zbytocne.a kazdy krat jej koli tomu museli brat krv...to teda bolo! 😅

bubba
20. jan 2010

ale zasa nasa detska dr.tvrdi,radsej urobit viac a zbytocne ako menej a zanedbat... 😵

lenadka
20. jan 2010

bubba, vies ked ja ani neviem kedy som ju mala, tak to teda muselo byt vaaazne ochorenie 😝 😅 nepoviem ak by som mala akutnu v tehu to je ine kafe, ale takto...hlavne ked 1x nemusim absolvovat nic a 2x su pokakany s toho 😝

bubba
20. jan 2010

no ved ani ja.ked som bola tehu a zistili mi to mi povedali ze to nie je nic vazne ze toxo nie je aktivna ze uz bola prekonana preto zvysene protilatky.tie som mala okolo 100 a ked je to uz zavazne maju byt okolo 1000 nepamatam presne ale tak zhruba...

katrin21 ty si si co dala novorocne predsavzatie ze nam uz nebudes pisat?resp.tak malo? co si?? 😀

wild.horses
20. jan 2010

ahojte,
buduci tyzden ideme do prievidze na par dni. neviete o nejakom detskom centre alebo niecom podobnom, kde sa da prist s babatkom a zahrat sa aj s ostatnymi detickami? proste kam sa ist pobavit? nieco pre 10 mesacne mimi.
uz sa celkom tesim, ze opat uvidim prievidzu 😉
dakujem.

lenadka
20. jan 2010

bubi, ja som mala nieco okolo 80

wild.horses, MC je na sportovej ulici na zabniku: http://www.materskecentra.sk/old/zoznam_mc/mate...

bubba
20. jan 2010

Žena sa pri spovedi pýta farára, čo má robiť, keď v kostole niečo vzala a
teraz to ľutuje ?

Kňaz jej odpovedal, že rozhrešenie dostane až potom, keď to čo si v
kostole zobrala vráti a svoj čin úprimne oľutuje.

Na to "hriešnička " odpovedala, že si pred rokmi v kostole zobrala
manžela,
teraz to úprimne ľutuje, len nevie kam ho má vrátiť, aby jej bolo
odpustené?!

katrin21
20. jan 2010

jaaaj, babulky prepacte.. nejako som teraz viac na streche, lebo sme musime riesit dom a tak... a debatujem a mame tam aj taku temu sukromnu , co se si zalózili 🙂)) mozes sa pridat bubba 😉
a nemam ani nic take nove.. cakam , ci mrcha buduci viekend dojde, alebo nie..
inak dnes som v PD videla last minute na Kaprverdy za 299 + 249 sk !!! ja ta, chcem ist !! a nemam s kym ☹

wild.horses
20. jan 2010

lenadka... dakujem. to mc ani nie je daleko od domu, vobec som nevedela, ze nieco take v pd existuje.
😕

bubba
21. jan 2010

katrin preco prave ja?je to nieco zaujimave? 😀 ja by som isla na kapverdy len neviem kde to je a do dovolenky musim schudnut aspon 5 kg 😀 😝 a to sa robi tazko takej chudej. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre