Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

moncicii2000
1. dec 2009

cumelila: ja som rodila tiez v marci :D v bojniciach a balili na siroko aj ja som balila do troch mesiacov .. bola som na sone dva krat ked sa maly narodil a potom este ked mal 3 mesiace potom mi povedali ze uz nemusim tak som uz nebalila ...

moncicii2000
1. dec 2009

cumelila: aj v nemocnici aj doma som balila takto : jednorazovu plienku a na to bavlnenu plienku .. ako mi to ukazali v nemocke tak som ho balila tie tri mesiace tiez ... ja som ho do troch mesiacov mala zavinovacke az potom som ho prestala davat aj balit tak .. od troch mesiacov davam len jednorazove plienky ..

moncicii2000
1. dec 2009

katrin: tak tvoja malinka bola sikulka 🙂 nam sa zatial nejak nece .. ked ho pridrzim jednou rukou tak sedi pekne aj v kociari vie sediet sam bez opierania len sam z lahu si nevie sadnut ... kotulat sa vie po celej posteli ... a behat v pavuku ani nehovorim ... co sa mu chce to vie dokonale :D on skor na nohy sa stavia .. chce kopat do lopty a behat tak ze ho pridrzias ... ale citala som ze fazu lezenie moze rovno preskocit takze mozno to bude i nas pripad sak uvidime ... napr kamaratkyna mala mala ted 13 mesiacov este len zacala sama behat i to este nie vela len par krokov amusia ju prichytit aby nepadla...

lucijja
1. dec 2009

cumelila, ja som prvy mesiac pouzivala jednorazovky, ale kym bola mala vo vankusku tak som balila tiez ze: jednorazovka a cez to este platena. bez postoliek. A najviac mi vyhovovala klasicka zavinovacka, na tie dve masle, z tych stvorcovych na suche zipsy ma islo porazit - mala sa z nich vykopavala, bolo jej to velke, takze ja som pouzivala tie stare dobre "vankusky". 😀
a tie platene plienky bambino mio su ine ako klasicke. Su to take hrubsie stvorce, ktore sa peru normalne na 60 a co je dolezite - nezehlia sa 😀 Takze som usetrila volaco na jednorazovkach - tie jej davam iba na noc. 😉

moncicii2000
1. dec 2009

lucijja: ty si rodila v marci? kolkeho? a v bojniciach???

cumelila
1. dec 2009

Prave som si kuk tie bambino na nete ale to jedna stoji tolko????zavinovacku mam uz aj ja klasicku bielu na šnurky...a u koho ste rodili v Bojniciach?Je moznost si aj vopred vybrať?

katrin21
1. dec 2009

moncici:

dieta sa vie same posadit tak, ze ked je na bruchu,da sa na bok, tak sa zaprie o ruku, vystrie ju a tym zdvihne trup... tak sa posadi same prvýkrat.. urcite nie z ľahu, alebo tak nejak.,.. talkze treba ho davat na brusko, nech na to prídea nech mu zosilnie svalstvo trupu...... ina technika neexistuje. to je proste sposob ako to dieta ma urobit 🙂))))
moja mala sice bola sikulka, ale az po pol roku... do pol roka sme cvicili Vojtovku, lebo ona bola pre zmenu hypertonicka, cize mala moc napaté svalstvo...

moncicii2000
1. dec 2009

cumelila:
ja som pouzivala klasicke bavlnene plienky a bola som spokojna mala som 75ks kupenych z toho so pouzivala asi 30 dokola ostatne som si odlozila ... krcia sa ale ked sa operu vytrasies zavesis a nemusis potom ani zehlit .. ja som prve mesiace pouzivala drahsie jednorazovky ale ted stacia i tescovske za 170 sk ted rychlo neviem kolko je to eur ..

ja som rodila u kurilu bolo v pohode .. ja som si nevyberala .. ja som zacala este z jednou mamickou rodit skoro naraz tak ju odrodila taka mladunka doktorka .. a mna on .. a potom ma zasivala ona ... bola som spokojna ...

moncicii2000
1. dec 2009

katrin: on sa na brusko dava i sam .. ale do sedu sa zatial nejak nevie dat .. lozit sa pokusa ale zatial sa posunul len do zadu a to o par centimetrikov :D ja ked ho dam na chrbatik tak do par sekund je na brusku tak sa mu lepsie lezka :D :D

moncicii2000
1. dec 2009

cumelila: inak tu na MK je tema porod bojniciach tam urcite dakto pisal ci sa tam da vybrat lekar i za kolko ...

cumelila
1. dec 2009

moncicii2000...dakujem prave som dopiekla a idem si to počítať 🙂 a tie plienky zvažujem aj ja,že pomali začnem kupovať tie latkove a budem striedať..

cumelila
1. dec 2009

jeej a Viliamko je aký smejo 🙂

lucijja
1. dec 2009

cumelila: no, ja som si kupila taku sadu od narodenia po nocnik. Su tam rozne velkosti plien aj nohaviciek. Vysla ma cca 5000sk. A bude aj pre druhe. Staci ked periem raz do tyzdna. 🙂

moncicii: ja som rodila 30 marca v bojniciach. Rodila ma taka mladucka doktorka, neviem teraz ako sa volala...Benadikova sa mi mari...

lucijja
1. dec 2009

katrin, jee tak to moja robi posledne dni stale...ze je na brusku, jednu ruku zdvihne a uz to vyzera, ze sa ide posadit, ale nevie ako ma posunut tu, co je nou opreta o zem, aby sa zdvihla...

lucijja
1. dec 2009

inak moncicii, z fotky sa mi zda ze ta poznam...kedy si odchadzala z nemocky? Lebo ja som tam lezala uz par dni pred porodom...

bubba
1. dec 2009

caute boze to mam secko docitavat??? no,mozno nabuduce 😀 cumelia ten mega shop je vo vtacniku hore na poschodi na pravej strane na konci je to tam obrovske.malej som si tam kupila take kazety kde boli napr dupacky+ mininka+rukavicky+capicka stalo to tusim 250 korun a bolo tam kompletny vrchny odev.z bavlny.
inac je tu aj tema na MK kde sa dozvies vsetko dolezite co potrebuje nove dietatko v rodine...a ak by si daco chcela ja by som ti aj predala z druhej ruky mam toho po jendom dietati dost...
odporucam ti neinvestovat vela penatzi do novorodenca pretoze dieta strasne rychlo rastie ja som ju do pol roka obliekala do jednej veci mozno 2-3 x co tak rychlo rastu 😀 😀 😀 cize to ani v podtsate neznici.radsej uz potom ked bude vacsie by som dala za znacku alebo co.aj v lacnych obchodoch sa da kupit kvalita aj ked to nie je take krasne ,farebne alebo trvacne,ale naco??

moncicii2000
1. dec 2009

lucijja: ja som mala termin 28. 03. ale maly sa vypital na svet uz 12steho .. aj ty sa mi zdas daka povedoma ale neviem s kadial ...

cumelila: bubba ma pravdu netreba kupovat vela malych veci lebo strasne rychlo babo rastie .. ja som kupila len par malych veci ostatne uz take väcsie aby som furt nemusela nakupovat ...

cumelila
1. dec 2009

bubba..tak tam behnem kuk do toho vtačnika..vzdy som obehla len jednu stranu 🙂 a ako tak čitam tak asi mi uz ozaj staci dokúpiť par vecí...neviem či som čitala tvoj príspevok o tej nespokojnosti s Boj.nemocnicou?

aj mate niektorá skusenosti s gynekologom Kesegym?

ollako
1. dec 2009

Ahojte 😉
Lucijja dlho si sa neukazala...citam , ze Peta cakaju mimi, tak im gratulujem 😉
kedy to cakaju a co budu mat? mala ti riadne podrastla!!! aka je zlatunka 😵

lucijja
1. dec 2009

Ahooooj ollako, pozdrav vybavim. Termin maju 6. júna ale este nevedia co to bude. 🙂

No veru z malej je riadny sinter. 🙂 A co vy? ako sa mate?

susika
1. dec 2009

ahojte babule. konečne som tu, neskoro, ale predsa.malý čertisko sa pri tomto upršanom počasí trochu polepšil, chodíme menej von, doma je zvladnutelná, ale včera mi ju zasa jedna pani vzala, ked videla, že už si s nou neviem rady vonku🙂)teta zaltá, malá vyburaná🙂))a potom, že nemám zlaté nervy🙂))

s tým lozením si nerob ťažkú halvu. sestrin amlý všetko preskočil a už ako 7 mesačný behal.kamoškin malý nikdy nechodil po 4 a rovno začal po dvoch, chudera, od 8-15 mesiacov s ním chodila za ruky.ja to neuznávam, chodenie za ruky a pavuky, asi preto, že ja som to s malou nemohla, koli tomu, že boal velmi predčasne. a v pavuku u kamošky sa jej ani nepačilo a za ruku sa do teraz neche držať...😀 ani som si nevšimla, že by lozila, alebo len tak náznakom. po 4 začala loziť, ked mala 2 týždne pred 10.mesiacom a lozila prosím pekne až do 18.mesiacov. mala týžden do 18 mesiacov, ked sa sama pustila chodiť.ved bolo aj načase.pamätám sa, bolo vela snehu a pustila sa tam pod kopcom na IBV a ked padala, tak do mäkkého🙂)k tomu otáčaniu, mne povedali, že to otáčanie z bruška na chrbátik nie je nič. malá sa tak otáčala, ale vraj treba z chrbatika na bruško...no a sedieť začala až ked mala okolo roka. ani som ju nejako nepodopierala rpedtým vankušmi, že nech sa opiera. makali sme s vojtovkou a koli tomu, že bola prcek, tak nech sa niečo nepokazí. no a teraz je taký čert ako všetci🙂)možno aj väčší🙂)

lucijja
2. dec 2009

veru podopieranie vankusmi neuznavam ani ja...to by som nikdy nerobila...ked som videla ze pekne sedi sama s vystretym chrbatikom az od vtedy som ju davala sediet... 🙂

lenadka
2. dec 2009

jeeej da baby tu ste popisali!!!!
vitam nove tvare 🙂

katrin ako je to s tym tvojim srdcom? bola si na vysetreni niekde? 😕

katrin21
2. dec 2009

lenka: prd som bola 😀 nemam kedy... nikde 😀 pojde az keby sa to zopakovalo.l... 😉
susika: aj my sme maôli pavuka zakazaneho a neuznavam ich, som aj pisala do temy, co je tu o tom.... ale teraz existuju aj lespie " choditka", Kikina sestra nevlastna ma teraz pozajtra 1 roka chodi len za ruky, tak jej kupili take choditko, co sa o neho drzi a tlaci si ho pred sebou, tak to je 100 a 1, oproti " oavukovi", to uz hej! 😉

ano s tym otacanim je to ako hovorite, z bruska je to lahsie, lebo to staci, ze sa viasc otoci za niecim a uz ju to prevazi a pretočí..ale z chrbatika musi prelozit nohu na hruhu stranu a tahat aj ruku... a presme na toto sme my cvicili vojtovku... musela tak pohnut nohou, chuda ako vrestala, ale to skor preto, ze sa jej to nepacilo, ale proste to vyvolalo reflex, ze musela napr. uvolniť päsť a potom som mohla dat pauzu,.. alebo musela tak " kopnut" nohou... ale nastasie uz po dvoch mesiacoch bola OK a potom sme uz cvicili len tak pre istotu... a vobec nie poctivo. 😀

lucijja
2. dec 2009

no my sme mali hrozne problemy z bruska na chrbat prave. Na brucho sa otocila hned uz od stvrteho mesiaca. Ale spatky ani za svet. Revala a revala. Najorsie to bolo vecer alebo ked mala zaspavat...hned sa dala na brucho a potom revala, lebo nevedela ist spat. Tak sme ju pretocili, ona spokojna a za 5 min. znovu. A takto az do konca siesteho mesica. 😒

susika
2. dec 2009

ahojte. katrin, to sa už aj vtedy cvičila vojtovka? to som ja myslela, že to je len teraz nejaká nová moda. do MT, čo som s nou chodila, tie rehabky vraj museli absolvovať nejaké drahé kurzy a tvarili sa, ako keby nad nich nebolo.

no, malu som skušala dať u našich do choditka ešte po mne. taký pavuk, že kým nevie dieťa stáť, tak hold smola.a musí kráčať, nie sa odražať, iank sa to chidtko ani nepohne. hm, ju to tam nebavilo, iba stál a vrešťala.ona je hyperaktivuš a musí sa stále hýbať, iank nudááááá.asi je po mne🙂)

lucijja-no, ja sa teraz tak vyspím, ako ty píšeš, že si to mala. malá už neche plienky, čo som super rada, no ale noci su hrozné. som každú hodinu hore, čo vykrikuje, že che cikať. sama z postele nezlezie, to je v polospanku a aj ked jej tu plienku dá , aj tak je rano suchá, sa do nej nevyciká.trvá to teraz 3 dni, čo frajerka začla vo svojej izbe a posteli spávať a asi si pripadá už dosť velká. do vedy, kým spala v spál ni je to bolo jedno asi...takže som chronicky nevyspatá a ani teraz poobede hviezda neche spať a to som ju vonku poprehánala celé dopoludnie.

luci-s tým obchodom pre detičky super.my sme chceli so segrou niečo také otvoriť do novák, ale segra je na to lavá a ja paniku z toho, kde zohánať tovar a tak....mala som z toho velkú hlavu, aj ked možno to ide easy tu cez net, ved je tu vela dodávateľov a firiem...... tak sme sa na to vykašlali.aj ked, keby sa to už začalo, tak s mojou povahou by soms a do toho zahryzla teda riadne🙂))držím palce🙂)

lucijja
2. dec 2009

susika, dakujem pekne za povzbudenie 😉

baby vcera tu o tom bola rec a dnes sa mi mala tri krat posadila z lahu sama... 😵

bubba
2. dec 2009

😀 😀 😀 😀 gratulujem supeeeeeer! 😵

lucijja
2. dec 2009

a este aj zub nam vysiel prvy... 😅 Plodny den... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre