Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

bubba
6. jan 2010

ahojte baby ja som na vas uplne zabudla hanba mi...to s ami uz davno nestalo 🙂)) 😀 akurat ideme s malou davat dole stromcek uz sa tesim ze bude viac svetla v obyvacke...v decembri sa neveim dockat kedy uz postavime stromcek a potom sa neviem dockat kedy ho uz budem moct dat prec 😀 😀

vsetko dobre v novom roku hlavne vela zdravicka aby sa nam vsetkym darilo aspon tak aby sa to dalo prezit....aby minisusika zacala maminku posluchat,aby minilenadka pekne lezala v maminke dokym nepride jej cas,aby tajne ponuky boli onmoho castejsie ako tento rok 😀 aaaa co kecam..proste secko dobre 😵

lenadka
6. jan 2010

bubba 😀

katrin21
6. jan 2010

ahote baby.. tak sa hlasim po odmlke... bolo super.. ale snazilkovanie zase nevyslo ☹ ☹
Od soboty rana mam kramy ako vysite, dokonca som dvakrat v nedelu a v pndelok tak pretiekla,ze keby nema&m dlhy kabat, tak asi chodim po kanaloch... totalne silne... ale co uz, ideme dalej,ale sa na to vyprdneme a dame si v snazeni pauzu... uvidime...

ja s ak teme primar nevyjadrujem, aby sa mi zas nevyhrazal trestným oznamenim za ohovaranie.. 😀 😀 😀
poviem len tolko, ze asi je dobry odbornik a ja poznam dobre jeho manzelku, kedysi sme spolupracovali s nou a dokonca aj teraz som jej nadacii co ma na MSÚ na starosti posunula nejake Sponsorske z prace, ale to on ani nevie,.... ale kazdopadne mu chyba ludskot a mysli si ,ze je neomylny....

lenadka
6. jan 2010

katrin, skoda ze to nevyslo ☹ tak som dufala ze ano...ale ono pride v pravy cas 😉

katrin21
7. jan 2010

😖 lenka... aj ja som dufala.. uplne som verila, ze po tej folikulometrii to musi vyjst..a prd.,..

lenadka
7. jan 2010

kati, ja vravim ked uz mas jednu krasavicu, preco by si nemala mat aj druhe...treba len skusat 😉

katrin21
7. jan 2010

no hej, ale to si hovorila aj Malachovska a vela dalsich.. vtedy som mala 23... a teraz 32... 😒

lenadka
7. jan 2010

ja mam tiez tolko, est to stale nie je vela 😉

danulka2
7. jan 2010

ahojte, katrin skoda, ze vam to nevyslo, ale neni vsetkym dnom koniec a aj zajtra vyjde slnko 😉 .Asi trochu moc basnicke, ale neboj, raz to vyjde. Drzim palceky 🙂 /a na Malachovsku a vela dalsich sa vykasli 😉 , tebe to vyjde 😉

katrin21
7. jan 2010

diky baby... ste zlate.. ved nie ze by som bola z toho zlozena..len ma to stve obcas, a chcem byt na MD doma a mat s Dankom maleho svišta, ale co uz, ked sa podari budeme radi, ked nie, nezabijem sa 😉

susika
7. jan 2010

ahojte🙂)katrin, netraš, aj ja mám tolko, to nemože byť neskoro.aj ked ja to stále odkladám, že asi aj bude neskoro, kým sa spamätám.aj ked mrchu čakám a čakám a mala by prísť každú chvilku, ved uvideíme. pocity su také, ako ked som čakala malu, o snaženie nešlo, uvidíme.... ja sa toho tehulovania bojím, po prvej skusenosti.....ale držím ti palce další mesaic.ved to musí vyjsť...
Leni-🙂))tak ako mamina? teraz myslím na teba ešte viac ako predtým a už by som mala pre teba aj darček, len ho treba dokončiť a mať cestu okolo🙂))ale tá by sa našla, keby už je hotový a je trošku času. tearz sa námto tu zasa nakopilo, ked je tatino doma....malá nechela rozbalovať,tak som šklbala ja🙂))vytešovala sa ako malá🙂)a na jednej návšteve dostala macka Pooh, a toho ona miluje, tak soms a len otočila, že čo to aký irkus a ona skákala s tým mackom okolo stromčeka, tak mi až slzy vybehli, že no konečne riadna radosť, všetci mali zábavu🙂)
bubba-ďakujmem za prianíčko🙂)no, veru minisusika sa trošku znormalizovala, došiel tatko,tak sa musí správať slušne, aby zasa skoro nešieĺ preč.aj ked pojde...myslím, že zasa bude viac nešťsstná ako naposledy, predsa len vyspela....
ale čo ma hnevá, myslela som, že mi dá novoročné prekvapko..ona mi z toho hrnčeka stále odmieta piť.ani az pomoci ani sama. uplne to vzdala....už máme len pol roka aj čosi, aby prestala trucovať.....pomooooooc

bubba
7. jan 2010

😵 😵 😵 😵 😵

bubba
7. jan 2010

som tu a som vypatlana..uz 3 noci som poriadne nespala 😅 😅 😅 zacala mala spavat bez plienky a ja s pavam s nou v posteli (pohotovostny rezim)sa citim ako kojaca matka kua kazdu chvilu hore 😀 😀 😀 minimalne raz za hodinu pozeram na hodinky na kazdy pohyb malej som hore...sm chora asi by som sa mala na to vysr.t a nech sa pošti...(ale nemam poriadny igelit pod plachtu najskor musim kupit...) 😀

katrin21
7. jan 2010

bubbka:

mam pre teba recept, ako sa vyspat a malu naucit sa nepocikat🙂 . MNe to poradila moja segra a fungovalo to 🙂
vysleduj si , dokedy asi mala vydrzi sucha.. napr. do polnoci, alebo do druhej vydrzi ,.. nedavaj jej pit uz aspon 3/4 hod. pred spanim, a vycikat..a potom uz len glg , keby veeelmi bola smadna🙂
a potom ju normalne aj v spanku zober o tej polonoci napr. a daj ju na wc--- ona sa trochu preberie, hovor jej cccsssss, a aked sa vycika tak mas pokoj... a mozes kludne spat 🙂)

moju stacilo dat nad ranom... a nauci sa aj sama prebrat... mne sa kolkokrat aj posadila v posteli a mrncala a hojdala sa, ruky v lone.. a zo zavretými ocami... a chcela curat, ale vlastne spala, ja som ju odniesla, vycikala sa a spala dalej.. a bolo po mrncani... ked bola vacsia, chodila uz aj sama na WC, ale obcas takto trvrdo spala a ja som sa prebrala na to, ze sa hojda na posteli a knučí 😀 ...
igelit ale pre ístotu este daj, zide sa 🙂

lenadka
8. jan 2010

ahojte, bubi no vydrz ked uz ste velke 😀 mne sa teraz susi taka velka plachta podsita gumou, ked sme ucili...dlho bolo dobre a ked uz sme necakali ze sa pocika pustila to do nasej manz. postele, spala spomnou ked ma mm nocne 😝 tak som ju znova vytiahla a dost dlho asi 2t bola zbytocne mm na nej spaval a mala uz davno vo svojej posteli 😀 ja som to robila tak, ze pod nu som este dala norm. plachtu ak si cvrkla v noci len som to stiahla, vymenila pyzamko a spalo sa dalej. Potom som to robila ako Katka, ale zistujem, ze uz netreba, dam malej do izby serblik k posteli a ona v noci ide sama 😉

bubi ak chces ak ti ich poziciam 😉 kym bude mase druhe zrele na ucenie, uz ich zas nebude treba vam 😉

lenadka
8. jan 2010

susik, mala uz pojde do skolocky ze? Juj ako to leti 😅

bubba
8. jan 2010

katrin dakujem...........ja presne veim kedy cikava mam to uz otipovane(ja som to skusala uz pred rokom ale nevydrzala som...).ja len hovorim ze sme obidve furt hore pre ine priciny (sustanie igelitu a moja obava chichi)

lenadka si zlata vies ze uz pol roka zohanam tie plachty a neveim kde to mam kupit vola sa to ze ochrana matraca je to super lebo to hlavne nešuští a teda dakujem za ponuku ale chcela by som ich vlastnit aspon 2 (sak vies mozno aj mne zachvilu ucvrkne chichi ) 😀

no som zvedava dokedy ako budem musiet s malou spavat v posteli 😅 😅 dufam ze nie dlho.vcera som skusala ked sa zacala mrvit (ja som bola este hore )tak sepocem od dveri...bubbka chod sa vycikat..chod sa vycikat...na nocnik,pri posteli mas nocnik..a ona si spokojne pustila pod seba 😀 😀 😀 ach jáááááááj

bubba
8. jan 2010

dakujem za rady baby velmi si to vazim,moja mala mala dlho problemy s pocikavanim mala 3 roky aj mesiac ked sa konecne "odblokla" ianc s nocnou plienkou som to zvrzala ja lebo ked mala 19 mesiacov a ja som ju vtedy oducila od plienok s ami normlane vnoci budila ze mamina cikat....a ja lemra lemrava jej hovorim ze "sak mas plienku pusti do nej" ja som taka koza uz sme to mohli mat za sebou ...sak to zo tyzden sa takto budievala..

lenadka
8. jan 2010

buba kupila som ich na mimibazare, mam 2 ks jedna je este zabalena-nebolo treba 😀 to su vyslovene podsite plachty, su na gumu po obvode a vyhoda je, ze sa nedaju zehlit kvoli tej gume 😀
no farebne su jedna zlta a druha oranzova...chces ich naozaj kupovat???
Moje su ti k dispozicii ak by ti stacilo mat ich len zacas 😀

katrin21
8. jan 2010

bubba: my sme mali normalny igelit pod plachtou, co je ako umely obrus a nesustalo to... a tam kde ma priblizne ritku by som dala napoly zlozenu este druhu plachtu a to tiez dost pomoze...alebo ked chces, daj tam kde ma ritku taku akoby prebalovaciu podlozku, co sa predava pre minina...

a naco spis pri nej celu noc? to je blbost.. ved ti hovorim... normalne si lahni k sebe, .. potom ju zobut, daj cikat a lahni si spat naspat k sebe... ona sa uz potom nepocika... treba skusat...

kkatrina
8. jan 2010

leni pekná fotka 🙂

ja som doma, som dnes absolvovala maratón do Chrenovca a späť a výsledkom je rozrezané jasno a vytrhnutý zub múdrosti, len keby to tak nebolelo 😒

lenadka
8. jan 2010

kkatrin 😖 nic moc...to si tam ani ist nemala 😖 ja zubara nemusim, len ked ozaj musim 🙄

kkatrina
8. jan 2010

Leni musela som už mám zápal okostnice lebo mi zle rástol 😖 a keby nenahovorím na trhanie zubárku musela by som ísť do martinskej nemocnice na zubnú chirurgiu a tam by mi to robili v narkóze - a ja so uspania bojím, takže radšej tá bolesť 😒

bubba
8. jan 2010

katrin 😀 😀 😀 😀 prvu noc ked sme sli na to som normlane sla spat....do svojej...hodinu som nemohla zaspat...a ked som zaspala som po hodine vyletela ako sip a rovno k nej do postele..ono my mame spalnu dost daleko(prave som to bola zmerat - 16 mojich krokov + jeden schodik ) na takeho vylety nocne tak som si to ulahcila ze spavam u nej....
inac dnes ma dojst domov manzel tak som aj ja zvedava ze ako budem tuto noc spat 😀chvilu tam a chvilu tam asi 🙂)

a to som sa zasmiala,ze "tam kde ma ritku" 😀 😀 😀 😀 akoze no ona ma ritku vzdy tam kde by som ju najmenej ocakavala 😀 😀

lenadka sak ak nešuti ta oná ochrana na matrac tak tu jednu co mas tu novu si normalne kupim od teba...a uvidim ci bude treba druhu...

kkatrina inac to si ma teraz potesila ja som mala tieto bolesti zo zubu mudrosti uz asi 5x to bolonieco priserne a neznesitelne a raz sa ma moj zubar pytal na preventivke ze ci ma to neboli lebo ze mi to zle rastie a ze vyzera akoby som tam mala zapal a ja ze hej a on ze keby boli problemy tak treba sa izvat ze na chriurgii v bojniciach to robia! kua odvtedy ma to od strachu nebolelo a ked bolelo som sa robila ze neboli 😀 😀 😀 😀

katrin21
8. jan 2010

bubba: tu ritku... som myslela cast postele, kde lezi zadkom... prsoste asi stred postele.... tam by som este dala po sirke dalsiu zlozenu plachtu.. a nocne vylety by som zrusila a malu dala na ten cas do spalne.... a mas pokoj... potom ju vratis do jej postele ked uz bude naucena..

bubba
8. jan 2010

kokso ty si rychla 😀 😀 😀 😀
čuaj ti hovorim ze u nas stred postele nezohrava ziadnu rolu 🙂) raz som ju nasla spat aj na zemi 😅 chudiatko umrznute....
na moju postel??? nehroziiiiiii nech si ostiava svoj (jeden novy matrac mam este v zalohe) inac som rozmyslala ze si aspon ten nahradny hodim k nej na zem.ale potom reku sak to je len docasne riesenie normalne budem spavat vo svojeje a nastavovat si budik len nech si trosku uvedomi ze vnoci chodi cikavat..a inac mne sa s nou dobre spi v jej posteli.malo to len zopar nevyhod ked som sa vnoci zobudila na smrad ocikanej plienky ktoru som mala strcenu priamo na tvari (aj s jej zadkom) alebo ze som dostala palcom na nohe do oka 😀 😀
jáj a ked idem neskor spat a ona uz ma take fajnove vyhriate nozicky a ja si tie moje studene labky o nu opriem tak rychlo sa zohrejem

bubba
8. jan 2010

katrin ja ani nemam taku plachtu myslis tu klasicku bielu co? 😅 inac dobry napad s tym aspon by ten igelitt ak nesustal...

susika
8. jan 2010

bubba, aj ja som tak spávala s malou, ked som ju dala do jej izby.sama o dseba sa začala v noci budiť, že jej treba cikať. tak sme strávili asi týžden, čo som bola stále hore, plienka stále suchá, ale každú hocinu som bola hore. nevyspatá, total hotová. po týždni som sa plazhila, lebo som si nelahla ani poobede, ked malá spala. potom prestala spávať poobede a večerť už zaspala tak tvrdo, že ani nevnímala cikanie.a ja som nejako asi z unavy na to kašlala a lutujem to do ted. už sa nebudí, iba z večera.takže do noci ešte ako tak a potom do rana nič. niekedy je plienka suchá, niekedy taká ťažká, ako keby vypila cisternu.už som rozmýšlala s tým igelitom a plachtou, že pred polnocou ju dam cikať a potom o nejaké dve hodky znova. a to ma napadlo, že už tuto noc nemám plienky 😀 😀 😀 no, asi začneme tuto noc🙂))

bubba
8. jan 2010

super budeme sa potom navzajom podporovat 🙂) drzim palce nepit vela! 😀

katrin21
8. jan 2010

bubbka: aj ked bude spat opacne, zase bude mat zadok priblizne v strede postele...🙂 a ta plachta je aj po zlozeni napoly dost siroka, takze pohodááá..🙂 ja som to tak davala aj napr. ked mala cervnu vyrozu a vracala, lebo ma nebavilo stale prezliekat az na madrac.... a na vankus som jej davala uterak... kto by 100x prezliekal periy 😝 ....
1 plachtu si mozes predsa kupit, to sa vzdy zide na cokolvek, napr. aj na zabaly 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre