Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

monulik0209
8. sep 2010

Tak dneska to dopadlo perfektne u pani doktorky!!!!! Male je v poriadku uz mame 375g,vsetko ok ,tak ako ma byt....A konecne vieme ze budeme mat dievcatko:O)))) Som taka stastna...Neni to na 100% ale hadam to bude baba:O))))

susika
8. sep 2010

@qetinka -tiež sa dívam, že už to mám za pár, len lietam k dokimu ako na hodiny klavíra..každý druhý den..zajtra mám normálne po mesiaci poradnu, tak mi malé pomeria, snad nezabudne, slubil to, lebo som aj sama zvedavá, či to malé pribralo, či nie, mne vaha stojí už viac ako mesiac...škoda, že som vtedy do toho tesca nešla aj ja..naštval ma, tak som ho poslala s malou samého a potom už len vyvolával, čo som to ešte chcela🙂))

@monulik0209 - to máš jedno, baba či chlap, hlavne, nech je to OK..mi sme tiež prvé chceli chlapčeka, no lenže to, čo som čítala, kedy chlapec, kedy dievka, tak som to repčítala naopak, tak sa podarila baba a druhé sa už šlo na istotu, že chlapec🙂a aj to vyšlo🙂)no, len teraz čo s tými ružovými vecami🙂))

tá jemná motorika je fakt velmi doležitá..aj ja malú trenujem, že nie len basničky a pesničky a inak mozoček trenovať, treba aj ručičky..lenže ju to jednoducho nebaví, ak neratam kreslenie...lego a iné veci, to je skoro nulové. vysype puzzle a zloží 3 kusky a končí..nebaví ju to...zatail kreslí pandrlákov-pavukov, vyzerajú trochu ako marťania🙂)ale zasa s basničkou🙂)kružky začala kresliťako prvé, potom šli vlnovky a až potom rovné čiary..trochen naopak..pedopsycha, kam nás poslala dokina z rizikovej ako ťažko nedonosené dieťa sa tiež smiala, ked jej v 2.roku nakreslila aj koliečko, také vajce, vlnovku a čiarku..ale je hrozne netrpezlivá a ja s tou mojou netrpezlivosťou, to bude zábava, ked pojde do prvej triedy🙂))

21
9. sep 2010

@lenadka , nas Timo je tiez predskolak, rata do sto-chvalim sa 😀 , pocita priklady do 10-zas sa chvalim-to ho driloval starsi, no kreslit ho absolutne nebavi, jemna motorika nikde a pritom na pc je vacsi profik nez ja....-zavislak 😝

lenadka
9. sep 2010

@21 no mozno vie aj do sto pocitat-neskusala som ju vyskusat,len som ju nedavno chvalila ked so ju z kuchyne pocula ako pri hre pocitala a bola nad dvadsiatkou 🙂

inak kresli a pise denne aj teraz hrali sme sa na obchod a chcela napisat ze maju otvorene od 10.00-22.00 tak som jej diktovala-pise len tlacenym obcas sa hrame na solu tak jej predpisem na riadky ciarka a jednoduche cisla a pismena a potom piiise

danielitka26
9. sep 2010

ahojte Prievidžanky....JUST PLAY aj s naykom sa idú rušiť preto lebo sa budova ide búrať, bude tam stáť CITY GALLERY obchodno nákupné centrum...oproti kauflandu je aj bilboard ako by mala tá budova vyzerať.

prajem vám všetkým pekný deň ...držte sa tu...ja sem často nazerám ale málo píšem ....

ale poniektoré z vás ma tu určite poznáte 🙂

siouxsie
9. sep 2010

baby tak trochu od veci zavalim, ale potrebujem poradit a nemam cas hladat to na nete. vcera sme sa s Kubom hrali take hry - otazky a odpovede o zvieratach a ked sme prisli na pocet noh u opice, trochu som zneistela. opica ma 2 ruky a 2 nohy, alebo 4 nohy? ako pride mi logicke, ze asi by to malo byt 2 a 2, ale potom nasledne ma napadlo, ze po zemi sa opice pohybuju zasadne po styroch, tak som zneistela, ci to nebude druha alternativa, ze ma 4 nohy. prosim nesmejte sa mi, fakt som si neni v tomto ista. a ved predsa ucime sa cely zivot. nie? dobre som si to ospravedlnila, co? 😉

lenonka
9. sep 2010

🙂 2nohy

bubba
9. sep 2010

@monulik0209 to je supeeeeer!!!

čo sa týka písania a krasopisu som zásnadne proti drilovaniu krasopisu,príde mi to trápne a ponižujúce že proste musííííííš pííííííííísať pekne....inak čo....na pc to aj tak nikto nevidí.kamoškin syn ked mal asi 10 rokov tak už robili domáce úlohy na pc,heheeee

ja som išla do školy už s tým,že som písala ako 10 ročná,písmo som už vtedy mala vypísané a naučené zlé ťahy - no ale rýchlo som sa pod nátlakom chytila a naučila som sa ako tak písať.Ale pamatám sa ako aom to nenávidela - písala som vždy najrýchlejšie z celej triedy a bez gramatických chýb a to si myslím že bolo dôležitejšie ako nejaké krasopísanie ktoré je úplne zbytočné. A podotýkam, že kresliť som vždy vedela veľmi pekne,čiže si myslím,že to až tak o tej motorike ani nie je ako o tom ako rado dieťa píše,či sa vie pri tom uvoľniť apod...keby bolo podľa mojho ja to hned zruším v škole 😝

opica má aj nohy aj ruky

katrin21
9. sep 2010

bubba: ale ono to ma vyznam , preco sa tie deti musia naucit pisat pekne... keby nie, kazde pise ako chce a o par rokov po nom neprecita ani lekar, este aj to lekarske pismo by bolo krasipisne oproti tomu, co by sa z toho dietata vyvinulo, teda z jeho pisma 😀 😀 😀

monulik0209
9. sep 2010

@susika dakujem velmi pekne...no manzel chcel strasne chalana,ale co si spravil to ma:O))))Ale uz sa pomaly zacina tesit....Treba dat tie ruzove vecicky na net,mozno sa predaju.....Ja som doteraz radsej nic nekupovala ked sme nevedeli na isto co to bude....

monulik0209
9. sep 2010

dakujem pekne vsetkym ku gratulaciam!!!!!

bubba
9. sep 2010

katrin v anglicku sa učia písať jedným typom písma, aby vedeli - dá sa po nich čítať krásne a nemusia ovládať veľké tlačené,malé trlačené.veľké a malé písané. Ja v tom zmysel ako NON pedagogička nevidím a ak to má nejaký psychologický zmysel,tak namňa to vplývalo vždy negatívne a kazila mi tá hnusná dvojka vysvedčenie! 😝 😝 😀 😀 😀

skôr by som viacej prijala v škole keby sa učili bonton,stolovanie,správanie v spoločnosti(nielen vo vyšších ročníkoch) a podobe - to už máloktorý rodič svoje decko v dnešnej dobe učí a tým deťom to chýba 😒 viacej telesnej - športové aktivity v 1-4 ričníkoch sú veľmi podstatné nakoľko tie malé deti neobsedia na rici aaaaa.....šak ništ... 😀

bubba
9. sep 2010

katrin v anglicku sa učia písať jedným typom písma, aby vedeli - dá sa po nich čítať krásne a nemusia ovládať veľké tlačené,malé trlačené.veľké a malé písané. Ja v tom zmysel ako NON pedagogička nevidím a ak to má nejaký psychologický zmysel,tak namňa to vplývalo vždy negatívne a kazila mi tá hnusná dvojka vysvedčenie! 😝 😝 😀 😀 😀

skôr by som viacej prijala v škole keby sa učili bonton,stolovanie,správanie v spoločnosti(nielen vo vyšších ročníkoch) a podobe - to už máloktorý rodič svoje decko v dnešnej dobe učí a tým deťom to chýba 😒 viacej telesnej - športové aktivity v 1-4 ročníkoch sú veľmi podstatné nakoľko tie malé deti neobsedia na rici aaaaa.....šak ništ... 😀

susika
9. sep 2010

@bubba -si mi pripomenula, ako som sa v GBmusela "učit písať", lebo to moje písané písmo, ako nás v škole učili, tam nevedeli prečtať...poniektorí nemuseli, ekd mali taký hrubší typ písma..a tam sa mi horzne moje pekné pisanie pokazilo..teraz už fakt asi škraem ako ten najhorší kocúr..a tak pekne som ja písala....

a nie je písanie a kreslenie aj trocha zdedené? ja som amla uplne písmo po mamine a teraz mám také zmiešané po booch rodkoch. poekne som kreslila po tatovi..segry škrabali ako kocúri a neskor to ostalo celkom pekné písmo......

k tej opici..tiež by som povedala, že má 2 nohy a 2 ruky....

katrin21
10. sep 2010

tak ono pisane pismo je vsade ine, aj v Tal., ma uplne iny tvar, o tom po tom 😀 tiez po nich nevieme citat a oni po nas.. 😀

danulka2
10. sep 2010

ahojte, krasny den vam zelam. My si na pisanie este pockame 🙂
Pojdete s detmi na kolotoce? My v nedelu doobeda, dufam, ze bude krajsie pocasie.

bubba
10. sep 2010

ano chceli sme isť na olotočne nes,ale počasie nám prekazilo plán 😝 😝 už mi to tu leie na nervy ja chcem ísť do teplých krajííííííííííííííín 😅

qetinka
10. sep 2010

Baby,boli ste niektora na jarmoku?? oplati sa???

susika
10. sep 2010

aj ja som sa tešila, že v nedelu azjdeme an jarmok alebo aspon an kolotoče a malá mi dnes prišla so soplami..ide ma vystrieť, iba týžden v školke a ja si nadavam, lebo som jej tie prvé dni davala len ponožky pod teplačky, zdalo sa mi poobede dosť teplo, že či mi vtedy neprechladla...ide ma poraziť, lebo teraz sa prebrala a je aj zachrípnutá....tak zajtra asi navštivim fakt lekaren.....no super, ked sa darí,t ak sa darí...ja leitam k dokimu ako na hodiny klavíra, lebo babo sa nejako chce predrať na svet, zakazal mi robiť všetko a len ležať..hm, pri malom dieťati..... a ona si ochorie akurát, ked sa to na mna valí všetko..n, ak jej to neprejde, tak pondelok bude ešte azujímavý, ako to všetko zorganizujem.........a tak som jej tie kolotoče chcela dopriať....

lenonka
11. sep 2010

ja som bola, dalo sa.
máme za sebou písanie oblúčikov.No čo Vám poviem- riadna skúška mojích nervov...

lenadka
11. sep 2010

ja malej hovorim, ze ked bude takto pisat bude musiet byt doktorka, lebo tí tak mozu pisat 😀 inak som tiez za zrusenie znamkovania krasopisu, ved dnes sa uz pise aj tak vsetko na pocitaci, skor by som zaviedla "strojopis"-ucenie sa pisania vsetkymi prstami ako krasopis @bubba 😉

qetinka
11. sep 2010

Susika neprechlala ti mala...je v skolke..takmer vsetky deti taketo male maju do cca jedneho týždna sople...to je kolektív....takto to funguje...
lenocka...obluciky...ani nehovor...sila to moje dieta...ovladam sa..a som trpezliva..zato Domi nie..som čumela ake sceny robila ked jej to nešlo..nechala som ju vyzurit...poplakala si..a ja s kludom anglicana.."taaak a možeme ist dalej...!"pisat a trenovat...

danulka2
11. sep 2010

@bubba zober aj mnaaaa 😉

lenonka
11. sep 2010

@qetinka júúúj, sme robili začiatok na m- naučili sme si hovoriť rohlííík a je to .hold, bude po 🙂 mame

susika
11. sep 2010

@qetinka -ani nevrav..a tak sa do tej školky každý den tešila.do pondelku jej to isto neprejde a ona sa už dnes pýtala, že či zajtra pojde do školky.tak mi jej je luto, aspon je tam medzi detičkami..hm, praveže som tam žiadne nevidela usoplené..bude asi prvá, aj ked chorá mi nebýva, ak neratam, že mala angínu pred 1,5 rokom a traz asi pred mesaicom..sople su vždy, ked sa prudko ochladí.ešte, keby tak dieťa chcelo fukať nos, ale odsavačka na vysavač stale zabeerá a už si ju aj sama zoberie...a ešte aj to počasko vonku....
zajtra ma byť vraj lepšie, no uvidíme, ale enviem, či prejdem s nou tie kolotoče.sama saom rada, ež som, ked viac beham, neseká to moje dieťa vo mne dobrotu.

@qetinka -sa dobre držíš...ja už eraz niekedy strac am nervy, ked malje 20x mam niečo opakovať a ona stale to urobí inak ako sa to má..ale ona je ešte netrpezlivejšia..tie sceny, ked jej niečo nejde..ešte ju musím anučiť, že ked aj neičo nejde, nesmie to vzdať, ako ona to zvykne niekedy...

bubba
12. sep 2010

júúúúúúúúúj dneska olo vnoku úžasneeee 😵 😵 😵 😵 😵 ešte aspoň týždeň,pleaseeeee!!!!

lenonka
12. sep 2010

no, zajtra si asi idem po nový kočíííík.Juchuuuu 🙂
Teodorka dojdi na to kafčo 😉

monulik0209
13. sep 2010

Viete niekto poradit nejaky dobry kocik??? My sa stale s manzelom nevieme rozhodnut:o))))

ollako
13. sep 2010

@monulik0209 kocik fu no to je fuska najst ten spravny,nakoniec ja na kazdom nieco, co je naprd 😝... moc neporadim, lebo ja som kupila uplne debilny 😠 a novy teraz kupovat nebudem, musime s nim vydrzat...muz by ma zabil, ale hadam na jar popozeram nejaky lepsi aspon sportak 😉

eimiky
13. sep 2010

@monulik0209 a medzi ktorými sa rozhodujete a aké by mal mať kritéria?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre