Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katrin21
14. okt 2010

@susika susika, ono po sekcii nie je problem, sediet, alebo lezat..ani zdvihnut nohy hore... co ma prekvapilo.. problem bolo otocit sa pre mna na bok na posteli ( to co zase vsetky po normalnom porode je naopak a po leziacky koja ), a vstat z postele a vystriet sa ... a hlavne clovek nevladal malu nosit a pod..... mi povedali, ze rok by som nemala zdvihnut nic tazsie ako 10kg 😀 , to by som ani malu nemohla.. ale prve tyzdne urcite ani nevladze clovek...

lenadka
14. okt 2010

@susika moja teraz tak rychlo letela von ze by nestihli nic roztahovat, som nechapala, prvu som vytlacit nemohlaa tato isla priam sama-vazne, to som nevedela zabrzdit tie tlaky, ja svojou volou som takmer netlacila a mala do 3 minut vonku 😅 😝 😅

ollako
14. okt 2010

ahojte tak sme s dr. nakoniec dospeli k zaveru, ze to vidime na normalny porod, maly vazi cca 2600 gr. ze nebude taky velky, ze by sme to mohli skusit, pomeral mi panvu, jazvu po sekcii a povedal, ze ma posle k primarovi 😕 , ze ako to vidi on...no ale poslal ma aj ja interne na predoperacne kvoli sekcii, ze teda nech to mam pripravene,..tak snad nenastanu ziadne komplikacie,a ak zacne normalne rodit, tak aj tak porodim 😵

monulik0209
14. okt 2010

@susika dakujem za info

susika
15. okt 2010

@katrin21 -ona kojila iba po ležiačky na boku.si to pochvalovala...a kazali to aj mne, lebo mi mliečko išlo horzne ťažko a ide do teraz a malemu sa nece ťahať, tak sa trocha trapim aj ja s odsavačkou, ved mam prax po malje🙂no len ja s tými mojimi malými lentilkami, ked som sa dala nad malého, tak som pomaly na nom ležala a nie vedla neho..ale asi vyhladám nejakú laktačnú, elbo ma to už s tou odsavačkou nebaví...
@katrin21-ty si taká sčítaná,nemáš k tomu dole napisanému niečo?..a vážne som rozmyšlala nad tým tvojim liečitelom pre malu, len neviem, ako by som to zvĺadala s deťmi...,
baby, zažili ste u niekoho potravinovú alergiu tak, že mu opuchla tvár?moja malá sa tak zobudila predvčerom tano, som si nomrálne dieťa nepoznala. a hned rýchla od dokiny ju brala do nemocky. včra ju pepustili, že stavilizovanáí a všetky výsledky v poriadku a oan nám do dnes rana znova opuchla. anjprv na očku, potom zasa pery a líčka..ja už tri dni len revem.sme boli do pol 4 hore, a hladali, či ju niečo v poteli nepoštipalo a vyhodili vankuš aj s paplonom. vo vankuši sa mojmu niečo nezdalo, celý ho dorezal a paplon vraj pre istou a letel s nou na pohotovosť. a doki vraví, že sme zbytočne vyhodili periny, že je to potravinová alergia.dal nejakú injekciu a do rana trocha odpuchla, ale ked šli k našej dokine,t ak ich hned poslal do nemocky.predtým bola ja na krčnom, všetko v poriadku, dnes bola aj na kožnom, flaky, čo nam vyzerali akoštipance, tam už neboli ale sprdol nas, že načo jej davame vitaminy cebion multy, ked nie je chora.ja som je to azčala davať, ked azčla chodiť do školky, elbo týžden bola OK a týžden soplava a ukašlaná.len mavala 4kvapky a sme jej zdvihli davku na 6, lebo to sedelo podla veku a rozmýšlam, nie je prekyslená....

katrin21
15. okt 2010

@susika najdi si na nete clanok o zdenke prednej!! ona mala presne taku potravinovu alergiu, ze jej puchla tvar a nemohla ani vystupovat, nic jej nepomahalo, bola zufala!! az bioharmonia jej pomohla 🙂 vazne to skus, chodia tam aj s malilinkymi detmi 🙂

katrin21
15. okt 2010

nasla som to :
Nemohla som nič jesť

Speváčka Zdenka Predná vyrastala so sennou nádchou. Nivočili ju pele a trávy. Pred rokom jej k tomu pribudla ťažká potravinová alergia.
Mladá speváčka o nej so žartom hovorí ako o dani za obžerstvo. „Všetko odštartoval pobyt v Barcelone, kde sme to trochu prehnali s morskými potvorami a vínom. Po návrate som zrazu začala alergicky reagovať na pokrmy, ktoré mi dovtedy nespôsobovali žiadne problémy. Zjedla som jablko, opuchli mi pery. Dala som si pohár džúsu, navreli mi očné viečka. Vypila som mlieko, na tvári mi vyrazili červené fľaky. Aj na víno som zareagovala obzvlášť búrlivo.“ Po čase Zdenka nemohla zjesť takmer nič. Nesmela používať korenie, zabudnúť musela na pečivo, paradajky, orechy, syry, mäso, konzervačné látky, dokonca aj na ovocie. „Aj voda z vodovodu mi robila problém. Čaje a polievky som si varila z minerálky. Musela som obmedziť cukor, tiež mi škodil. Stravovanie v reštaurácii bolo absolútne neprípustné. Ak by mi jedlo ohriali v mikrovlnke, opuchla by som,“ hovorí o svojom trápení. Keď sa ocitla v teplom prostredí, nastúpila histamínová reakcia a časti tela, ktoré prišli do styku s teplom, sčerveneli a svrbeli. „Ten, kto to nezažil, môže považovať tieto problémy za malicherné. Viete však, aké je strašné, keď vás celý deň páli, svrbí opúchajúca tvár a celé telo? V takom stave som sa nedokázala na nič sústrediť.“ Zdenka vyhľadala lekára, a nie jedného. Robili jej mnoho testov, ale pomôcť jej nedokázali. „Predpisovali mi rôzne lieky a kortikoidy, ale to bola len dočasná pomoc.“

UŽ SOM ZDRAVÁ
Najnepríjemnejšie bolo, že problémy s alergiou Zdenke v tom čase výrazne zasiahli do práce. „Keď sa mi prvýkrát objavili alergické ťažkosti, práve som nahrávala nový album. Pre opuch slizníc sa mi aj ťažšie spievalo. Naspievaným veciam chýbala iskra, preto som ich neskôr musela nanovo nahrávať.“ Koncerty, našťastie, rušiť nemusela, v tom čase ich nemala naplánovaných veľa. Fotenia v časopisoch však padli alergii za obeť. Večer si do postele líhala v poriadku a ráno vstávala opuchnutá na nepoznanie. „Bolo to veľmi nepríjemné obdobie, cítila som sa veľmi zle. Psychicky aj fyzicky.“
Zdenka mala obrovské šťastie. Po článku v novinách sa s ňou skontaktoval MUDr. Marián Šuch z Topoľčian. Pomocou homeopatík a biorezonancie jej pomohol. „Terapia trvala približne pol roka. K odborníkovi som chodila minimálne raz za týždeň. Ak to bolo nutné, aj viackrát. Doktor ma pomaly usmerňoval, čo môžem a čo by som nemala jesť, pomocou prístroja dokázal zistiť, čo mi škodí. Postupne som do jedálneho lístka pridávala nové potraviny. Teraz ho navštevujem z preventívnych dôvodov raz za mesiac alebo dva. Tiež, keď mám chrípku či nádchu a je potrebné ,nakopnúť‘ mi imunitu.“
Zdenka sa potešila aj ďalšiemu dôsledku liečby. „Senná nádcha tiež zmizla. Môžem sa vybrať do prírody bez toho, aby mi opuchli oči a sliznice.“ Momentálne sa teší z toho, že je opäť zdravá a môže jesť takmer všetko. „Okrem mlieka, čínskych jedál, pokrmov prihrievaných v mikrovlnke a alkoholu. Avšak v porovnaní s tým, že mi predtým škodilo aj obyčajné jablko, je to úžasný pokrok,“ teší sa.

susika
15. okt 2010

@katrin21 -kati dakujem.som vedela, že ty budeš v obraze.no, vyzera to to iste.a tiež z ničoho nič.aj lekari vraveli, že je to také.večer nič a rano sa človek nepozna.ja to už nechapem.prečo sa na nu lepia takéto nenormálne veci.keby dostane chripku,tak to je také skoro tradičné,ale takéto komplikované..keby aspon ma viac rokov,ale vysvetli 3-ročnému dieťaťu,že nemože svoje oblubené ranajky.a konečne pribrala a zasa bude ako čvirik.
jej praveže cukor dovolili,že namiesto cukrikov.ona ich moc neje,tak raz za uhorsky rok,ale hovorili kupiť na cuckanie kockový, tak uvidíme.s koreninami je to u nas tiež bieda.nanajvýš vegeta bez glutamanu.alebo bylinky a soli malo. este ta poprosím ten kontakt.netuším,kam som ho napisala či na webw našla

kakajka
15. okt 2010

ahojte dievcata, som rada, ze sa tu nasli baby z prievidze, aj ked je nas urcite viac, co by sme sem mohli prispievat.. po dlhsom case vidim, ze to tu opat trochu zije...
rada by som si tu nasla mozno novu kamosku, kedze mam trojrocne dieta a vsetky kamosky idu uz do prace, ja ale v maji nastupujem na dalsiu matersku a rada by som tu nasla niekoho podobneho
😎

marcelkatt
15. okt 2010

@kakajka ahojky aj ja mám onedlho trojročáka a v decembri očakávame druhého synčeka. Do PD chodím celkom často, keďže som z PD a býva mi tam moja rodinka. Teraz sa chystám tiež niekedy v novembri do konca decembra byť v Prievidzi, lebo plánujem porodiť v Bojniciach.

kakajka
15. okt 2010

no super, tak to mas uz coskoro... ja som mala prveho v decembri, 21-veho, takze v januari nastupuje do skolky.. vianoce som stravila v porodnici, tebe vychadza termin na ktory den?

marcelkatt
15. okt 2010

@kakajka no ja mám oficiálny TP na 13.12. Takže uvidíme, ale snáď sviatky budeme už doma - u deduška. Náš prvý sa mal narodiť 2.11.2007, no narodil sa s vyvolávačkou v Handlovej 8.11,2007, takže možno aj druhý bude o pár dní neskôr, neviem.

lenonka
15. okt 2010

kočky, normálne Vám závidím.Ono teraz, keď á malá rok by som možno aj ja pristala na tehulkovanie...

kakajka
16. okt 2010

@marcelkatt mne sa narodil tiez vyvolavackou, 21. som mala termin,doktor ma zobral 20.12. do nemocnice, aby som bola na vianoce doma a aj tak sa narodil 21. ale na druhy sviatok vianocny ma uz pustili.. no a co hovoris teraz na to, ze handlovu zatvorili? v bojniciach je teraz vela rodiciek, na treti den ich pustaju domov.. ja som rodila prveho v handlovej a bola som velmi spokojna, som strasne zvedava na tie bojnice.. kamoske sa narodila pred mesiacom dcerka a doniesla si z nemocnice zlateho streptokoka, tak uz ako trojtyzdnova brala antibiotika..

kakajka
16. okt 2010

@lenonka takze by si sa nechala ukecat aj na tretie babo? 😉

lenonka
16. okt 2010

A veru asi aj áno 🙂

bertik25
16. okt 2010

@kakajka ahoj 🙂 ja mam 7t. dievcatko a hladam daku novu kamosku na MD. Aj ked zijem v PD uz daky ten rôcik a mam tu kamosky na MD som zatial len ja 🙂 tak neviem ci budes mat chut obcas sa stretnut? 🙂

bubba
16. okt 2010

to fakt že na tretí den po porode v bjoiciach púšťajú??? no možno sa neakoniec aj nechám prehovoriť.Premňa najhoršie z celého porodu bolo že ma držali v nemocnici 4 dni 😀 😀 😀 😀 nechápem čo z toho robia takú vedu ked je dieta aj matka zdravé treba pustit domov a očkovať majú chodiť sestry do domáceho prostredia ako napr v anglicku ...

bubba
16. okt 2010

to čo koľko preklepov 😀 😀 😀 😀 sľubujem že som triezva 😀 😀

lenonka
17. okt 2010

@bubba Mňa pustili na 4. deň po sekcii

lenadka
17. okt 2010

@bubba vazne tak pustaju, 2rodicky na 3 den 😉

lenadka
17. okt 2010

@kakajka gratulujem k tehulkovaniu 😵 😉

kakajka
17. okt 2010

@bertik25 samozrejme, ze budem a to velmi rada 😉
a v prvom rade gratulujem k malickej, uz som aj zabudla ake to je mat doma takeho drobca... ale tak v maji si to ozivim, hehe.. a kde byvas? priamo v pd?

kakajka
17. okt 2010

@lenadka dakujem velmi pekne 🙂

katrin21
17. okt 2010

@lenonka 4den po sekcii??? ty koky,!!!! ved to je nehoraznost! ja som 4 dni po sekcii nevedela vstat este z postele, a keby ma poslali uz domov, asi sa doseriem od strachu, ze sa mi tam este nieco moze uvolnit, stehy a pod.. predsalen je to regulerna operacia!! to je sila, ze 4 dni.... uff..... tych 7 by malo byt podla mna minimum.......4 su straasne malo......

lenonka
17. okt 2010

@katrin21 oni to už nešijú, ale svorkujú, a to sa moc rýchlo hojí.A nakolko mne najväčšie problémy robila vysoká postel, som sa domou tešilááá.A je pravda že som si nestihla nacvičiť kúpanie, iba raz so sestrou...

katrin21
17. okt 2010

mne zase kupanie a take veci nebolo vobec treba, to som zase ja nechapala, ako mamicky nevedia toto napr. he he,som bola vycvicena po neteriach asi.ale proste mi to pride automaticky,ako manipulovat s babatkom a tak..... toho som sa nebala... vysoka postel aj mne robila problem, ale v MT mali na pooperacke stolceky a to bolo super!! z postele na stolcek a potom az na zen 🙂 a to mam 180cm, neviem, ako to robia nizsie zeny, to musi byt este horsie, zist z tej postele, ked mne s tymi dlhymi nohami to robilo problem 🙂
no, ono je je ale asi jedno, ci zasite , alebo zasvorkovane, hojenie je rovnake, proste sa to musi zrast..a to chvilu trva.......ved ma vsetko bolelo.. prve 3-4 dni som sa naozaj ani hybat nevedela, po 7 -10dnoch az....

bubba
17. okt 2010

@lenonka vysoká postel a strava mi robili obrovské problémy , žiadne súkromie,každú noc nám niekto robil budíček 😀 😀 😀 a tak. po sekcii je to naozaj zavčasu 4 dni - pretože tam sa vačšinou dáva aj krv a pod...treba vyčkať na reakcie.

sykorkapd
17. okt 2010

katrin21 prepusta sa podla stavu maminy a dietata...nikto by ta urcite na 4.den po sekcii nevyklopil z postele pred dvere oddelenia, keby si sa nevladala hybat.... 😀

lenonka
17. okt 2010

Kočky, musím uznať, že ja som sa už večer po sekcii prechádzala po izbe,mala som skúsenosti, že čím skorej sa z postele pohneš, tým rýchlejšie to bude ok.Ale pri synovi som ani po mesiaci nebola ok... ☹ No, ale keby som mala niekedy rodiť(čo už nebudem), tak asi zase len sekciou...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre