Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

susika
24. máj 2009

Luci-tak malá je riadna frajerka🙂bud rada.na tom boku to vobec nevadí, a ako opisuješ, ako spinká, taká pokrútená boal aj v brušku,t ak jej to nemože ublížiť. moja spávala tak isto. a aj občas spáva, otočí sa na ľavý bok, tak som spávala aj ja, ked som ju čakala 🙂 🙂 a potom šup a už je na bruchu a pod sebou vankúš "Piňo"-jej oblúbená hračka a tak sa jejj najlepšie spí. na chrbátiku ani moc nevydrží, to je hned na boku. to som ja skor mávala strách, ked sa jej tak dobre spáva na brušku, aby nemala zástavu dychu. ale dufam, že už je velká na to.a tiež od mala precestuje celú postielku. tearz už zaspáva na velkej posteli, iba ju potom preložím do postielky, ale to hned zistí, že je tam menej miesta.ale stáel vymýšlam nejakú zábranu na jej postel, aby nespadla a už bude spať ako velkáčka

danulka2
24. máj 2009

teda luci ta tvoja princezna je riadna sikovnica 🙂
molly som rada, ze malej nic nenasli. Tak ste mali vylet s dobrym koncom 🙂

molly28
24. máj 2009

...danul veru 😉 aj sme to tak brali 🙂

martiina
24. máj 2009

ahojte,
no molly moji sú ešte starší ako tvoja Sonička a tiež sa im nechce moc otáčať 😅 ... už sa im to párkrát podarilo, ale nič pravidelné, ale to sa ani Ninkovi nechcelo 😒 ... ale u každého je to individuálne, takže žiadne obavy 😵
niekto je na tom lepšie pohybovo a iný zas rečovo, Ninko už v 1,5 roku vedel rozprávať skoro všetko tak ako teraz, súvislé vety, no jednoducho behať sa mu nechcelo lenivcovi malému ale zato jazýček mal podrezaný odmala 😀 😀 😀
... no tak super že Sonička nemá nič vážne 😵 .... už sa na vás tešíme 😵

lucijja
25. máj 2009

halooo, zase zdochol pes? 😀
moment...pozeram z okna...náš nie, ten sa vyvaluje na dvore... 😀

molly28
25. máj 2009

....mati dufam, že čim skôr budete ok, nech sa môžme stretnuť 😉

molly28
25. máj 2009

lucijja ako malinka? Už buva?Soňulka už ano 😉 dobre ssa napapala, ledva držala už očinka 😀

lucijja
26. máj 2009

molly, no moja praveze to vcera mala nejake divne...cely den mi nechcela poriadne papat, asi z toho tepla. Zaspala bolo pol desiatej a o desiatej som ju napravovala, lebo zase cestovala po postielke a bola vykrutena ako paragraf...a zrazu z nicoho nic dostala v spanku stukacku, a to ju zobudilo. 😀 Takze sme to mali vesele... 😀

Ako ti rastie sonicka? nasa ma osem tyzdnov a narastla osem centimentrov 😕 to je dost, nie? Ale zase na druhej strane sme malo pribrali. Za dva tyzdne iba 160g, takze o tyzden ideme na prevazenie a ak sa nepolepsi, tak jej doktorka preventivne vezme krvicku...

molly28
26. máj 2009

luciija z toho si nič nerob, že Emka ti tak málo pribera...aj Soňulka sa vytiahla do dlžky hneď po dvoch mesiacoch mala o10cm viac, teraz má o 12viac - a priberala hrooozne malo - mne za 4týždne pribrala 120g...bol to pre mňa šok, bo myslela som si, že papa dosť - neplakala, žeby bola hladná....potom pribrala 600g za 3 týždne a teraz 450g za dva týždne....vieš hlavné je, aby nechudla...druhy záchytný bod je vraj pol roka, kedy by dieťa malo mať dvojnásobok pôrodnej váhy....

ale jasné že nech jej zoberu tu krvičku, budeš spokojnejšia..

danulka2
26. máj 2009

luci mne sa maly narodil 30.6. a vtedy bolo veeeelmi horuce leto, tak ja som kojila aj kazdych 45minut 😀 . Ak ti nechce mlieko, tak skus len prevarenu vodu aby mala tekutiny 🙂

bubba
26. máj 2009

mne sa mala narodila v juli a bola dieta z encyklopedie,proste kazde tri hodiny papkala.ale davala som jej prevarenu vodu preventivne ked si cucla len par krat z nej ale davala som. vlastne iba vtedy ked som videla ze sa strasne poti alebo tak...no cojaviem tak instinktivne.nikdy som nedavala po ani pred krmenim 😀

lenadka
27. máj 2009

lucijja, ved je to super ze je mala taka sikovnica!!! Mne dokonca kazali malicku polohovat, ja som ju v zavinovacke davala spinkat na bok striedavo a ona sa mi zase miesila tolko kym sa nedala na chrbatik, alebo na svoju oblubenu stranu, a ked ze sa jej zacinala zleziavat hlavicka musela som ju dosova v tej zavinovacke riadne zaviazat aby bola na boku a tiez uz taka malicka...ale taketo veci ako tvoja to je fakt vynimocne sikovne babo ked uz sa posuva, zachvilu ti zdrhne na rande! 😀 😀 😀

lucijja
27. máj 2009

molly aj moja papa podla mna dost, tiez je spokojna takze si myslim ze to bude ok.
lenadka, ani nestras ze na rande! Ved ja uz sa teraz vyhrazam muzovi, ze ju nikam nepustim. 😀

molly28
27. máj 2009

...takže potom si luci nerob starosti - hlavné je, aby boli naše deturence spokojnučké 😉

danulka2
27. máj 2009

luci mne uz starsia randi a mladsi uz bozkava dievcata 😉 😀 😀 😀

molly28
27. máj 2009

danul to už tomino dievky bozkáva? 😉 😉 😉 tak potom amen, keď bude mať 15 ako Dominika 😀 😀 😀 😀

danulka2
27. máj 2009

molly keby len dievcata.Ale mame suseda a ten ma 1,5roka a toho uz tiez vybozkaval 😅 😀 😀 😉

molly28
27. máj 2009

juuuj...tak to šikovniak šikovný..... 😀 😀 😀

danulka2
27. máj 2009

neboj, ked Sonicka podrastie, tak vybozkava aj ju 😉 😀

molly28
27. máj 2009

...už teraz sa na Tomáška teší 😉

lenadka
28. máj 2009

aha, tu sa uz dohaduju nevesty a zenichovia 😀 😀 😀 😉

katrin21
28. máj 2009

ahojte,

martinka, nesla si vcera poobede okolo piatej po bojnickej ceste za zeleznicou aj s dvojickami??? videla som tak taku babu s ciernym kocikom.... nebola si to ty??? podobala by si sa 😀

katrin21
28. máj 2009

no, ked tak pozeram, urcite si to bola ty.. to oranzove na kociku som si vsimla🙂 aj som sa chcela pristavit, ale bola som v aute a nebolo kde zaparkovat len trak odrazu... skoda, mohli sme sa zoznamit 🙂

lenadka
28. máj 2009

kati tak ako nie su //???

katrin21
28. máj 2009

zatial nie... e e .... 😒

a ty ako?

lucijja
28. máj 2009

baby, hlavne tie co mate male mimina...aj vam tak dlho niekedy zaspavaju? Moja je v noci hore aj dve hodiny. Nie je zla ani neplace, len sa furt mrvi v tej postielke, oci ako tanieriky... 😀 Myslite, ze dvojmesacne mimina este nerozlisuju den a noc?

lenadka
29. máj 2009

lucijja, no to dobre poznam, kym bude taka malicka ok, ale ked podrastie bude sa ti okrem toho na tej posteli aj kotulat, brblat si, lozit...ale neboj nebolo to kazdu noc 😉 ale stavalo sa 😉
ci rozlisuju 2 mesacne den a noc, to netusim, skor som mala pocit ze mojej je to fuk a cele to mala prvy mesiac prehodene a az po 6 tyzdnoch bola prva noc ze spala od 22-4,45 to bolo rano radosti-predcasnej 😀 😀 😀 ja som sa pri mojej poriadne nevyspala kym som neprestala dojcit /15 mes/-potom uz spaláááá, resp. ocinko ju naucil za 2 tyzdne spavat v noci-fakto to funguje, pri chlapovi neciti zdroj obzivy 😀 on jej zarobil mliecko do flase, potom menej a menej po tyzdni jej dal vodu a to ju prestalo bavit-kvoli vode sa predsa neoplati vstavat nie? Potom som sa mohla vratit do svojej postielky - vymenili sme si s manzelom strany a niekedy som radsej spala na gauci 🙂 😔

baby toto ma zase caka pri druhom????????? 😖 😅

kati dam vediet o tyzden ze ako ja 😉

katrin21
29. máj 2009

lenka: ja ti dam vediet o dva tyzdne , ze ako... 😉

ollako
29. máj 2009

Ahojte
lucijja tak to mozes byt rada, ze aspon neplace, ten moj sam ani nezaspi, len na prsniku 😝 inak huka ako pavian, uz ked je veeelmi unaveny, tak niekedy zaspinka aj sam,ale je to vynimocne , ked mal dva mesiace, tak zaspaval na rukach, lenze maval koliky, tak plakaval strasne...takze vtedy som ho pestovala a zvykol si na to a potom inak nie a nie zapsat no a neskor sa nejako zmenilo a v naruci nechce byt ani za svet, len na prsniku

lenadka
29. máj 2009

ollako mas takeho maleho "kliestika" 😉 😅 to ti fakt nezavidim, ale zase nebude to naveky 😉 😀 mozno ti to aj chybat bude neskor 😉
moja mala si pamata dojcenie aj hocikedy pride este aj teraz ze mama daj mliecko 😀 ...juj ked to je liecik na vsetky bolacky pre take male babatka 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre