Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

luckak1985
5. júl 2009

Ano molly, uteká to ako voda, ešte 2 týždne budem v práci a potom si dúfam trošku oddýchnem, kým príde drobček. Potom si už asi veeeeľmo dlho neoddýchnem 😀 ale teším sa

lucijja
5. júl 2009

molly28, odkial ty vlastne si? 😉

molly28
5. júl 2009

lucka neboj ešte pred pôrodom si oddychneš, a ako si správne písala, po pôrode toho oddychu asi moc nezažiješ, ale ono to záleží, že aký bude tvoj šimonko.Ak bude také dobré dieťa ako je Sonička, tak neboj, oddychneš si aj potom 😀 😀 😀

molly28
5. júl 2009

lucijja ja som z Bojnic 😉 prečo si sa pýtala?

lucijja
6. júl 2009

lebo sme ta spominali na stretku a Danulka vravela ze si odniekal z "pod Vtacnikom" 😀 tak som bola zvedava ci z kamenca alebo z lehoty. 🙂 Ale asi sa pomylila...alebo som to poplietla ja? 😕

danulka2
6. júl 2009

ahojte, konecne som sa sem dostala 🙂 Luci to som hovorila o bubbe, nie o molly 😉
Jaj babenky konecne mam volny den. Cely vikend som bola v praci, tak sa dnes vytesujem z ,,volneho,, dna.Idem robit ribezlovy dzem, drobca som dala spat, tak sup do varenia 😀

katuskapd
6. júl 2009

ahojte
danulka volny den a ty hned dzem robis, vsak mas oddychovat 😉

matusko konecne chodi sam, aj sa zahra tak mam trochu veget

planujete niektore aj dovolenku pri mori?

lucijja
6. júl 2009

jaaaj, som to poplietla...a bubba je este na dovolenke? 🙂

lucula73
6. júl 2009

Ahojte dievčatá 😉

prepáčte že vám sem leziem do debaty,no mala by som jednu otázočku:ak ste náhodou bola niektorá počas tehu na PN,mali ste niekedy nejakú kontrolu?či chodia v PD alebo nie?
ja som dnes dostala tak debilne vychádzky,že sa von asi poriadne nedostanem ☹
ďakujem za odpoveď

katuskapd
6. júl 2009

lucula 73 ja som bola na rizikovom 5 mesiacov, ale kontrolu som nemala ziadnu, doktora som mala v nitre, a on hovoril ze taketo zeny nekontroluju. a si len pn, ci na rizikovom pn? ked len obycajna pn tak to by som si davala pozor 😉

lucula73
6. júl 2009

katuskapd,na rizikovom,pre istotu,lebo sme sa snažli 5 rokov,boli sme aj na umelom,tak ma doki nechal doma...

katuskapd
6. júl 2009

lucula tak gratulujem a veru setri sa 😉 , a teraz ma napadlo vsak skus sa dohodnut s doktorom kedy ti vyhovuju vychadzky, za pokus to stoji, vsak oni to strielaju jak loteriu a ani sa neopytaju 😒

lucula73
6. júl 2009

katuska - nedalo sa,že to dávajú paušálne všetkým rovnako...no uznaj,doobeda ešte ujde,ale poobede od 14-16h,no ja pojdem von,keď je najviac teplo?a ešte mám doma 6 ročnú dcéru,ktorá je so mnou zavretá,ký je mm v práci...no čo už,nejak to vydržím,mimi sme veľmi chceli,len som dnes ostala trochu zaskočená z tých vychádzok...aj tak ´dakujem za odpoveď..a ty si priamo z PD?

martiina
6. júl 2009

ahojte, tak ja sa hlásim z belgicka 😵
katuskapd my sme boli včera pri mori a bolo super, krpci sa aj omočili v mori a Ninko sa riadne kúpal, nemohli sme ho z vody vytiahnuť ani za nič a to tam najskôr nechcel vliezť 😀 , po ceste späť sme sa zastavili ešte na výlet v Bruggach, tak super deň za nami a dnes bolo tiež pekne ale kúpali sme sa len v bazéniku pri dome 😵
zajtra ideme poobzerať Brusel, centrum, cikajúceho chlapčeka a samozrejme si dáme belgickú gofru s jahodami a šľahačkou 😝 ... hoci som tam bola už veľakrát, stále je tam čo obdivovať
všetky vás pozdravujem a ak sa mi podarí uvoľniť v albume nejaké miesto, pridám nejaké fotočky 😉

katuskapd
7. júl 2009

lucula inak spominam si ze aj ja som mala tak nejak vychadzky, a ja som si cestovala aj tyzden som nebola doma a dobre, tak podla mna kludne mozes chodit von, a predsa su prazdniny tak nebudes obmedzovat Veroniku 😀
ano som z pd ale dostahovana z nitry, byvame tu uz 4,5 roka

martina teda hned by som menila, je super ked mas taketo moznosti, voda v mori nebola studena? jaj gofri tak dobru chut 😀

lenadka
8. júl 2009

lucula ja som tiez dostala podobne casy, doobeda od 10-12 a poobede od 15-17, myslim ze by ti to mohol Dr. kludne posunut, len musi trosku chciet 😉

baby inak zdravim Vas, pozerala som fotky zo stretka a juj "zavidim" Vam! 😀 😉 celkom fajn babinec ste sa nazbierali 😉

danulka ja mam doma strasne vela cervenych ribezli - 5 obrovskych krikov!, aj ciernych mam dost ale cervenych ako nas... 😅 a neviem co s nimi /tolko sa ich urodilo ze sa konare od tiaze valaju po zemi, este ze som dala pod ne netkanu textiliu inak by boli cele od blata/. Mne totiz moc nechutia, zavarim vzdy len trosku do vyzivovych poharikov a to mam na puding a aj to mam 1 ten poharik na 2x 😅 ... nemas nejaky recept-na kolacik ci nieco ine s nich urobit ako dzem?

v nedelu som 1x robila malinovu stavu a je fantastikos!!! to je uplne ine ako kupovany sirup-hlavne ta vona 😵

martinka budem smirovat fotky 😀

danulka2
8. júl 2009

ahojte,lenadka ja si kupujem gelfix 2:1 a podla navodu urobim dzem. Robim ho z celych ribezli, neodstavujem ich. A ked ho budes robit, tak ku cervenym pridaj cca 1/4 ciernych ribezli, bude fantasticky. Mam to odskusane, je fakt super. No a kolac, tak to robim bublaninu, ale mozes urobit aj kysnuty s mrvenickou /tu milujem 😉 /
martinka aj ja ti v dobrom zavidim 😉 , ale pekne si to uzite.
lucula ja som tiez bola na rizikovom 5mesiacov a neprisla mi ziadna kontrola, ale tie vychadzky mali hrozny cas 10-12hod a 14-16hod. 😝

susika
9. júl 2009

ahojte. konečne som sa ku vám dostala.u maminy nejako nestíham. stále sa tu zavára, oberá, dopratali sme 15kilovú bedničku marhúl, tak sme toho narobili a ešte aj na džem ostalo. nechcete uhorky? už nevie, čo s nimi🙂))

ja som bola na rizikovom 3 mesiace, celé dni zavretá doma, nevedela som ,či chodí kontrola alebo nie, prípadne som šla na sociálku prehlásiť pobyt a šla som ku našim. sestra bola doma skoro celé tehu a kontrola neprišla ani raz, vraj tehulkám nechodí. tá stále niekam behala. ale ja som sa bála, predsa, priamo v PD...

Maťa, závidím ti ten výlet.v dobrom, užite si to 😀 ja som zvedavá, kam sa tento rok dostanem.tatino dojde asi zasa len na týžden, tak tento rok bude o ničom,a ko aj minulý.musíme si niečo s malou vymyslieť samé. ale pri vodu s krpcom osamote je o ničom.

molly-ja som myslela, že si z PD. ja ta asi z videnia poznám. nerobila si v banke?a sme sa raz stretli aj v pneuservise.ja som už mala malú.tá odospala celý servis v aute🙂)))

katrin21
9. júl 2009

ahojte kočky,
aj ja som teraz doma, ale na OČR.. Kika dosla zt Tatier z dovolenky s otcom s naginou... teda na druhy den , v pondelok, 39 teplota a celu noc... ani paralen nezaberal... chuda..a tak sme sli k dokine, a dala nam Penclen.. tak je Kika hadam po vyse roku chora.... este ze na dovču nejdeme hned tento tyzden, lebo na slnko nemoze.... som to tusila, ze tam ochorie, lebo nebolo nejak teplo a chodili do Acqua citty Poprad a tak..... 😀 ale nevadi, hlavne, ze jej bolo dobre 🙂, ja jej to doprajem.. 🙂

Inak aj ja som zavarala... v nedeli marhule a co mi zostalo, tak som spravila este 6 horcicových poharikov džemu a dva výživivé... takze mame džemu až moc.. ani ho tolko nepojeme, marhulovy nie je nas najoblubenejsi,. ale je domaci 🙂

pa pa. kočky

danulka2
9. júl 2009

katrin zelam Kike skore uzdravenie 🙂 . Detom sa da len tazko nieco odopriet. Ja som urobila len 6horcicovych poharikov ribezloveho dzemu, ale este ho budem robit.No chcem este marhulovy /veeeela/ a slivkovy lekvar /este viac 😅 😀 / lebo tie milujeme a ja casto davam do pecenia.

molly28
9. júl 2009

no baby ako tak kukam tak tu sa vo velkom zaára... 😀 😀 😀 no ja veru tento rok asi zavárať nebudem... 😀 😀 😀

susika nie, som z Bojníc....ano robila som v banke..a vktorom pneuservise?

lenadka
10. júl 2009

katka, nech sa Kika rychlo uzdravi 😉 aspon ze si to uzila, ten aquapark je raj pre deti...kam idete na dovolenku???
ja ma mam zase marhulovy rada 😝 ale lekvaru mam uz navareneho asi pre pol dediny-uz nemam skoro ziadne pohariky 😅 tento rok som ho este tak vela nenavarila, ale minuly som to asi prehnala, az tolko sa ho nepojedlo, tak teraz radsej robim sirup, ale ani na ten uz nemam pohare 😀 este som nejake doniesla z roboty s mrkvovej stavy kupovanej v lidli-do tych by to asi slo nie?

susika u nas co islo cez zimu a aj teraz to su uhorky-kde tvoja mamina byva ze ich uz ma? moje len zacinaju kvitnut a aj to ich nie je az tak vela-neajako mi zle vzisli aj som dosievala tak dorastli, len su teraz pozadu 😠 ..jedine o co teraz stojim zavarat su tie uhorky-tak ze setrim pohare na ne 😉

danulka ten tvoj recept na slivkovy lekvar mam odpisany a urcite ho odskusam, lebo taky aj aj lubim a davam do buchiet...ked sa to tak dlho vari ten lekvar neprihara to??? treba ho stale miesat?

lucijja
10. júl 2009

ahojte baby. Nemate nejaky recept aby dieta viac jedlo? Ta moja mala papa hrozne malo. ☹

rano o siedmej 120ml
o pol dvanastej 120ml
o stvrtej 120ml
o pol osmej tak 90-120ml (vecer vzdy najviac strajkuje)
v noci o jednej-druhej 90ml

ked to zratam tak je to spolu len nejakych 570ml. A na krabici od UM je napisane ze dieta v tretom mesiaci by malo vypit az 1000-1100ml... 😒

ja neviem preco nechce viac. Skusala som jej pomedzi to vlozit este jedno jedlo ale to bolo este horsie. Potom si len tak cuckala a nevypila mi ani po tych 120 takze vo finale vypila este menej...

katuskapd
10. júl 2009

ahojte
lucija netrap sa s tym papanim je to individualne, ked jej to staci a je spokojna, tak ju nenut. Ja som si s Matuskom uzila tiez svoje. Aj ked bol dojceny tych 1000 ml nevypil ani z daleka, pomaly mi priberal po 2-3 minutach bol akoze napapany a vydrzal 3 hodiny nejest. Tak som sa aj ja s tym zmierila, vsak ked bud hladny si vypyta 😉 Vsak sa skus este opytat doktorky.

u mna zavaranie nehrozi, ale dnes som piekla ribezlovy kolacik, mnam.

Pravdepodobne bude nas barak v telke na jojke o 17:00 v spravach, vo vedlajom vchode asi nasli mrtvolu ☹ , vcera sem nabehli najskor mestsky policajti, potom statny, potom hasici s plosinou, vypacili okno na 4 poschodi, potom RZP, potom obycajna sanitka, reporter s kamerou, a pohrebnu sluzbu som uz necakala bo bolo pol jedenastej. To len taka vsuvka.

lenadka
10. júl 2009

lucijja, skus probiotika NutrolinB sirup, mojej malej nejedacke po nom lepsie chutilo, len sa opytaj v lekarni od kolkych mes. sa moze uzivat-viem ze je pre babatka ale neviem od kolkych mes. lebo moju som pol roka vylucne dojcila a to papkala dobre aj priberala super, ale "normalnu stravu"-prikrmy to uz strajkovala a strajkuje dodnes, lepsie papa len po vitaminoch bud nutrolineB - uz mame tabletky, alebo pikovite, to je aj sirup pre babatka aj tabletky cmulacie pre vacsie deti. Mali sme aj martankov ale ziadny uspech, doteraz ich mame a nie a nie ich pojest 😝 😅

lucijja
10. júl 2009

lenadka, skusim sa na to opytat.

Mala je v podstate spokojna, je ked je hladna, vypije kolkko potrebuje a hotovo. Akurat mi malo pribera, doktorka furt kruti hlavou...Ale nie je vyslovene na pohlad tintitko...

lenadka
10. júl 2009

kolko vazi terz?

lucijja
10. júl 2009

ked mala presne tri mesiace tak vazila 4890g

molly28
10. júl 2009

lucijja ak ti môžem poradiť nedávaj zatial žiadne probiotika...hlavné je aby malá priberala...my sme mali taký istý problém...a ako tak kukám tak naša SOńulka mala v troch mesiacov len 4180g...kolko ti mala ke´d sa narodila?

katrin21
10. júl 2009

lucija: aj moja mala tak malo jedavala.. a nic jej nychybalo 😉 nikdy v zivote nevypila celu flasu.. max 150 a to uz sme oslavolali 😀
ved skus jej dat radsej aj castejsie ako si pyta... alebo pdgrgnut a zase... mozno sa dost nmaloga vzduchu a ma pocit, ze je syta.... 😉 ale podla mna jej proste staci 🙂

baby, ste zlate, mala je uz celkom OK, zachvillku sa zacne nudit 😀 😀 aj aspon pomaly upratujem byt.. take co inak nevidno...(kumbal,m skrinky a tak...)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre