Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

21
23. jan 2013

@lenadka ahoooooooooooooooooooooooooooooooooooooj

luci137
23. jan 2013

ahojte,vidím že tema pd sa konečne trošku rozbehla ako dobre 🙂 mám malú otázočku, chodite kočíkovať každý den za kazdeho pocasia ?? mne maly totiž spí iba vonku, dokedy ???? vacsina mi hovori ze tak do roka,ako ste na tom vy?

lenadka
23. jan 2013

@21 čaves, ako sa má malá? Nie je doam taký generál na chalanov ako naša an Lucku? 😀

lenadka
23. jan 2013

@luci137 ahoj, ja už dávnio nekočíkujem ale v tom čase keď som, tiež som nebrázdila ulice 2x denne, malú som uspala na terase a tam na vzduchu spinkala, tam nevadilo či prší, sneží, lebo bola pod strieškou a keď bolo počasie ok, išla so msa s ňou prejsť. Vonku spávala tak do roka aj kúsok, potom ju už všetko budilo a lepšie spala dnu. Teraz chodíme von každý deň doobeda, pokiaľ neprší tak šialene ako pred včerom, včera azs snežilo ako besné, tak sme prišli ako snehuliaci dnu, po 😀 dlahy v celom dome mokré. Keby nebolo tak rýchlo tma chodili by sme von aj poobede, ale malá spí tak do 16-17,00 a za tmy sa mi von nechce ísť. V lete je vonku celý deň /ešte aj papá raňajky, desiatu vonku/ okrem času keď na obed spí v postieľke 🙂

luci137
23. jan 2013

@lenadka jáj no bohuzial ja nemám balkon,ale ked som bola na navsteve a dala na balkon tak do 15 minut bol hore lebo sa nevozil 😒 tak mne to nevadí chodit kazdý den von ale ked velmi prsi to je o nicom...ale hlavne ze spi,ked nie v noci tak asppon na obed, malý mi od narodenia spí mizerne,ako male babo mu stačilo 15 minut na to aby bol 6hod hore....teraz je to lepsie ale ziadna sláva..už sa len utešujem že ked bude starsi tak bude lepsie-teda dúfam 😀

lenadka
23. jan 2013

@luci137 no ve´to, ja som ju nechcela naučiť aby po celý čas spánku musela byť v pohybe. Na terasu som videla z kuchane keď som varila a keď sa začala mrviť tak som vybehla, pohojdala, povozila a spala dalej. Postupne som nemusela tak často hojdať, zvykla si spať aj keď kočík stál. A ešte v zime ju uspalo už len to že som ju obliekla a zabambušila. Taká "stlačená" ona rada spávala...aj na mne v šatke, stačilo pevne uviazať a bola tuhá 😀. Čím bola staršia, tým ale bolo problematickejšie ju uspať, musela som urobiť okruh po hrboľatej ceste na ulici a keď zaspala tak potom som ju šupla na terasu. Tak 9. mes -1. rok bolo pre mňa najťažie uspať dieťa 😅

21
23. jan 2013

@lenadka jasne, ze je 😀 😀 😀 Ale oni jej to aj dovolia 😀

21
23. jan 2013

@lenadka citam, ze poobede este spavate... Sa mate 😖 My uz davno nie a obcas vidiet, ze by sa jej zislo...

vejka8
23. jan 2013

@lenadka obdivujem takéto doktorky,fakt ich je máličko...........ale vidno,že majú rady svoju prácu 🙂

mimonenka1
27. jan 2013

Ahojte, ak hladate nejake aktivity pre najmensie deticky, tak 1. marca bude koncert Fiha Tralala.

21
30. jan 2013

@mimonenka1 ako kedy kde...???

polacka4
31. jan 2013

Ahojte, ja som sa len nedavno pristahovala do pd a chcela by som sa opytat, ci mi neviete niektora poradit nejake gyynekologicke centrum/kliniku niekde na okoli, kde vykonavaju aj operacie/drobne zakroky formou jednodnovej chirurgie? Hladam uz par dni na nete a nic nemozem najst 😕 , zeby tu nic take nebolo? Nemyslim klasicku nemocnicu. Dakujem.

mimonenka1
1. feb 2013

@21 koncert bude v Regionalnom kulturnom centre v Prievidzi 1. marca o 16:30 h. Listky su v predaju v Šťastnom delfínovi.

21
2. feb 2013

@mimonenka1 dakujeeem

drnduliak
2. feb 2013

@polacka4 myslim ze v handlovej v nemocnici je jednodnovka

monulik0209
4. feb 2013

@polacka4 v handlovej je jednodnova-ja som bola minuly rok.....robili ma o 16.00 a uz o 20.00 som bola doma 🙂 maximalna spokojnost

polacka4
5. feb 2013

@monulik0209 diky za info, ale pozerala som na ich stranke a vraj docasne mimo prevadzky ☹ , skoda

simvansof
10. feb 2013

Ahoj prosim vas viete mi niekto poradit v Pd nieco,kde by mohla chodit moja mala medzi deti?V aprili ma 2 roky,ale je velmi nadana na spev,tanec,malovanie a tak.Proste nejake kruzky,co su v Pd,alebo denne jasle.Dakujem za odpovede
Potesilo by ma ,aj keby mi date nejake kontakty a poviete co to o cenach,ak mate prehlad 🙂

simvansof
10. feb 2013

@polacka4
ahoj podla toho,co potrebujes...su aj v Pd

weirdo
11. feb 2013

@simvansof - ahoj. Moznosti mas viacero. MC Slniecko na Zabniku, v areali skolky pri stadione ponuka rozne aktivity ako cvicenie s hudbou, streda/stvrtok/piatok doobeda, casovo podla veku, v pondelok su tvorive dielne, robia sa tam rozne vyrobky, striha sa, maluje, lepi, medzi to tancuje, velmi prijemna zalezitost a ak Tvoja mala ma rada taketo veci, urcite ju to zaujme. Dalej byva hudobna skolka Yamaha, to je v meste pri kostole, tusim pondelky a stredy to byva, streda o 9:00, treba pozriet na nete kontakt. Vo stvrtok a piatok podvecer byva kurz Minitanecna v Xoana studiu na Zabniku, neviem, ako je to s obsadenostou, je to na 10 tyzdnov. Este je centrum Stastny delfin, tam ale ja nechodim, ale viem, ze maju nejaku aktivitu. To je zatial vsetko, o com viem ... snad Ti to pomoze ...

simvansof
12. feb 2013

@weirdo
Dakujem ti...pozriem to.A nahodou nieco ako jasle v Pd nie je?Vies mala mi chodi ku otcovi do Pd a chcela by som,aby bola medzi detmi,aby sa niecomu priucila a nebola celi den zavreta s nimi doma.Moja mala ma tiez len 22 mesiacov a nema pravu rucicku,tak neviem...chcem ju dat na nejake kruzky,lebo je sikovna,ale strihat by este nedokazala....

lenadka
12. feb 2013

@simvansof ahoj ja som sa informovala o Delfínikovi, to je niečo ako jasličky-miniškolička, ale nie je to na celý deň, ani každý deň, chcem tam malú občas dať na 2,5 hodiny aby si zvykla bezomňa na kolektív. Tu ti skopírujem info od prevádzkovateľky:
Dobry den, Miniskolicka je program pre deti cca od 1,5 roka do 3. Je zamerany na adaptaciu deti na kolektiv a spolocne cinnosti. Je raz do tyzdna a trva 2,5 hodiny. Deticky maju ranne hry, potom idu do telocvicne, kde sa ritualne pozdravime, nasleduje cvicenie, edukacna cinnost, tvoriva cinnost zamerana na jemnu motoriku. Hygiena, desiata. Hry v herni a opakovanie co sme sa ucili prostrednictvom hier. Cena je 20,-€ za 4 lekcie. V cene je desiata a pitny rezim. Pekny vecer. Miriam

Ešte mi neodpísala v ktorý deň sa to vlastne koná, keď len raz v týždni.

simvansof
12. feb 2013

@lenadka
Aha diky a kde to je nevies?To by bolo fajn...tam by som mohla davat malu.Aspon skusit.Alebo rozmyslam nad tym slnieckom,ci ako sa to vola.Kedze mala je nepravidelne u otca

weirdo
12. feb 2013

@simvansof - tak urcite su, Funny Kids Academy na Zabniku tusim ma jasle, ale ja som nezhanala, tak neviem Ti povedat na 100%. Napriklad to MC Slniecko aj strazi dieta, ked ho tam das na hodinu alebo viac, plati sa zato a opatrovatelky sa s nim hraju ... ale zase tam nie je tolko deti takto na opatrovanie, aby vytvorili vacsi kolektiv, teda okrem dni, ked su kruzky, to ich je vela 🙂.
Nestriha sa vzdy, to bol priklad. Vacsinou malujeme, lepime ... popripade skus jednu hodinu vyskusit a sama uvidis, ako sa bude malej pacit 😉

lenadka
12. feb 2013

@simvansof Oproti autobusovej stanici tam kde stojí MHD, popri rampách, knihkupectvo ezop a tá VŠ čo je tam, tak za ňou.

simvansof
13. feb 2013

@weirdo
No ved uvidim....poradim sa s byvalim-kedze by ju tam on vodil ,ale velmi pekne dakujem 🙂 🙂 🙂

simvansof
13. feb 2013

@lenadka
To vazne nieviem kde za Bakalarskou je toto centrum,ale poslali mi telefon,tak uvidim kam s nou pojde byvali...teraz je chora,tak neskor.Dakujem ti velmi pekne 🙂 🙂 🙂

mimonenka1
14. feb 2013

Mile mamicky, Delfin je priamo vo vysokej škole v budove, kde je aj Ezop, len vchod nie je z ulice, ale zo dvora, oproti hotelu preuge.

molly28
17. feb 2013

@simvansof ja taktiež chodim od malička s dcérkou do Materského centra Slniečko.....ja si tam super oddychnem a malá sa mi tam zahra....bola to úžasná priprava pre moju dcérku pred nástupom do škôlky..
a tak ako pisala @weirdo je tam pre dieťa množstvo aktivit - cvičenie s hudbou, streda/štvrtok/piatok doobeda - podla veku dieťatka....v pondelok sú tvorivé dielne, kde sa robia teda rôžne výrobky, kde sa tvorí - príjemné pre deti ale aj rodičov.....stačí prísť a vybrať si to svoje....

a dokonca tu tiež funguje služba že dieťatko môžeš zveriť do tzv opatery...zvyká si byť bez teba v spoločnosti deti...

stači sa len rozhodnúť a prísť....možnosť je.. :DDD

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre