Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

susika
22. máj 2010

to čo swa už tu deje? tieto osoby asi nepochopili, o čom táto stranka je a mladé sliepky to maju pre zabavu....nech sa idu pozrieť do temy extremne nedonosení novorodenci a na ich fotiky či by sa im chcelo takto žartovať a zahravať sa s citmi...aleob radšej, že nech radšej tam nechodia, lebo maju takto zdeptať niektorú mamičku odtial...viem o čom píšem, sama som si tým prešla a stale mi je pri spomienkach do plaču, našťastie všetko dobre dopadlo...
Leni, ako ti je? už si OK..pozerám na ten tvoj týžden..super, už to máš ozaj len za pár..dnes som sa ukludnovala tvojimi foto, lebo rano som stresovala, že mám malé brucho a v stredu idem na sono, tak mám normálne stresy z toho, čo mi oznami....

susika
22. máj 2010

včera sme aj my boli na letisku. ale malá z toho nebola taká natešená ako vlani....ona je celá hotová z motoriek a ked si tam mohla sadnúť, tak zbadala šmykalu a rozbehla sa tam. mala strach z tej helikoptery, lebo robila vietor a odfukovalo jej čiapku...hambila sa sadnúť do auta, ale ked ju posadím do našho, tak tam presedí aj hodinu a kruti volantom a postlača aj čo sa stalčiť nedá 😀 čo ju zaujalo, boal stihačka, ale prišli sme neskoro, tak ju videla iba z cesty....aspon , že sa vylietala za papiermi a bordelom. a hlavne že nepršalo ako dnes, stale tu smoklí

lenadka
22. máj 2010

susika, mne sa zdalo tiez male moje brusko, ale v porovnani s kolegynkou tehulou bolo zas velke a ona je o tyden dlhsie tehotna 😀
uz mi je celkom fajn, este soplim ale uz len trochu a kaslem len tak aby o mne doma vedeli 😀 aj v noci konecne spim 🙂
u nas neprsi a je to len 10 km 😅 svieti slnko od rana 😀

susika
22. máj 2010

ja sa tak možem porovnať so sestrou, ta je o 4 týždne predo mnou a tiež už ma jedno dítko, aj ked chalanisko má už 8 rokov o mesiac....som sa porovnávala aj s bruško m pri malej, tiež bolo malé, a ona bola stale velké dieťa, až kým neprestala rásť....no a s babami na konikovi, ale ked neboli tehu,t ak boli ovela pevnejšie odo mna...hm, mne sa to ukladá aj na zadok, asi aby ma neťahalo iba dorpedu🙂))

lenadka
22. máj 2010

susi a co ty tenka ak ospagetka chces mat velke brusko??? hm? mne mama vravi napuchnuta slamka 😀

susika
22. máj 2010

no Leni, ved to aj si🙂))
ale aspon teraz budeme mať aspon cici🙂)no ja možno aj rici, ak to nezlezie nejako samo, ako pri malej hend po porode🙂))
inak, dobre, že idem do Bojnic, ohrej mi tam miesto🙂)neche sa mi zhanať po okolí, kam by som šla rodiť, ked to tu mám pod nosom...len aby to nedopadlo ako s malou....
prave zistujem, aký chaos som si narobila s tým, že sa tehulovanie podarilo tak neskoro, koli mojmu chlapovi, že stale ho nebolo, ked mal doma plodiť....ach tie úrady..a pritom ide len o par dní dovolenky a pár dní čo ostane potom do MD....a ta naša mzdarka nestojí za nič. čo si nezistíš, nevieš a ešte ťa aj ošklbú...

eimiky
23. máj 2010

susika celkovo v dnešnej dobe zohnať nejakú dobrú účtovníčku, normálne problém,z každej strany každý má nejaký problém s učtovničkou, ja tiež čo som si nezistila to ona vôbec nevedela, však až keď ju začala naháňať sociálka tak sa zbadala, ja neviem ale v prvom rade by si mali naštudovať alebo pozisťovať oni ako to je 😖

susika
23. máj 2010

eimiky-ona je našťastie len mrzdarka+personalne veci, ak prijímaju niekoho nového a 2x az týždnen robila aj faktury.učtovníčku ma firma externe.našťastie, iank by tam bol ešte väčší chaos... 😖 no ale nečudujem sa..mladá baba mala v halve čo robiť cez víkendy,akú žurku a kam....

siouxsie
23. máj 2010

susika - ty si ale dobre zavalila ze: " ...mladá baba mala v halve čo robiť cez víkendy,akú žurku a kam...." pobavila si ma 😀
ja som kedysi davno robila personalistku, aj som bola mlada baba, aj som cele vikendy zurovala, ale zakony som si teda studovala poriadne, lebo by som si pripadala ako taky debil, ked by sa niekto prisiel poradit a kukala by som na neho ako tela na nove vrata 🙄 jasne, ze vsetci nemozu vediet vsetko a zvlast veci, s ktorymi sa nestretavaju kazdy den. ale podla mna nie je ziadna hanba priznat, ze v nejakej oblasti nie som zbehla a pride mi uplne prirodzene, ze nasledne urobim vsetko pre to, aby som informacie ziskala. no ale asi som staromodna 😅

siouxsie
23. máj 2010

qetinka - lenadka spravne podotkla, ze si ma mala na letisku kopnut do clenka 😀
inak s akciou som (teda sme cela rodinka) boli velmi spokojni. sice to tam trochu obcas vyzeralo na prasknutie, ale statocne som tento nedostatok ignorovala. ak ste nahodou poculi, ako niekto v policajnom aute do vysielacky hovori: "Dempsey a Makepeaceová, centrala hlasila, ze na letisku v Prievidzi doslo k nasilnemu vniknutiu do objektu, ideme na zasah." tak to som bola ja 😉
Kubovi sa najviac pacilo to rontgenove auto colnej spravy z Blavy. dokopy sme tam boli 3x. a ten colnik, co tam bol mi zahlasi, ze ci tam so synom chodim preto, ze sa mi paci (ako ten colnik). no som skoro umrela, lebo vobec nebol moj typ 😖

katrin21
23. máj 2010

to auto bolo rontgenove?? ja som ho videla, ale nesla som tam,. reku co tam uz len moze take byt 😀

katrin21
23. máj 2010

a cely cas som cakala na to podpalenie auta,ale nakoniec som uz nevssdrzala a ked som sla uz na parkovisko tak kukam a kudol dymu.. asi cakali, kym odidem 😀 😀

siouxsie
24. máj 2010

bubba - no hadam uz sa ti podarilo s gulou co - to poprat. co na to hovoris? som uplne zhava na info 😉

bubba
24. máj 2010

jááááááj no ahojte. takže to rtg auto neviem či to nie je náhodou vynález,kt.si patentoval otec jednej baby s ktorou som sa spoznala tu.vraj to má byť na odhalenie emigrantov a pod...
sioux no...prala sooooooooooooooom a výsledok,že nočojaviéééééééééém 😀 😀 😀 😀 som prala biele a nebolo tam nič také zaserinkané,takže vypralo to úplne v pohode.muž to chcel vyskúšať aj na monterky,ale som zásadne odmietla,že až inokedy že to musím poskúšať na normálnom odeve.prala som to na 30-tke n a30 min.programe a keď som to vytiahla,tak mi tam chýbala tá aviváž,tak som vybrala pracie guličky a dala som tam ešte aviváž.ale ušetrila som prach,elektriku lebo zvyčajne periem na 40-tke program 110 minút.
trošku to v tom bubne hrkotalo,ale nebolo to nič hrozné,úplne minimálne.zatiaľ si myslím,že keď ešte čo to poperiem(a hlavne sa utvrdím v tom,že to naozaj perie,lebo moja malá je relatívne čistotný tvor..) tak sa mi to oplatilo kúpiť,veď aj tak dávam 10e,- mesačne do prachu na pranie a ešte ušetrím aj trochu energie ,času a hlavne chuderu matku prírodu čo už trpí pri nás až až.
ináč ja periem biele prádlo akože :biele + bledé(ružová,modrá,kadečo)a mala som tam včera aj jedno biele tričko apár párov ponožiek a sú krásne biele nemôžem si sťažovať žeby sa to nejak odrazilo na prádle,dokonca si myslím,že na farebné veci to bude výborná vec,sem tam sa mi stane že mi zostane prášok na oblečení a to potom vyzerá ako sopel ,no musím prať odznova,pri tomto druhu prania sa mi to určite nestane. 😀
ináč chcem to vyskúšať aj pranie bez aviváže idem prať postelné prádlo hádam počasie dá tento týždeň,tak som zvedavá na to,či mi potom nebudú stáť vlasy na hlave statickej elektriky 😀 😀 😀 😀 😀

bubba
24. máj 2010

jáj a ešte že nejako rýchlo mi poschlo prádlo,neviem čím to bolo či boli také vhodné poveternostné podmienky ale za hodinu bolo suché na 90 percent.potom sme šli preč tak som to musela podávať dnu (a dobre som urobila,počasie zasa nemilo prekvapilo) 😀 😀

bubba
24. máj 2010

jáj a ešte ten colník no samozrejme že určite si sa mu ľúbila keď si ťa zapamatal 😀 😀 😀 😀 😀 tak to ber z tej druhej strany ako kompliment.
ináč toto ja na chlapoch "milujem" keď doma šúchajú papučami keď manželka zavelí a vonku sú jak nadr.....i keď vidia peknú babu kopec rečičiek,koľkokrát až chlípnych a nepríjemných...a hlavne vtedy keď ich jej viac tak si dovoľujú 😅 😅 raz som jednému aj povedala,že on ma nepozná ale poznám jeho manželku veľmi dobre,že ju nechám od neho pozdravovať 😀 😀 😀 no a jeho kamaráti sa išli upučiť,lebo celý očervenel a skrotol,chápeš?on ani na zlomok sekundy nepripustil žeby som si to mohla aj vymyslieť 😀 😝

siouxsie
24. máj 2010

bubba - s tymi chlapmi si to vystihla ze uplne 😀

lenadka
24. máj 2010

kati, tak podpalenie auta, na to si cely cas cakala ? aha ju podpalacku 😀

bubba, dobrééé 😀

katrin21
24. máj 2010

lenka: no , lebo ho mali podpalit aj s clovekom vo vnutri.. 😝 😀
Bubba: aj ja periem vsetko blede spolu s bielym( bledo modre, bledoruzove a tak..) cisto bieleho moc nemam... potom periem take tamevo ruzove, oranzove a cervene zvlast , a ptoom tmave.. 😀
a ja skoro vzdy periem bez avivaze, obcas ma napadne ju tam pisnut.,ale castejsie nie ako ano... a nebadam rozdiel v elektrizovani vlasov ziadny.. 😝

inak, nechcite vidiet moju kopu úpradla doma.. asi 4 pracky... tko to pozehli??? uz to 3 dni odkladam... 😝

katrin21
24. máj 2010

ozaj,dneska idem k takej babe na Zapotockach, co ma vedla lekarne Ruža bilinky ci co..kamoska chcela oethotniet , bola u nej a hned sa jej zadarilo v ten mesiac... ze jej robila take šme-šme okolo brucha a tak... ze jej znama 7r nemohla otehu , a ked bola u nej , tiez hned sa zadarilo.. tak idem skusit.. ze ona aj vesti,ale to ja nechem, len nech ma osvieti a nech som tehu 😀 ntak dam potom vediet, ze co to bolo...ale vraj k nej chodia ludia aj zo zahranicia a politici a tak..

lenadka
24. máj 2010

katka, no este lepsie 😀 co sa tu s teba nevykluje 😀

katrin21
24. máj 2010

Lenka, ja som bola uz u tolkych vestic kedysi.. a vychadzalo..ale uz nechcem... chcem len babo, nic viac.. 😉

bubba
24. máj 2010

že nech ma osvieti a nech otehu 😀 😀 😀 😀 😀 čo si panna mária?? šme šme budem držať palce teda ak sa zadarí,pošlem tam pár známych čo majú troubles.

bubba
24. máj 2010

zomrel peter muk. ☹ mám v kapse jeden frank,sem nejbohatší z bank.....

katrin21
24. máj 2010

hej, zomrel.. mal dlhodobo depky..

lenadka
24. máj 2010

katka skus aj take kvapky od Valovica, akurat ich baby v augustovkach spominaju, vraj su dobre na podporu plodnosti 😉

siouxsie
25. máj 2010

katrin21 - tak som zvedava na priebeh toho "sedenia" a ci sa to babo na teba "nalepi". drzim palec 😉

kocky viete mi niektora poradit kvalitnu prevadzku, ktora sa zaobera opravu pradla? myslim presitie, skratenie, zuzenie a pod. mam doma niekolko veci, ktore by bolo dobre presit, lebo dajako mi kilecka isli dole a pride mi menej financne narocne ich dat drobne poprerabat ako behat po obchodoch a kupovat novu garderobu. zvlast, ked su to kusky siat, ku ktorym mam fakt ze citovy vztah, nakolko sa v nich skratka velmi dobre citim.
par rokov dozadu som obcas chodila do opravy pradla na Zapotokoch - Tolsteho rad (za kadernictvom Marilyn). mala som to blizko, ale strasne dlho im to tam trvalo a aj kvalita prace bola podla mna taka... no akoby som to povedala... taky priemer. myslim, ze by sa dalo aj lepsie. no a ked som mala platit, tak ma az mdloby chytali.

katrin21
25. máj 2010

lanadka: to som uzivala a nic, tie kvapky..... 😝

Siuxe: bolo fajn, ucinok uvidime, ale dosla na mnou dusicka babatka, co som bola na inerupcii a objala ma, aj moju Kiku, ja som to normalne citila a sme sa jej ospravedlnili, aj ked vtedy prisla za zlych okolnosti a ze teraz sme na nu pripravení a tak...
je to na dlho, ale som spokojna. mala som zo zaciatku take zmiesane pocity, ale bolo to super. 🙂
dokonca nam tam prisla aj dusicka vcera spominaneho spevaka.. lebo sa vra trapi a tazí ju ze ju oplakavaju... a mne cistiloa Alenka cels rodokmen a ona sa vtedy ohlasila, ze citila sa prave tu cistia duse a prihlasila sa tiez na ocistenie... hm... zvlastne...ale nieco tam bolo.....
babatko vraj bude,len sa musim ukludnit a nehovorit si staloe, ze sa mi " nedari" 🙂 je toho vela na rozpravanie,ale fakt to nejdem cele pisat... ale bolo dobre... obalila ma bielym svetlom a nim mi prechadzala vsetky organy, maternicu, vsetko...a aj celu moju rodinu aby drzala pokope..
a tiez o Dankovej EX hovorila, ze ho to zorziera a ked ju neprestane nenavidiet za to , co mu robi( nedava mu dceru) ta ze bude mat vazne zdravotne problemy.. ze vsetky rakoviny a vsetko je z odporu co clovek ma v sebe.. vtedy sa bunky zblaznia... ze mu mam byt oporou, lebo ma veeeelmi potrebuje, ze zo mna cerpa vela energie, lebo ja jej mam vela, a vela jej aj davam druhym, a niekedy zo mna aj cicaju.... ale ze on am lubi a je mu pri mne odbre, ze uz by sme mali byt spolu, lebo on sa trapi a potrebuje mat so mnou dietatko, ze po tom bveeeelmi tuzi.... 🙂

katrin21
25. máj 2010

a este povedala, ze ludom zomieraju deticky, alebo su velmi chore, ak maju v sebe nenavist, alebo nejaky ichz predok ich zatazil.....

qetinka
25. máj 2010

Ahojte všetci
Katka...zaujimaveeeee....no každopadne držim palce nech to všetko dobre vyjde...ako sa vola ta pani?mas na nu telefon?si sa dopredu objednavala??
Katka ty si veriaca ci nie?
Siousie....ja tiež zhanam niekoho na opravu odevov...treb mi toho dosť urobit...
Chalanov mam zase chorých...tri týž,vydržali..akože fakt dosť...som z toho uz nechutenaaaaa...
Katka a ešte..nebola si u pana Hercega v Malej Causi,?vraj je tiez dobry....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre