Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

monulik0209
30. aug 2010

Ahojte dievcence...Prihlasite sa na predporodny kurz??? ja som nad tym rozmyslala a pocula som rozne ohlasi....Vela mojich kamosiek rodilo aj bez toho,tak teraz sa neviem rozhodnut...

lenonka
30. aug 2010

Monulík, ja som nechodila- resp. pri staršom som aj začala, no nakoľko som nikdy predtým necvičila na fitlopte, skončila som na rizikovom. No kámošky si pochvalovali

monulik0209
30. aug 2010

@lenonka dakujem velmi pekne za info,zda sa mi to az moc prehnane,kolko pytaju za jedno sedenie.Peniazky budem potrebovat na ine veci....a kedze vela kamosiek porodilo bez kurzu,tak to hadam aj ja zvladnem:o)))

lenonka
30. aug 2010

moni,teraz sú v nemocnici mladí lekári, kočky si ich chválili 😉

siouxsie
30. aug 2010

@monulik0209 moj nazor na prenatalne pripravy na porod a materstvo je taky, ze ked sa pre kurz rozhodnes a absolvujes ho, nic tym samozrejme nepokazis. mam vsak pocit, ze v sucasnej dobe existuje uz tolko stranok na nete, casopisov, knih, DVD a co ja viem coho este venovanych prave tymto temam, ze kurz je podla mna naozaj skor len ako doplnok.
zober si to tak, ze generacie zien pred nami ani len netusili, co to je nejaky pripravny kurz a rodili omnoho castejsie ako my, zeny moderneho dneska.
nemam vobec sajnu, co taky pripravny kurz stoji, ale ako sama pises, je "to az moc prehnane".
priznam sa, ja som pri prvom porode chodila na prenatalnu pripravu, to bolo vtedy este v plienkach a stalo to par korun, ale ked sa na to teraz spatne pozeram, jedine, co ma tam fakt asi prakticke naucili, bolo to predychavanie bolestivych kontrakcii. ale to si mozes kludne na nete prestudovat aj sama. ja som vtedy este net nemala.

fifik
30. aug 2010

Ja som prvé dieťa rodila bez predpôrodnej prípravy. Pri druhom som už prípravu nepotrebovala 🙂 Ale určite je lepšie absolvovať ju, zoznámiť sa s priestormi na pôrodnici, a hlavne byť vedená odborníkom. Určite je rodičke príjemnejšie, keď vie, ako to tam vyzerá a čo sa tam bude diať.

monulik0209
30. aug 2010

@siouxsie no ja som toho isteho nazoru,ze ked to nase mamy zvladli,zvladneme aj mi:O))) ja by som aj na kurz mozno sla,keby nechceli 10eur za jedno sedenie a to sa mi zda az moc prehnane a trva len jednu hodinu...A asik mi bude stacit aj ten ten net,ved teraz sa tam da najst vsetko co clovek len chce...

lenonka
30. aug 2010

@monulik0209 veď keby niečo, sme tu aj my!! 😉 teda ja som rodila obe sekciou, ale o kojení viem svoje! 😉

susika
31. aug 2010

tak ahojte.moje bovay sa naplnikio, až si mysláím, že sim si to vybosorovala sama...mám antupiť do špitálu. dobla som tam v paitok an prietokoch, elbo moj doki sa splašil a že malá už bola v tomto týždni na svete, tak že ma pošle na piretoky, ak budú v orme, pojdeme tehulovať pekne dalej spolu, priezoky v pohode, ale meranie bábätka, ktroé inak robiť nebolo treba urobila taá mladá žaba nejako divné a že báýbo nenarástlo.tak je to divné, ež bruhco narastlo, vaha tiež a bábo nie?tak ma tam doki poslal pre istotu na prietoky ešte v pondelok, nanešťastie on ma dovolenku,t ak som nemala akm sa íš s ním odeliť o zážitky.ale nabehol tam aj primár a čo ten robil...som sa cítila ako posledná šlapka, ktorá nič neplanuje a už ide rodiť 10 diťa a nevie si zaraidiť starostlivosť o tie rpedchadzajúce, kým ja budem v špitáli...akože dobré, čo? chlap robí preč a aj tak nebol s malou bezo mna dlhšie ako jedno pár doobedí a teraz s ou má byť neviem ako dlho, elbo nejkí blbečkovia v boniciacah sa robia strašne premúdrelí..tak normálne neviem, či nastupiť alebo nie..ale normálone mám obavy, že ešte ma aj v čase, ekd pojdem rodiť koli tlou vyhodia...
pán doki sa začal vyhružať dokonca aj pravnikom, ež ma zažaluje, ak nepojdem ležať, lebo ože zanedbávam starostlivosť či čo o nenarodené dieťa..normálne ma doja, že čo si to on dovloluje, takto so mnou jednať..taká som odišla nas..atá, že normálne ho mám chuť za ten prístup, čo mi tam všeličo vykričal , zažalovať ja...ma štve, že som vo štvrtok mala ísť na meranie k mojmu dokimu a všetko by mohlo byť v norme, keby sa včera tam do mna nepustili..vraj nejaké testy chcu porobiť, že koli čomu sa mi malá anrodial skor...akože darmo im to ja vysvetlujem, že aj pri malje bolo všetko OK a nikto nechapal, prečo nerastla, oni su hudú stale svoju pesničku...keby nebola martinská nemocnica tak ďaleko, tak ani neváham, idem rovno tam a aj rodiť..ale čo ja vie,, aký dlhý čas treba na dostanie sa do menocky, ked to na mna príde?a ekby viem, že to na mna príde presen na ´termín alebo ponom, tak si tam poležím radšej pár dní skor...v nemocke tvrdia, že len na pár vyšetrení..ale poznáme..ešte aby mi koli stresu nevyskočil tlak a krepaci ma budu chcieť odrodiť skor ako bude treba a cisarskym...
no, pripadne odpovede asi už si neprečítam, lebo idem jedemu dokimu si dať babo pre istotu premerať,taký nestranný nazor a potom asi si pojdem "oddychnuť" do nemocky, ale dufam, že mi tam po tých par dnoch nikto nebude robiť problemy a pojdem domov, ked aj na vlastnú žiadosť..doma má človek predsa väčší pokoj a tá nuda v nemocke ma asi zabije za pár hodín

lenonka
31. aug 2010

@susika mojenko, prinajhoršom Partizánske je blízo!!!

qetinka
31. aug 2010

Susika moja drž sa!!!!!!budem na teba aj miminko mysliet...neboj všetko bude ok!!!ešte aspon dva tt.... 🙂 😉 😎

siouxsie
31. aug 2010

@susika no vidno, ze si pekne napalena. to ale teraz potrebujes zo vsetkeho najmenej. drzkaj sa, zatni zuby, oddychuj a mysli pozitivne. uvidis, vsetko bude oki. drzim ti palce.

danulka2
31. aug 2010

@susika presne ako pise getinka, vydrz este aspon 2tt a bude to v suchu.Takto ta vystresovat, to nevie ako jednat s tehotnou zenou? Drzte sa aj ty aj babo 🙂

monulik0209
31. aug 2010

@lenonka dakujem moja,aspon ze mam tu podporu....

bubba
31. aug 2010

@susika presne veim o čom píšeš - tiež som rodila ako "slobodná matka" aj keď som žila s otcom môjho decka XY rokov - tie pocity čo opisuješ dôverne poznám!

držím ti palce aby ťa pustili skoro domov.keby som ináč ešte bola doma na RD kľudne by som ti malú zobrala ☹ na pár dní .

monulik0209
1. sep 2010

Ahojky dievcence...aj u vas stale prsi??? toto pocasie ma deprimuje...tak rada by som isla von a nebola stale zavreta doma...

siouxsie
1. sep 2010

@monulik0209 len pekne chod, aj ked prsi. vies aky je vonku dobry vzduch? treba sa premoct a dobre obliect. uvidis, prides domov s lepsou naladou. 😉

lenonka
1. sep 2010

@monulik0209 tak tak.mne sa von isť nedá(malá neznáša pláštenku) a dala by som za prechádzku plech koláča! 🙂

bubba
1. sep 2010

@lenonka kúp malej dáždnik hotofka. ináč sa dá kúpiť aj taký pršiplášť čo je ko vetrovka,my sme mali taký od malinkata mala síce stál 400 korún z hyperky ale som bola s ním maxi spokojná.podšitý ,nešušťal,reflexky na nom,no super!

my sme s malu chodili vždy von za akéhokoľvek počasia od narodenia či fučalo,či pršalo,snežilo čo mrzlo...a že neznášať pršpiplášť vlastne ani nedostala šancu 😀 😀 😀 😀 😀 a to s tým koláčom je veru dobrý nápad!!!! prečo som si ráno nekúpila kvasnice?hmmmmmm?? žeby dáka bublanina?

lenonka
1. sep 2010

už som sa začala obzerať po pršiplášti, nakoľko to že nechce byť pod igelitom je mi novinka.
Upiekla som perník, hrčekový

susika
1. sep 2010

@lenonka -mnááám, taký som včera u anšich jedla po pardnovej depke, ekd sme šli z PE🙂)dobre padol🙂

@bubba -som doma🙂)

@monulik0209 -veru, chod pekne von, dobre ti to padne a prideš na iné myšlienky. tiež som chodial von s malou, ekd ešte bola v kočíku za každého počasia.možno , keby tanky padajú, tak by som to neriskla..

teraz tiež bojujeme s pršiplašťaom, lebo ona odmeita všetko čo je nové, nepozná. a tento je ešte po sestre, taký pekný s jablčkami a odmeita..včera konečne si neisla daždnik nad hlavou, lebo inak s ním mava dookola, tak možno aspon pod daždnikom...

monulik0209
1. sep 2010

@lenonka susika no dneska som sa premohla,aj ked bolo hnusne,aspon sa trosku vyvetrat....ked som prisla domov,zakurila som v krbe,jaaaj pohodicka....uz mi len ten kolacv ku stastiu chybal:O))) asik zajtra aj ja nieco upeciem...narobili ste mi chutky...

ollako
1. sep 2010

ahojte @susika drza sa nech vydrzis co najdlhsie, bozinku, keda tak spominas toho primara uz teraz mam nervy, co a ako bude...ja ho nepoznam , ale vela som pocula negativnych skusenosti 😖

@monulik0209 ked napecies potom posli aj mne 😉 😝
ja mam teraz mensiu depku, lebo nic nemam prichystane a chytam paniku ako to stihnem...Petko bude mat aj narodeniny, tak musim zajednat tortu a nejaky darcek mu kupit, postel velku, a nove dvere , lebo menime izbu za vacsiu a ked toto budem mat za sebou, musim uz aj potriedit vecicky a dokupit ak bude nieco treba...a poprat a pozehlit, a este pretriedit Petkovi veci po lete, lebo to vsetko aj musim dakde napchat...
a k tomu ma ist muz robit do nemecka, takze tri tyzdne prec, tyzden doma, tak neviem, ci bude na porod vobec doma co ma teda riadne stve a je mi z toho do revu 😢, chcela som aj aj potom nejaky tyzden so mnou stravil doma,no neviem zatial nad tym nebudem premyslat, lebo to nie je iste...ale peniazky by sa veru zisli a ako 😝

susika
2. sep 2010

@ollako -neplaš sa.zvladneš to,zvyknaeš si..ja touž takto ťaháma si 4 roky🙂)a tonikdy nechodí domov po 4 týždnoch, ale aj po 6-7 a doma sa ohreje ako kedy, kedže su tam sami za seba ešte s jedným a nie cez firmu.teraz mali dojsť na otočku an 4 dni a anejako sa im nechce späť,t ak sú ešte doma, najprv koli mne a teraz ten druhý vraj "vegetí"🙂))tiež velakrát nervy, že sama s pupkom a dieťaťomj a všetko len na mne závisí..aby sa niečo nepototo, elbo čo potom....tiež zhaname skrinky na topanky do chodby, ale nejako velmi sa mi leitať po obchdoodch nechce.neajká som taká na nič. aj veru depka robí svoje....bereim magnezko ako cukriky a aj to robí svoje, viac som na vecku ako mimo neho🙂)dnes som to spominala dokimu,t ak sa smial....
inak bola som v tom PE.celkom prijemné prostredie...ked si predstavim MT nemocku,t ak Handlová bola jej zmenšenina a PE je tiež zmenšenina Handlovej.také malé ako keby rodinné prostredie. tak dufam, že to dobre všetko dopadne....
ja sa ani tak moc nedržím rečí, ale skor vlastných skuseností. nechcela som si nič zlé pripustiť, ved je to nemocka blizkomojhio bydliska a do teraz som tam nič negatívne nezažila a ani nejdem rozpravať nič zlé na nu.nestojí predsa na jednom človeku celá nemocka.

monulik0209
2. sep 2010

@ollako no veru,ja uz mam konecne za sebou prerabanie,uz nas caka len strecha,len je stale prsi,tak dufam ze este pride babie leto,aby sme to stihli....No aj ja doma vypekam a chystam na oslavu,mala som marodky a uz ma to nebavi,stale nieco chystat,keby aspon vsetci prisli naraz a nie po jednom sa trusili....hadam to nejak vydrzim....A neboj,zvladnes to aj bez manzela,len si treba rozdelit cas ....vsetko je len o zvyku a peniazky predsa treba...

fifik
3. sep 2010

Ahojte. Potrebujem vyčistiť perové vankúše. Máte s tým niekto skúsenosť - čistiareň... alebo čo? Kde, ako, za koľko... Ďakujem za rady 😉

lenonka
3. sep 2010

@fifik osobne s tým nenám skúsenosti, no viem že to robia v čistiarni na Bojnickej cste

lenonka
3. sep 2010

@siouxsie tak ako školáci?

danulka2
3. sep 2010

ahojte, mam dnes poobednu, tak stiham trosku potukat. Skolacka sa ma vyborne, bola nadsena rozvrhom aj profesormi a maly-velky skolkar zatial dobre, len sa mu zhorsila alergia, tak kasle a rodicia len pozeraju, ze co to.
Pisali ste o kolacikoch, ja som rano upiekla babovku, lebo maly vypytoval, no a teraz som si urobila syrove sendvice- mnaaaam 😉

danulka2
3. sep 2010

ozaj susika ako sa mas aj malickym? Dnes som sa po dlhej dobe dostala k pc, tak az teraz mas ip 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre