Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katrin21
25. nov 2009

bubka: diky.. len keby to bolo odcasne... ono nam ho blokli... debili.... takze arrivederci FCB....

dakujem danka🙂

kkatrina
25. nov 2009

baby ďakujem 🙂

Kati aj tebe všetko dobré 😵

bubba
25. nov 2009

katrin to fakt???ty brdo.tak to si budes musiet zadovazit internet domov 😀 aby si mohla farmarcit 😀 😀

baby keby ste cheli poradit a nahodou by to tak supersky u vas zafungovalo ako u nas,tak my sme si vyrobili "tabulku poslusnosti" kazdy den ma 5 okienok rano -vstavanie,obliekanie,potom spravanie v skolke,papanie,a posluchanie po navrate zo skolky.avame cervene a cierne smajliky,teda cervene smajliky a cierne hnevajliky.prvych par dni mala nenavidela ked som jej davala ciernych a mala jeden den ked nedostala speialnu odmenu na konci dna (lizatko alebo na co ma chut)chytala mi tu zachvaty a pod.ale to ju motivovalo do dalsieho dna....teraz?ked este len trosku zacne neposluchat,tak sa vyhrazam tabulkou a hnevajlikmi ratam do ak sa nemieni v rychlosti zmenit z nahnevanej na veselu....a ked som pri 3 ke uz mame sladucky usmevik na tvari..uz nam to takto ide super po cele 2 tyzdne 😀 😵

bubba
25. nov 2009

jáj a jedna z domien je,ze teraz si uz moze sama zapisovat smajliky ked ju otom poziadam ...ma z toho obrovsku radost ked sa moze "sama hodnotit"

katrin21
26. nov 2009

bubba: tabulku som ja zavadzala asi pred rokom a pol... mala som tam : upratanie stolika, poskladanie oblecenia, jedenie, upratanie postele, izby a posluchanie.... mala som to asi mesiac a mala uplne cakala , ze kedy jej tam dam smajlika a kedy ☹ ... a podla toho potom ked nieco chcela, tak mala alebo nemala.. ale stacilo to aj na kratko, naucila sa skladat si veci a tak... ale samozrejme, zislo by sa to znova... hlavne s tym upratanym stolom.... ale inak je to super vec.. 😉

katrin21
26. nov 2009

inak ja bubba nefarmarcim na FCB, skor mi chyba konakt s ludmi...

katrin21
26. nov 2009

baby ozaj a vcera som dostala najkrajsi darcek od mojej dcerky aky som len mohla dostat...
vzdy som chodila obzerat do Dafferu take tie male knizocky a magenticke tabulky s citátmi.. a vzdy sa mi to videlo drahe na taku blbost, ale kukala som ich...
a vcera mi Kikuška doniesla z mesta darček a to tabuľku kde bolo napisane: Dcera ti vyrastie z narucia ,alebo nikdy nie zo srdca!
To bolo take nadherne, normalne ma to dojalo, lebo to je pravda a Kika ma cit na vyberanie darcekova presne uhadla ako ma potesit, hoci mna by to vobec nenapadlo, ze som chcela toto... uplne uzasne!!!! tak som ju vystiskala ako nikdy a magetka je na cestnom mieste na chladnicke🙂)))

bubba
26. nov 2009

avoj ani ja nefarmarcim ale muz ma prehovoril na mafiu 😅 😅 😅 tak uz 3 dni som maifan...
pekny darcek si dostala mas zlatu dcerku ja som zasa dostala darcek od malej ktor nie je materialne hmatatelny ale asi nan nikdy nezabudnem ked mi v nedelu bolo zle a lezala som na gauci a ona prisla zamnou,tak srdecne sa namna usmiala a povedala,"mami ty si taka zlata lubim ta"a vystiskala ma....ani ja ani manzel sme nechapali ako take nieco dokaze 3 rocne decko zo seba vytlacit a nevedeli sme ci sa mame smiat alebo plakat 😀

katrin21
26. nov 2009

to hej.. aj moja mala ked mi je zle, tak okolo mna skace a cajik mi robi 🙂))))
ale toto ma proste prekvapilo, ze presne vedela a pamatala si, po com tuzim 🙂)

susika
26. nov 2009

ahojte. Katuškám dodatočne všetko naj, nech sú všetky detičky také zlaté ako katrinky a bubby🙂) ja zatial zažívam krásne obhadzovanie kockami...

u nás zmena k horšiemu. malá je jeden nervy, ked ju to chytí, tak nepustí a to dobre dlho. asi tiež zavediem tabulku, ale tej je to tak uuple jedno, nejaké smajloše alebo nahnevanci.. 🙂 ešte asi nedozrela... 😀 nedonosenecká psycha, kam nás poslala nedonosenecká dokina z MT povinne, bola spokojná, dobehla všetk čo mala, až na to spravanie, ked som jej spominala.hm, u nej sa neprejavila 🙂 ale vraj mám skusiť tu v PD nejakú, aspon sa poradiť.aj tak kažedá tvrdí niečo iné, čo s tým robiť, tak o čom to je....je to vekom, to viem aj sama, ale ved to vraj azčína okolo 3 roku, na to máme ete čas.a do 6 rokov ma asi z nej porazí alebo sa mi ona dokaličí.... 😒 ked stretnete najšpinavšie dieťa vonku, tak to sme my.včera si lahla do blata 😠

b.janka
26. nov 2009

ahojte žienky... katkám dodatočne želám všetko len a len to najlepšie

bubba si bohovská... s tou tabuľou by ma to nenapadlo... normálne sa mi ten nápad zapáčil... len musím zohnať tabuľu a magnetky... tabule som videla v rôznych letákoch... ale kde si zohnala tých smajlíkov?... ďakujem

katrin21
27. nov 2009

b.janka: ja som nemala napr. tabulu, ale som is vyrobila na PC tabulku a tu som potom normalne ceruzkou hodnotila, smajlikmi a atk.. a malo to ten isty efekt 🙂)

kkatrina
27. nov 2009

jani alebo tabuľu ako nástenku z polystyrénu, obtiahni ho farebným papierom a smajlíkov môžete kresliť a vystrihovať - na toto sa chystám ja 😀

lenadka
27. nov 2009

ahojte mi nemame tabulu, lepime hviezdicky, baloniky,srdiecka do normalneho kalendara co je na stole 😉 zaviedli sme ho ked sa pocikavala, za suchu noc si nalepila co chcela 😉
teraz to skusame s obhryzanim nechtov ☹ zacala asi pred 3/4 rokom-odkukala v skolke, vyskusala-zachutilo 😠 veru, uz davno nic nelepila, aj pride s prosikom,ale ked pozriem prsteky-lepit nemoze...neviete mi poradit co na to zaberie?
Skusila som aj nalakovat krasnym trblietavym lakom a nezabera, aj ten odkmese 😠

bubba
27. nov 2009

b.janka my sme si tu tabulku vyrabali sami.najskor sme si vysvetlili ze o co tu vlastne ide,potom sme ju spolu nakreslili na papier (ja som drzala pravitko,mala robila ciaru )potom sme spolu pisali pismenka (nazvy dni) potom sme vybrali 2 fixky cervenu a ciernu jedna na smajikov druha na hnevajlikov....ale fantazii sa medze nekladu mozete si to vytvorit akokolvek napadito farebne ci materialovo....a ked skocis do nejakeho 30 korunoveho obchodu tam zozenies aj rozne nalepky ....

bubba
27. nov 2009

susika to je strasne...viem si predtavit ake to musi byt tazke mat doma maleho ignorantika....aj mojej znamej mala bola taka ale uz sa polepsila...mozno by to hccelo surodenca alebo dobreho detskeho psychologa aby hlave tebe poradil ako s malou jednat a co na nu bude zaberat...len to nejako vydrz,vsetko raz prejde....a co tvoj muz?ako to on zvlada s malou?nerozmaznava ju nejako moc?

katrin21
27. nov 2009

baby.. trochu od temy..

mne vcera tak busilo srdce.. uplne som mala pocit, ze mi ide vyskocit z hrude a to som bola v klude a kukala telku... a raz za 15 sekundmi tak uplne podskocilo raz-dva razy... a trvalo to asi 15 minut.. tak som volala na 155 , ze co to moze byt a oni ze nech idem na pohotovost na EKG... ( raz po porode asi 3 mes. som mala tachykardiu ale EKG bolo OK, lebo mi ho nerobili hned)... a tep som mala taky divny, ked mi tak vyskocilo srdce, tak akoby bol slabsie hmatatelny vetdy... a inak mam aj teraz v klude tep 90uderov/sek. a to je vraj nejalespia cesta k infarktu... no pekne... tak mna asi klepne pepka..
Tak som sa obliekla a isli sme aj s malou na pohotovost( chcela ist so mnou).. tak taka doktorka a sa tvarila, ze akoze co chcem, ked nepijem, nefajcim, nenamaham sa, mlada som... pichli mi tusim Agolutin a to j evsetko... ze keby mi bolo do rana zle, mam si zavolat sanitku a ist na interne... a niekedy na *EKg...
A ja ze: no ked mi ho neurobite teraz, tak neskor to uz nema vyznam,, to bude OK... lebo to citim len taraz...( uz sa mi to parkrat stalo,ale tak ze mozno dvakrat, a nie 15 minut vkuse..). a ona ze: ved ked chcete chodte aj hned do nemocnice... ze oni EKG nerobia....

Tak ma nasrala, ze som isla prec a nemala som chut sa ist vlacit po cakarnach v nemocke s Kikou ked je chripka... na pohotovosti inak nikoho nemali....
NO takze, co som si pozerala na nete, tak uvidime.. ze obcasne busenie srdca nemusi nic byt, na druhej strane ked mam stale vysoky tep.... Tak nech zije nase zdravotnictvo!!

bubba
27. nov 2009

katrin tak trochu ceirneho humoru :keby nieco,mala som ta rada 😀 😀 😀 😀
ianc mna by to nasralo tak ze asi by som im tam aj porodila na tej pohotovosti 😀
si pretazena mala by si si vydychnut sak cely zivot sa nahaans...robota,vecierky,vecne cestovanie do trnavy atd...chapes...to chce klid---a aj srdce bude v klidu

lenadka
27. nov 2009

katrin, ja som jeden cas mala taketo stavy ako decko v puberte, same to preslo, ale aj nasi boli vylepkany, bolo to len v noci,ze som sa na to zobudila ako mi busi srdce, aj nasi cumeli ze co to za pulz-taky nepravidelny skakajuci aj ked som lezala v klude 😕 ja to pripisujem dospievaniu...
a toto tvoje-nie si tehu????

lenadka
27. nov 2009

katrin daj si aspon magnezium-nech ta neklepne a drz sa!!!!!!!!!!!

susika
27. nov 2009

katrin-ak ťa to ukludní, aj ja osm to tak mala. ked mamopj chlap vytočil ale to muselo byť riadne alebo, ekd som boal sama s malou a susedia nad nami už nevedeli rpestať robiť kravál a policajti si už tiež neveeli rady.--to akože trvalo aj celé dni a noci, že som nič nespala a trvalo to 2 roky v kuse...raz ma to tak lapilo, že som sedlea asi 5 minut na gauči v obyvke, maláačila, že si ju nevšímam, ale ja som nebola ani schopná vstať, kolotoč, srdce až v krku, klepalo ma ako keby osm sa bála. ale fakt som sa bála a ptoom to normálne samo prešlo a od vtedy našťastie neobjavilo. ale dala osm si magnezium, tak asi aj to pomohlo trochu....to sa udialo asi pred mesaicom. fakt som sa bála, lebo keby ma klepne, tak nikto ani nevie a malá sa tu može aj zblázniť od palču. susedia sú tu o n ičom...inak moj chlap má známeho a jeho známy je vraj kardiolog, tak vraj by ma ku nemu vzal, aspon naťahať EKG, ale tlak mne možu merať kolko chcu, ja ked vidím biely plášť, tak koniec. aj na gynde mi ho premeriavali aj 3x, ked som čakala malú a v nemocke mi neverili a ked mi švacli infuzku z magneziom, tak som im tam odpadavala, čo mi tak hrozne klesol tlak....EKG boli vždy v poriadku aj tlak u mojej dokiny..inde je to ako kardiak🙂))

buba-mangel je len partner-druh do voza a do koča🙂)-nie sme zobratí. robí mimo SR a chodí domov ako príde, tak za 5-8 týždnov, takže nič moc, že by nejaká pomoc...nerozmaznáva ju, je s nou málo aj ked je doma, problémy a ked nie tie, tak vybavovačky...to skor mna sprdne, že si s nou neviem dať rady, že čo s nou robím, že dieťa treba vychovávať...tak to ho azsa rýchlo sačkujem, nehc ide odkial prišiel....

moncicii2000
28. nov 2009

ahoojte prievida :D mozem sa k vam pridat na kus reci .. aj ja som z okresu PD ... 😉

bubba
29. nov 2009

jasne pridaj sa 😀 co sa pytas

lucijja
29. nov 2009

caute babule, dlho sme sa nevideli, ale poctivo som vas precitala... 😀
Vidim, ze dietky vas poctivo cvicia. 😅 No ved aj ja sa tu rozculujem, lebo mala sa tu vala po posteli a nie a nie sa naucit lozit, len sa stale tak hojda na tych rukach, rit hore ale viac cuva ako ide dopredu. Potom zacne nervacit, ze nedociahne hracku a musim ju posadit, lebo to sa uz neda pocuvat. A takto stale dokola. Sedka pekne, len keby sa vedela uz sama aj posadit.. 😖

lenadka
30. nov 2009

lucijja, no konecne ze aj nieco napises!!!! 😀 neboj sa vsetko pride,este budes s lutostou spominat ako bolo dobre ked nelozila-lebo budes musiet davat sakramensky pozor-take dieta vlezie a vylezie na pre nas nemozne miesta 😉
dufam ze aj fotos mas aktualos, lebo idem smiros 😉

susika ☹ moja toto ti nezavidim ☹

lucijja
30. nov 2009

no veru fotos nemam, ale pridam... 🙂

lucijja
30. nov 2009

tak par fotos pridanych... 🙂

katrin21
30. nov 2009

uga, susika.. tak to je na metál !! pri takom babu, ako mas ty a byt s nim takto sama... VEEEEELKY OBDIV !!!! 😉

cumelila
30. nov 2009

Ahojte dievčence ...aj sú tu medzi vami nejaké maminky čakateľky? 🙂 ja čakám miminko v máji a aj keď ešte mam dosť času chcela som sa popýtať kde ste nakupovali v Pd vecićky pre babo a kde sa dajú kúpiť za fajn ceny...

moncicii2000
30. nov 2009

ahojte :D

tak mi tiez zatial ani sami nesedime ani nelozime .. ale viliamko v pavuku chodi rychlostou blesku .. nestiham ani zanim dobiehat :D ...

cumelila: ja som kupovala veci pre maleho najcastejsie v tescu - cheroke veci ... tie veci su kvalitne a aj za dobre ceny .. malemu som tam nakupila vsetko .. body , ponozky ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre