Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenonka
27. sep 2010

@bubba
@qetinka neviete čo je so Zuzanou?

qetinka
27. sep 2010

Neviem---
toto počasie ma zabija...fnuk ano von s deckami sa neda ..keby ideme hned su mory..a zablateny 😀 😖
Boli ste v Korze??
tie spomalovace na parkovisku nemaju chybu...kdo toto urobil,?? s našim autom uplne v poho ..ale nizke osobaky si rozbiju podvozky...

ollako
27. sep 2010

ahojte
@lenonka veru aj mne uz chodi po rozume, ci z zuzka porodila, ci co?dufam, ze su OK 😕 ...
@qetinka ja som tam este nebola, ale chystam sa na omrk v stredu, idem do poradne, tak sa tam stavim...
inak dnes mi moj synacik,prvy krat v zivote povedal, ze "jooj maminka, ja ta ubim, jaaj moja" no som dojata nenormalne 😵

eimiky
27. sep 2010

@qetinka včera sme sa o tom bavili, že to ktorý deb.. vymyslel, však to je hrozné 😠

katrin21
27. sep 2010

@qetinka no tak toto moj hned zhodnotil, ze to je tak na odrthnutie napravy!!!!!

katrin21
27. sep 2010

@lenonka
susika by mala byt OK, pisala mi vcera na FB nieco 🙂

qetinka
27. sep 2010

Ollako to je krasne 😵
moj Oliver teraz kazde rano vstava s vetou..."mamii,ljubim ta veeeeelmi,faaaakt 😅 😀
to su chvile na nezalatenie... 😵
no a o pol hodinu je to čertik ako stvoreny..na šinterstvo...a ma spolocnika...Nicolaska...no zažitok 😀 🙄

lenonka
27. sep 2010

hmmm, to my stávame s rečami:zase ideeeem do školyyy-musím? 😉 😉
Na korze som tiež vyskúšala retardéry-museli dlho rozmýšlať!

qetinka
27. sep 2010

😀

katrin21
27. sep 2010

tak mi dnes mailom prisiel vypocet od JOnaša baby!!!

mam tam skoto kazdy druhy mesiac chlapca, ale ja som mala vypocet IV a nemali by sa mi stretat zelene dni s cervenymi a obavam sa, ze sa mi budu vzdy!!!!! aj tento mesiac.. ked pozeram spatne, tak sme presne den pred plne cervenym dnom mali styk, ale 2den po nom je uz aj zeleny den.. tak neviem..... ale vraj to znizuje hlavne pravdepodobnost pohlavia, tak prinajhorsom by bolo ine....

ale to by som potom nemohla nikdy, lebo vzdy mi to asi tak bude vychadzat... a dokonca by to bol chalan teraz , tak uvidime, ci sme zarobili
no a potom mam chalana v novembri aj dobru zivotaschopnost, tak dalsi termin bude...
a v oktobri mam sice dobru zivotaschopnost,ale na babu ,ale prave ked ideme na vikend do kupelov Rajeckych, tak teraz neviem, ze ci mame aj na babu ist skusat,alebo co 😀 😀
a ked nie tak v novembri pred 17tym 🙂 akurat vzdy tam budu aj zelene dni..a v tom novemri je aj dobra zivotaschopnots, aj v oktobri...

qetinka
27. sep 2010

.........No Katrin....kazdopadne drzime palce... 🙂 😉

katrin21
27. sep 2010

no, bolia na prsia, ale to ma niekedy bolievaju....takze uvidime koncom tohoto tyzdna 😉

qetinka
27. sep 2010

.......................... 😵 DO NOVEHO DOMU nove dieťa🙂)) 😵 ..........................bolo by to fajn 😉

susika
27. sep 2010

@lenonka-ahoj,tu sm, zatim 2v1
som boal v nemocke a iba som vas čitala a nedalo sa mi prispievať z mobilu.

v utorok som anstupila, lebo v pondelok u mojho dokiho otvorená na 3 cm a v paitok ma v nezmenenom stave pustili domov.ale porod som mala na dnes naplanovaný,a le hovorím, že ja to ešte podržím.dnes som bola tam v poradni a doki už zhodnotil, že týžden to nevydrtží, tak sme ho naplnovali an paitok. už sa ma aj bal vyšetrovať a šparať, inak by som tam dobehla už dnes v noci.
minule pri prijme tak na 3-4cm otvorené a krčok tak 0,5cm a dnes rovnako,a le že krčok je taký mäkký, že keby vyšetroval riadne, tak aj na 7 a už aj s krvičkou...., tak dufam, že to do piatku vydržím..
inak som boal v PE a pristup a celkovo všetko sa nedá z mojimi skusenostami v bojniciach porovnať.už len ten týžden, čo som tam ležala..pohodova atmoška a na vizite soms a ešte v živote tak nenasmiala.v bojniciach som citila strašný stres, ked som tam s malou ležala ako tehulka.. tak snad už o týžden si budem drobca drtžať v naručí🙂)inak meraju mi ho kadejako, lebo je horzne dole hlavičkou, ale odhadovaná vaha pred týždnom bola cca 2900, aj ked podla mier bol len 2700, tak som zvedavá..ale aj tak už nebude mať 960, ako mala malá🙂)

@katrin21 -ty to čo máš, aký kalendarik? ja jednoducho nedám dopustiť na plodné a neplodné dni, mne to vyšlo uplne presne.aj to mi vyšlo, že na začiatku ovulacie sa podaria chlapci a na konci dievky..malý bol asi na 12-13 den a malá bola na konci ovulacie 16-17 den, to som už ani neduvala a chystala som sa odcestovať, že aksa to nepodarilo...a ako píše gerinka, do nového s novým,🙂)

ozaj, a čo je v tom Korze.teraz sa bojim aj na vecko a nei ešte po obchodoch, asi sa tam dostanem najskor o pár mesaicov, ako sa poznám s mojim eahním po shopoch🙂)no a my mame nízky podvozok, tak podla toho, čo píšete,t ak ais radšej na pešo

katrin21
27. sep 2010

@susika
ja mam dceru na 14den, viem presne kedy sme ju urobili.....cize pred ovu, zuzka, takze 😀 😀
Ale toto je vypocet podla Jonasa🙂 co som spominala teraz....

qetinka
27. sep 2010

Sussika ahooooooooooooj 😅
no az sem nestihnem kuknuť za tento týžden tak prajem všetko dobre....t.z.lahky porod...krasne a zdrave miminko a rýýýýchle zotavenie...

lenadka
27. sep 2010

caute baby, aky je vas nazor na zjednotenie rodicovskeho prispevku? Buduci mesiac sa chystaju tiche zhromazdenia mamiciek s kocikmi a detickam v jednotlivych mestach, len neviem ci to bude mat kto v Prievidzi zorganizovat...ja by som isla podporit 😉

lenadka
27. sep 2010

@susika ako krasne si to dotiahla do uzasneho 38tt 😵

katrin21
27. sep 2010

susika, drzime palce aj my!

katrin21
27. sep 2010

@lenadka
o co tam vlastne ide??? ake zjednotenie??

lenadka
27. sep 2010

kati aj teba sa to dotkne ak si nahodou tehulka...totiz ak si pracovala mala si doteraz narok na MD a potom na RP-rod. prispevok vo vyske 256€ do 2rokov veku dietata, odteraz bude jednotny 190€ pre vsetkych...hlavne sa tym podporia neprisposobive skupiny matiek ktore nikdy nepracovali a ani neplanuju 🤐

bubba
27. sep 2010

@lenadka porodnost neprisposobivych pracujucich resp.nepracujucich po zjednoteni RP rapidne stupne!!a ešte sa budú aj stažovať ked sa im nahodou narodia dvojičky,že dostanú len jeden Rp 😝 😀

susika držíííííím palec jak hrom nech všetko šťastne dopadne a katrin dettttttoooooooooooooooooooo !!! fingers cossed baby 😵

bubba
27. sep 2010

@lenadka porodnost neprisposobivych pracujucich resp.nepracujucich po zjednoteni RP rapidne stupne!!a ešte sa budú aj stažovať ked sa im nahodou narodia dvojičky,že dostanú len jeden Rp 😝 😀

susika držíííííím palec jak hrom nech všetko šťastne dopadne a katrin dettttttoooooooooooooooooooo !!! fingers cossed baby 😵

katrin21
27. sep 2010

no to je vyborneeeee, fakkt spravodlive, ty koky!!!

danulka2
28. sep 2010

@susika drzim vam obom silnooooooo palceky 🙂

21
28. sep 2010

@lenadka , vies, co je blbe? Ja idem na rp presne 1.1. 2011!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

lenadka
28. sep 2010

@21 zda sa mi ze teraz bude uplne jedno kedy nastupis na RD 😅 ale ak by sa to vztahovalo len na maminy co nastupia na RD od 1.1.2011 tak ma to lizne LTT, no stve ma to rovnako 😠

qetinka
28. sep 2010

Moj nazor je taky že aj tak to je tu na SKK VšETKO prinajmenšom pritiahnute za vlasy...nechcem sa neslušne vyjadrit../
ja mam dve deti kratko po sebe..a som akože menej cenna alebo čo? kuva,však ako keby som nejaky r....y asocial ktory ma milion deti...
ja mam rodicovsky ten menši..164 eur..predtym som robila 5 rokov a jednoducho ten zakon je tak postaveny že žial..nemam narok na vyššiu matersku...
a nic si nepomožem..takze to chabe zvysenie o 25?? eur..je aspon nečo..i ked povedzme si na rovinu..tak slaby prispevok od štatu..a zivot fest drahy...plienky..mlieko..a dva x...

lenadka
28. sep 2010

@qetinka chysta sa peticia za uplnu zmenu aby to bolo spravodlive, aby ostal zvyseny 190 /tym co mali 164/, ale zohladnila sa starostlivost o dieta aby to nebolo zneuzivane /v rodinach kde si kupia za 25€ viac toluenu a čuča 😝/ + nech za zohladni zivotne minimum maminam co maju dvojicky alebo deti za sebou ako ty a aby nebrali tym co maju narok na 256 do 2 rokov veku dietata...len ci peticia nieco zmoze-tazko povedat...v tomto state 😝 🙄

21
28. sep 2010

@lenadka , myslim, ze ta peticia bude na prd. SAS mozu ist do kelu, viem, preco som ich nevolila... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre