Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katrin21
22. jan 2010

bubbka: preco prave ty? no ved ked ti tu tak chybam 😉 😀 😀 😀
a naco by si chudla??

bubba
22. jan 2010

no preto lebo nie som so sebou spokojna preto 😝 mam na bruchu slaninu a to som nikdy nemala a teraz mam z toho depky 😅

lenadka
22. jan 2010

bubba, ked by si videla moju slaninu depky by ta hneed presli, na to ze inak som chuda, na bruchu falda ako hrom-a neviem preco, proste v lete sa urobila a nie a nie zliezt aj som zacala cvicit, ale teraz ked som tehu uspesne sa vratila a nabrala tie spravne grady 😀

bubba
22. jan 2010

lenadka lenze ja som aj malicka a na nizkej osobe sa to neda tak dobre zakryt,vies ty si das treosku dlhsiu bluzku,lenze ja ked si dam dlhsiu bluzku vyzeram akoby som mala kratke nohy a vyzera to hrozne 😀

danielitka26
22. jan 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

babulky ktoré urobíte somnou dotazníček - darček pre vás - ide o kolekciu 6ks čajíkov zo série MISTRAL aj to poteší si myslím, či nie ?

lucijja
22. jan 2010

bubba, ty si ako ja. Ja som tiez krpec. Ale uspesne sa mi dari zhadzovat. 15kg uz mam dole. A od porodu dokonca 20kg. Este 7 a budem spokojnaaaa... 😵

lenadka
22. jan 2010

bubba, ja sa teraz vyhovaram ze som tehotna a preto mam brucho 😀 😀 😀

lucijja, no ako v noci? Uz sa podarilo oducit v noci papkat?

lucijja
22. jan 2010

lenadka: je to divocina. To mliecko jej nedavam, ale vzdy je hore. Niekedy "len" hodinu ale vcera napriklad 3hodiny...Uz je to vyse tyzdna... 😒 Myslite, ze sa to este spravi?

katrin21
22. jan 2010

baby, nehovorte o slanine, lebo sa hodim do spodarov a odfitim, aby vas presla depka pri pohlade na moje hrbole na satehnach od celulitídy a brucho ako v 5 mesiaci. to si nevymyslam

lucijja
23. jan 2010

baby co mate mensie deticky, nedavate niekto mliecko hami? Mam dve krabice 2, zaruka do roku 2011. Jedna je normalna 2 a jedna je hajaja. Ak by niekto chcel tak darujem. Ja som to dostala a davam nutrilon. 😅

bubba
23. jan 2010

katrin to faaaaaaaaaakt? 😀 videla som na fotkach z plesov! kuaaaaa taku postavu mat.... 😀 😀

katrin21
24. jan 2010

jaaaj, bubaa... to su len odbre saty 😉 keby si videla fotku z odvolenky... Kika mi povedala, ze vyzeram ako tehotna a ma pravdu... 😖

bubba
25. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀 ahojte prievidzanky! vstávať a do práce 😎

lucijja
25. jan 2010

ja som vstala, opatrila malu, cvicila, bola na prechadzke, teraz opatrim zase malu a idem spat.!! 😀

kkatrina
25. jan 2010

bubba no dnes si to vystihla - som hore od 3. hod rannej 😝

končím v jednej práci a za pár minút klušem do druhej 😖 takže otázka znie kedy pôjdem spať?????????? 😀 😀 😀

lenadka
25. jan 2010

kkatrinka nic moooc 😝 a coze po nociach strasis? deti su chore ci spat nemozes? 😕

livia1
25. jan 2010

Ahojte baby mám dilemu. Viem že dieta musi byt v podsedáku do 150 cm a 36 kg, ale čo ak má moj syn 138 cm a 47 kg. musí mať aj v tedy podsedák?

susika
25. jan 2010

to čo to tu čítam? čo to riešite? nebláznite, ved ešte je do leta daleko🙂))treba sa obaliť v tejto kose vonku a nie chudnúť. potom vám bude zima ako mne🙂))enviem, ako sa mám obliecť, lebo mi je stále zima🙂))trasie sa mi to akurát tak na riti, tam to najmenej potrebujem🙂))a o celulitíde radšej pomlčím....že poamranč....ja to tam mám ak takú riadne dokrčenú mandarinku🙂))ja cem slaninu o dve poschodia vyššie🙂)

Lucijja-aj ja ked som malej nedala v nocoi jesť, aj tak bola hore a dokonca ešte dlhšie, ako ked som jej dala najesť.tak soms a na to potom vybodla a dala som jej papať, dopila a bola tvrdá.aj tak z toho nepribrala potvora 😀 a po čase sa rpestala budiť aj bez trapenia...

baby, asi som to sem nepisala. bola som na kontrole po pol roku u neurologičky, vraj už kontorly nepotrebuje, to mi pvoedala pred pol rokom, ale asi koli jej spravaniu. a mala sa zasa zaťala a ani nepípla a potom mi zasa kvakala celú cestu domov a doma ani nehovorím.odporučila malej predlžiť pobyt doma a dať ju do škoky až další rok v septembri...alebo ju dať len na 4 hodiny...pravý dovod presne neviem, tuším, že che ušetriť učku, lebo ked juchytí rapel, tak ja sama mám dosť a to ju poznám....ale je nesmelá, nejako sa nevie prebiť medzi deťmi, nebavia ju klasické detksé hry, asi by ju prizabili deti, keby im bura postavené kocky alebo poskladané veci, tak ako mne doma, lebo ju to stavať nebaví a mam strach, že by sa jej učka venovala čítaním knižiek...neobsedí na riti ani 5 minut...a sláva...konečne neodmieta pohár a pije super🙂)no ale má byt nejaký outsider a trčať v kute....na azpis pojdem isto a v septembri uvidáme, čo a ako bude. len asi to bude perné ak nastupim do roboty...-hm , nie že by sa mi tam moc chcelo 😀 😀 😀 skoré ranné vstavanie o 5:00.brr

danulka2
25. jan 2010

ahojteeeeeeeeeee 😀 vidim, ze preberate liniu 😉 .Tiez si hovorim, ze leto je este daleko a v zime ma predsa musi nieco hriat. Ale realita je taka, ze to co mam na sebe vobec nehreje 🙄 a leto je tu raz-dva 😝 😀

lenadka
25. jan 2010

livia, hm tak nasa ma len 120 cm a veru ten podsedak uz ma malokedy..lebo, v strede v aute na zadnych sedadlach je bezp. pas ktory nejde popod bradu ale len cez nozky-pas a vlastne podsedak ma dat dieta vyssie aby mu pas nesiel cez krk, podsedak jej dame len ked sedi tak, ze ma normalny pas, ale to ona nechce radsej sedi v strede lebo vidi na cestu dopredu, ked by nas stopli policajti neviem ci to obstoji, logicky sice ano, ale ci to bude stacim im...? 😅
takze ked ti baby odpisu budem sama zvedava 😕

susika, nio niekto musi byt aj outsider, proste mas doma osobnost...hm ono to lae lezie na nervy ja viem...ale ved zato ich nepredame, ci nie? 😀 😀 😀

danulka veru, zima je treba sa zateplit 😀

bubba
26. jan 2010

akoze leto je dalekooooooooo?leto je sakramensky blizko 😀 😀 😀 😀

susika podla mna to vobec neber do uvahy co s nou ucitelka bude robit,si myslis ze mas len ty problemove dieta?a mozno prave kolektiv ju "da doporiadku" nemyslis?ja by som to vyskusala hned na tie 4 hodiny a podla toho ako sa bude chovat tak aj na viac.toto rozhodnutie od neurologicky nechapem ani ja pretoze taka vzdelana zena ako pani doktorka by mala vediet ze kolektiv pre dieta s problemovym spravanim by mohlo byt zlomovym bodom.naco to natahovat?okrem ineho ked sa rozhodnes aj po 2 mesiacoch chodenia do skolky ze malej to nevyhovuje tak sa da dohodnut a v skolke pokracovat nemusis. nemozes ju predsa drzat doma do konca zivota ver tomu ze ak teraz das na moje rady tak si vydychnes aj ty a aj mala bude vidiet ako to funguje vo svete,ako sa treba spravat a bude mat viac aktivit do ktorych sa bude musiet zapajat (cvicenie,kreslenie,basnicky,spievanie) uvidis ze ti bude robit uz len radost 😵

livia podla toho co ja viem tak dieta musi splnat 1 z tychto dvoch podmienok ale nespoliehala by som na to popozeraj si po internete urcite sa dozvies odpoved

katriiiiiiiiiiiin skoc zo strechy na kona 😀

kkatrina
26. jan 2010

ahojky 🙂

leni prebrala som sa keď išiel manžel do práce a nemohla som už zaspať, blbé viem, aj mi tak bolo celý deň 😝

deti sú našťastie zdravé, až moc živé 😀

s tým podsedákom vám to zistím u manžela a dám vedieť 😉

lenadka
26. jan 2010

katka to budem rada, ak nam to vysvetlí 😀

katrin21
26. jan 2010

lenadka: to nestaci, ked mala ma pas dole.. videla si niekedy v TV crash testy????? ako dieta leti trupom dopredu???? a darmo ma okolo pasa nieco, ked ju hodi takou silkou tam a spat, ze jej to moze odtrhnut srdce.... to nesrandujem... Dankov otec si preto zlomil vazy pri nehode, lebo mal pas popd ruku, nie cez plece a dalsi vzadu, otmu odtrhlo srdce... Dankovi sa ako zazrakom nic nestalo....
a Vierka, segra, by ti porozpravala , ako jej jeden nestastný student - dialkar ( ona uci na VS) hovoril a ukazal fotku dcery... bolo to krááásne asi 17rocne dievca.. sedela vpredu... nehoda... hodilo ju do skla.. celu tvar zjazvenu... je dozivotne poznacena a chodi z platiky na plastiku a nechce ani zit.... ☹ ☹
no s tou vahou je to horsie... ani nasa Veronika, teda nema tolko kilov, ale uz sa stazuje hlavne na lyzovacke v oteplovackach mala problem, ona ma zase dost svaly..take pevne nohy..
moja Kika ma asi 148, takze do 12tich cakat nebude treba 😀 😀

lenadka
26. jan 2010

katka, ten pas je tam ale taky original 😅 aj v sluzobnom aute je ten v strede takyto a nemam to rada ked tam musim sediet 🙄 v podstate ked ideme dalej-k nasim tak sedi normalne, donedavna este v autosedacke, ale ked len do vedlajsej dediny, alebo po meste tak sedi v strede...

tiez mam dilemu ako budem teraz ako tehula zas zapasana v aute 😠 hlavne v praci 😝

pamatam si ako sme este ako deti chodili na skodovke-vtedy nove auto, 3 drobce vzadu a ziadne pasy a mam veru zo sestrou havarovala a sestra 4 rocna letela dopredu-doteraz tam nie su, lebo sa tam ani nemontovali a nasi to auto maju stale doma a ma aj stk a prejde? v dnesnej dobe? uz na nom len otec chodi do hory, ale aj my sme mali donedavna len taketo auto, co v nom original pasy nikdy vzadu neboli-dobre co? 😅

katrin21
26. jan 2010

leni: ani my sme na starej lade nemali pasy vzadu,ale nova vyhlaska je prisna a maju si dat ludia dorobit 🙂
my sme dali hned ako sa Kika narodila pas dozadu🙂) ja by som ju do stredu moc nedavala, aj ked viem, ze aj my sme volakedy este aj stali medzi prednými opierkami... lenze vtedy naboli take rychle auta a nebolo na ceste tolko soferov debilov...

dokonca minule vysvetlovali ako je dolezite mat v detskej autosedake aj operky hlavy, aby sa nezlomili vazy a pod... aj do bokov ku oknu aby sa dieta nebuchlo, prip.pri bocnom naraze..... my sme raz s nasimi dostali v zime smyk, ja som mala 12r a rozrazila som si obocie o taky srob, na ktorom drzi pas spolujazdca.. takze podla toho vidno, ako ma hadzalo, ked som sedela vzadu... nastastie sa mi nic ine nestalo, len okuliare padli za obeť 😝

lenadka
26. jan 2010

uf ono ked sa stane nehoda tak vsetci svaty pri nas 😝 v autosedacke mala aj tie opierky, ale teraz by sme ju do nej nedostali ani heverom, uz na podsedak sa jeduje...do skodovky mm musel pas dozadu dorobit, aby sme tam mohli dat autosedacku, ale len jeden, ja som zapnuta nebyvala 😠 aj policajti nas stopli a nic nepovedali na to 😕 a mne to teda vadilo ze som zapnuta nebola, ja sa zapinam vzdy aj ked ma klienti pridu vziat cuduju sa kolko krat ako morka drievku ze naco hladam pas-no ked sadam do auta s niekym o kom neviem aky je sofer a veru uz sme isli na cervenu cez zel. priecestie a rampy sa sklapali...no a niektori nemaju ani pasy vybrate-ale strcene za sedadlami, rovnako aj nasi, to je ich choroba, pasy v zadu vecne napchate za sedadlami a este sa hnevaju ked sa chcem ja a tiez malu zapnut 😕 😅

lenadka
26. jan 2010

budem musiet malej nakukat, ze byt zapasany normalnym pasom-to tak maju velky, na to skoci 😀

lenadka
26. jan 2010

baby kde tu v PD dostat prebalovacie pulty, alebo komody?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre