Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

paola881
13. júl 2011

nejdete niekto s detmi zajtra do Novák na bazén?

bubba
13. júl 2011

@paola881 išla by som ,ale mala je chora a keby nie je chora tak som v robote 😀

dicinka1
13. júl 2011

AHOJTE BABY...chcem sa opytat na ulicu ciglianska cesta..je to normalna ulica?alebo osada?

dicinka1
13. júl 2011

a nepoznate náhodou stamadial -Martinu Balažovu?idem jej posielat kočik na dobierku..ale mam strach,že si ju nevyzdvihne..

veronch
13. júl 2011

@dicinka1 Ahoj, ciglianska cesta je síce normálna ulica, ale na okraji mesta, je tam pár bytoviek, síce nových, ale pre sociálne slabších obyvateľov. Býva tam dosť ľudkov z romskej menšiny a aj neprispôsobivých, ale sú tam aj mladé začínajuce rodiny. Meno mi inak nič nehovorí. 🙂

dicinka1
13. júl 2011

@veronch dakujem za to,že si mi napisala..snažim sa pozistovat..a ak by si vedela presnu adresu?vedela by si mi povedat kde to presne je?či to je tam kde byvaju romovia?

veronch
13. júl 2011

Skús napísať, ale neviem, či budem vedieť.

krivka5
13. júl 2011

@veronch ahojky 🙂 tak citam ze mas male babo 🙂 gratulujem 🙂 aj my mame po dlhej dobe maleho drobca 🙂

lenadka
13. júl 2011

@veronch gratulujem k babtku, krasne meno ste vybrali, mne Emu mm neschvalil ☹

veronch
13. júl 2011

@krivka5 No teda, to je ale naozaj dlha doba.... 🙂 🙂 🙂 dnes sa to už ani nedá porovnať s babatkovaním sa pred dvadsiatimi rokmi, však? Ja mám teda len tých 14 a 16 rokov, ale už cítim aký je to rozdiel. A hlavne tie deti sú nejaké iné, živšie, alebo divšie? No ale, malá Emka je zatiaľ pokladík, zato dvojročná Lucinka, tá dá teda poriadne zabrať.

veronch
13. júl 2011

@lenadka No, ani náš tato, nebol prístupný môjmu výberu, ☹ keby bolo na mmne , máme Paulínku, alebo Patríciu, no čo už....

bubba
18. júl 2011

@veronch zaujímavá kombinácia veku detí.... popíš ako to u vás vyzerá , miťo aj pomáha? nelezú mu malí súrodenci na nervy?

veronch
19. júl 2011

@bubba No je to u nás veselé.... 🙂 🙂 Miťo je zlatý veľký brat, našťastie má nenormálne veľa trpezlivosti, od malička je to typ obrovského kľuďasa, takže ani naša čertica Lucinka ho nemá šancu vytočiť. Nemá problém zostať s ňou doma, zavarovať, alebo zobrať von, no od začiatku júla chodí na brigádu, ráno sa stratí a príde večer, takže si musím vystačiť sama. Ešteže ocino chodí o tretej domov z práce, tak sa to celkom dá. Najviac vrások nám robí Lucka, odkedy máme Emu, je strašne upišťaná, urevaná, ťažko ovládateľná a na všetko reaguje slovíčkom nie. tak sa teda snažíme, aby sa necítila bokom, aby nemusela žiarliť, ale niekedy sa to nedá. Ale pravdu povediac, myslela som si , že to bude horšie, celkom sa to dá. Mne sa spočiatku zdal rozdiel dvoch rokov katastrofálny, ale, keď je človek prinútený asi všetko zvládne. Zatiaľ je to ok, uvidíme, čo budem hovoriť o rok 😅 😅

bubba
19. júl 2011

@veronch 😀 zlatéééé

no preto sa ináč zaujímam o to, lebo my sa tiež chystáme na taký väačší rozdiel - aspoň 7 rokov a každý sa mi do toho stará a odhovára ma ... no ja mám zatiaľ IBA dobré skúsenosti s veľkým vekovým rozdielom. práve omnoho lepší ako s malým, pretože tie deti naozaj majú pocit akoby sa okolo nich točil celý svet a ked príde mladší súrodenec tak sa to ťažko vysvetľuje, že najprv treba prebaliť 2 ročné a až potom teba pôjdem okúpať.. a pod...
kamoška má tiež decká s ročným vekovým rozdielom - baby a trhá si vlasy :D

veronch
19. júl 2011

@bubba Podľa mňa nikoho do toho nemusí nič byť, ako si vy život zariadite. Ale tomu sa asi nedá vyhnúť. ja som si svoje tiež užila, moja mama len ťažko rozdýchavala príchod mojich báb na tento svet. Podľa mňa je každý vekový rozdiel dobrý, hlavne, že má dietko súrodenca, to je dôležité. Miťa mi bolo vždy ľúto, že je jedináčik, všade , kde sme sa pohli, sme mu hľadali kamaráta, len aby nebol sám. A ten väčší vekový rozdiel je určite pohodlnejší, napr. náš Miťo si vyslovene užíva, že má Lucku, je to na ňom vidieť. Keď som s ňou otehotnela, jeho reakcia bola, no ale ja sa s ním o izbu deliť nebudem, a teraz by si ju tam už nasťahoval. malá ho veľmi zmenila, je úplne iný, taký živší, smelší a aj ukecanejší. Myslím, že tých cca 7 rokov budete mať super, aj sa zahrajú, aj si pomôžu a kľudne môžu a v jednej detskej izbe vyrastať, čo už napríklad u nás asi nebude možné.... máš dievčatko, či chlapčeka? A koľko má už teraz rokov?

jana08
21. júl 2011

@susika
ahoj a kde bývaš na Zapotôčkoch? My väčšinou obiehame okolo kostola pri ZŠ a vedľa susediacich detských ihriskách. Chodievame von okolo desiatej na nejaké dve hodinky a potom ešte poobede okolo štvrtej-piatej.Tak sa možno stretneme. A chodíš len s kočiarom,lebo aj s malou.

cherry1981
22. júl 2011

Prosim Vas poradte kto chodite k panovi doktorovi gynekologovi Lanyimu. Ako to u neho chodi a ako je to so sonom v jeho ambulancii? Je to uz starsi lekar vsak? Budem vdacna. Ako ste spokojne.

susika
22. júl 2011

@jana08 -chodím s oboma krpcami. doobeda ako príde, bud okolo deaitaej alebo aj neskor do obeda. podla toho, či najmenší doobeda pospí alebo nie, lebo vstava o 4,00-4,30 rano. a poobede, ako amlá vstane, elbo ta ked zalomí, tak aj do pol 4🙂ale tiež je tak 16-16,30, ked sa vyšišmeme. a behame kade tade. tiež ideme "babu" pri ten detský obchodík okukať a smer okol kostola a pozreime školku na Matušku alebo ideme opačným smerom, elbo my bývame na druhej strane, hned az tým panelákom na Ondrejova.alebo skončíme na chvilku an dračiku

jana08
23. júl 2011

@susika my bývame na Matušku, takže sa možno stretneme. Ale my teraz chodím na nové detské ihrisko za tým modrým činžakom pri kostole. Sú tam také dobré preliezky pre malé detičky.Ale momentálne nie sme doma, sme trochu s deťmi na prázdninách. 🙂

jana08
23. júl 2011

@cherry1981 Ahoj, pokiaľ poznám Dr. Lányho, a to som bola až osem krát v nemocnici počas rizikového tehotenstva, tak je veľmi milý a uznávaný odborník. Ale ako je to so sonom atď. tak to ti neporadím. 😉

veronch
24. júl 2011

Chodím k Lányimu, je ok, ale sono v ambulancii nemá, posiela svoje pacientky o izbu ďalej a sono robí lekár, ktorý tam práve má službu....

hawajcanka
26. júl 2011

Ahojte zienky chcem poprosit o radu hladam dobreho pediatra v prievidzi

21
26. júl 2011

@hawajcanka my chodime k Falatovej... Ked bolo treba prisla do ordinacie aj cez vikend, stale je na telefone, mozes jej zavolat aj domov a paci sa mi aj ako odbornik...

jana08
27. júl 2011

@hawajcanka ahoj ja chodím s mojimy dvojičkami k Dr. Vozárikovi na zapotôčkoch, veľmi milý a dobrý odborník. My sme spokojný aj známe, ktoré k nemu chodia sú spokojné.

cherry1981
28. júl 2011

@jana08 Dakujem
@veronch Dakujem , krásne, a ked si bola tehotna tak ani vtedy ti nerobil on sono? Vzdy ti ho robil niekto iny?

cherry1981
28. júl 2011

Aj my chodime k Falatovej, a sme spokojny.U nás tiež spokojnost a to dochadzame do PD 😉 U Vozárika som bola par krat ked zastupoval Falatovu a raz som mala česť sa s ním stretnut na pohotovosti a ja by som k nemu nesla.

kkatrina
28. júl 2011

@cherry1981 ja idem k dr. Lánymu teraz od 36. tt, mám ho dohodnutého k pôrodu, Je veľmi milý, mám z neho veľmi dobrý pocit, o všetko sa zaujíma, nič neprehliadne a áno je uznávaný odborník, ešte stále chodí učiť aj medikov do Martina. Ako je to so sonom neviem 🙂

cherry1981
28. júl 2011

@kkatrina Dakujem pekne, ide o tom, ze my chodime do MT do centra a ked budem potrebovat aj folikulometriu a viac byt sledovana.... ako to prebieha u neho, ale asi bude lepsie to konzultovat priamo s nimi. Ale dakujem.

molly28
28. júl 2011

ahojte...dlho som tu nebola.... 😒 😒 😒 ale vidim zmeny...booože....mnohé su tu nové, mnohé rozšíírené... :D :D @kkatrina takže čakáte ďalšie babatko...graatulujem....pamatám si ked sa ti narodilo to druhé..boože ale to ušlo... :DDDDD tak prajem nech je všetko ako má byť... :D

kkatrina
28. júl 2011

@molly28 ďakujem 🙂
@cherry1981 to áno, určite je lepšie zájsť za ním osobne a dohodnúť sa, aj ja som bola najprv len na pokec 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre