Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katrin21
14. nov 2010

@ollako jeeeej, super!! GRATULUJEM 🙂 🙂
tesim sa, ze si to zvladla🙂 nemala si Epi? nechcela si?
a co teda hovoris, co je lepsie, teraz po par dnoch? cisarsky,alebo normalne🙂 ? podla mna normalne, ze clovek sa musi bat kazdeho pohybu, nie? povedz, som zvedava 🙂

teodorka
14. nov 2010

@ollako aj ja sa pripajam ku gratulaciam ...tiez uz chcem byt potom 🙂

lenadka
14. nov 2010

@ollako jeej co to citam? gratulujem, nech ste zdraví obaja a vela mliecka 🙂

susika
15. nov 2010

@ollako -gratulujem k drobčekovi a prajem, nech ste obja zdraví🙂.statočne si to teda zvládla.

@lenonka -čo to čítam?že ťa tie kríže riadne zobrali?svetríček je krásny🙂)šikovnica.aj ja sa chystám prckovi nejakú autíčkovú čiapku vyrobiť🙂)

baby, chystám sa hodiť nejaké nové veci pre dievčatko na bazar, tak ak by ste mali záujem. dlho im je už v tej skrini.

monulik0209
15. nov 2010

@lenonka krasne,to aj podla niecoho strikujes????ci len tak z hlavy???

lenonka
15. nov 2010

kočky ďakujem

@monulik0209 mám časopisy a z toho čerpám

monulik0209
16. nov 2010

@lenonka no lebo je to krasne,mne strikuje teta vecicky,len asik jej budem musiet kupit nejake podklady

ollako
16. nov 2010

ahojte baby dakujeme za priania 😵 .. @katrin21 Epi som nemala, neodporucali mi ju kvoli tomu, ze som uz po sekcii..a lepsi sa mi zdal tento porod, pretoze je to fakt neskutocny zazitok priviest na svet dieta vlastnymi silami 😵 ....som stastna , ze sa mi to podarilo

katrin21
16. nov 2010

tak to som rada 🙂

teodorka
16. nov 2010

@ollako ja som rodila 2x s epi a do tretice chcem tiez vlastnymi silami 😎 dufam ze mi nejake ostanu lebo fucim ako kon a to mam este hoodne daleko do porodu 😀
inac dnes som bola v poradni a potvrdene druhy krat ze to bude dievcatko ....sa tesim jak mala 😀 😀

eimiky
16. nov 2010

@ollako Gratulujem!!! Nech ste zdraví hlavne.

bubba
17. nov 2010

@teodorka teeeeeeeeeeeda tak potom tu už je malilililnká šanca žeby sa mohli pomýliť čooo 🙂) máme ďalšiu babuuuuuu 😀 jupíííííí

lenonka
17. nov 2010

@teodorka tak mi potom daj vedieť, akej farby urobíme čapičku 😉

monulik0209
17. nov 2010

@teodorka gratulujem k dievcatku,aspon bude dalsia baba medzi nami 🙂

lenadka
17. nov 2010

@ollako mne sa tiez ovela viac pacil porod bez epi 😉 ak mi do tretice prepne pojdem urcite bez 😉

teodorka
17. nov 2010

@bubba no to dufam lebo ak to bude chalan tak ho cakaju len ruzove veci 😀
lenonka akoooo?

monulik0209
18. nov 2010

Aj v prievidzi je tak hnusne ako u nas???

teodorka
18. nov 2010

@monulik0209 nie tu mame krasne 😎 srandujeeeemmmm 😀 😀 tiez je tu na grc 😝 😝 😝

monulik0209
18. nov 2010

@teodorka No u nas hmla a prehanky

ollako
18. nov 2010

ahojte pocasie fakt hnus, ale mn je to momentalne jedno aj tak sa nikam nechystame 😀 jedine co ma stve je Petko, ja ho neviem zvladat, on je ako z divych vajec, to je fakt otras, co on dovadza , taky vzdor som u neho este nezazila 🙄 , krici , hadze sa o zem, ked nema po voli, na vsetko nie, chce robit veci, co nesmie..ja fakt neviem ako nanho , viac nasobne maminy pomoooc, ako mam reagovat na toto jeho spravanie je mi z toho do placu 😢

qetinka
18. nov 2010

😒 oLLAKO...pevne nervy prajem 😒 🙄 poznam..a vlastne mam doma..jeden ešte vzdoruje ad ruhy uz vzdoruje...asi začnem aj ja! 😀

ollako
18. nov 2010

@qetinka ako si riesila tie vzdory 😕 ...ja fakt neviem ako sa chovat , aby to nebolo este horsie 😖

katrin21
18. nov 2010

@ollako asi trochu aj ziarli na babatko, vela sa s nim rozpravaj, vedome ho objimaj 🙂
ked vyvadza snaz sa ho nevsimat si, lebo o to mu ide...
ak vyvadza moc a prip sa hádže o zem, zober ho nasilu za ruku, aj za cenu , ze ho budes tahat po zemi a zabri ho do izby sameho s tym, ze mu jasne povedz, ze moze vyjst az ked bude dobry a nebude vrestat... naozaj to funguje, nesmies ho ale pustit von skor!! to ti hovorim ako vystudovany pedagog a aj mamina🙂

je to normalne v jeho veku, zacina si uvedomovat svoju osobnost, chce mat svoj nazor, je to potrebne obdobie 🙂ale tazke pre rodica, ono ho to prejde,ale nemoze ti skakat zase po hlave... takze skus , ako som ti pisala.... proste ty musis byt pan, nie on... a tak to robili kedysi aj v relacii pestunka na Markize a fungovalo to.. po par razoch uz dieta zisti, ze si nepomoze, ze naozaj mu nedovolis, co on chce a ty nie a navyse bude musiet byt zavrety... tam nech sa vyzuri a kludny vrati 🙂 funguje to🙂

qetinka
18. nov 2010

Ollako robím to ako píše Katrin...zavriem do izby..a hučí tam....potom ho to preje a dojde s tým ze !"mamíííííííííííííííííí ja uz budem posluuuuchat"
alebo zavriem jedneho do jednej izby a druheho do druhej 😀 niekedy to je čistý blazninec 😀 😀
to pochopí ten kdo ma dve male deti..kratko po sebe 😒
ale tešim sa ked z toho vyrastu....

susika
18. nov 2010

@katrin21 -katrin, na moju malú to neplatí. ona bola vzdorovitá od dvohc rokov do tohto leta a potom ju to prešloa azsa jej preplo v tej nemocnici. ale nikdy na nu neplatilo, aztvoriť ju do izby, že nech sa vyjeduje a prejde ju to. minule som ju tak tiež zavrela a čo tá robila...15 minut vrieskala, až som myslela, že susedia zavolaju socialku a ked som tam prišla, elbo už osm čakala, že rozmlátila postel, lebo bolo počuť treskoty, pleskoty a kopence do radiatorových trubiek, tak bola celá modrá až do fialova, oči a líčka navreté ako rpedtým, ekd sa s nou utekalo an pohotovosť, že čo sa udalo, ked tak opuchla...schytila som ju v strachu, objala, aj ked malý zasa vrešťal v druhej miestnosti a opadlo jej to.tak už normálen začínam veriť, čo som sa dopočula od viacerých, že to čo sa jej vtedy prihodilo bolo zo stresu, aj ked sa jej ani raz nedalo pocítiť, že je druhoradá po bábätku a oan sama je pri nom asi viac ako ja🙂))

@ollako -olako, presne ako u nás, ibaže ja som to mala pri malje od vlanajšieho septembra po kedy si raidne neuvedomila, že som tehula.a tak osm ju velakrát aj s bruškom trepala z preliezok pod pazuchou trepajucu a kopajucu.ptoom ju osvietiloa v lete bola pohodová, kým nebola traz v nemocnici. tam jej to uplne preplo.... velakrát sa doobeda ani von nedostaneme, elbo sa neche obliecť, jeduje sa, vymýšla.potom sa akože zoberiem ja sama s malým a pri jej cirkuse an seba oblieka veci.vonku je to potom už lepšie, ale zasa horo, ked idmee domov....ked je azsa normálna, tak malého sa pokuša aj prebaliť a robí s ním somariny a vie aj počkať, kýms a naje, sama as prehrá, kým zasa od nej niečo nechem a zasa sa jeduje.....a ako ti spáva malý?lebo mne skoro vobec, vidrží dlho hore a ked sú takto obaja naraz na mna, tak mám večer nervy v pr..li.ked s ním nejde von,m tak vydrží aj od rana do neskorého popobedia(podvečera) a potom unavený spí aj 7 hodín v kuse.

ollako
18. nov 2010

@susika Branko zatial spinkava dobre...aj dnes doteraz spinkal a budila som ho len na papanie a prebalovanie, teraz je hore , len tak mrnka, ale zato, ze sa mu cikutka, Petko je u svokrovcov, no ked pride to bude zase cirkus, moja mamina vravi, ze sa jej zda, ze ako tam byva teraz castejsie, tak je horsi, neviem no svokrovci , ked ho maju venuju sa len jemu, co sa mu paci 😒 vsimla som si, ze svokor mu aj dostbdovoli, ale zase nie, zeby im po hlave skakal...no neviem mozno to bude ine aj ked budem s nimi sama 😕 , skusim to teraz aj tak, ze Branka budem len kojit a muz nech ho prebali, okupa a tak a ja sa zatial budem venovat Petkovi...uvidime ..no zatial aspon Branko nevyvadza, tak to musim vyuzit

21
18. nov 2010

Dievcence, ja len pre povzbudenie, ze nie ste same... Aj nas prvy ziatrlil na druheho... A bol nezvlednutelny, teraz sa s bratom hasteria, biju, nadavaju si... ( aj sa hraju 😀 ), no mame maly byt, tak som ich obcas oddelila- jeden na wc a druhy do kupelne.. 😀 😀 😀 😀

katrin21
18. nov 2010
https://www.youtube.com/watch?v=-uffJqLn8Rc

baby, tak toto asi funguje najlepsie, nenadarmo sa hovori, ze deti nas beru ako vzor...a niekedy az ked nieco vidia, pochopia 🙂 len ci mate odvahu to skusat.... skusila by som to doma🙂 😀 za pokus to stoji, nie? maly bude s otvorenymi ustami 🙂

qetinka
19. nov 2010

🙂 videjko pozname 😉 😀 😀 😀

lenonka
19. nov 2010

@ollako niečo podobné sme mali aj my, keď sa narodila Dorka.Preto som si zariadila aspoň raz v týždni hodinku iba so synom- na pizzu, do hračkárne, na večernú prechádzku. trvalo to asi mesiac dva.Tak prajem hodne zdaru

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre