Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

kika13
7. jún 2007

Ja som si balila dnes tasku do nemocnice len tak provizorne, lebo keby ma to chytilo skor, tak by som v tom strese urcite nevedela co zobrat a co nie. Taska je fest plna a to tam nemam ziadne somariny, budem si v stredu pytat zoznam na porodnici a mozno z nej este nieco vyhodim. Inac fakt smutne, ze si maminky musia totalne vsetko kupovat, kedysi davali v nemocnici plienky,masticku pre babatko a co ja viem co este. Teraz aby som isla ako vianocny stromcek do nemocnice 😖 .

bebek
7. jún 2007

A zevraj treba aj toaletak?

srdcko
8. jún 2007

jasne, my sme museli mat tiez vlastny toaletak, ale toho som moc nespotrebovala 😀 , lebo ma malu sme skoro vsetky chodili do sprchy a potom 4tom dni uz nam dali aj cipky a sli sme na WC 🙂
bebek, nam na vizite kukali aj kolko mas toho na vlozke 😝 podla doktorov mas lezat, vlozku pod sebou vetrat...

srdcko
8. jún 2007

kika13 a este si nezabudni podlozky pod seba...ked pojdes na salu, tak si to nachystaj na postel, aj vlozky, ň...ako na sale nam dali vlozky po porode, ale to je len tak daka obmotana vata obvazom 😒 ...a ked ma doviezli na izbu, tak uz som si dala svoje..

lenadka
8. jún 2007

v Handlovej som tiez kukala a bola som vdacna ze nohavicky mozem nosit, plienky pre babo davali svoje ale aj moje, ako prislo pod ruku, vacsinou ich, lebo ja som sa dlho odhodlavala malu prebalit 😅 oblecko pre babo tak isto dali aj zavinovacku. Ta nemocnicna bola taka pevnejsia ale aj dost tenka, mala bola ako zaba, tak som ju balila este aj do nasej deky. Asi na 3den som ju obliekala do jej veciciek+svetrik, bola tam kosááá. Do nasej perovej perinky isla az cestou domov. Vlozky tesne po porode aj pred porodom tie vatove davali, po porode som si ale davala uz svoje. Uterakov ozaj treba viac-stale sprchovanie nech stihnu uschnut a aj sa zaspinia. Ozi ja som si dala doniest aj vlastnu odsavacku na mlieko a calciova mast potrebna...podprdy som mala ale som nenosila /no minimalne, len zo zaciatku/, ani doma, len ked som niekam isla, bola som sice niekedy cela od mlieka ale no a co, mne strasne vadila, tlacila, kym som to rozopla na krmenie a zas zapla liezlo mi to na nervy...V moci som mala pod sebou osusku /uz doma v porodnici mlieko tak netieklo/ a min. 1x som sa v noci prezliekala bo cela v mlieku okupana som bola 😀 😝

stanka7
8. jún 2007

ahojte bebek a kde si rodila ty?

srdcko
9. jún 2007

lenadka, aj mne sa raz stalo, ze mi mlieko zacalo tiect...ale to uz som ho nemala tak vela, maly uz spal, dak som si dala KONECNE poriadnu sprchu, nedala som si podprdu a sedeli sme v obyvacke s muzom a svokrom, a asi po pol hodke som na seba kukla, tricko mokre az po pas, ale vobec som necitila, ze mi tecie mlieko a ti dvaja mi tiez nic nepovedali 😀

srdcko
9. jún 2007

ahojte, dneska tu poriadne ani nikto nebol, ked bolo vonku tak krasne. My sme boli v lesoparku, bolo fajn, aj koniky tam behali, aspon sme drobca trosku unavili 🙂

bebek
9. jún 2007

My sme dnes vytiahli bazenik, malej sa tam velmo lubi.
Stanka ja som sa len nedavno vratila s UK a tam som aj rodila. Bola som spokojna s ich starostlivostou, aj ked niekedy by to mohli brat vaznejsie.
Ale napriklad aj tie podlozky, co o nich srdcko pise, tam ti ich po porode pravidelne menia,preto som sa rozhorcovala nad toaletakom. Ja som napriklad po porode sla domov hned na druhy den vecer.Nemusis ked nechces, ale kto by nesiel. Aj babatka su tam pri mamicke hned od zaciatku. Ked chces oddychovat povies sestre a ona ti ho vezme. A neexistuju tam ziadne vzdychane. Hned od zaciatku si na izbe sama, teda smanzelom, alebo s kym.

stanka7
10. jún 2007

ahojte bebek tak to sa potom nedá porovnať naše pôtodnice a v UK.A už si doma natrvalo?Baby dnes je zase krásne fakt sa hodiť do bazéna.Nebývajú vaše deti mrzuté z toho tepla?moja malá hej a skúšam všetko možné.Nedá sa jej zaspať ked je unavená nechce jesť ani piť.Co robíte vy?Alebo nemáte taký problém?Pekný deň.

srdcko
10. jún 2007

stanka7, nas Ado skor v noci zle spi, kazdu chvilu je smadny, ale cez den je v pohode. My sme sa dneska clupkali na balkone, bolo krasne, ale asi bude prsat 😒

bebek
10. jún 2007

Stanka, vyzera to, ze sme na SK natrvalo. Moj tam este ostal, chceme na buduci rok zacat stavat.
Mne mala spi celkom v poho, len musi byt v tieni. V noci ju mam casto pri sebe, lebo sa moc mrvi. Mlieko pije az okolo 6:00 rano, ale aj cajickujeme. Potom este spi do 7:00. Este nedavno aj do 9:00, ale teraz nie.
Stanka ty pracujes v Yazaki? Aj ja som tam robila, tak pred 11timi rokmi, este v tej prvej hale...

stanka7
11. jún 2007

ahojte mne malá nechce moc čajík skúšam už aj vodičku ☹ Ona len mliečko.V noci sme teraz aj zo štyri razy hore.Skúšala som jej aj podvrhnúť čaj ale ona ti to zistila a musela som dať mliečko.Ešte kojím.Dúfam že nebudú problémy ked bude staršia.Prvú dcéru som kojila len polroka a bola v pohode.Bebek pracujem ale dúfam že po tejto druhej materskej tam nevkročím.Aj ja tam robím od otvorenia dá sa povedať tejto firmy. 😝 Ty si dala potom výpoved?Dobre si urobila.Je to už o ničom.Srdcko bola si už na príjmačkách?Dnes išla na skúšky aj jedna známa.Držím palce 🙂

srdcko
11. jún 2007

stanka7, zajtra mam prijimacky...snazim sa dnes este daco naucit, ale Ado je ako sto certov, len by sa vozil v kociari a tam sa moc ucit neda 🙂 ale teraz sa vyprava so zaclonou a papa jablko, tak mam trochu casu umyt riady a taaak 😀
mala ti je teda dost hore, Ado dostava uz len caj, alebo dudel a niekedy aj prespi celu noc...mne poradila svokra, ze ho mam cajom "ojebabravat" namiesto mlieka a hned to zabralo...mne Ado nechce traz tiez caj, doteraz pil Lasanu a v obchodu ju teraz nemali, tak som kupila sackovy popradsky caj-daky rozpravky a moc to nechce, ale hadam mu pride na chut

paska
11. jún 2007

ahojte
sdcko držím palce aj na nohách 😉 ja mám posledné dve skúšky 30 juna 😝 už aby to bolo

srdcko
11. jún 2007

dakujem paska, ale niak nemam z toho moc dobry pocit...ked tak sa aspon kuknem do Aska...ozaj, a kde tam najdem tu skolu?

paska
11. jún 2007

a do kerej to ideš?

srdcko
11. jún 2007

na socialno ekonomicku....fuuuj, akurat si Ado kychol mne do vystrihu 😀 😝

paska
11. jún 2007

no tak to ti nepoviem 😖 neni to tá city? alebo povedz ulicu

srdcko
11. jún 2007

no keby som isla na City Univerzitu, tak by som musela ma muza milionara 😀
tato skola je na studentskej ulici

paska
11. jún 2007

http://mapy2.atlas.sk/mapviewer/mapviewer.aspx?...

srdcko kukni si tu , ked vystupiš na stanici tak niekde oproti aked pojdeš autom tak stále rovno po hlavnej a tam je dobré označenie pri ceste sú aj tabule kde sú školy

srdcko
11. jún 2007

paska, dik za radu, ja idem autom 😀 ...ale hadam to najdem, pojdem skorej, za hodinu pridem do trencina a dalsiu budem bludit 😀

paska
11. jún 2007

škoda že to neni v piatok by som ťa zobrala

kika13
11. jún 2007

Srdcko, drzime palce aj v Handlovej, aby prijimacky dobre dopadli 😉 .

stanka7
11. jún 2007

ahojte srdcko tak veľa šťastia 🙂 kika 13 ako znášaš horúčavy?Ja som takto rok dozadu umierala od toho letného tepla na gauči. 😝 A malá si kopala a kopala asi hrala fucik.Teraz sedí ona na gauči a mrnčí.Zase ide večer.Má problémy so spaním v tomto teple. ☹ No čo už idem sa jej venovať. 😀

kika13
11. jún 2007

Stanka to teplo mi lezie fest na nervy, najradsej mam ,ked je po dazdi a je super vzduch. Moj hovori, ze som riadna naladovka teraz, za vsetko vrcim, uz to bude musiet so mnou nejako vydrzat. Dnes sme sa sli prejst, presli sme v Handlovej od vezicky po namestie a tam som sedela ako po maratone a fucala ☹ .dobru nocku

lenadka
12. jún 2007

kika13, no ani sa ti necudujem, ved uz mas asi poriadne brusko, ja som velmi rada, ze som rodila v zime bo teplo mi bolo aj vedy v januari /za tehotenstva/ inak som zmrzlinar, to bola prva zima, ked mi bolo teplo, ale len do porodu 😅

lenadka
12. jún 2007

stanka7...ahoj 😀 ...jejda podla fotiek som ta spoznala, ved mi sme z jednej dzedziny 😀 😀 😀 uz podla deti, Lucka a Paulinka mi to bolo podozrive, tak som pozrela fotky a fakt...tak vas vsetky zdravim 😉

srdcko
12. jún 2007

babeny, dik za drzanie palcov...dam vediet, ked budu vysledky 🙂

stanka7
12. jún 2007

ahojte lenadka dík.Hovorí sa že svet je malý a je to pravda. 😀 Tiež som si pozrela album.Malá je zlatá.Mne sa tam momentálne nedajú pridať fotky lebo ich mám väčšie ako 700kb.Tak zatiaľ len z vianoc 😀 Nedá sa mi riadne písať malá mi tu asistuje 🙂 kika manžel to musí vydržať aj so mnou musel 😀 Kedy máš vlastne termín?Možno som ho prehliadla ak si už písala. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre