Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

ollako
6. máj 2010

baby tak ja si tvare papamtam velmi dobre, ale mena ani za pana 😝 ...casto sa mi stava, ze niekho poznam z videnia, no neviem kam ho zaradit 😀

qetinka
6. máj 2010

🙂 🙂 ja som na tom obdobne...s pamatenim tvare aj mena.. 😀
nevadi...vsak kdo ma pozna vie.... 😀
Dnes ma mala vystupenie v školke ku dnu matiek🙂

adena13
6. máj 2010

quetinka tak sa tešíš ako mamina,čo?to bude jej prvé vystúpenie ako školáčky ku dńu matiek..samozrejme, vianočnú besiedku asi zvládla na jednotku,nie?

susika
6. máj 2010

siuoxe-prepač, ak som ti spotvorila nick🙂)
aj dnes som ťa tuším niekde zahlaidla, malá v kočiku a chpalisko malý vedla teba..rozmýšlam, kde to bolo, asi cestou v aute s mojim krpcom...
ja na tvare aj mená pamäť mám, na nicky už horšie🙂)ale tiež chdoím velakrát taká zamyslená alebo zahladená, že ked aj niekto na mna volá, nevnímam a potom že "ohoo, aká namyslená"...
ta Kristinka je tiež tu na konikovi..len sa jej nece babe písať...byva tu tiež blízko mna,poznam ju od detstva..nick ma "kopernik", či také niečo...Kika, ak to čítaš, tak sa ozvi, ako sa baby máte🙂ani noviny o atebe nepíšu...
Kati, to vyšetrrenie, si ma normálne potešila...nerobia to aj tehulám, hned by osm frčala...keby ot stihnem do 26.5., tak by bolo super, lebo zo mna moj gyn robi hypertonika, či ako sa to povie osobre s vysokým tlakom, lebo ja ked prejdem dvere ambulancie, som v takom strese, že pri meraní tlaku mi to vždy vyskočí..som inak stale v hranici normálu, lenže už ma to nebaví vysvetlovať a ani sa mu nečudujem, ked mala sa narodila tak skoro a vlastne sa ani nezistila s tých milion vyšetrení príčina, lebo všetko bolo OK, aj interné vyšetrenia...že teda nech sa odhalí niečo...
ja som o nejakom takom prístroji pozerala raz damsky magazín, len to bolo davno a netuším kedy..tiež tam mali taký počítačový program, že moderatorka položila dlan na niečo také, ako je počítačová myšla a ono jej to namerali hodnoty všetkých organov..bolo t o v takých farebných akoby štvorčekoch, tiež s percentuálnym vyjadrením...
v PD alebo niekde bližšie to asi nikto nerobí, že? Kati, ak maš, hod nejaký kontakt..vďaka...
vidíte, ešte, že ste proipomenuli den matiek.chlapa mam ešte doma.sa smejem, že došli na otočku a zasa bude týžden doma kvasiť a rozčulovať ma bude každý den.a schvalne, či nezabudne...lebo ja si asi nezaslužim.azbudol na mna aj na valentína. aj na 8.marec..ešte, že narodky ma v mobile 😠

susika
6. máj 2010

ozaj a čo sa týka tých kureniec.mala mala po narodení zvyšený nejaký hormon, to vraj z tých kortikoidov, čo do mna nadopovali pred jej narodením a tiež mi zakazali jej davať kurence a inú hydinu, pokial nie je domaca, vraj to obsahuje vela hormonov.vraj iba telacie,bravčové najlepšie...naši maju zajace, tak papavala iba zajačie domáce krmené senom a čo ja viem čím a polepšilo sa. aj ked kurence robím, tak nie často a naozaj sú niektoré riadne rýchlené, až ostanú aj po príprave stale ako z gumy, nech s nimi robím čokolvek a niektoré nie. moj teraz doniesol morčacie z nem.a normálne osm mu nechcela veriť, že je to morka. uplne iná , ako kupite tu..asi si dam naplniť mrazničku, malá je mäsová, ja zas moc mäso nemusím

bubba
6. máj 2010

ahojte co sa tyka kureniec mozem vam odporucit "halal" kurence su bio,zabijane klasickym sposobom.su sice raz take drahe,mavaju ich aj v tescu alebo hypernove.ale iba mrazene.lepsie ako nist.

sioux,dusincnany sa nachadzaju prirodzene aj v pode,je to sucastou zlozenia pody,niekde koncentrovanejsie,niekde menej,cize ani toho sa nezbavis. chemicke postreky papriky proti muskam,postreky stromov proti skodcom a plesniam...vsetko chemiaklie ktore oberaju nase domace "produkty" o visacku "organicke" a zdrave

bubba
6. máj 2010

jáj a nasmu krsniatku chlapcekovi rastli z kureniec ciciky ,doktorka im zakazala davat kurence! 😠

katrin21
6. máj 2010

getinka: pozor!!! s bielym pecivom to plati pre dospelych, detom jedeniie len tmaveho peciva moze uskodit!! prilis im to " vysucha " ich creva, laicky povedane,..... to som citala uz velakrat 🙂 deti mozu aj biele 🙂

siuxe: pchaju to hormonnmi, aby narastli za 32 dni tie kurence, to je biznis!!!! nebudu predsa cakat 4mesiace 😝 😀 ze? teoreticky by stacilo 10dni pred zabitim to vysadit,ale kurence by im schudli, taik to nerobia... hnus ...

adena : nesuhlasim, ze by si to clovek nemal vsimat!! mne teda nie je jedno co jeme, a anpr. sunku uz kupujem len balenu, co ma min. 80 -90% masa, maju ,ale musis hladat... vacsina ma 50-60, dokonca aj pražska!!!!!!!! 😠 😠

ja som si dnes kupila odstavovatt a biomrk´vu , 90c stala, to nie je moc a je pllllllny sacok 🙂

katrin21
6. máj 2010

SUSIKA: presne aj na tom pristroji ako mys aj na tom som bola, ma aj to, aj ine som mala 🙂 tam mu to ukazalo veciiiiii

Zuzka, si tam za 3/4h, to nie je tak daleko,ale treba sa objednat, kontakt je BIOHARMONIA Krušovce, najid na nete🙂 aj nmemam ulozene 🙂

lenadka
6. máj 2010

hej? od kureniec ciciky??? toto keby skor viem nic ine nejem 😀 😀 😀...takze ked nebudem tehula a po dojceni sa mi tieto mliekarne stratia nabehnem na kurence 😀 😀 😀

inak s tou mikrovlnkou ste ma nepotesili, vedela som ze to nie je nic moc ale AZ takto???? 😅 citam to a papam ohriate mlieko v mikrovlnke s klarkou, dobre ze mi nezabehlo 😅 :-P

lenadka
6. máj 2010

ja si tvare tiez az tak dobe nepamatam a mena jak by dal...takze sa radim medzi vas do klubu 🙂

susika
6. máj 2010

bubba-presne preto mojej malej kurence a iné hormonalne zakazali, lebo jej "cheli"rasť ciciky a mala chlpky na pištine.

šunku som ja už davno nekupila, iba ak jednu, už neviem, aká to bola firma ale mala velké percento mäsa pre malú..mne tie salámy a veci podboné a parky od hocikoho strašne smrdia a už pekných par rokov to nie som schopná zjesť, iba ak tu parku v rožku schovatú alebo opečenú špekačku, ale kvalitnú a nie lepkavu tescovskú 🙂
mlieko tiež milujem, teraz denne stiahlnem aj 3/4 litra s grankom🙂)ale je pravda, zahlienuje. ☹
kati-odšťavovač super vec, ja odštavujem na jesen jablká. mrkvovu som kupovala, ale ted sa bojim, aj ked na leto by bolo super, som biela ako riaditeľka vapenky🙂

Leni-mne na cici radili masaž 😀 hm, nepomohlo, po strate mliečka ostali fakt len také, aby malo čo podrpdu držať a nie opačne🙂)

katrin21
6. máj 2010

aha, uz sme vvyskusali🙂 pomarance a jablko a veeeela stavy z toho..len to umyvanie, pomooooooc🙂 😀

katrin21
6. máj 2010

4p a 1jalb. nesla mi num, klavesnica 😒

susika
6. máj 2010

kolko ml maš tu nadobku? o riadne vela štavy....mnaaaam, ale si mi narobila chute..ja teraz stráááášne jablk schrumem za den, pomaranče nemusím, som rada, že sa mi tvar vyčistila🙂)
odfot aj to sitko, tam to vkladáš...my mame ešte po robčovej babke, dostal to od nej ako také dedičstvo a vraj na tom odšťavovala aj mrkvu..ja sa toho bojím, je to tvrdé, skor mäkšie robím na tom. u našich je podobné a ide na tom len hrozno...

qetinka
6. máj 2010

Adena..mala je školkarka ešte.. 😉 vystupniie bolo skveleeeee 😵 😵
mojej Dominike tiež z kureniec zacali rast cici....prave preto ze jedavala kuracinu ☹ nemala ani tri roky..a vobec nebola pri sebe....drobunka,tenučka a cici 😖

katrin21
6. máj 2010

susika: 750ml 🙂
ale som trochu sklamana, ze kolkko je tam odpadu, ked som to teraz rozobrala a aky je vlhky.. nie je to mrhanie?keby som ho usupany zjedla taik zjem vsetko a tu som toho vyhodila este stavnateho, podla mna dost, az az.... neviem.... jasne, ze 4pomarance naraz,ale ja zjem kludne 4 naraz 😀
ja som kupila vykonnejsi a drahsi, taka stredna trieda, stal 94e tusim,ale ma dobry vykon.. mali aj taky za 59e ale ten mal len 200W vykon ( moj asi 550,alebo 600) , ale bol zase super na umyvanie, tak ymensi, menej dielov,.. toto mi zaberie cely odkvapkavac... :(

katrin21
6. máj 2010

ludia to s tymi cici pocujem prvykrat, ty kokso... sila

susika
6. máj 2010

katrin-ja som sa to o kurencoch tiež dozvedela len pri malej a tiež som kukala.....a tiež chudiatko mala a ma stale podvahu
😒
ten "odpad" si mohla kludne spapať. ja som to normálne zarobila s cukrom, ako ked malým deťom robíš ovocnú kašičku, rozmixovala alebo šupla odštaviť ešte raz. ale ten naš ma asi len 5 dielov an rozobratie, takže vcelku rýchlo. aj ked trvalo, kým osm na to prišla, ako sa to rozoberá🙂 alebo zamraziť a máš dreň
😀

b.janka
6. máj 2010

katrin21 nie je ten odšťavovač philips? ... ak áno tak taký istý máme aj my... a sme s ním spokojní ... kuracinu máme raz za čas... ale za to hovädzina a momentálne divina je v mraziaku... niekedy sa tam objavý aj bravčovina ...minulý rok sme mali aj domácu morčacinu... tento rok som ukecala muža že nech sa na to vykašleme a ideme si kúpirť morky zo sebedražia... na tie čo hovoríte?... tiež sú to samé atb?... hovädzinu a bravčovinu máme domácu... býky chovajú moji rodičia a bravčovinu manžel kupuje od kamaráta... ten má rodičov v rimavskej sobote a ony chovajú
katrin a ako dlho si čakala na vyšetrenie... myslím dobu objednania... a čo ťa to stálo ak môžem vedieť... diky

lenadka
6. máj 2010

b.janka, ked budu robit zabijacku tak ma ohlas, hovadzinku kupim... ked citam o tych kurencoch, nemozem to dat mm papat, odpadne mu pipik a narastu ciciky-no naco mi to bude???? 😀

teodorka
6. máj 2010

my sme kupili tento odstavovac

https://www.youtube.com/watch?v=XXTEPUggyuw
lenadka
6. máj 2010

teodorka aj to tak naozaj super odstavuje ako na tom videu???? to by sa mi zislo ked mam nadbytok rajcin a robim stavu, sa nadriem kym to tym rucnym lysom odstavim :-P a tiez maliny a ribezle na sirup

lenadka
6. máj 2010

b.jani uz spis co?

teodorka
6. máj 2010

lenadka ano je to presne take ....odstavujeme uplne vsetko...datelinu,zihlavu ,spenat ,brokolicu ,zeler,petrzlen ....proste vsetko ...som neverila ze kolko stavy vyjde z obycajnej zihlavy ...

adena13
6. máj 2010

tak pri tých kurencoch som vypleštila oči..hmm..škoda len,že neúčinkuju na moje cicíky..juj,ako by som ich zbožňovala.. 😀
inak mäsá zvyčajne nekupujem v hypermarketoch, nedôverujem im hlavne Tescu.skôr ho kupujem u nás u Borku i keď je drahší ale viac im verím..
katrin nad tým odšťavovačom som tiež veľmi rozmýšľala,či ho nekúpim malej.čo ma od toho odradilo bolo to,že by som musela kupovať ovocie a zeleninku v obchodoch čo nie je zdravá akurát v lete by boli možno jabĺčka či mrkvička zo záhradky.a tiež som počula o tom odpade. a ešte 3 vec,čo ma odradila,bolo to že je to nenormálna opacha.a môj maličký kredenček by sa úplne pod ním stratil 🙂 . ale v konečnom dôsledku verím,že nebudeš ľutovať i keď o tom by ti skôr vedeli písať kočky,čo ho majú..katrin,takže koláčik a jabĺčková šťava..mňam mňam.. 😅 a idem spať... 😔 .

b.janka
6. máj 2010

leni nespím... pozerala som odsúdené...

katrin21
6. máj 2010

ano, je to Philips🙂
nema az tak vela dielov,ale su velkeee,neviem mozno tiez 5ks, neratala som ich.. ano tiez som maturovala , ako ho rozobrat...
tu dren z ´toho asi tiez budem nejako vyuzivat, uvidime....ale boli tam take kusky, to by mi vadilo, ako vlakna.. 😝 ale vacsina bola hladunka🙂
teodorka: no ja som tiez zirala, kolko stavy zo 4 pomarancov

katrin21
6. máj 2010

no....zelenina sa da aj bio,ale u nas asi pojdu pomarance 😀

lenadka
6. máj 2010

teodorka a kde si ho kupila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre