Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

paska
18. aug 2007

kika prečo? 😕 😅

kika13
19. aug 2007

ked nikto nema cas konikovat, tak asi nikto nieje doma, si myslim 😅

kkatrina
19. aug 2007

ahojky, my sme mali včera rodinné stretko u mojej babky, tak sme sa trošku odviazali - teda hlavne mužská časť našej rodiny 😀 Všetky sesterky sa tak trhali o môjho mužíčka až mu dotrhali značkové tričko 😠 skoro ma porazilo od zlosti
Jakubko po 4 dňoch konečne začal jesť tak oslavujem. 🙂
Maťka ja si myslím že všetci chlapci majú problém s bruškom aspoň v našej rodine to tak je, akurát sesterka včera vravela že už nevie čo má s malým robiť a to už mal v máji rok.
zajtra ideme do banky tak držte palčeky a chystám sa aj na posledné nákupy - ešte mi chýba autosedačka a malému nejaké veci do škôlky, tak sa asi neozvem. 😉

kika13
19. aug 2007

ahoj, my sme od rana od pol siestej hore, neviem uz ci sa mam smiat, alebo plakat, ani za ten svet nemoze zaspat, rano mal krce a nie a nie sa vykakat ☹ . Ako casto sa moze pouzivat ta rektalna rurka, bojim sa aby si na to nezvykol. Na druhej strane ak mu to ma pomoct, tak preco nie.
Kati, idete navysovat, ked mame drzat palce? Taky dom asi zhltne prachov co?
A co ste oslavovali, ci len tak 😨 ? Dufam, ze sa Samko aspon v noci vyspi 😔 .

paska
19. aug 2007

kika no väčšinou som doma ale dve deti su dve deti 😉 jedna vymýšla druhý reve ešte im aj navariť upratať.......... 😝 poobede von večer okupať o od 20h mám vegeeeeeeeeeeeeeeeet 😀

lenadka
20. aug 2007

caute baby, jasenka bola som sa v sobotu s malou bicyklovat a prebehli sme aj cez Raztocno. Nekocikovala si vtedy? Ja som ta co na teba /asi teba/ tak cumela a nevedela som zaradit. Potom som sa aj otocila na konci ulice a isla naspat ze hamba nehamba opytam sa, ale uz som stretla len inu maminu s kocikom 😨 😅

jesenka
20. aug 2007

Tak si to bola ty ! Ja som na vas tiez pozerala, zdala si sa mi povedoma, neskor ma aj napadlo ze to budes mozno ty, ale to uz ste boli dalekoooo ... skoda. No, kocikovala som, ale isla som smerom do Morovna, potom som sa vratila smerom na ihrisko, ale vas uz nikde. Nabuduce sa opytaj hned, ja mam fakt prisernu pamat na tvare !!!

Nam doktorka povedala, aby sme rektalnu rurku pouzivali niekolkokrat denne a vraj sa nemame bat, ze to nie je navykove ako si niektori myslia. A asi to tak bude, lebo kaka aj sama. Vcera som uz bola hotova, lebo nekakala 5 dni a to sa mi zda fakt vela, ale podarilo sa. V zivote by ma nenapadlo, kolko radosti mi moze sposobit jedna sr..a 😀 😀 😀

lenadka
20. aug 2007

jasenka, jeeej vidis aka som ja truba! Ja mam tiez zlu pamat na tvare a teraz mas babo v pase, pred tym si mala svoju fotecku a tak som si nebola ista a predstav si, ze pridem a poviem: caf, ty si jasenka???? A bude to ina baba a zavola na mna cvokarov 😀 😀 😀
Ja som najskor isla k ihrisku tam som sa otocila a nebolo vas, tak som isla k cintorinu a ked nic som si povedala ze uz si asi doma odparkovala.

stanka7
20. aug 2007

ahojte kika13 tá hadička nieje návyková len mne sa podarilo raz nechtiac malej ju strčiť hlbšie a trošku krvičky jej tieklo 😒 potom som si nadávala ako ťapa 😢 Pasi aj ja som na tom tak isto len ja nemám pokoj ani večer malej lozia von dalšie zuby je to na prášky. 😖 Caute 🙂

jesenka
20. aug 2007

mam tam fotku bambulky, lebo ona je teraz moja "krajsia polovicka" 🙂 a teraz zvlast, stale vyzeram ako v 5.mesiaci, citim sa priserne ☹ ☹ ☹

lenadka
21. aug 2007

jasenka prestan! Si krasna mamina!Mne boli povedome tie pekne risave vlasy, kilecka zlezu neboj, nemoze to byt hned hned, ved si ich 9 mesiacov naberala, ja som cele sestonedelie vyzerala tak ako by tam bolo este jedno dieta-manzo si somna utahoval a dlho som brucho mala /a este take ovisnute s kopou tuku, vela koze...no brr/ a nezapla svoje gate, teplaky, nosila som muzove 😉

jesenka
21. aug 2007

ha ha, si zlata lenadka, lenze ja nemam pevnu volu a vykrmujem sa keksikmi a cokoladou, mnam, tak sa ten ubytok vahy akosi zastavil. Uz si davam aj tie stahujuce nohavicky ako pisala kika {maťka), vyzeram totiz presne ako si to opisala 🙄 ale hlavne, ze sme zdravi, no nie?

ozaj baby, poslali nas do PD na polikliniku pri Magure na sono s nozickami, ale ten ortoped ma dovolenku do 2.9., neviete ci je tam len jeden? Musi sa to skontrolovat v presne urcenom case? Lebo neviem, ci sme nemali ist uz aj skor. ? V kolkom tyzdni ste boli vy?
A kika vy ste uz boli? Gratulujeme k prvemu mesiaciku 😉

kika13
21. aug 2007

jesenka dakujeme, na sono sme boli minuly tyzden, mam pocit, ze je tan len jeden doktor, ved to zas tak nehori nie 😉 . Druhy krat mame ist medzi 4.a 5. mesiacom.

kika13
21. aug 2007

ahojte, ako skoro po porode pride menzes? Zacala so mna po tyzdni tiect krv, tak neviem co to teraz je ☹ .

lenadka
22. aug 2007

jesenka, nevadi ked tam neni pojdete neskor. Nic ti nepovedia. Svagrina isla na druhu prehliadku az s polrocnou-cize mesiac po tom ako odporucaju a nepovedali ani pol slova 😉
kika, ved si v 600 nedeli je to este normalne, mne od porodu cele sestonedelie islo selico este von. Neverila som ze to naozaj tak dlho trva, ved som aj bola odkrvena, ze mi dr. musela megadavky zeleza napisat. Inak pozor na to jednej kamoskynej kamoske po porode sa stalo, ze prestala skoro krvacat a potom zrazu kopec krvy a skoro vykrvacala. Ak je to len troska nemalo by to byt nic.
Inak ked dojcis tak sa to oddaluje, ja som 1x dostala menzes az ked mala mala 10 mesiacov aj cosi. Ale je to individualne aj plne dojciaca mamina moze dostat skor 😉

kika13
22. aug 2007

lenadka prave ze to nieje len trochu, je to dost velmi. Volala som dnes doktorke, ma dovolenku, bola tam len nejaka sestricka na dochodku, tak som sa pytala jej, povedala, ze aj ked kojim moze to uz byt menzes, ze kazda to ma inak. Ak vraj budem nejako velmi krvacat, tak mam prist a poslu ma na oddelenie do nemocnice 😖 .

kika13
22. aug 2007

ahojte, vyuziva niektora z vas kupony babybonus z DM drogerky? Ak nie, tak vam to mozem len odporucat, je to super vec. Prihlasku som mala v boxe pre mimi z nemocky, ale je aj na nete www.dm-drogeriemarkt.sk. Vsetky babatka narodene v roku 2007 dostanu babybonusknizku, ked rodicia donesu vyplnenu prihlasku a rodny list k nahliadnutiu do DM (pd Vtacnik). Dostanete tiez krabicku s darcekmi a kupon. knizku na zlavy spolu za 7600sk. Vyrobky su takto lacnejsie o desiatky aj stovky koruniek, su to vyrobky pre babatka aj maminky, ako prikrmy, plienky, cajiky, cumliky, prasok na pranie, avivaz, detske flase, sminky, farby na vlasy, autosedacku, detskeu hrazdicku atd. Takze hura do DM-ky.

kkatrina
22. aug 2007

ahojky už som doma 😀
dnes sme s Kubkom pochodili takmer celú handlovskú nemocnicu, z alergologie nas poslala na krčne, a asi budeme musieť ísť na vybratie nosných mandlí. Takže tento rok namiesto dovolenky mám zaručené dva all inclusive pobyty v bojnickej nemocnici. 😠

kika13
22. aug 2007

kati tak to ti nezavidim, ked budes ale maleho kojit, tak mandle s Kubko pojde vyberat manzel, ci to chces este pred porodom stihnut?

kkatrina
22. aug 2007

to nestíham lebo povedala že sa definitívne rozhodne až v novembri

lula5
22. aug 2007

Baby, ja sem nepatrim, ale mam otazku. Je pravda, ze je v Prievidzi obchod kde predavaju Bugaboo kociky? Ak o tom niektora viete napiste prosim aj adresu abo kontakt nan. Vdaka.

kkatrina
22. aug 2007

lula ja neviem presne aké sú to kočíky ale v pd na námestí je obchod detský svet a tam majiteľ volá sa Tomáš ti zoženie kočík aký len chceš. Od najdrahších značkových až po poľské. Väčšinu z nich má aj priamo na predajni. kontakt je obchod - Barbora - Dana Šillerova, Nam. Slobody 31, Prievidza, tel. číslo je na predajňu - 0905 577 333, zdvihne to asi niektorá z predavačiek

kika13
22. aug 2007

je to ten obchod, nasla som to na mimibazare, ze vie zohnat aj take kociky, kontakt priamo na toho pana je 0911 728 177

lenadka
23. aug 2007

caute dievky, sa mi lubi ako krasne viete poradit, lula bude happy 😀

kkatrina, no ako moja? "Brusko" poslucha? Ked pojdes kuknut doktora do Bojnic, dufam, ze sa zastavis 😉

kkatrina
23. aug 2007

ahoj leni, práve že neposlúcha, už som 6. noc nespala a som z toho na prášky ☹ už mám taký pocit že skôr ako do pôrodnice ma odvezú na psychiatriu 😠
ku gálovi idem zajtra tak som zvedavá že čo on na to. ak bude všetko ok tak by som sa na chvíľu zastavila

lenadka
23. aug 2007

katka, tak to ma mrzi ☹ a co sa krpcovi nepaci???Nesnazi sa on krvopotne otocit? Nemozes spat lebo brusko boli, ci maly tak tlaci a kopcuje?
Budem rada ak sa zastavis 🙂

kkatrina
23. aug 2007

bolesti mávam väčšinou cez deň, ale som úplne hotová z počasia, zle sa mi dýcha, stále som dopotená a to sa už sprším asi 4x denne a najhoršie je to v noci - nepomáha ani okno otvorené dokorán 😠
krpec sa vôbec nevrtí, občas vytrčí hore hlavičku a občas kopne dolu nohou 😵

lula5
23. aug 2007

KKatrina, kika, vdaka!

lenadka
23. aug 2007

katka, ach jo, je lepsie asi cakat babo na zimu, aj mne vtedy bolo nesmierne teplo, konecne som v zime vonku nemala studene ruky 😀
vydrz, zachvilku sa ochladi 😉
Prehodilo ti tyzdne v pase-co sa stalo? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre