Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

srdcko
11. aug 2007

depresia o kileckach, asi sa nepripojim...lebo aj moje kamosky sa na mna nasieraju, ze vyzeram lepsie a tom som po porode, ako oni...ale co tak depresivna tema o malych prsiach, tam som doma 😀 🙄
kamoske sa o druhej narodil syn, davidko, to musi byt krasne, take babatinko cerstve vonavucke 🙂

kika13
11. aug 2007

jesenka nohavicky stahovacky fakt funguju, lebo ti spevnia brusko a tym sa stahuje, kazdym dnom je mensie 😉

jesenka
11. aug 2007

no som sice po cisarskom a brusko este trosku boli, ale potom skusim! srdcko, nehnevaj ma!

kika13
11. aug 2007

a ja stale hovorim, ze ak este dieta tak jedine cisarskym a teba to este bolííí???? 😨 😨 😨 😖

srdcko
11. aug 2007

jesenka, ja ta nechcem henvat, ale tiez to nie je bohvieco, ked ti ani skolkari nechcu verit, ze si matka svojho syna, ale sestra a ludia po tebe zazeraju, ze nevyzeram na to, ze som porodila...vsetko je na nieco zle a na nieco dobre 😖

bebek
12. aug 2007

Srdcko, tak o malych prsiach a depke sa pridavam k tebe. Tiez vazim o 6kg menej ako pred porodom, ale radsejby som asi bola pribratejsia a mala cicky. To bolo, ked sa mala narodila a ked som kojila. Pripadala som si ako Pamela. Teraz mi moj na rebrach vyhrava. Lenadka, ale ty si sa mi tiez ydala byt chuducka.

bebek
12. aug 2007

zdala

srdcko
12. aug 2007

ahoj bebek, dlho si tu nebola...ale pokial si s nasimi prsiami vystacia nasi muzi, je dobre....ma tak napadlo, ze ja by som teraz hadam aj moju prvu podprdu obliekla ☹ 😀 😀

kkatrina
12. aug 2007

ak si babenky myslite že mať väčšie prsia je vyhra v loterii tak vas musim sklamať. Pri Kubkovi som mala problem kojiť, lebo sa nevedel chytiť, prsia som mala zväčšené vtedy asi na 4 - úplna hrôza. Teraz sa mi vôbec nezväčšili, mám svoju super veľkosť 80C ale o kojení budem zase len snívať - žiadne príznaky, ani kolostrum - vôbec nič. Takže začínam šetriť na bebu.

stanka7
12. aug 2007

Ahojte baby čítam vaše príspevky.Ja teraz tiež nemám bohvieakú postavu po dvoch pôrodoch.Prsia vyťahané musím si skracovať ramienka na podprde aby vyzerali vysokóóó 😀 Slaninka na bruchu visí ale čo už hlavne že sa manžovi ešte páčim aspoň dúfam 😖

kika13
12. aug 2007

A som si myslela, ze len ten moj permonik sa nevie prisat chudacik, sme to vyriesili nakoniec tak, ze odsavame kazde tri hodiny a tak papa, skusali sme vselijako a hlad nas k tomu dohnal, mliecka je dost a z flase mu chuti, aj ked to odsavanie je niekedy riadna makacka 😖 . Skusali sme trosku aj bebu davat a grckal z toho 😝 . Poradte prosim, co mozem a nemozem jest, aby ho nebolelo brusko, lebo mam z toho chaos. Lepsie by bolo, co mozem jest-neexistuje nejaky zoznam 😕 ?

stanka7
12. aug 2007

Kika ak ti mám pravdu povedať mne zo stravy ostala len slížiková polievka bez zeleniny,ryža s mäskom len na šťave alebo zemiaky.Ale bruško malú bolelo aj tak.Ale to chúda dokázala až kričať od bolesti.Doktorka mi odporučila kvapky ESPUMISAN L pre detičky.V čreve im rozpúšťajú plynové bublinky alebo ich vylučujú 😀 Mám ich doteraz a mne pomohli.Možno ešte niekto hodí radu 😉

bebek
12. aug 2007

katrina, ani ja som nemala , ked som cakala malu ziadne priznaky, ani kolosrum a mlieka bolo dost, kojila som.
Kika, ani mala sa zo zaciatku nechcela prisat, tak som odstriekavala, ale stale som skusala a jedneho pekneho dna sa pekne prisala a potom som uz nemusela odstriekavat, no teda iba niekedy.Inak, priznam sa ja som si moc pozor nedavala, iba tak na karfiol, kapustu fazulu.

kika13
12. aug 2007

tie kvapky su bez predpisu stanka?

kika13
12. aug 2007

davala si ich jeje len ked bolelo brusko, ci ako casto?

srdcko
12. aug 2007

kika13, ja ti neporadim, som kojila len 3 tyzdne a odvtedy je Ado na mlieku

paska
12. aug 2007

kika ja som dávala do mliečka ten espumisan 1x denne 20kvapiek a za pár monút bolo po bolesti potom som dávala už len ked bruško bolelo a kúpiš lekárni bez predpisu 😉

kika13
12. aug 2007

Srdcko ake mliecko papate? Znasal ho od zaciatku dobre? Nam napisal doktor pre istotu bebu, aby sme mali doma, Beba HA, Katrinka mi vravela ze je aj beba HA/AR aby z toho negrckal.Len to zjedol a uz to z neho spliechalo, zatial mame zase dost mliecka, len neviem dokedy a co potom?

stanka7
12. aug 2007

Ahojte kvapky sú bez predpisu.Ako píše paska. 😅

kika13
12. aug 2007

diky paska 🙂

kika13
12. aug 2007

aj tebe diky Stanka 🙂

stanka7
12. aug 2007

Kika pokiaľ si budeš odsávať mliečko by sa malo robiť.Lepšie by bolo keby sa však naučil ťahať.Ja som sa tiež jeden čas bála že strácam mlieko a vidíš kojím doteraz a už bude rok. 😀 Pre istotu som mala aj ja kúpený nutrilon ale nebolo ho treba.Musela som ho vyhodiť. 😖

kika13
12. aug 2007

Vsak on sa na zaciatku pekne prisaje , volaco vypije, ale nevytiahne vsetko a potom len dudle a zlosti sa, lebo je hladny. Stratila som asi nervy ☹ a zacala som to robit takto a mlady muz je odvtedy spokojny 😵 . A co dako bolo dako bude.

dobromila
12. aug 2007

ahojte,
kika my mame Espumisan,ale podla mna nam pri bolestiach bruska nezabera 😖

Myslim, ze budes musiet Samka donutit pekne papat z Tvojich prs, lebo to odsavanie Ta dlho bavit nebude - teda mna osobne by to velmi rychlo preslo. Ono to predsa chvilu trva, kym sa babo nauci pekne papat

kkatrina
13. aug 2007

ahojte, ja som tiež Kubkovi dávala niečo do mlieka aby ho nebolelo bruško - už neviem ako sa to volalo, ale koliky mával skoro až do 4. mesiaca - aj sme museli ležať v nemocnici, čo mal také silné kŕče. Takže si myslím že keď dieťa má koliky, tak mu nepomôže absolútne nič, len to pretrpieť. Ale na grckanie nám antirefluxná beba pomohla.
Maťka papať by si nemala strukoviny a citrusové plody, kakao, džúsy. 😒

lenadka
13. aug 2007

caute baby, bebek, no ja som po porode kg rychlo zhodila /dojcenie, stres, neprespane noci...koliky malej/ a teraz mam 59 kg, to je o 2 kg viac ako pred tehu. A tie mi ostali na zadku, bokoch a bruchu a prsia sa mi tiez zmensili z 2 na 1! /pocas dojcenia som mala medzi 3-4/😠 😠 😠 takze sa pridavam do klubu "lentilkacok" podprdy len take nosim co troska tie prsia akoze urobia 😅 a nakupila som si mensie, povodne su mi velke...
mne mala mala dlho koliky, ako s 4,5 mesacnou som s tym bola u Dr. ze uz nejako dlho su a tvrdila ze na to níííííc neni, ja som niekde citala o kvapkach ale ake su to som nevedela, ved mi mohla povedat kupila by som si 😠 v lekarni v Chrenovci mi tiez nic na to nechceli dat 😠
kika, to nesacie obdobie ma snad kazde deco, aj moja to jeden cas robila ale uz o dost vacsia, mlieko jej tieklo a ona sa zlostila a nesala. Nakoniec som to musela zabalit lebo bola cela zababrana-cize mlieko tieklo a aj tak sa jedovala. Ale som vydrzala a po tyzdni to vzdala ona a zase pila normalne, len mala podmienku museli sme vzdy zacat lavym prsom a ked uz bola ako tak syta smiknut druhe a paradoxne som skoncila tak ze lavy som odstavila a cca od roka som dojcila len z praveho prsa. Bola som strasne smiesna to o cislo vacsie bolo to neprehliadnutelne aj sa ma na to obcas pytali, ze co som taka nesumerna 😀 😀 😀
a kolostrum som nemala ziadne, aj sa cudovali niektore baby, ale mne to pripadalo normalne, prvu kvapku mlieka som uvidela az v porodnici na 2-3 den, ked mi sestricka ukazala, ako to stlacit aby vyslo 😅 dovtedy mala cuckala, ale ja som netusila co, len citila bolest ked sa prisala az neskor som pochopila ze to je to spustanie mlieka a to ma na zaciatkoch bolelo ako fras, obcas som si aj zakricala 😲 😎

kkatrina
13. aug 2007

už viem ako sa tie kvapky volali - sú aj na predpis aj na voľno, dajú sa dať keď kojíte lyžičkou pred kŕmením, keď z fľaše ja som ich kvapala do každého kŕmenia okrem noci. Je to Sap simplex - dúfam že som to dobre napísala. 😀
Ja som mala kolostrum pri prvom od 7. mesiaca a potom mlieko od pôrodua asi 6 týždňov, teraz teda absolútne nič - preto si tak fandím. ☹

stanka7
13. aug 2007

Ahojte kkatrinka ja som pri druhom tiež nič nemala 😖 Až v nemocnici po pôrode sa to pustilo,ale malá nestíhala papať a chodila som odsávať.Mala som ich ako kamene a nechcela som riskovať zápal prsníkov.Ináč s tými kolikami je to tak musí to preboleť odnosiť dieťa na rukách a súcitiť s ním.My sme sa tiež narevali.No ale potom tie kvapky som skúsila a bolo dobre.Ked každé bábo je iné. 😅

lenadka
13. aug 2007

neboj Kati, to sa spravi, mne cez tehu prsia narastli minimalne, ale na 3-ti den ked som si akurat odsavala tou slavnou elektr. odsavackou vosiel manzel a skoro odpadol, vyvalil ociska, ze kde som take obrovske prso vzala! 😀 😀 😀 No naliate, bolave, zialmi popretkavane 4-ky, nastastie potom sa trochu skludnili 😀

lenadka
13. aug 2007

inak do porodu ani kvapka a skusala som vseliako vytlacit krvopotne aspon naznak-no nic!🙂 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre