Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
5. sep 2010

@bubba City galery bude oproti Kauflandu ako som pisala od Tesca po sportovu halu /resp. mekáč/ do tvaru akoby bumerangu, vchod bude na rohu od kruhaca, preto rusia Just play, lebo to zvalia aby to ustupilo mega centru 😉 projekt vyzeral krasne spredu to bolo take presklene, len ci bude taka kupna sila ved sa dostavuje Korzo, vedla je Tesco, oproti Kaufland a dalsie nakupne centra pri Hypernove..😝

lenonka
5. sep 2010

no, aby to nedopadlo ako pri baumaxe- prázdne obchody 😖

katrin21
5. sep 2010

no, tam je to blba poloha... pri tom baumaxe..od ruky...

katrin21
5. sep 2010

@lenonka
no, ved tu zmrzku som mala rada aj ja....ale volakedy stala 10sk... teraz? bola som tam pred par dnami v Trnave a zmzka tam uz stoji 1´€ najmensia.. a potom si do nej mozes este dat namiesat drvene lentilky a nejaku cokoladu a sup 1,70€
dobra je, ale ta cena....
a tu oslavu 😝 to veru ani ja nepodporujem v McD... ale je to tam strasna moda... maju tam na to aj specialnu stolicku pre oslavenca.. ty kokkso..

katrin21
5. sep 2010

bubba, inak, mne prior v meste nejako nevadi.. ved furt tam cosi menia, ved aj s vonku je to teraz lepsie ako su z ytch vykladov obcchody a tak....a je to vlastne v kazdom meste tak... to ani nejako neriesim..... 😝 skor mi bude chybat, ak v zime tam nebude klzisko...

siouxsie
6. sep 2010

@katrin21 presne ako si pisala. prior ani mne neprekaza, skor tie stanky hned vedla co su. kazdy je iny a kazdy hotovy "skvost". nechapem, ze doteraz este mesto neporiesilo ich jednotny vzhlad. ale ked to nikomu na meste nevadi, tak je to potom asi v pohode. vsak sa ani neni comu cudovat, ked mestu nevadi ani uprostred namestia ta "benzinova pumpa" - nova, presklena restauracia, ktorej architektonicky vzhlad odobrilo. no a dalo by sa pokracovat samozrejme dalej, ale asi skoda tukat do klavesnice. takymto sposobom nicomu nepomozem.

teodorka
6. sep 2010

hlasim prichod...mne vadi len ta ZIMA 😀 😀 😀 😀 nevadi mi ani namestie ani obchodne centra ...len preboha nech je teplejsie 😀 😀

paola881
6. sep 2010

hlásim sa 😉

monulik0209
6. sep 2010

@lenonka a siouxsie dakuejm velmi pekne za info a rady,ja tiez nemienim vela investovat,len uz potrebujem nejaku novu poprdu,tak pojdem pokukat v stredu a uvidim,ci si nieco najdem alebo nie....

katrin21
6. sep 2010

boze, ked sme pri tej zime,ja doma tak mrznem!! a dcera rano ked vstala, chuda v deke zabalena behala..ani sa jej necudujem.. dnes sa idem opytat, preco nam kotol nekuri, kua! jaka kosaaaaaa

siouxsie
6. sep 2010

no veru. zima je, zima. ale aj vacsia este bude. asi si rano zacnem davat este v pyzame nejaky ten beh okolo cinzaku, nech sa zahrejem. alebo jednoduchsia alternativa - za stamprlik domoviny 😀

lenonka
6. sep 2010

Jooj, chladno je moooc, ani nehovorte
A Teodorka, ako chlapci v novom?

teodorka
6. sep 2010

siouxsie zeby sme od rana chlastali? 😀 😀
lenonka zatial sa im paci aj ked skola ako taka sa porovnat s predchadzajucou neda myslim tym uroven ,kde chodili predtym tam bola riaditelka manzelka primatora takze ta skola vyzerala ako penzion myslim tak luxusne co tato je ako za komunistickych cias ....a co sa tyka ucitelov tu su pomaly vsetci pred dochodkom a taky je aj pristup ,v Lc boli zase mlade ucitelky vacsinou po materskej ...takze tolko o skole ,inac so spoluziakmi su spokojni ....

susika
6. sep 2010

tak my sme dnes zvladli školku an jednotku..až sa sma čudujem🙂) no len tá moja baba ukecaná, že asi 2 slová za celý den povedala....a hned sme všetko hladali, topánky, rpezuvky, si pre zmeu vymenila s iným dievčatkom a čiapku...koli tým topkám ma skoro vystrelo, už som sa videla, ako musím zhanať dnes druhé....

@siouxsie -nešla si ty s detvákmi okolo 7:45 okolo školky na Matušku? sa mi zdalo, ež si to ty...to tvoje háro je neprehliadnutelné...s kočíkom a jedno dieťa cupitalo vedla...ja som sa tam stretla s ostrielanými maminami, tak trochen sme sa povzbudili....

ja osms a na tu zimu celkom adaptovala, že by peto, že ma spredu hreje pupok? hm, aj to sa mi zdá nejaké malé, dufam, že prcek rastie....dnu mame 22,5 stale, zato v lete soms a tu šla uvariť pri 30, aj ked sme zateplení.....

katrin21
7. sep 2010

ahojte
konecne trochu slnkaaaaa

siouxsie
7. sep 2010

@susika vsetko co tvoja mala nosi v skolke pekne podpis, alebo praktickejsie, hoci narocnejsie na robotu je podpisat centrofixkou kusok stuzky a ten prisit k odevu. teda aspon zo zaciatku je to fajn, kym si tie deticky zacnu davat trosku vacsi pozor na svoje veci. ved ked nejaky rodic doma zbada odev alebo obuv s cudzim menom, vrati ju a hned vie aj komu 😉 nam sa tento system velmi osvedcil a nikdy - hoci parkrat doslo k zamene - sa nam nestalo, ze by sa nam nakoniec nasa vec nevratila.

a ano, mohla som to byt ja, v tom case vodim Kubka do skoly na Dobsinskeho - hned vedla MS Matusku 🙂

danulka2
7. sep 2010

ahojte, krasny den zelam. Presne tak katrin, konecne trochu slnka. 🙂 Dufam,ze pocasie vyjde aj cez vikend, sli by sme pozriet kolotoce. Ozaj kde budu tento rok postavene?

monulik0209
7. sep 2010

tak zajtra je ten den D,dufam ze vsetko bude ok ....uvidime ako dopadneme u pani doktorky a ci sono konecne ukaze ci budeme mat dievcatko alebo chlapca....

teodorka
7. sep 2010

monulik aj ja som dnes bola v poradni ...tak mi dr robila aj sono a vraj jejeee neviem neviem ci to nebude zase chlapcek 😎 😎ale ze to nevidi este dobre takze o mesiac znova 😵

celin
7. sep 2010

Ahojte. Nenajde sa tu niekto z Nitrice alebo blizkeho okolia s priblizne rovnako starym dietatom na obcasne stretnutia ?

lenonka
8. sep 2010

taak, dnes zaťažkavajúca skúška za mnou- odprevadenie syna do školy v daždi- malá reeeeeeevalaaaa až do návratu domov.Fu, idem dať kávu.Kto sa pridá? 😉

qetinka
8. sep 2010

Ahojte
Idem trochen počitať čo ste napisali..dlho sm tu nebola...nejako malo času mam..
Oliver nešiel do školky...zajtra ideme na vysetrenie do bystrice..snad všetko dobre dopadne...
Dominiika sa do školy teši..ulohy mame každy den..od štvrtku 😲 😀
ale take jednoduche blbostičky.zatial...
a chodi aj do družiny...tak sa jej tiež pači 😉 🙂
Nicolas nam je pernamentne chorý....už sme zacali davat aj ALOE vera gel na pitie..nemate niektora snim skusenosti????
a DNES skušam prvý x novu pracku a sušičku... 😵
Siouxsie..Jakubko ako v skole?? na obed ti chodi domov?alebo je aj v družine...a učite sa asi hned..že?domi dranka ze potom..čo je u nej večer ..stým samoška nesuhlasim lebo je unavena potom a nič by stoho nemala..tak pekne hned..a tak to mabyt..najprv povi nnosti potm zabava 😀
Susika už sa ti to kraaaati 😵 😵 😵 v tescu som videla minulýtýžden tvoju malu s ockom 😅

siouxsie
8. sep 2010

@lenonka my sme zvladli dazd vcelku v pohode a aj tak som si kavicku dala 😉

siouxsie
8. sep 2010

@qetinka
no konecne sa hlasis baba jedna! 😉 vsak som uz premyslala, ze co s tebou je a prve ma len to najhorsie napadalo a ty ze len cas nemas 😉 Kubo uz chodi do skoly a zatial je to vsetko vcelku oki. dokonca strasna zmena nastala - rano sa budi uplne v pohode, nema okolo vstavania take blbe reci ako ked chodil do predskoly a aj rannu hygienu, ranajky a obliekanie nekomentuje ako predtym. proste sa rano da do "gala" a ja sa nestiham cudovat. aj vecer pred spanim si pekne nachysta veci do skoly, skontroluje peracnik, zastruha ceruzky a pastelky. Kubo do druziny chodi, ale iba do tej poobede. chodievam prenho tak rozne od 13,00 do 15,00, podla toho, kedy sa mi mala zobudi. zatial je spokojny. ulohy robime tak polhodku po prichode domov. ja som tiez zastancom toho, ze najskor povinnosti a potom zabava. neviem si to dost dobre predstavit, ze by mi po skole isiel na dvor hrat sa a potom taky rozdivoceny si sadol k uloham. bolo by asi prenho tazke tak narychlo prepnut z blazniveho rezimu na sustredenie.

@lenonka, @qetinka
aj u vas je to tak, ze ked chcete dostat z deti nejake informacie o tom, ako bolo v skole, co robili a podobne, ze to z nich musite tahat ako z chlpatej deky? Kubo mi sam povie iba to, ze bolo dobre a tym to prenho hasne. ked sa chcem dozvediet viac, musim velmi premyslat na co sa spytat, aby som sa aspon nieco dozvedela.
napriklad vcera pani ucitelka presadila jeho spolusediacu kamaratku do inej lavice a posadila k menu druhe dievcatko. toto mi Kubo vcera ozmanil. a ja, mysliac si, ze dovodom presadenia bol on (v skolke s nim mali vzdy problemy, ze prave on je zdrojom vyrusovania) som mu vykladala, ako sa musi v skole sustredit, davat pozor a nevyrusovat. no a nakoniec az dnes rano som sa od triednej dozvedela, ze nevyrusoval Kubo, ale jeho spolusediaca.

lenonka
8. sep 2010

@siouxsie
@qetinka tak to musím povedať aj ja , že malý je ako vymeneý.Najviac som sa bála, že hneď prvý deň zabudne v jedálni čipovú kartu- každý deň mi ukázal, že si pekne vrátil späť.
No a informácie zo školy?keby mi kámoška neposlala sms, že jej volala kámoška, že sa ma má opýtať, či sme nemali úlohu, lebo sa jej zdalo, že ma videla v triede, takže sme spolužmamy, tak sa ani nedozviem...nič neviem.Iba že si so spolužiakom delia desiaty 😉
bude zaujímavo.

qetinka
8. sep 2010

!"ťAHAť ako z chlpatej deky...!"
mame to doma detto....
dnes som zistila ze nic nevypila z caju co som jej rano nachystala..vraj hej..ak tak len glg..dva....tolko jej to kladiem na doraz...a prd platne...
ideme sa učit ked sa naje.....pisat ciarky a A....IDE NAM TO KADEJAKO... 🙂 😕

katrin21
8. sep 2010

baby, na tych ciarkach a oblucikoch si dajte zalezat🙂, lebo ked sa to dobre nenaucia, jemna motorika v prdeli a nikdy nebudu pekne pisat.. ja som to videla na priatelovej dcere... robili sikne obluciky ako ze /////, ale oblucik.. chapete.. a ona kadejako..a aj dodnes straasne pise.. ono sa to nezda, ale z toho sa tvoria vsetky pismena a potom vsetky m, n, l a vsetko jej lietalo kade tade a dodnes /4r/ to nie je ono.. naopak kika nemála s tym problem, ale tak ona celkovo mala jemnu motoriku na inej urovni ako Veronika, som nechapala, ze ci jej mama s nou nekreslila , ci co... tak tvrda ruka! uplne tlacila s perom aj s ceruzkou, este aj v druhom rocnikuu a aj dotteraz.... a to nehovorim, ze nevie dodnes(!) suvisle pisat, ze po kazdom pismene zastavvuje ruku, to je absolutne nepripustne... sorry, ale som ucitelka 1-4 povodne, tak som si to doooost vsimala a potovnavala s dcerou a inymi detmi, a teda dost a to mrzi, ze priatelova dcera mala taketo problemy.. ta len radim 🙂 vela stastia🙂)) a vrchol bol,ako ked sme to hovorili jej mame, ze viac pisat a tak, tak ona ze ved nosi vcelicky.... no .. tak ja neviem, ale u nas take deti vcelicky nenosili...... 😝 😝 😝 baba, co pisala najhorsie z Kikinej triedy mala krasopis oproti nej..... ale co uz....:(-

lenadka
8. sep 2010

@katrin21 kati to zalezi aj od toho ci to dieta bavi, nasa kresli o 100-200 ale ako kocur a mame kopec zositov pre predskolakov a sikovnicky-poznas vsak a tam su take ulohy aj na pisanie a obtahovanie, nasa obtahuje o 106 ale mas vidiet ako 😅 ona sa strasne ponahla pri tom a tak je to ako od kocura 😅...sikovna pritom je, vie uz pocitat nad 20 aj cisla a pismena pozna vsetky, spaja ciselka v tych zositoch co ma vzniknut z toho obrazok a nemyli sa, pocita a pise pocty predmetov do stvorcekov, vie citat...ale jemna motorika 😝...vraj ju zlepsuje hra na pocitaci...ale teda za pol roka nevidim pokrok, hry uz hra ako profesional, pocitac ovlada xixi ale pisanie je hrozne...ma sice len 5,5 roka a az teraz je predskolacka no mam obavu, ze nikdy pekne pisat nebude 😝

lenadka
8. sep 2010

@siouxsie tie stanky uz maju burat zo 5 rokov a nejak to ide pomaly, uz sice nejake odbudli ale stale je tam dost "skvostov" mestsky architekt, ani nehovor, co sme s so sefkou na jeho uzasnych projektoch narozculovali, ze ake skatule na namesie davaju a henta "benzinka" na to bola zvlast nastvata a to tam nechceli dat ani wecka, ze na co, ze su na namesti verejne 😅

katrin21
8. sep 2010

no, lenka, musi sa naucit pouzivat ruku od zapastia k prstom.... Veronika ma dodnes problem, a preto aj prerusuje pismo, ze ona posuva ked " maluje" pismenka celu ruku,proste nehybe tak zapastim, ako by mala, ma prilis tažkopadne polozenu ruku a nevie ju lahucko posunut..
neboj, Lucka ma este cas🙂
ale napr. Veronika aj detsku kresbu mala taku.... no chabu... a to sa posudzuje napr. aj z hladiska psychologie.... na nu dost podla mna zaposobil aj rozvod...lebo ho dodnes velmi preziva, boli to ttahanice vdaka jej mame.. ale co uz.. a tiez si myslim, ze mala ist nekor o rok do skoly, teraz to uz tak nevidno, ale prvy rok to uplne kricalo.. plakala pri ulohach, nechcela chodit do skoly, nebavila ju, chcela sa este hrat.... je nar. 29juna, takze je z tych najmladsich deti v triede.. teraz sa uz ten rozdiel mozno zotrie....ale vtedy to bolo straaasne vidiet... proste jej islo a bohuzial aj ide vsetko tazkopadnejsie..... aj ked jej nechcem krivdit, lebo zase je fakt, ze Kika je mozno az moc sikovna, ved je zase naopak septembrova, najstarsia,ale aj tak... proste aj ked porovnam ine deti v triede Kikinej a Niku, tak je slabsia, proste znamky ma dost vydrete, stale ucenie, piatok sviatok priklady a pod.....a pri angline nas ide uchytit, ked ani na 20x si nezapamenta slovicko,ale tak to este beriem, ze niekto nemusi byt vobec ne jazyky a pritom moze byt genius... 🙂

ten PC, to sa mi moc nezda, skor s nou svicit kruhy a take srandy ,ale tak , aby odlepila zapastie trochu od stola🙂 proste pouzit ho, nie zatazit a uvolnit prsty🙂 🙂

inak, niekto sa pytal na kolotoce, tak som ich teraz videla uz poskladane pri Hale, klasika🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre