Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

vevoncek
29. jan 2009

danulka presne ja už viem čo ma čaká keď budem tehotná už viem aký je pôrod(úplne individuálny 😀 ) a za chvíľu sa naučím ako mám vychovávať deti kde nemám spraviť chyby a tak 😀 už sa neviem dočkať kedy to zažijem na vlastnej koži

karin tak tvoj manžel (prieteľ) je kamiónista alebo špeditér (žeby konkurencia môjmu) alebo sú kolegovia ???
môj sa tiež sťažoval že nie je robota neviem či to je tým že je po sviatkoch alebo tým že jee tá umelovyvolaná kríza už sa dokonca aj bolí že ako to bude naďalej že ak to pôjde takto tak si môže hľadať rovno novú robotu no hrôza

inak závidím tým babám ktoré vedia piecť a ešte ich to aj baví ja by som uvarila čokoľvek ale piacť neviem ani ma to nebaví a asi to ani nebudem vedieť nikdy a pritom mám rada sladké ale asi mám bližší vzťah k mäsu bez neho si neviem život predstaviť 😀

katrin21
29. jan 2009

vevoncek: ja rada peciem, velmi! hlavne zakusky, ale nema ich kto jest , drahy ma rad take suchsie( babovka apod.. )... a ja milujem prave tie plnkove. a tiez varim.. len nech je z coho 🙂 najradsej varim z mäsa..

co sa tyka prace.. priatel ma firmu v Trnave, maju 10 kamionov + soferov.. uz strasne vela firiem padlo... kazdy den sa mu hlasia nejakí soferi,... no je to boj... ja sa len modlim, aby nejako tuto krizu prezilil , lebo ja chcem ist na matersku... ako aj ty...
jej, ty si zahradna architektka? tak to ta potom niekedy vyuzijeme 😉 ... ked dostaviame v TT domcek... mrkni namodru strechu.. aj ked ja sa vyzivam v zahrade tiez, aj si viem predstavit, co a kde asi bude....

katrin21
29. jan 2009

vevoncek: ono na zapade bohuzial ta kriza fakt je... a tym , ze vela nasich dodavalo von a teraz nemaju odbyt, tak to pride aj sem... bohuzial.... jednoducho ani nie je velmi na zapoade co nakladat.. v porovnaní s minulým a predminulým rokom, by to chlapi nazvali vystizne.. ze je to v ..... ale my sme dámy 😝 😉

vevoncek
29. jan 2009

ja mám tiež rada také plnkové zákusky také suché moc nemusím a vianočné sucháre to už duplom nie

a on je teda celé dniv trnave a ty tu v PD? alebo má len firmu v TTa riadi ju z PD? No máme rovnaký problém tiež čakáme s mužom ako sa to vykryštalizuje, a modlíme sa aby to ich firma prežila , lebo je to robota ktorá ho fakt baví a má aj dobrých kolegov a keby to padlo no neviem bojím sa toho veľmi inak je to strašné naozaj veľa firiem zaniko ale myslím si že môj muž by nemal problém nájsť si robotu. len nech sa to už nejako utrasie do dobrého konca

takže vy sa teraz snažíte či už si tehotná? ja musím mať ešte mesiac alebo dva pauzu a potom začneme plodiť 😀 a dúfam že to výjde na prvý šup

som záhradná architektka veľmi ma táto robota baví ale je problém s ľuďmi (strašne zle sa s nimi komunikuje)
tak budete mať v TT domček? ja som ešte v TT nikdy nebola ale ak budeš chcieť kľudne ti pomôžem navrhnúť záhradu aj vybrať druhy ale realizovať si budeš musieť sama a veď to nebude problém pre teba keď máš rada záhradu 😉

katrin21
29. jan 2009

vevi: ale tvoj priatel je len zamestnany... ale moj by dosiel o vsetko.. hroza... a tí šoferi, no grc... teraz cez viekend vozili tusim pre DHL alebo koho a Danko mu jsne povedal, ze sa musi hlasit, kde je cez sms do tej firmy a stat len na nimi ircených parkoviskách( drahy tovar...).. debil v sobotu volali, ze nenan´hlasil.. v nedelu zase... uplny kreten a dankovi napisali v pondelok rano , ze mu za to strhavaju 290 € a pozastavuju spolupracu.. chapes? Dementi, co vedia len krutit volantom a nevedia , aky je to dneska boj mat robotu, takto hazarduju... hadam to este nejako Danko urovna, ale aj tak... no obdivujem ho, aj by som ich pozabíjala za to... asi ho ale aj vyhodil, lebo uz to nie je prvý kix....

no hej my sme spolu len cez víkendy a niekedy cez týzden, ked dojde, ale ked dojdem za nim ja... ale ved kolki su na tyzdnovkach a pod.... alebo vonku.... tehotna este nie som... mam endometriózu, doliecujem sa hnusnými injekciami, z ktorých mam navaly tepla, otras aj teraz jeden na mna dosiel, ale uz by sa mi mal zacat vracal cyklus a vsetko do mesiaca, tak potom deme na to..
poviem ti, v prechode to bude otrasne... tie navaly mi piju krv... je to strasne nepríjemne a som z toho podrazdena.... v 1 sekunde ti je teplo ako v 150 st, saune a si mokra ako mys.. ked to na mna dojde vobchode, tak zhadzujem kabat, sveter , a aj tak mi je teplo... hrozné!!!!!

kkatrina
29. jan 2009

baby o kríze by som vám vedela vypisovať romány, robím v personálnej agentúre a za chvíľu už asi ani nebudem personalistka lebo nebudem mať koho riadiť 😝 ☹ 😀 všetkých chlapov máme doma polovicu sme už museli prepustiť a za chvíľu asi prepustím aj seba 😝
roboty trochu je ale za mizerné peniaze a tak sa radšej prihlásia na úrad práce.

my už sme zdraví - aby som to nezakríkla 😅

jani ty si sa tu nejako rozpísala 😀 a nemáte náhodou prísť k nám na návštevu?? 😕 😕 🙂

vevoncek
29. jan 2009

karin to mi niečo hovor môj muž to má tiež ťažké, lebo tiež mu nič nezostane keď ho vyhodia bude musieť začínať odznovu a týšoféry to to je katastrofa oni sú niektorý ako dementý môj muž má tiež koľko krát z nich nervy a ja sa ho vždy vypytujem že čo sa stalo a tie historky čo mi hovorí no je to hrúza ale tiež sú taký že keď majú problém koľkokrát nedajú vedieť a potom sa to už nedá riešiť keby dali zavčasu vedieť tak sa dá ešte niečo poriešiť
ja som si stále myslela že tá kríza je umelo vyvolaná ale vizerá že nie ale možno by sme sa mali dať na iné smery napr Rusko ...keď hentý majú krízu

my s mojím mužom hneď ako sme sa spoznali išiel na vojnu potom bol asi pol roka doma a potom išiel do zahraničia chcel zarobiť koruny aby sme mohli byť spolu kúpili sme byt prerobili sme ho a teraz zarábame na bábo aby sme mu mohli dopriať všetko čo bude treba takže tiež sme nebývali spolu asi 3 roky bol v zahraničí ale ja som chodila ešte na vysokú a kým sa to utriaslo všetko sme už boli 8 rokov spolu 😀
tešila som sa na prvé bábo a teraz musím ešte mesiac dva čakať kým budú výsledky z infekčného že som o.k.(mala som toxokaru -asi kôli tomu som aj potratila)

počula som už o endometróze ale neviem čo to je to ako ti na to prišli a ako dlho sa liečiš a koho máš doktora?
tak keď do mesiaca budeme v pohode možno budeme aj naraz tehotné 😀

Ja mám zase taký problém že mi býva strašne teplo a potím sa veľmi a to aj keď mi je zima a je to tiež pre mňa utrpenie všetko oblečko mám zničené od potu

vevoncek
29. jan 2009

kkatarína to je strašné inak toto počúvam že všetkých strán všetci dávajú/dostávajú výpovede ja mám z toho normálne depku, lebo ak toho môjho muža vyhodia a nebude si vedieť nájsť robotu pôjdeme pod most veď bola veľká nezamestnanosť ešte pred krízou a nebolo roboty aj ja som si hľadala robotu ale neúspešne a teraz to bude ešte horšie no to je úplne strašné

ladonka
29. jan 2009

ahoj vevocek.

b.janka
29. jan 2009

čaute... dnes bol drahý s dankou u doktorky kvôli tým horúčkam... poslala ich na roentgen... a zistili že má zápal pľúc... ale našťastie len v začiatočnom štádiu... tak jej dala zase iné atb... dúfam že tieto jej už zaberú

kati keď budeme zdraví tak dojdeme... ale kedy tak to ti neviem povedať... už by som mala začať písať aj diplomovku... lebo týmto štýlom to nespravím... inak spolužiačka ma nahovárala že nech si ideme spraviť pedagogické minimum

zuzanka07
29. jan 2009

ahojte, s financnou krizou je to aktualne skutocne velmi zle ☹ V spravach davali, ze maju prepustat v dalsich a dalsich podnikoch,uz je to ako lavina.dnes ,ked si manzel telefonicky preveroval dodavatelov, pocul len same negativne reakcie a jej dopady.o 2 tyzdne si naplanoval audity u nemeckych firiem, tak aj on je sam zvedavy, ci nahodou nejake nestihnu skrachovat 😝 , nakolko v zapadnych krajinach a nielen tam je situacia kriticka 😒 .
pevne dufam,ze "vodcovia" krajin najdú rychlo riesenie,ako ozivit priemysel vo svete,lebo tych negativnych sprav je cim dalej tak tym viac ☹
u nas je Karinka uz v uplnom poriadku a dr.dnes povedala, ze mozeme vysadit lieky 🙂
aspon jedna dobra sprava ...

bubba
29. jan 2009

pomooooooooooooooooc 😅 😅 kriza

zuzanka07
29. jan 2009

bubba, budme optimisti 🙂
jedna kriza nas predsa nemoze polozit na lopatky 😉

zuzanka07
29. jan 2009

bubba, ako to stihas pisat naraz v roznych temach? 🙂

vevoncek
30. jan 2009

b.janka ja som mala raz zápal okostine a nijako sa to neprejavovalo ale som bola stále unavená (to môžeš byť z hocičoho) a ešte som mala také teploty 37,1 37,2 tak som išla k doktorke ale bolo mi to blbé trepať sa k doktorke kôli takým žebacím horúčkam ale nakoniec mi zistila že mám zápal okostnice tak tiež som užívala anitbiotiká

alebo som mala mononukleózu a tiež išla som k doktorke so žabacími teplotami a len ma hrdlo trochu bolelo uzliny som mala zväčšené poslala ma domov že to môže byť aj z alergie ale stále sa to nezlepšovalo tak ma poslala na krčné doktorka mi ani do hrdla nepozrela a napísala že som v poriadku (asi bola na mňa naštvaná že si nechcem dať mandle vybrať tak sa ani neunúvala) a moja doktorka ma zase poslala domov že som v poriadku a potom som dostala vysoké teploty nedokázala som ani piť tak ma strašne bolelo hrdlo že som revala keď som musela pregĺgať potom som išla znovu k doktorke skoro som tam odpadla čo mi bolo zle konečne mi dala nejaké antibiotiká zobrala mi krv a keď som prišla už zdravá k nej na kontrolu mi povedala že som mala mononukleózu

čo sa týka krízy neviem či ju dokážu poliici nejako vyriešiť a či ich to vôbec trápi, lebo oni sú zabezpečený a ostatné mám taký dojem ich moc netrápi ale dosť mám z toho strach veď tu bude taká chudoba že hrôza to sa ani nedá myslieť pozitívne aj keď veľmi chcem sa snažím sa

srdcko
30. jan 2009

baby caute, hlasim sa len tak sporadicky, nemam teraz toho casu tolko ☹ ale hadam, ked si zvyknem, budem tu castejsie 😀

paska
30. jan 2009

ahojte prišla som vas kuk máme nové prírastky vitajte 🙂

katrin21 ja kukám kukám z kade ťa poznám a už viem z úsmevu 😉 ešte spievaš? aj na svadbe si mi spievala

paska
30. jan 2009

a ešte téma kríza 😖 dotkla sa aj mňa a tiež aj môj chlap už dostal z roboty padaka ☹ rozmyšlame čo dalej ale nemame žiadne riešenie zatial, keby sa dalo bereme deti a ideme žiť von ale načo tam pojdeme ked tam je to to iste 😅
ak na niečo prídete tak dajte vedieť...no ale hlavne že sme zdraví 😀 😉 (ak neratam chripku)

vevoncek
30. jan 2009

paska rada by som ti poradila ale sama to nevidím ružovo a asi budeme na tom čochvíľa rovnako 😢 a tiež neviem ako vybrdnúť z takej situácie je to ťažké človek by aj robil ale nebude mať kde a z toho čo zarobí bude rád že sa podarí prežiť mesiac od výplaty k výplate bude veľa ľudí čo bude hľadať robotu tým pádom si budú moc zamestnávatelia vyberať a tým pádom dajú malé platy čiže ľudia budú radi že budú mať nejakú robotu aj keď za malý plat ale lepšie niečo ako nič a niektorý si budú žiť ako prasce v žite 😠

lucijja
30. jan 2009

baby nerobte paniku s krizou. Ja viem ze sa nas to vsetkych dotyka, teraz je to najhorsie. Ale pevne verim, ze europska unia nas potiahne. Ak sa chce svet dostat z krizy, jednoducho sa bude MUSIET vyrabat a robit. A kedze sme presli na euro, zase sme o kusok bezpecnejsi ako ine staty. Ved kde pridu zahranicni investori ked nie do krajiny ktora ma stalu menu?

Teraz sa vsetci pretlkame od vyplaty k vyplate. Ja idem na matersku, takze prijem skoro nulovy a manzel bol bez prace az do vcerajska. (klop klop) A na krku hypoteka...Je to hrozne, ale treba mysliet pozitivne. 🙂 Predsa nezlyhame ako ti blazni v amerike co prisli o pracu a zastrelili seba aj deti... 🙄 takych by som...juj...ale som sa rozculila... 😀

vevoncek
30. jan 2009

no luci som trochu kľudnejšia ale bola by som viac keby to už máme za sebou

zuzanka07
30. jan 2009

vraj od marca by sa to malo zacat zlepsovat 😉 keby vlady nerobili nic a nechali ludi zit v neistote a bez prace, nemali by ani peniaze na podporu pre nezamestnanych, socialny system by uplne padol a nasledne aj vlada za vladou...vo svete by bolo bezvladie a sama anarchia a to si mocnosti nemozu dovolit.jednoducho musia urobit prepotrebne kroky na opatovne ozivenie hospodarstva a ekonomiky !!!
musime tomu verit a hlavne dufat, ze stav zlepsenie pride co najskor 😉

bubba
30. jan 2009

lucija ano europska unia nas mozno potiahne,ale urcite nie mae firmy co maju cc 100-300 zamestnancov a ti na to doplatia najviac 😢 😢
tak sa roadsej podme modlit

danulka2
30. jan 2009

ahojte, vidim, ze je tu tazka tema 😉

lucijja
30. jan 2009

bubba, ano mas pravdu, urcite to zacne velkymi firmami ale tie zase potrebuju tie mensie...potrebuju dodavatelske sluzby, material, dopravu...nembooooj....hlavne musime pozitivne mysliet...detusiky nas potrebuju... 🙂

srdcko
30. jan 2009

paska, vsetko najlepsie Andrejkovi k narodkam...asi neskoro, ale az teraz som si to vsimla.... 🙂

srdcko
31. jan 2009

dneska je taka zima vonku, co vam mrzne net, ked tu nikto nie je ? 😀 😀

macaeliska
1. feb 2009

ahojte kočky, nechcem vás rušiť z vašej diskusie, ale mohli by ste mi poradiť kam ísť plávať v PD s bábätkom? Počula som o kúpeloch, ale tam mi moc nevyhovuje doba plávania, potom o nemocnici, ale tam zase nie je sauna a čo sa týka hotela Kaskády, tak tam nemám žiadný kontakt. A nejaké vaše odporúčanie, kde sa komu páčilo by mi tiež padlo vhod.

zuzanka07
1. feb 2009

ahoj macaeliska,ked my sme chodievali na baby plavanie do nemocnice, tak tam sauna fungovala...
neviem o tom, ze by to tam bolo zrusene. 🙂

bubba
1. feb 2009

hotel kaskady uz nefunguje sa premiestnili do kupelov(babylook.sk)a v nemocnici plava tana(kacatko.sk)
macka odporucania a vsetko ohaldom ztoho mas v "plavanie batoliat"alebo "staznost baby look"si daj do vyhaldavaca ti vsetko najde.pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre