Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

susika
25. jún 2009

ahojte. babule, kde ste to počuli alebo čítali, že v pondelok má byť lepšie?má byť o 5 stupnov teplejšie, ale zamračené, alebo oblačno má byť stále a s búrkami a prehánkami. treaz som pozerala počasie na víkedn a bolo tam až na budúci týžden do stredy a bez zmeny, iba o pár stupnov teplejšie, ale PD stále nič moc.

Polooblačno, cez deň zväčšená oblačnosť a miestami
prehánky alebo aj búrky.
Nočná teplota 17 až 13 st.
Denná teplota 25 až 29 st.

danulka-diky za recepty. porovnám, aké mám ja a prípadne tiež hodím, ak sa líšia. dufam, že ich u maminy vyhrabem🙂mňamky, ten slivkový lekvár, veru, dala by som si🙂)malá miluje jahodový🙂)tak si ideme pre zásoby🙂), lebo jej ho ja konzumujem lyžičkou🙂)

ollako
26. jún 2009

ahojte dufam, ze v pondelok bude pekne 😒 , lebo ak nie tak budeme musiert stretko znova odlozit 😖 ...
danulka dik za radu 🙂
inak ja mam tu odsavacku na vysavac a tiez nedam na nu dopustit, vysaje to riadne sople za chvilocku, to hadickovou alebo tou bublinkou nemam sancu odsat 😝 ...a zatial sa netrapim fukanim maleho , ma na to este cas, aby sa to ucil 😉

danulka2
26. jún 2009

ollako to mas pravdu, este je malinky. Susedin ma rok a pol, takze mate este cas 😉
baby drzte mi palce, idem malemu upiect tortu ako vlacik /masinka a 2-3 vagoniky/. Dufam, ze sa podari aby som ju mohla odfotit.

susika
26. jún 2009

ahojte. danulka, akos a to poradilo? ja som si pre malú na dva roky vymyslela tortu, ktorá by mala vyzerať presne ako jej naj kamoš PiŇO-taký vankušik medvedík Pú. nosí ho hádam všade.von jej ho nedovolím🙂)sama si na to netrufnem.

s tou odsavačkou na vysávač je to pravda. vytaihne aj s päty🙂)malá síze pri tom doslova "ziape", ale 3x denne to nejako prežije.s tou hadičkovou som sa natrápila a výsledok skoro nulový. noa malá fuka noštek iba vo vani.do vreckovky iba podla nálady🙂)

na víkend idem k rodičom, v pondelok koli stretku do PD, tak dufam, že to vyjde🙂)aj malá sa nevie dočkať, teraz piesok stále mokrý,t ak ju nan nepustím🙂

chelen
26. jún 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som Vás poprosiť o radu. Nedala som maličkej prepichúť ušká ešte v pôrodnici a teraz, keď má pomaly 6 mesiacov váham, čo urobiť, teda či prepichnúť alebo dať nastreliť. K tomu nastreleniu by ma zaujímalo, či neviete, kde to robia.

lucijja
26. jún 2009

ahoj chelen. Ja som videla ze to robia v zlatnictve vo vtacniku...ale ci aj takymto malym babatkam tak to neviem. 😕 Ale ja osobne by som asi dala asi prepichnut normalne doktorke, to mi pride take bezpecnejsie...

fuu, normalne som rada, ze som dala malej tie uska spravit uz v porodnici, neviem veru ako by som to teraz riesila..

susika
26. jún 2009

ahoj chelen.malá tiež nemala prepichnuté ušká v porodnici,kedže bola velmi maličká. mala skoro pol roka, ekd sme jej boli dať prepichnúť u pediatričky. fuu, ale ocino bol ten zlý, čo bol v ordinácii s nou. ja som čakala a plakala v čakárni, ked som ju počula kričať. už by som asi dala len nastreliť, ale neviem, či to takým drobcom robia a tá hgiena...... sestrička vravela, že ano,že sa to robí aj takým malým...... ale malej tie ušká prepichovali nejako dlho, neviem či sa niečo nedarilo alebo čo, ale vyplakala sa chudiatko 😒 , potom som si ju vzala ja, vyspinkala sa na to a ked vstala, už bežalo všetko ako rpedtým. snád ju to už nebolelo.

bubba
26. jún 2009

nasa detska pediatra to nerobi ale posiela na noso krcno usne a tam to robia

danulka2
26. jún 2009

susika zatial to vyzera dobre,je to len ,,hruba stavba,, ,lebo som piskotu natrela dzemom a kazdy diel som potierala kremom a stavala lokomotivu a vagoniky 😀 .Teraz to tuhne a zajtra budem robit cokol. polevu, bielou polevou budu okna a dvere + doplnky megalentilkami. Ak sa podari, tak hodim fotku 😉
chelen s nausnickami ti neviem poradit ci prepichnut alebo nastrelit. Myslim, ze nastrelenie je rychlejsie a asi trochu menej bolestive, ale neviem ci je tam 100% zachovana hygiena. Ak ano, tak ja by som dala nastrelit.

ollako
26. jún 2009

ahojte ja nausnicky neriesim, lebo mam chlapca, ale asi by som to dala hned v porodnici prepichnut 😕 ak nie tak neviem, je to hroza pocuvat ten plac pri tom , lae ved sme to vsetci prezili 😉 , i ked mne zacali usi hnisat, tak strasne, ze som skoncila na antibiotikach, usi bordove az modre a nausnice isli dole...dierky zrastli a ked som bola na strednej, tak mi ich prepichovala spoluziacka 😝 mozem nosit len zlate nausnice, ale aspon nieco 😉

fifik
27. jún 2009

Co sa tyka nastrelenia nausnic... robi to aj nasa pediatricka 🙂 , robili to tak dcere... prvy mesiac, alebo vlastne uz neviem ako dlho, lebo to je uz asi 10 rokov - mala tie nastrelene, a ked sa jej uska zahojili, tak jej vymenila za zlate, a tie nastrelene si nechala doktorka. Mali sme len akoby pozicane. Nijaka krv, rychly zakrok, nijake nahnisane uska.

chelen
27. jún 2009

Baby ďakujem za odpovede ohľadom tých náušničiek, ale stále mi chýba odpoveď, že kde nastreľujú. Šla by som to obzrieť, a ak by sa mi to nezdalo, tak asi požiadam Dr., aby ma poslala na ušné.

susika
27. jún 2009

ahojte. chelen, a pediatrička by ti nevedela poradiť, kde by sa dali nastreliť?

o stretku je ticho. zatial asi termín platí. no ja som zvedavá, ako to stihneme my. lebo malá nejako vymýšla so spaním , ale do večera bez neho nevydrží. včera zaspala o 13:30 a spala do 16:30 a dnes12:30 a do 15:30 bolo ticho. no, keby aspon tak, tak stíhame aj s jej dlhým jedením🙂)

danulka, a na to máš formu? či lepíš len tak podla fantázie? podarí sa , neboj a keby nie, tak to nepodarené zamaskuješ, ako že to tak malo byť. 😀 😀 jáááj, chuťky si mi narobila, vyjedám malej sladké zásoby, čo ona nepapá🙂)

danulka2
28. jún 2009

ahojte, susika termin plati /dufam, ze tam nebudem sama 😉 😀 /
formu nemam, lepila som lokomotivu aj vagoniky. Vyzera to celkom bore, ked odfotim, tak hodim do albumu
inak s tym spanim aj moj maly spava do 15,30 ,ale zobudim ho trochu skor, aby sa stihol napapat a aby sme stihli bus

susika
28. jún 2009

ahojte. dnes tu bolo ale pustoooooo.čo ste si dali volnú nedelu? 😀 ešte nakúkam, čo sa tu zmenilo po tom lejaku dnes.

danulka, tak presne to, napadlo aj mna, aby som tam nebola sama pri dnešnom lejaku doobeda a tiež pri večernej búrke. ledva sme s malou stihli vybehnúť z auta do vchodu a aj to mi "lepilo" lebo sa okolo nás ožarovalo bleskami. fuuuu, malá bola hrdinka, iba sa smiala, že "búcha" 😀 len dúfam, že som v tom zhone auto zamkla....jediné, čo ma tešilo, že ked tak pršalo, apson som nestretla žiadnu hliadku. po tieto dni ich má byť na ceste viac a ja im nechcem dať zarobiť 😀

malú budiť nemožem, to by teda dopadlo...nejako sa jej po tieto týždne menia bio-hodinky🙂))

dajka1141986
29. jún 2009

no my sme boli na birmovke 🙂
ja som tak veľmi chcela prísť na stretko, no bohužiaľ môj drahý dnes oslavuje a už pozval známych na grilovačku... tak ma to mrzí.. ale keby mali prísť neak neskôr aspoň na hodinku by som dobehla 😉

katuskapd
29. jún 2009

ahojte no dnes stretko a sem nikto nepachne 😕
pocasie vyzera slubne, ale nechcem to zakriknut aby sa nedohnala burka tak jak vcera, prisli sme domov z nitry, vylozili veci, zaparkovali auto a uz sa to hnalo, matusko sa vytesoval na balkone a hned chcel ist behat teda skor stvornozkovat po dazdi 😀
tak sa tesime 🙂

lucijja
29. jún 2009

aj my sa strojime, dufam, ze mala nebude strajkovat a nebude chciet spat ako vcera - do stvrtej 😕 To kym by sme sa napapali, prebalili, pobalili a dosli do PD tak je po stretku. 😀

ollako
29. jún 2009

ahojte tak zatial to vyzera, ze prideme aj my, no vsak hadam to pocaise vydrzi 😅 ... ak bude prsat, tak urcite nepridem,
inak dnes ma muz aj drobec meniny, mali by sme u svokrovcov opekat svokra na tom trvala, ze to musi byt dnes, aj ked jej vsetci hovotili aby sme to nechali na piatok, ale ona nie dnes maju meniny, tak dnes im musime zagratulovat...potrpi sa na tom az strach, ale ja aj tak pridem aspon na chvilocku a potom sa poberieme ...gratulovat 😝

susika
29. jún 2009

ahojte. akurát vidím že od Nedožier sa mračí, ale vraj, ked sa mračí odtial, tak pršať nebude🙂) hovorieva moja sestra. 😀 malá ešte vykrikuje z postielky, som zvedavá, kedy zaspí. včera už bola o tretej vyspatá,t ak by to bolo slubné🙂 dnes nám tu štrajkujú s výťahom, raz ide, raz nejde, tak som zvedavá, ako to do štvrtej dopadne, ak pojdeme napešo, lebo kočík aj s malou z piateho poschodia trepať, to si neviem predstaviť, tak aj pol hodinu🙂) do kedy tam vydržíte byť? ak by sme sa oneskrili.

lucijja-to dlhé jedenie, obliekanie a u nás tiež ešte s prebalovaním mi ani nespomínaj. ešte k tomu pribudlo jašenie a nahánanie a boj s časom som prehrala 😀 😀 keby je teplo, kludne ju nechám ísť holým zadkom, nech sa aj počura, ale to zasa tak nie je 😀

lucijja
29. jún 2009

susika, hehe my sa nastastie zatial nejasime, iba vycierame 😀
Ja tiez dufam, ze tam este okolo piatej budete keby mala naaaaahodou chcela spat dlhsie, lebo len teraz zaspala. Sa pol hodiny vydrzala vyskierat v postielke na macka co ma potlacene hniezdo v postielke... 😀

martiina
29. jún 2009

no tu akurát začalo pršať a ja som akurát dopiekla ☹
vidím to tak že to budeme musieť zas odložiť, vo štvrok vraj má byť už na 100% pekne, takže ak sa pridáte tak vo štvrok o 16:00 už naisto.... ale ak by sa predsalen niekto rozhodol vybrať do toho nečasu, nenechám ho v tom samého a prídem

danulka2
29. jún 2009

ahojte, konecne som sa sem dostala, baby vyzera to tak, ze sa volaco hrnie od Handlovej a uz aj hrmi 😠 pomooooooooooc, ja som chcela aby bolo pekne ☹

molly28
29. jún 2009

veru prikláňam sa radšej ku štvrtku...aj ja mám napečené, ale do tohoto nečasu.eeee...u nás je nsekutočna čerňava, hrmí a nevyzerá to vôôôbec dobre..

molly28
29. jún 2009

no danul to sme chceli viaceré, ale evidentne nás to počasie neposlucha a akokeby nám naschvál robilo ☹

danulka2
29. jún 2009

martinka my by sme aj prisli aj po dazdi, ale to by sme sa museli len prechadzat, lebo piesok nehrozi a gumaciky do kaluze nemame /vyrastli sme z dvoch, ktore sme ani nevyuzili, tak mu dalsie ani nekupujem 😉 😀 /

danulka2
29. jún 2009

takze sa dohodneme na ten stvrtok? Z balkona pozeram, ze aj v Lehotke je riadny lejak

susika
29. jún 2009

chodila som každých 5 sekund k oknu, či zaprší alebo nie. buchalo a práve sa aj tu rozpršalo.tak sa to asi predsa odkladá.volačo nám nepraje. a to som pri dračiku videla dnes dve deturence sa hrať, že asi bude OK piesok, aj malej som ho slubila. chudiatko. zaa bude robiť formičky zo vzduchu alebo večer z vody.

ollako
29. jún 2009

baby tak to vidim aj ja, ze bude prsat 🙄 , takze tiez suhlasim so stvrtkom,ale ak by sa vycasilo, tak dnes pojedete?

danulka2
29. jún 2009

ollako ak sa vycasi, tak my prideme aspon na chvilu, ale bucha to riadne, tak dufam, ze nebude prsat do siestej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre